Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Dla miłośników RTS

Polecane posty

Hm, jeszcze kilka tytułów, w których występują Wikingowie znalazłoby się. Np. gra twórców Age of Empires, czyli Age of Mythology. Są tam jako jedna z trzech grywalnych ras, mają własną kampanię i nawet nieźle się gra :)

I z trochę innej półki - Medieval: Total War: Viking Invasion. Cała seria łączy w sobie elementy RTS i turówki, więc można ewentualnie podpiąć pod to. Ale to oczywiście zupełnie inny typ rozgrywki ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać Wikingowie byli w samych dowbtych strategiach :D:D

A ja ukończyłem Warcrafta III, jestem bardzo zadowolony i wręcz zasafcynowany (o czym świadczy mój avik :D). Ostatnia misja zarąbista 8) Filmik też świetny. :) Treaz porozglądam się za dodatkiem :P

A tymczasem zakupiłem sobie Armies of Exigo i jak tylko skończę nadrabiać zaległości w postach to idę instalować i grać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, jeszcze kilka tytułów, w których występują Wikingowie znalazłoby się. Np. gra twórców Age of Empires, czyli Age of Mythology. Są tam jako jedna z trzech grywalnych ras, mają własną kampanię i nawet nieźle się gra

Wikingowie to była moja ulubiona rasa w AoM ;] Byli bardzo mobilni, ale mieli też potężne jednostki np giganci, a także ciekawy sposób zdobywania jedzenia (krążenie po całej mapie wózkami i kilkoma robotnikami, można było też zakładać farmy ale w ich przypadku było to dużo mniej opłacalne).

A ja ukończyłem Warcrafta III, jestem bardzo zadowolony i wręcz zasafcynowany (o czym świadczy mój avik :D ). Ostatnia misja zarąbista 8)

Ostatnie misje undeadów i nocnych elfów były imo strasznie ciężkie, nie lubię się bronić kiedy przeciwnik atakuje całymi armiami ze różnych stron (w przypadku undeadów). Obie misje przeszedłem w strasznych bólach, tzn. kiedy przeciwnicy już byli bardzo blisko celu czas się kończył. Po czymś takim miałem chęć postawienia samemu sobie browara ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o vikingów to była kiedyś SAGA: Gniew Wikingów, ale to jest już dość leciwe. Tytuły jakie mi przychodzą do głowy to Age of Empire 2:Conquest, Settlers 4 i Cultures 2.

I jeszcze Beseiger czy coś takiego wydane bodajrze w zeszłym roku (który to tytuł położyło marne AI). Ogólnie gier o wikingach jest mało, bardzo mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co po formacie nie dawno więc na moim dysku twardym jedynie posiadam Armies of Exigo. Gra która po dziś dzień mnie urzeka, gdyby zaskarbiła sobie ona więcej serc graczy mogła by to być kultowa gra, jednak niestety tak się nie stało, głównie przez wymagania sprzętowe. Ale co mnie cieszy - już nie długo przekonają się Ci co nigdy nie spróbowali zagrać w tą grę, że studio odpowiedzialne za ten tytuł ma w sobie potencjał i potrafi zrobić coś znakomitego. :)

Panowie i panie już niedługo premiera nowego WarHammera40k, a w ten czas już nie pozostanie miejsca dla WarCraftowców. :P

P.S

Demo już jest dostępne - na serverach CDP projektu niedawno widziałem ów plik. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co po formacie nie dawno więc na moim dysku twardym jedynie posiadam Armies of Exigo. Gra która po dziś dzień mnie urzeka, gdyby zaskarbiła sobie ona więcej serc graczy mogła by to być kultowa gra, jednak niestety tak się nie stało, głównie przez wymagania sprzętowe.

Witaj Bracie :) Może to nie jest jedyna gra, którą mam na dysku, ale na pewno jedyna, w którą teraz gram. ;) I musze przyznać, że dla mnie jest kultowa. Świetnie zrobiona, a wymagania... Cóż - kupiłem ją już jako Klasyka, więc niczym przerażać nie mogą ;)

A teorię na temat 'dlaczego tak mało ludzi ją polubiło' mam ciut inną. Otóż mam kilku kolegów, dla którch jedynym znaczącym RTSem jest Warcraft. I dla nich każda gra, która jest podobna do Warcrafta do crap i koniec. Nie zagrają w nic innego. A takich warcraftomanów jest na pewno więcej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem się przekonać do WarCrafta trójki (bo w dwójke dalej grywam na BN) jednak wydaje mi się, że Blizzard tym razem nie dorównał wcześniejszym swoim produkcjom. Jedyne nad czym góruje WC3 nad AoX to multiplayer i marka, jak się okazuje wiele oznacza to pierwsze (każdy kto chciał się zalogować na servery AoX zrozumie o czym mówię).

Patrol, a może miałbyś chęć zagrać w ten tytuł bo jedyne z kim mi się zdarzyło grać w tą grę to Węgrzy. :) Oczywiście byśmy zagrali na hamachi bo mimo iż mam orginała to server ogólny jest niestabilny i dużo trudu kosztuje aby zalogować się na niego. Ofc patch 1.4.

Jak jesteś chętny to założymy stosowny temat na GwS i tam już omówimy szczegółowo termin. Co ty na to? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś oprócz mnie jest tutaj fanem Original War? Chociaz określenie Real Time Strategy nie pasuje do tej gry zbytnio (ci co grali wiedzą osso chozi ;) )

Orginal War bardzo oryginalna gierka, jednak to przecież w czystej mierze RTS z dodatkiem przygodowego charakteru. Nic nowego szczerze mówiąc. :)

Obecnie zauroczył mnie swą klasą Age of Empires 3 i gdyby nie wymagania sprzętowe to bym był przyklejony do monitora niemal codziennie - świetny klimat, tematyka i novum jakie wnosi do świata gatunku RTS bardzo przypadł mi do gustu. Polecam wszystkim przynajmniej demko by sprawdzić, że sequel wcale nie jest taki zły od AoK. :)

◘ Link

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki takie pytanie odnośnie travian'a, gra ktoś może? Jeśli nie to zapraszam poniżej:

www.travian3.pl

Ile razy w nią gram to w oczach mi staje produkt firmy BlueByte. Jeśli do tego dodamy liczbe osób biorących udział w zabawie można odnieść wrażenie, że to MMORTS... jednak czy te słowo nie jest za duże na ową browser'ówkę? Sam mam mieszane uczucia co do tej gry jednak wciąga jak diabli. Daje ogromne możliwości dyplomatyczne, ba, czy inna wcześniejsza gra takie dawała? Do tego możność gry z żywym przeciwnikiem... wszystko przemawia za tym, że fani RTSów znaleźli to co fani gier faublarnych już dawno znalźli - World of WarCraft. :twisted: Oczywiście przesadzone słowo jednak mi Travian dostarcza o wiele więcej radości niż granie w WoW, czy też Guild Wars'a. Polecam jeszcze raz wszystkim, a rejestracja nie stanowi dużego problemu i nauka samej gry trwa nie dłużej niż 10min. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram. Kumpel mnie do tego namówił i jeszcze kilka ludzi i teraz powoli się wszyscy się rozwijamy. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że trzeba znaleźć jakichś pomocników, bo nie sądzę, żeby można było dużo samemu zdziałać... Na którym serwerze grasz? Ja na 2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista Przebojów Lorda Bobola!!!

THE BEST RTS!!!

1.Warhammer 40,000:Dark Crusade

2.Warhammer 40,000:Winter Assault

3.Warhammer 40,000:Dawn Of War

( coś mi się popieprzyło...)

4.Eeee...

5.Warhammer???

Mocno subiektywna ta lista XD a monotematyczna, że ho ho ! :pig:

Tak czy siak Relic umie robić świetne RTS'y. [szkoda, że na jedno kopyto :P ]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno subiektywna ta lista XD a monotematyczna, że ho ho ! :pig:

Tak czy siak Relic umie robić świetne RTS'y. [szkoda, że na jedno kopyto :P ]

Czy ja wiem czy rzeczywiście na 'jedno kopyto'? Przecież takie produkcje jak Homeworld czy WH:DoW tudzież CoH to z pewnością gry wyznaczające kamień milowy dla wielu produkcji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie tutaj na nowatorskie podejście do interfejsu i grania bez myszki w RTSy (tutaj WarCraft3), mnie demo powaliło i szczerze powiedziawszy ciekawi mnie jak to będzie za 5 lat - zamiast monitora to duża plansz na której będziemy machali rękami?

http://www.rtsarea.pl/news.php?id=200

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie tutaj na nowatorskie podejście do interfejsu i grania bez myszki w RTSy (tutaj WarCraft3), mnie demo powaliło i szczerze powiedziawszy ciekawi mnie jak to będzie za 5 lat - zamiast monitora to duża plansz na której będziemy machali rękami?

http://www.rtsarea.pl/news.php?id=200

hmm dosyć ciekawy pomysł muszę przyznać - choć w sumie nic odkrywczego - gra reaguje na dźwięki i dodatkowo wykorzystano ekran dotykowy ... O tym myślano już od kilkjunastu alt - tylko dopiero teraz udało się stworzyć prototyp ... Ja tam wolę jednak grać myszką :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie tutaj na nowatorskie podejście do interfejsu i grania bez myszki w RTSy (tutaj WarCraft3), mnie demo powaliło i szczerze powiedziawszy ciekawi mnie jak to będzie za 5 lat - zamiast monitora to duża plansz na której będziemy machali rękami?

http://www.rtsarea.pl/news.php?id=200

Za owe 5 lat ludzie będą padać z wycieńczenia i będą mieli bóle mięśni rąk z powodu zbyt długiego grania w strategie :wink:

A na poważnie: całkiem niezły patencik. Za kilkadziesiąt lat, jeśli ten pomysł przejdzie, ludzie będą myśleć spoglądając na myszkę: ,,Jak można było grać czymś takim jak TO!" :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iii tam, to jest dobre do szachów i innych gier turowych (do których w pewnym sensie zaliczam strategie blizzardu ale to inna historia). W czasie, gdy ten koleś wydaje rozkaz jednej jednostce to można myszką i klawką wydać ich kilka, a jak ktoś się uprze to i kilkanaście, już nawet nie wspominam o graczach liczących timingi i 75% rozkazów wydających w z góry określonej kolejności (między innymi dlatego zaliczam te gry do turowych). Do tego trzeba dodać, że system wymagałby potężnych driverów z uwzględnieniem wielu wersji językowych. Szkoda zachodu, traktowałbym to raczej jako ciekawostkę taką samą jak fotel z force feedbackiem, który pojawił się 6 lat temu po czym praktycznie zapomniano o czymś takim jak symulatory lotu (chyba od tego czasu wyszedł tylko "Ił2" i jakieś tam cywilne). Nie wyobrażam sobie przedewszystkim grania z czymś takim w prawdziwego RTSa, gdzie panuje się nie nad 15 jednostkami (LOL) a np 1500-5000. Ewentualnie sprawę ułatwiłoby wprowadzenie "magicznej pętelki" jak w programach do grafiki 2D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) SHOGUN: TOTAL WAR + dodatki WYMIATA!!!

2) polanie :D - archaiczne, ale super

3) total anihilation - z wypiekami na twarzy zaliczałem kolejne misje

4) warcraft 3 - rokzzz ;)

imo ŻADNA gra do tej pory nie oddała realiów walki tak dobrze jak shogun (medieval i rome tylko powielają pierwszy pomysł a poza tym przeginają z ilością budynków i jednostek... co za dużo to nie zdrowo)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.) Kroniki Czarnego Księżyca

:cat: myślałem, że tylko ja grałem na forum w tą klimatyczna grę [chyba pierwszy rts z aktywna pauzą o_O ?] na podstawie francuskiego komiksu.

Szkoda, że taki prosty XD

Sz4rleju miło mi poznać kogoś kto czytał Narrenturm :) Chylę czoła.

Ja czytałem całą trylogię z czego dwa pierwsze tomy dwa razy więc musisz uchylić mi czoła X5 XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ten temat wygasł, więc postanawiam do odświeżyć :P.

RTSy to od dawna jeden z moich ulubionych gatunków. Lubię wszelkiej maści gry, ale H'n'S i inne nawalanki uznaję głównie jako odstresowywacz i wypełniacz czasu między premierami kolejnych eRPeGów i strategii. Pamiętam, że pierwszą grą, w jaką grałem na własnym PC, był Red Alert I. To właśnie od niego zacząłem swoją przygodę z eRTeeSami wszelkiej maści. Potem był Red Alert II i Tzar z Clicka. Podobno potrafiłem przesiedzieć całą noc nad jedną misją, powtarzając ją dla jak najwyższej ilości punktów (autentyczna relacja brata).

Trochę szkoda, że mimo kilku dużych premier (Company of Heroes, nowy Młotek) rynek gier strategicznych zaczyna wyraźnie obumierać. Nic w tym dziwnego, bo w obecnym, zalatanym i przepełnionym stresem świecie większość nie ma czasu na dłuższe (czyt. około 5h) posiedzenie przed komputerem i nacieszenie oczu, ucha i duszy widokiem napisu Victory! po naprawdę męczącej misji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...