Skocz do zawartości
Gość kabura

Diablo (seria)

Polecane posty

Panowie, jak wy czytaliście książeczkę od Diablo? [-( (części pierwszej, oczywiście)? Przecież tam było opisane, że były Trzy Wielkie demony:

-Diablo - pan terroru

-Mephisto - pan nienawiści

-Baal - pan cierpienia

Ale poza nimi były CZTERY, a nie dwa pomniejsze demony:

-Andariel, pani cierpienia

-Duriel, pan bólu

-Belial, pan kłamstwa

-Azmodan, pan grzechu

A więc nie obawiajcie się, czarne charaktery mają dalej kogoś, kim dałoby się obsadzić kolejne role. Poza tym jestem pewna, że po zniszczeniu młotem kryształów Diablo i Mephista nikt po tym nie posprzątał i zostawiono na ziemi okruszki, które pozbiera jakiś pomniejszy demonek, opcjonalnie jakaś udręczona piekielna dusza :D

Jest też możliwość, że np. tytułowy Diablo zaprzyjaźnił się kiedyś z Andariel i mają gdzieś schowanego potomka :D

W ksiazce jest mowa takze o Panu i wladcy krwi - Batuc'u, ktorego zbroje zalozyl norrec(glowny bohater), a tak wlasciwie to zbroja zalozyla sie sama :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc konkurencja dla DIII

Nie zapomnij o STALKER i Crysis... Jeśli Diablo III będzie udane to nic nie stanie mu na drodze, i każdy fan prędzej czy później będzie musiał go mieć. A Neverwinter to praktycznie inna gra, typowe RPG, i nie jest to marzenie każdego gracza Diablo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w koncu na rynku pojawiły sie wiadomosci o Sacredzie II wiec jest mozliwosc ze blizard bedzie miał mocnego konkurenta
Nawet nie wspominaj o Sacredzie, dopiero co w czwartek znalazłam sobie Sacreda wraz z dodatkami, i nie mam go na czym przetestować - jedyne komputery, które mam tutaj w domu mają 98, a tu nie pójdzie T_T

Jak dla mnie to rozsądne ze strony Blizzarda, że nie podaje żadnych informacji - bo gracze, którzy próbują domyślić się chociaż szczątków fabuły sami się nakręcają... a być może panowie z Blizzardu to czytają i próbują znaleźć wśród tego jakiś sensowny pomysł, na wypadek, gdyby jeszcze żadnego nie mieli :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co SAcred mial lepsze niz DII to questy poboczne i ogrom swiata :)

Jakby nie patrzec, to LoD tez ma questy poboczne ;) Malo, ale zawsze :) No bo kto nas zmusza do szukania ksiegi Lam Esena? Bez tego mozna skonczyc gre.

Czy ktoś powiedział że Diablo nie ma, napisane było że Sacred ma lepsze =). Owszem pod niektórymi względami Sacred jest lepszy lecz: jest to gra 5 lat młodsza... A poza tym Diablo się opiera na tej "prostocie", czyż nie za to jest tak kochana? =).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne żeby Diablo III nie byl w 3d bo wtedy wszystko bedzie lipne :/

Poprawione do granic mozliwosci 2d i bedzie bosko. Plus jeszcze wiecej tego co w dwojce przedmiotów questow i moze z 3 postacie wiecej i bedzie gitara fabula jaka bedzie taka bedzie zapewne dobra bo Blizz zadko kopie cos pod tym wzgeldem ale zeby bylo 2D! :evil: Diablo I i II rulez!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpie, czy diablo III będzie w 2D.

Ja osobiście nie miałbym nic przeciwko lecz wydaje mi się, że jest rzesza młodszych graczy, dla których grafika jest niemal wszystkim i pewno zaczęło by się psioczenie. Zresztą takie już czasy, że wszystko musi być w 3D, bo inaczej pewno serwisy internetowe poświęcone grom, tudzież czasopisma obsmarowałyby wtedy tą grę za archaiczną grafikę.

No ale nic tam... Mam nadzieję, że blizz pójdzie na jakość :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VNV napisał "Ważne żeby Diablo III nie byl w 3d bo wtedy wszystko bedzie lipne" - ROTFL , czyli twoim zdaniem jeśli grafika będzie w 3D to odrazu fabuła , muzyka i grywalność będą lipne? :/ To jest kompletnie bezpodstawne! Moim zdaniem jeśli gra będzie w 3D to co najwyżej może zatracić trochę klimatu, no ale bez przesady odrazu że lipna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzies czytalem, ze bylo PIECIU Braci Hmm... Niewazne...
No to nie mam pojęcia gdzie :P Głównych Złych Braci było trzech, i to jak byk stoi w książeczce od części pierwszej :P
A poza tym Diablo się opiera na tej "prostocie", czyż nie za to jest tak kochana? =).
Między innymi :) Proste sterowanie, prosta fabuła... A mimo to gra ma w sobie 'to coś' :)
Ważne żeby Diablo III nie byl w 3d bo wtedy wszystko bedzie lipne

Poprawione do granic mozliwosci 2d i bedzie bosko. Plus jeszcze wiecej tego co w dwojce przedmiotów questow i moze z 3 postacie wiecej i bedzie gitara fabula jaka bedzie taka bedzie zapewne dobra bo Blizz zadko kopie cos pod tym wzgeldem ale zeby bylo 2D!

Jeśli zrobiono by tylko 3 postacie więcej, a inne pozsotawiono bez większych zmian, to byłby to po prostu bardzo rozbudowany dodatek :P Ja jestem zdecydowanie przeciwko 3D - owszem, może gra zachowałaby klimat(którego sporą część straciła już w D2), może miałaby świetną fabułę - ale to już nie byłoby TO. Odnosiłoby się do poprzednich części tak, jak Neverwinter do Baldura. Czyli nijak.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzies czytalem, ze bylo PIECIU Braci Hmm... Niewazne...
No to nie mam pojęcia gdzie :P Głównych Złych Braci było trzech, i to jak byk stoi w książeczce od części pierwszej :P

No tak, tak wiem - mam ja przeciez... Hmmm, na Necie gdzies czytalem, tylko musze sobie przypomniec gdzie.

lecz wydaje mi się, że jest rzesza młodszych graczy, dla których grafika jest niemal wszystkim i pewno zaczęło by się psioczenie. Zresztą takie już czasy, że wszystko musi być w 3D, bo inaczej pewno serwisy internetowe poświęcone grom, tudzież czasopisma obsmarowałyby wtedy tą grę za archaiczną grafikę.

A co mnie interesuje banda 13-latkow, ktorzy gre oceniaja po tym, jaka ma grafike? A Icewind Dale II albo Baldur's Gate II? Tam tez jest grafa 2D i jakos nie przeszkadza to temu, ze jest b. dobra.

"Tylko" 3 postacie dodatkowo? Ja chciałbym żeby nowy zestaw herosów zrobili, może być i 5, byle by wszyscy byli nowi.

A ja nie... Owszem, moga dodac ze 3-4 postacie, ale zmieniac wszystkie? Po co?? Wystarczy nowy zestaw skilli... Wole sprawdzone charaktery jak Paladyn czy Barbach... 3 postacie nowe wystarcza...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tylko" 3 postacie dodatkowo? Ja chciałbym żeby nowy zestaw herosów zrobili, może być i 5, byle by wszyscy byli nowi.

A ja nie... Owszem, moga dodac ze 3-4 postacie, ale zmieniac wszystkie? Po co?? Wystarczy nowy zestaw skilli... Wole sprawdzone charaktery jak Paladyn czy Barbach... 3 postacie nowe wystarcza...

jednak brakowało by mi tego barbarzyncy czy czarodziejki postacie nowe raczej by zaszkodziły grze niz jej pomogły moze byc kilka nowych ale wotpie czy beda tak popularne jak np.Paladyn :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tylko" 3 postacie dodatkowo? Ja chciałbym żeby nowy zestaw herosów zrobili, może być i 5, byle by wszyscy byli nowi.

A ja nie... Owszem, moga dodac ze 3-4 postacie, ale zmieniac wszystkie? Po co?? Wystarczy nowy zestaw skilli... Wole sprawdzone charaktery jak Paladyn czy Barbach... 3 postacie nowe wystarcza...

jednak brakowało by mi tego barbarzyncy czy czarodziejki postacie nowe raczej by zaszkodziły grze niz jej pomogły moze byc kilka nowych ale wotpie czy beda tak popularne jak np.Paladyn :)

No i nie ma już za bardzo pola do manewru... Bo jaka może być nowa, niebanalna klasa? Przywoływacz? Kapłan? A skille do nich? Więc lepiej niech w tej kwestii Blizz nic nie kombinuje, tylko zda sie na fanów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że dyskusja nad nowymi postaciami w kolejnym Diablo jest bez sensu - czy Blizzard przeniósł "na żywca" którąkolwiek z postaci z jedynki do dwójki? Bo ja w Diablo 2 nie zauważyłem ani maga ani wojownika ani też łuczniczki (kiepskie tłumaczenie określenia rogue, ale trudno o lepsze ;)). Fakt, są postacie podobne (barbarzyńca - wojownik, łuczniczka - amazonka), ale tylko podobne. Bardziej prawdopodobne jest, że zastosują tą samą metodę jeszcze raz (całkiem nowe postacie, nowe pomysły), dzięki czemu zapobiegną znudzeniu graczy (nowe ścieżki rozwoju, taktyki itd.). Zresztą, czego by nie zrobili, to i tak na pewno większość fanów / fanatyków diabełka będzie zadowolona :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to ma znaczenie?

W gruncie rzeczy postacie z Diablo 2 bardzo się różnią od tych z jedynki. I prawdopodobnie tak samo będzie z trójką w stosunku do dwójki (przy okazji w ten sposób Blizzard zapobiegnie marudzeniu malkontentów, że idą na łatwiznę). W Diablo były trzy postacie (nie liczę tych z Hellfire, bo on został zrobiony przez innych ludzi), które różniły się trzema rzeczami - różne limity wartości cech głównych (zręczność, żywotność, siła i magia), różny przyrost HP i MP co level oraz różne umiejętności specyficzne dla danej postaci (cała jedna umiejętność na postać). Tak naprawdę w jedynce mag mógł spokojnie paradować w ciężkiej zbroi (o ile miał odpowiednie przedmioty zwiększające siłę) a wojownik - nieźle czarować (jw., tylko zwiększające magię). Wszystkie postacie mogły się nauczyć tych samych czarów. A w dwójce? Każda postać jest inna, ma inne drzewko rozwoju umiejętności, różne umiejętności specjalne, czary itd. Dlatego jeśli nawet w ewentualnej trójce pojawią się postacie o tych samych klasach, co w dwójce, to na 100% będą się różniły od tych ze "starszej" wersji - możliwe nawet, że podobne będą tylko z nazwy i ogólnej koncepcji (paladyn - wojownik posługujący się bronią białą, któremu nieobca jest magia). Zresztą porównaj Warcrafta 2 i 3 (to już nie tak na poważnie :)) - i tu i tu mamy rycerzy śmierci, paladynów, magów a jednak w obu grach różnią się oni od siebie (i nie są to bynajmniej różnice symboliczne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kazdej grze Hack'n Slash mozna zobaczyc conajmniej 4 postacie walczace:

a)W zwarciu z brutalna siła(Diablo:Barbarzynca Sacred:Gladiator)

b)Magia(Diablo:Czarodziajka Sacred:Mag Bojowy)

c)Hybryda 2 wyzej wymienionych (Diablo:Paladyn Sacred:Wampirzyca)

d)Walczaca na odległosc(Diablo:Amazonka Sacred:Nie pamietam jak sie nazywa ale jest:P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...