Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Dla miłośników RTS

Polecane posty

Ostatnio odświeżam znajomośc z taką jedną grą Tzar:Ciężar Korony

Całkiem fajna fabuła dużo jednostek . Trzy nacje(Europejczycy , Arabowie , Azjaci ) Ogółem taka fajna gierka w którą można sobie z nudów pograć :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, człowieku! (Ludzie?)

Zacząłem grać sobie w Warcraft III i nie wiedziałem, że mogę go polubić! Jeszcze ze dwa dni temu na tytuł Warcraft reagowałem w sposób bardzo... Ekchem... Sceptyczny. A dziś? A od dzisiejszego ranka tnę prawie bez przerwy. Dawno żadna gra mnie tak nie urzekła. Nosz poprostu... Sama radocha z grania.

Szczerze mówiac to ostatnio w ogóle miałem stangnację w grach... No cóż, chyba po Warcrafcie przypomnę sobie AoE II + dodatek, SpellForce'a, Rise of Nations... A potem może jakieś bardziej erpegowe tytuły... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy!

Na razie proponuje "wziąć na ruszt" Warcrafta III. Jaka jest wasza ulubiona rasa i czemu, na której mapie najlepiej wam się gra, jakie taktyki i zagrania stosujecie aby osiągnąć zwycięstwo? samurail.gif

Moja ulubiona rasa to Orkowie ponieważ wedlug mnie są w przewadze siłą. 8) Moja taktyka wygLĄDA Tak jaki potwor mi wpadnie w ręke biore i z tego robie z 3 odzialy i ide np na obozowisko wroga :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moą ulubponą rasą są nieumarli ponieważ są dobzi na multiplayerze a tam ważne jest zgranie szybkość decyzji budujemy pare jednostyk i robimy atak jak sie umie dobrze grac na multi to single player nawet samemu można pokonac duży sojusz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrajcie chłopaki przynajmniej w Armies of Exigo, zrobione przez największych fanów StarCrafta - ta gra pokazuje jak powinien wyglądać WarCraft III. Wystarczy demo by się przekonać, jak różnorodne dali nam rasy do dyspozycji Węgrzy i wcale nie zgapiali pełnymi garściami ze StarCrafta, co było robione notorycznie w WC3 i dodatku - FT.

Ja sam się na razie odunąłem od znaku RTS za sprawą TBSowego HoMM V. :) Jednak wcale nie gorzej się gra niż w wyżej wymienianego AoX, czy Eartha 21xx, tudzież inne. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno kupiłem sobie Warhammera 40k Dawn of War z eXtra klasyki. Kampanię odłożyłem na bok będąc w 7 czy 8 misji i trenuję sobie potyczki z komputerem. Niestety nie znalazłem jeszcze sobie odpowiedniej rasy i nie wypracowałem stylu gry - to było zdecydowanie łatwiejsze w W3...

C&C: Tiberian Sun > widziałem, słyszałem o grze ale zagrac nie miałem okazji. Aktuanie tworzy się nowy C&C - chetnie bym zobaczył screeny "in-game". Ciekawe czy szykuje się powrót bardziej "do korzeni" RTS'ów :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o C&C Tiberian sun, to w CDA jest ona dość ostro oceniana, wręcz jako porażka, lecz mnie bardzo ta gierka przypadło do gustu :D To był mój pierwszy RTS. I choc wyszedł w 1999 r nadal miło mi się weń gra :wink: Już z niecierpliwością czekam na nowego C&C :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno kupiłem sobie Warhammera 40k Dawn of War z eXtra klasyki. Kampanię odłożyłem na bok będąc w 7 czy 8 misji i trenuję sobie potyczki z komputerem. Niestety nie znalazłem jeszcze sobie odpowiedniej rasy i nie wypracowałem stylu gry - to było zdecydowanie łatwiejsze w W3...

No i dobrze, bo po co być ograniczonym? Najlepiej być random i używać każdej z ras po trochę - doświadczenie z battleNeta mnie nauczyło. ofc StarCraft. :)

C&C: Tiberian Sun > widziałem, słyszałem o grze ale zagrac nie miałem okazji.
:shock:

Przecież to klasyka - kiedyś miłośnicy RTSów podzielili się na WarCraftowców, AgeofEmpire'owców i C&Conquers'ów - przed długi czas były wydawane jedynie klony tych 3 nurtów. Więc nie wiem jak mozna wypowidać się w tym temacie, nie grając we wszystkie te 3 odgałęzienia? :o :P

Aktuanie tworzy się nowy C&C - chetnie bym zobaczył screeny "in-game". Ciekawe czy szykuje się powrót bardziej "do korzeni" RTS'ów :?:
Szykuje się pokaz sztucznych ogni i wodotrysków, a reszta to stary dobry C&C!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to klasyka - kiedyś miłośnicy RTSów podzielili się na WarCraftowców, AgeofEmpire'owców i C&Conquers'ów - przed długi czas były wydawane jedynie klony tych 3 nurtów. Więc nie wiem jak mozna wypowidać się w tym temacie, nie grając we wszystkie te 3 odgałęzienia? Surprised Razz

Spokojnie, po prostu Tiberian Sun mi umknął, co nie znaczy że nie grałem w inne z serii C&C, a robiłem to jeszcze za dawnych czasów na PSX(tak, tak, nawet tam ta seria zawitała). Oczywiście grałem równierz tamte dwa odgałęzienia(Warcraft 1, Warcraft 2, Warcraft 3 + niektóre dodatki oraz Age of Empires 1, 2 i 3), więc o RTS'ach jakieś pojęcie mam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie dziś obaczyłem demko Rush for Berlin - gotowej już produkcji węgierskiego Stromregion. A przecież ci panowie powinni byc znani każdemu, kto miał jakąkolwiek styczność ze znakomitą serią Panzers. Tak więc nie jest dziwny fakt, iż wiele nawiązń z Panzers znajdzie się w RfB. I tak właśnie jest - drużyny piechoty, zajomowanie budynków, miotacze płomieni, pakowanie oficerów do czołgu... Niemniej jednak uważam to za zaletę, bowiem łatwiej było mi się oswoić z RfB po zagrywaniu się w Panzers 1.

Z tytułu wnioskować można, że bierzemy udział w wyścigu. I tak właśnie jest, bowiem każda misja ma swój limit czasowy, którego nie można przekroczyć. To diametralnie zmienia taktykę działania, bowiem tutaj nie opiera się ona na spokojnym ostrzeliwaniu wroga z artylerii, a dopiero później sprzątanie piechotą i czołgami. Nie. Tutaj jednostki przebijają się jak najgłębiej w stronę bazt wroga (bynajmniej ja tak robiłem), a pomagają im w tym kolejne oddziały produkowane w bazie. Tym właśnie różni się RfB od Panzrs - pomimo tego, iż na początku misji wybieramy żołnierzy, to już w czasie misji można je doprodukować, aby utrzymywały tempo natarcia.

Nieco bałem się, jak takie taktyki sprawdzą się w strategii, ale niepotrzebnie. Bez przerwy na ekranie coś się dzieje - trzeba jednocześnie nadzorować obronę bazy jak i szturm na wroga. Rozgrywka jest bardzo przyjemna, a przede wszstykim dynamiczna. Tutaj właściwie nie ma na nic czasu, więc gracz musi go odpowiednio sporzytkować.

Pełną wersję kupię na pewno - demo dało mi mało zabawy (Mausem sobie nie pojeździłem, bo zanim cysterny dojechały na stację, to misja była skończona), ale wystarczająco by zapoznać się z gameplayem. Dobre i to. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

graliście może w Larry 7 rts jak z pupci armata nie :?: :?: :?:

A grałeś może w Kangurka Kao? FPS jak z ucha czołg =/.

Ja w najbliższym czasie mam zamiar wrócić do mojej ulubionej serii, tzn. do Twierdzy. Tylko jeszcze nie wiem czy, "jedynke", czy Krzyżowca. Ale pożyjemy, zobaczymy =].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w najbliższym czasie mam zamiar wrócić do mojej ulubionej serii, tzn. do Twierdzy. Tylko jeszcze nie wiem czy, "jedynke", czy Krzyżowca. Ale pożyjemy, zobaczymy =].

IMO pierwsza Twierdza wymiata. W Krzyżowcu główna kampania to 50 nudnych misji, w których bez przerwy trzeba robić to samo: stopniowe nękanie przeciwnika i rozwijanie gospodarki w zamku. To nudzi. Kampania w pierwszej odsłonie Strongholda jest znacznie ciekawsza i przykuwa do monitora na dłużej.

Co prawda w Krzyżowcu też są dość takie kampanie, ale nie wystarczają na zbyt długo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warhammer 40k: Dawn of War - super gierka ale nie przytrzymała mnie na długo przy sobie :? :wink: ).

Mnie wręcz przeciwnie i to z paru powodów. Po pierwsze: KOCHAM Warhammera i wciąż mam nadzieję że kiedyś Games Workshop wyda paper RPG WH: 40k. Po drugie: Dawn of War jest klasą samą dla siebie. Relic stworzył cholernie grywalne cudo, choć faktycznie nie wszystkim konwencja czystej walki i akcji odpowiada. A widzieliście już trailery Mark of Chaos?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze Rise Of Nations to zwie się Rise of Legends :] Sam jeszcze nie miałem okazji grać, ale zagram na bank. Z tego co piszą i mówią to olukać trzeba 8)

A tymczasem rozpocząłem kampanię Nocnych Elfów w Warcraft III. I muszę przyznać, że ma trochę wygórowany poziom trudności. Ludzie mieli banalną kampanię, Nieumarli nudną, a Orkowie chyba najfajniejszą. A u Elfó na razie jakoś trudno jest. Trudno, ale ciekawie ;)

No, ale pogadamy jak skończę całość :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrajcie chłopaki przynajmniej w Armies of Exigo, zrobione przez największych fanów StarCrafta - ta gra pokazuje jak powinien wyglądać WarCraft III. Wystarczy demo by się przekonać, jak różnorodne dali nam rasy do dyspozycji Węgrzy i wcale nie zgapiali pełnymi garściami ze StarCrafta, co było robione notorycznie w WC3 i dodatku - FT.

Dokładnie :D Armies of Exigo bardzo mi się podoba choć dla nowicjuszy

może być ciut za trudne. W recenzji w CDA napisali że ta gra to powrót do korzeni RTS-ów i w sumie się z tą opinią zgadzam (aczkolwiek gra ma innowacje np. dwa poziomy toczenia bitew - żeby nie było )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze Rise Of Nations to zwie się Rise of Legends :] Sam jeszcze nie miałem okazji grać, ale zagram na bank. Z tego co piszą i mówią to olukać trzeba 8)

Pograłem 3 minuty w demo i wywaliłem. Grafika się skrzaczyła, choć grać się dało. Poza tym na pierwszy rzut oka to kolejny RTS, nie różniący się niczym od innych. Ale nie wierzę, że tak gra taka jest. :P Poczytam recki, sprawdzę jeszcze raz, będzie dobrze. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odświeżam znajomośc z taką jedną grą Tzar:Ciężar Korony
Gorąco polecam !! Bardzo fajna gierka, a szczególnie ciekawa IMO jest kampania. Dość trudna, ale posiadająca ciekawą fabułę. Jedyny problem jaki miałem to z handlowaniem, tzn nie za bardzo wiedziałem jak to ma przebiegać. W instrukcji przeczytałem, że potrzeba statek i przynajmniej 2 porty. Na lądzie też jakoś dziwnie to wszystko wyglądało.....
IMO pierwsza Twierdza wymiata
Absolutnie tak !! Mam nawet plakat na ścianie :) W pamięc mi zapadła misja z mnichami, gdzie poznajemy "sekretny przepis" na (bodaj) kusze, broniąc się na bagnach.

Mam pytanie odnośnie serii:

czy dalsze części Krzyżowiec i Krucjata można kupić już w serii EXtraklasyka ?? albo w jakiejś innej ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem 3 minuty w demo i wywaliłem. Grafika się skrzaczyła, choć grać się dało. Poza tym na pierwszy rzut oka to kolejny RTS, nie różniący się niczym od innych. Ale nie wierzę, że tak gra taka jest. :P Poczytam recki, sprawdzę jeszcze raz, będzie dobrze. :wink:

Też uruchomiłem w ciekawości to demo, ale rozczarowałem się bardzo. Pograłem góra z 15 minut. Grafika nie powala na kolana, system rozrywki - jak w dziesiątkach innych RTS-ów, muzyka - jakby jej nie było. Nic dobrego dla mnie. Również poczytam coś o tej grze, ale chyba jednak nie zdecyduje się na jej kupno. To nie dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeglądałem tego tematu więc odpowiadam na kilka pierwszych pytań:

-W Worcrafcie najbardziej lubię Nocne Elfy i mapa Zatoka przemytników

-W AoE2 Brytowie mapa Włochy.

A kto grał w AoE3? Jaką nację lubicie najbardziej? Bo ja Anglików

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A grał ktoś może w American Conquest??? Grafika świetna, ładne krajobrazy (na plaży) dużo nacji do wyboru od Anglików po Majów i plemiona amerykańskie. Na jednej planszy rozwinąłem się do 8-tysięcznej populacji a muszę dodać, że żeby ich stworzyć musiałem wykonać 8-tysięcy kliknięć :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A grał ktoś może w American Conquest??? Grafika świetna, ładne krajobrazy (na plaży) dużo nacji do wyboru od Anglików po Majów i plemiona amerykańskie. Na jednej planszy rozwinąłem się do 8-tysięcznej populacji a muszę dodać, że żeby ich stworzyć musiałem wykonać 8-tysięcy kliknięć :D

A i grałem, ilość jednostek faktycznie robi wrażenie. Niestety tytuł mnie nie wciągnął, i prawde mówiąc wróciłem do Twierdzy - mniejsza liczba ludzi, ale lepiej rozwinięty wątek ekonomiczny, co ja bardzo cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...