Skocz do zawartości
Gość CRD

Fallout (seria)

Polecane posty

W większości gier stosujących "nierealistyczne dla perspektywy ludzkiej" (czyli nie widok z oczu - fpp) ujęcia akcji są używane bardzo duże uproszczenia, zaburzenia skali, umowność i liczenie na wyobraźnię gracza. (...) Gra FPP jest zwyczajnie nieporównywalnie bardziej dosłowna, bo wymaga tego zastosowana w niej perspektywa. (...) Proszę - spróbuj wypuścić grę fpp w której liniowy okręt kosmiczny jest wielkości paru ludzi albo sześciobok z ikonką oznacza czołg i zobacz, jak zostanie to przyjęte przez graczy i krytykę.

Doskonale rozumiem, o co Ci chodzi i się zgadzam. Dodam tylko, że w niektórych FPP też uznaję pewną umowność, a pewnej nie. Np. w Morrowindzie wyobrażam sobie, że NPC-e zajmują się swoimi sprawami - gotują, śpią itp., lecz to, że stojąc metr od przeciwnika nie trafiam w niego z łuku jest irytujące. Mogłoby to mu zabrać nawet i 1/10 punktu życia, byleby COŚ zabrało. Za to akceptacja tego, że w Falloucie stojąc jeden heks od przeciwnika nie trafiam z mojego lśniącego Desert Eagle'a przychodzi mi znacznie łatwiej. Dlaczego? Bo nie ma celownika, nie ja namierzam przeciwnika.

Ta...świat był tak brutalny, że przez 90% czasu gry (zresztą jak większość ogarniętych graczy) chodziło bez zbroi (...) Gorzej było jak cwaniak jakiś rozrzucał bronie po jezdni, on sam się chował, biorąc "skradanie" i strzelał do każdego przechodnia lub do osoby, która chciała podnieść broń. Naturalnie gość był nie do wykrycia, więc straż nic nie robiła.

Nie wiem, kiedy dokładnie grałeś, ale wycraftowanie pancerza nie było trudne. Zgodzę się jednak, że było (i pewnie jest) dużo osób, które psuły rozgrywkę (choćby zamachowcy-samobójcy z dynamitem w kieszeni), ale i nadawały jej specyficzny klimat.

MNIEJ cytowania zbędnych paragrafów, WIĘCEJ treści własnej - Rankin

Mniej więcej poprawione.

Edytowano przez Maneater
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci lepiej zorientowani już od jakiegoś czasu o tym wiedzą... W ofercie Cenegi powinno być, albo w planie wydawniczym. Hmm, koło 100zł za tego Fallouta GOTY... Cholera, pieniędzy nie mam, tak to bym się więcej niż przymierzał. Stanieje do Premium Games co najmniej to wykonam odpowiednie kroki.

Edytowano przez Sciass
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nawet na Goty nie czekam. Pół roku temu za MS Points kupiłem w Live wszystkie dodatki do PieCykowej wersji (i nie żałuję ani złotówki). Cenega i Fallout 3 to już od ponad roku nieustające jaja, czy to wersja PC czy konsolowe. Ostatnie wypuszczenie (w końcu) polskiego patcha 1.7 trochę sytuację ratuje ale... Można Goty poszukać w UK, wiele sklepów do PL wysyła, nawet i na Amazonie. Ultima miała je też po 129.

A teraz czekam z niecierpliwością co wyjdzie z Vegas-a. Nawet jak będzie to F3 zn owymi lokacjami kupię. Ja akurat na Falla 3 nie narzekałem a przy drugim przechodzeniu gry jeszcze bardziej mi się podobał niż za pierwszym podejściem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fallout 3 fajny jest. Nie będe się rozciągał itd. Powiem tyle: po 2 razach przejścia gry i wgraniu modów.. przestałem grać. Modów jest dużo i są fajne. Jednak sporo albo nie działa, albo wymaga FOSE, który nie działa z oryginalną polską wersją. Wszystkie fajniejsze mody typu boltery z Dawn of Wara, wzywanie pomocy w postaci squady taktycznego nie działa polakom bo FOSE jest wymagane

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na marzec szykują premierę GOTY. Sam już prawie rok czekam na nią - sprzedałem podstawkę i czekam i czekam...ale cenega najwyraźniej nie chce moich pieniędzy. Żałuję, bo wirtus miał wersję z zachodu...a nie kupiłem (150zł).

O to dziwne,ja kupowałem na początku listopada i z przesyłką wyszło o dychę taniej(z UK).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Cenega rozpoczęła preordery na polskie Goty, ma wyjść w marcu i cena 99 PLN... Ciekawe czy chociaż Live w końcu będzie. Może C. czegoś się nauczyła. W innych swoich grach jak Kane & Lynch, Batman AA, GTA 4 czy Red Faction: Guerilla jakoś z nie obcinaniem Live nie mieli problemów...

Edytowano przez igor8472
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc watpię w obecność Live'a w GOTY Edition, skoro wcześniej go nie zmontowali to dlaczego ma się teraz niby pojawić?

Zastanawia mnie w ogóle to co oni robią z patchami (u nas 1.2 na zachodzie 1.7) i dlaczego wersja zachodnia i wschodnioeuropejeska + Rosja i okolice tak mocno się różnią. Choćby kwestia tego Fallout Script Expander'a...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś może się orientuje, czy DLC zostaną wydane przez Cenegę POZA tą GOTY? To byłby totalny absurd żebym musiał kupować tą samą grę po raz drugi żeby dostać możliwosć pogrania w jej oficjalne 'dodatki', chociaż Cenega pokazała już niejednokrotnie, gdzie ma klienta - i nie jest to serce ani myśli....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można. Z czymże na trochę dziwnych warunkach... Z tego co widziałem są 2 zestawy każdy po 2 dodatki. Mothership Zeta jest (jako piąty i nieobecny) dostępna tylko w GOTY. Dodatki idą po 50 zł każdy więc chyba lepiej kupić GOTY za 100 i mieć wszystkie 5 z grą niż wydać 2x50 zł i mieć 4 dodatki...

Dodatki:

http://sklep.cenega.pl/index.php?action=pr...=1151&sub=3

http://sklep.cenega.pl/index.php?action=pr...=1150&sub=3

Komplet:

http://sklep.cenega.pl/index.php?action=pr...=1152&sub=3

Edytowano przez Sciass
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam śniadaniowca, ale chyba i tak będzie się bardziej opłacało wersję - gra+dodatki. Myślałem, że jest jedna płytka ze wszystkimi dodatkami bez gry - kupił bym nawet i za 99 zł, ale ok - fajnie, że się to ukazało w pudełku. (Mam nadzieję, że GTA 4 też wyjdzie z jakimiś dodatkami, bo już dawno jej w sklepach nie widziałem).

Edytowano przez atari
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up: święta, poza tym na pewno wirtus też chciał mieć coś dla siebie za sprowadzenie ;)

ps.w jakim sklepie kupiłeś? Bo jak patrzę w amazonie, to mniej więcej wychodzi 150zł

Rzuć okiem na chipsworld.co.uk obecnie za 16 funciaków bez jadnego pensa.

Jeśli chodzi o nasze podwórko to na allegro kupiłbyś taniej niż w wirtusie-jakieś 13,14 zeta.

Wszystko to i tak nie ma znaczenia skoro Cenega wydać ma w marcu-jest szansa,że poprawiona zostanie kamera.W angielskiej wersji lubi się zmieniać (sam!)widok-przy ścianach,biurkach,skrzynkach z amunicją kamera potrafi przeskakiwać kilka(!!!)sekund.Nie utrudnia to co prawda gry,ale jest z lekka irytujące.

Czy jest możliwe(będzie możliwe) pobranie LEGALNIE któregoś z Falloutów? Planuję zakup pierwszych części, ale nie mogę znaleźć ich w sprzedaży(być może mało szukałem :)).

Z możliwości zawsze pozostaje allegro,aczkolwiek w kioskach można namierzyć pewne czasopismo,które jako pełniaka dało sagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie 13 w CDA,widnieje reklama Fallout 3 : Game Of The Year Edition . Czyżby DLC do F3 są już dostępne w Polsce? Nareszcie ! I to w Polskiej wersji językowej! Szkoda,tylko że informacji na temat F3 : GotYE ,próżno szukać na stronie Cenegi.

racje masz ludziu - jest to edycja fallout 3 z 5-oma dodatkami>>kupuje :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dymania przez Cenegę klientów, ciąg dalszy. Skoro można wydać wszystkie 5 dodatków razem z podstawką to czemu nie można wydać ich razem, tylko 2x po 2 dodatki? Jak chcesz zagrać we wszystkie 5 to nie ma zmiłuj. Trzeba kupować jeszcze raz to samo. Takie coś jest nie w porządku. A już nazywać tego po imieniu nie będę lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Cenega nie dokonała żadnej ingerencji w ofercie jaka istnieje w cywilizwanych, od dawna posiadających DLC w formie pudełkowej, krajach. Tam paczki wyglądają dokładnie tak samo, 2 po 2 lub 5 + Podstawka.

Nie orientuje się czy wydawca może dokonywać jakiejś ingerencji w skład tych pakietów.

Edytowano przez Sciass
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko, że na zachodzie można sobie ostatnie dlc ściągnąć. W Polsce tego nie ma bo Cenega standardowo usunęła tą opcję (Live). Na szczęście na dniach dostanę wersję z UK ze wszystkim. Przepłaciłem, nie mam wersji PL ale przynajmniej ten wydawca nie otrzyma grosza (nie lubię ich, są beznadziejną firmą).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...