Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

P_aul

Świątynia Strażników

Polecane posty

/me Patrzy ze zdziwieniem na słowa "Odpis pojawi się... Hmm... Jak dobrze pójdzie to jutro, jak źle to jakoś tak max w tydzień" o_O

Anyway, powoli pracuję nad odpisem (większość rzeczy która wymagała zrobienia została zrobiona, więc lajt). Prócz chęci poinformowania was, że TF żyje chcę abyście podawali tutaj ciekawe pomysły na udoskonalenie gry, albo do mnie na gg/pw. Fun musi być, a sami wiecie czego chcecie, więc do dzieła :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bot. Szybkich fur, kubusi i kobiet... Szybki fur i kubusi na TF'ie nie będzie. Inne propozycje proszę. Nie chce robić z TF'a blacharstwa. Pamiętajmy, że sesja zmieniła swoje założenia. Mniej animców, więcej mroku, mniej humora...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne, co mogę zaproponować, to przedstawienie jakiejś ciekawej intrygi (np. zdrajcy w szeregach Strażników) oraz, z racji powstania drugiego sezonu, dodanie jakiejś nowej wrogo nastawionej rasy (stary, dobrze sprawdzony motyw z wielu seriali, gdzie jedna wroga rasa okazała się być nawet całkiem przyjemna w obejściu, w porównaniu do tej nowo odkrytej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa rasa to pomysł tak ograny, że hej! Mam lepszy, jeszcze bardziej ograny: rozłam wśród Strażników, dojście do władzy jakiegoś wrednego & potężnego skurczybyka, ruch oporu i walka o przywrócenie świetności zakonowi ze strony graczy, a żeby nie było za nudno, atak demonów, wojna na dwóch frontach i takie tam. :)

A przede wszystkim: mniej animca, więcej humoru! Na początku sprawdziło się to idealnie. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć humor był czasem diabelnie niskich lotów... A i MG czasem przesadzał, starczy spojrzeć na sytuację z końcówki starej edycji, sytuację pomiędzy demonem i Siri. Trochę to było przegięte ;P

A co do propozycji - niech no Kage się wysili i nas zaskaczy. Bo co to za radość, gdy podrzucimy mu pomysły, on je wykorzysta, a my nie będziemy mieli za grosz zaskoczenia i zabawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu poprę Polipeusza. Mniej japońskości, czyli sensejów, Kosuków czy Yamamotów, a więcej żywego humoru. Nie chcemy żeby nam się tutaj zrobiło trzecie Naruto, prawda? :biggrin: Jak dla mnie można trochę ograniczyć patetyczne teksty w stylu "musimy uratować świat, Makazuki!" i zaprezentować trochę większy spokój Strażników, którzy nie jarają się jak dzieci idące na pierwszą misję :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anyway, powoli pracuję nad odpisem (większość rzeczy która wymagała zrobienia została zrobiona, więc lajt).

Dla mnie największym zaskoczeniem w tej informacji jest fakt, że prace w ogóle trwają. :P

A co do samej sesji - mangowość nie musi wcale się opierać na infantylizmie, senseiach itp. Mnie się wydaje, że to jest kwestia głównie wyobraźni, tzn. dany gracz taką a taką scenę może sobie wyobrazić jak w filmie fabularnym, a inny tę samą scenę może "widzieć" w mangowej kresce. Przypomnę jeszcze, że TF to miała być w założeniu sesja łącząca najlepsze cechy mang i anime (dopisałbym jeszcze "shounen", ale nie wiem, czy ma to jeszcze rację bytu...). Więc może zaproponuję coś takiego, Kagex: postaraj się na sesji zaserwować taki klimat, który pasowałby i jednej, i drugiej stronie - żeby sesja nie straciła swojej mangowości i żeby ci, co mają do niej chłodny stosunek, nie zniechęcili się do gry. ;]

Humor - moim zdaniem dobry żart podany w odpowiednim miejscu i czasie byłby całkiem dobry. Z tym że na mnie nie można tu za bardzo liczyć, ponieważ mam trochę nazbyt kiepskie poczucie humoru. ;] Byle tylko nie było to zbyt nachalne i "żeby było śmiesznie", bo właśnie przez coś takiego poważnie rozważałem rezygnację z sesji w jej początkach, serio. ^_^'

Jeszcze jedno, tak wprost do Kagexa. W najbliższym czasie będę chciał zrobić sesję online, w której postaram się położyć główny nacisk na dynamikę walk - no i przy okazji na myślenie u graczy przy silniejszych bad guyach. Nie, nie zachęcam Cię do wzięcia tam udziału, bo znając Ciebie, i tak nie zachce Ci się zrobić karty. :P Jedynie informuję, że jeśli nie zawalę sprawy, to powstanie z tego coś, co może się bardzo przydać i mnie, i Tobie. Dlatego jeśli zapis z tej sesji wylądowałby na forum, a będziesz chciał zrobić walki przepełnione dynamiką, ew. żeby gracze walczyli "z głową", to radziłbym Ci się wtedy z nim zapoznać.

Do tego ostatnia rzecz, jakiej oczekuję: częstsze odpisy! Bo przyznam się, że czasami trafiało mnie nie wiadomo co, kiedy czekanie na post od MG się dłużyło... i dłużyło... i dłużyło... i dłużyło... i chyba nawet Duke Nukem Forever szybciej wyjdzie, niż odpis się pojawi. :D Jakość, ale i częstotliwość - tyle powiem.

No i to w sumie tyle, co mógłbym zaproponować. Jak mi coś jeszcze przyjdzie do głowy, to napiszę. :) Ostatnia tylko rzecz...

Choć humor był czasem diabelnie niskich lotów... A i MG czasem przesadzał, starczy spojrzeć na sytuację z końcówki starej edycji, sytuację pomiędzy demonem i Siri. Trochę to było przegięte ;P

Erm... Jeśli tamtą sytuację uważasz za humorystyczną, to nie mam więcej pytań. :/

PS Jeszcze taka rada do Kagexa: staraj się nie przenosić swoich uczuć do graczy na sesję, tzn. nie traktować ich wybiórczo. Zdarzały się bowiem takie przypadki, gdzie jakimś graczom się dostawało albo dlatego, że coś zrobili nie tak poza sesją, albo "bo tak" (ja przykładem...). Choć może to tylko moja paranoja. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erm... Jeśli tamtą sytuację uważasz za humorystyczną, to nie mam więcej pytań. :/

Wydaje mi się, że Turowi chodziło o dwie sprawy. Pierwszą był ten humor niskich lotów, a drugą przegięcia MG. Proponowałbym żeby gracze też za bardzo się nie rozpisywali. Oczywiście czasem jakis dłuższy post jest potrzebny, ale drugiego "Nad Niemnem" i tych długaśnych, kwiecistych opisów raczej nie miałbym ochoty czytać. Podobnie z freudowską psychoanalizą, do której skłonność mają niektórzy gracze (macha SeRkowi :biggrin: ). Moja recepta to więcej akcji, a mniej gadania i rozmyślania "co to będzie, ciemno wszędzie, głucho wszędzie", że zakończę klasykiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ołrajt, "zastosuję się" (ghe ghe ghe) do waszych uwag. Owcoz, nie do wszystkich, bo ja tutaj mimo wszystko jeszcze ustalam reguły. Z rad jednak pewnie skorzystam.

Mart, zobaczymy kto gra i kiedy będzie sesja. Ogólnie, czasu mam średnio dużo, więc wiesz. Jestem przy kompie, myślę, że będę, a tu nagle przeciągu minuty znikam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Turowi chodziło o dwie sprawy. Pierwszą był ten humor niskich lotów, a drugą przegięcia MG.

Hm, może i tak. Ja tam nie wiem, w każdym razie tamta sytuacja i tak była IMO nadużyciem. ;] I więcej o tym nie wspominam, bo z Kagexem rozmawiałem na ten temat już dawno temu i sprawa została wyjaśniona. ^_^

Mart, zobaczymy kto gra i kiedy będzie sesja. Ogólnie, czasu mam średnio dużo, więc wiesz. Jestem przy kompie, myślę, że będę, a tu nagle przeciągu minuty znikam.

Chodzi o moją sesję online? Cóż, ja tam mówiłem o przeczytaniu zapisu z niej, jak już się pojawi (a raczej jeśli się pojawi...) - ale jeżeli chcesz się wprosić na sesję jako obserwator, o ile znajdziesz trochę czasu, to nie mówię nie. ;]

No i jeszcze kolejna propozycja, którą wcześniej podałem, ale jakoś przeszła bez echa - dodać wpis do Niezbędnika o sesji TF. Żeby nie było, że ta sesja jest randomowa jakaś. ;] Jeśli byś chciał, to nawet mogę pomóc - ale wierzę, że sobie poradzisz. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca życia będę się upierał, że ten wpis posłałem niziołce przez PW dnia 2X lutego 08'! Tak było!

Specjalnie, aby być złośliwym dla P_aula, wczoraj poczyniłem pewne kroki w odpsisie i łącznie mam już 50% odpisu na tego szmatławca. Prawdopodobny termin ostatecznego odpisu? Może nawet jutro! (Żeby tylko P_aul nie zdążył hihihihihhihihihihi)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 czerwca 2009, godz. 21:30 - EDIT jest na dole postu

Do końca życia będę się upierał, że ten wpis posłałem niziołce przez PW dnia 2X lutego 08'! Tak było!

Wierzę, wierzę, ale że wciąż go nie ma, to w takim razie wyślij jeszcze raz. Proste. :) Albo pomęcz Tura, jak już będzie po tej sesji, żeby to zrobił. ;]

Specjalnie, aby być złośliwym dla P_aula, wczoraj poczyniłem pewne kroki w odpsisie i łącznie mam już 50% odpisu na tego szmatławca. Prawdopodobny termin ostatecznego odpisu? Może nawet jutro! (Żeby tylko P_aul nie zdążył hihihihihhihihihihi)

Erm... Mamy się bać? :) Wszyscy wiedzą, że do podawanych przez Ciebie terminów należy dodać jeszcze kilka dni, i to minimum, więc chyba można spać spokojnie. ^_^

EDIT

Odpis pojawi się... Hmm... Jak dobrze pójdzie to jutro, jak źle to jakoś tak max w tydzień bo mam sporo zajęć obecnie.

Yhm...

Prawdopodobny termin ostatecznego odpisu? Może nawet jutro! (Żeby tylko P_aul nie zdążył hihihihihhihihihihi)

Aha...

No, jeszcze trzeci raz i flejm gwarantowany. ;] A tak na serio: rozumiem, że dopytywanie się o termin wysyłki postu mija się z celem. Mam więc inne pytanie: czy jest szansa, żeby odpis pojawił się jeszcze w lipcu lub sierpniu? I jak duża/mała ona jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę wyjeżdzam, wrócę koło wtorku, może później. Ciągły natłok obowiązków i brak chęci... Zastanówmy się. Będzie, ale nie chcę, żeby to był szmelc. Gwoli ścisłości, mam w zanadrzu jakieś 80% i nie chce tego spieprzyć, o.

Tak, będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave!

nie zebym chcial podpasc MG, ale mimo wszystko musze na jedna rzecz zwrocic uwage:

Kag - ostatnim razem jak w ten desen pisales to czekalismy z pol roku i chyba jeszcze wszyscy dobrze pamietaja czego sie doczekalismy. Jest takie powiedzenie o muczacej krowie czy tez innych duzych chmurach. Nie mam zamiaru sie zbytnio bawic w poganiania (zwlaszcza, ze sam jestem nieterminowy), ale mam prosbe: daj sobie spokoj z mowieniem ile tego posta juz skonczyles (bo, szczerze mowiac, watpie by ktos z graczy w to i tak jakos specjalnie wierzyl) czy tez, ze lada chwila bedzie. Interesuja mnie za to dwie kwestie: czy twoj post na pewno pojawi sie do konca tego roku kalendarzowego (czyli do dnia 31.12.2009r. godzina 23:59:59) oraz ile bedzie trzeba czekac na kolejne odpisy (liczac od chwili zamieszczenia odpisu przez ostatniego gracza). Wolalbym bys w odpowiedzi podal raczej realny czas, niz prawdopodobny przewidywany.

To chyba by bylo na tyle, teraz ide podpasc drugiemu MG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatniego posta spindzieliłem, ale wy też (ty też) szczególnie nie pomogliście. Chciałem ładnie zakończyć rozdział, ale nie chcieliście, to nie. Odpis będzie, jak będę miał wolny czas. Nie jestem Martem żebym siedział nad odpisami całymi dniami, mam też inne obowiązki, i o dziwo, mam ich całkiem dużo.

Tak że nie powiem kiedy będzie, po prostu się pojawi, a wy go wtedy nie zauważycie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam, też podpadnę (znowu ^_^). Osobiście podzielam zdanie Mava. Wiadomo, że w pewnym okresie stagnacja na sesji to była głównie wina graczy, to nie ulega wątpliwości (ale mogłeś popopędzać mimo wszystko ;]). Niemniej jednak bardziej przeważają okresy, w których post nie pojawiał się... niekoniecznie z winy graczy. :P Dlatego też zresztą pytałem się nie o dokładny termin, lecz o przedział - chciałem tylko wiedzieć, czy do końca szkolnych wakacji się pojawi. I tyle. Dzięki za info.

Nie jestem Martem żebym siedział nad odpisami całymi dniami, mam też inne obowiązki, i o dziwo, mam ich całkiem dużo.

Hm... ;] No cóż, wiadomo, że w wakacje cierpię na nadmiar wolnego czasu, więc porównanie w tym kontekście jest jeszcze jako tako zrozumiałe. Ale co z okresem szkolnym? Też miałem w pewnym momencie taki czas, w którym poza weekendami rzadko kiedy miałem siłę na granie w RPG - a mimo wszystko udawało mi się jakoś wyrobić z postami, nawet tymi kobylastymi (nieważne, że ze sporymi obsuwami... :P). Nie chcę zostać źle zrozumiany - rozumiem, że masz trochę na głowie. Rozumiem, że chęci Cię opuszczają czasem (mało komu się to nie zdarza - niżej podpisany wie coś o tym :(). Ale wiesz, ludzie jednak czekają na tę sesję, i to od dłuższego czasu, no i skoro zadeklarowałeś się ją prowadzić, to gracze w związku z tym wymagają, abyś nadał temu przynajmniej jakieś tempo. Tym bardziej że za miesiąc od Twojego ostatniego postu przed Wielką Stagnacją minie już rok. ;]

Pewnie wyjdę na strasznego naiwniaka, ale ja tam mimo wszystko mogę jeszcze poczekać. W końcu post się pojawi. Kiedyś... :P

PS Flejm gwarantowany? ^___^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej się nie wypowiadałem w temacie, ale inny z mistrzów na sesji SW tak mnie rozzłościł odwlekaniem odpisu, że aż coś skrobnę. Smieszą mnie teksty w stylu "nie mam tyle czasu, żeby jak co Mart dawać odpis co tydzień". Przecież nikt tego nie wymaga, ale słowa te wypowiada osoba, która zadeklarowała się, że będzie MG i tych obietnic nie wypełniła. Nie wierzę, że nie można znaleźć czasu w przeciągu roku na odpis. Ja nawet jak miałem robotę z sesją na uczelni, czy zdawałem egzaminy, to jakoś potrafiłem sobie wygospodarować ten czas. Przecież na zrobienie takiego odpisu starcza godzina - dwie w tygodniu. Jeśli powiesz "ja chce to zrobić porządnie, a nie po łebkach", to mam odpowiedź. Nie trzeba się silić na poezją Słowackiego. Ze swojego sporego doświadczenia wiem, że najlepsza jest solidność. Dzięki temu sesja trwa, gracze otrzymują odpowiedzi i wszyscy są zadowoleni. Co z tego, że jakość postów będzie wysoka, jeśli sesja będzie praktycznie martwa.

Druga sprawa to przerzucanie odpowiedzialności na graczy. Teraz okazuje się, że to oni są źli, bo nie chcieli kontynuowac starej fabuły. Mnie było wszystko jedno, ale muszę przyznać, że nigdy nie dostawałem jakichś ponagleń nawet jak odpisu nie było. A w końcu Kag mój nr GG nie jest owiany żadną tajemnicą. Zdecydowałeś się na nowe otwarcie to musisz płacić tego konsekwencje.

Podsumowując: chyba za bardzo ci nie zależy. Jeśli stwierdzasz, że "i tak nie zauważycie" to już na zapas mówisz, że nikogo nie będziesz popędzał, czy choćby informował o odpisie. Z takim nastawieniem nigdzie nie zajedziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave!

Witam ponownie (jak myslicie, czy Kagowi sie podnosi cisnienie jak widzi moje posty w tym temacie?), po wykonaniu kilku rozmow ze znajomymi i upewnieniu sie, ze nie tylko ja uwazam, iz sesja zdechla i juz nie powstanie pozwole sobie wystosowac pewna propozycje:

- uruchomienie ponownie sesji w dziale przeznaczonym dla sesji Free i rzecz jasna w stosownej wymaganej dla tego dzialu wersji.

Przy okazji byc moze mozliwe bedzie uruchomienie jej w takiej wersji zalozeniowej w jakiej byla pierwotnie opracowana (o ile Paul posiada jeszcze logi z dyskusji), ale to bedzie zalezzalo od graczy.

Nie musi to koniecznie oznaczac, ze ten temat zostanie zamkniety, ale o ile chetnych zglosi sie dosc by sesje uruchomic, to ja swoja postac przenosze do wersji all-MG, sadzac po opiniach tych osob z ktorymi rozmawialem nie tylko ja. Tak wiec interesuje mnie jakie zdanie na ten temat maja gracze do tej pory uczestniczacy w sesji (moze tez zglosza sie jacyc nowi chetni?). Post zamieszczam w tym temacie poniewaz pytanie w pierwszej kolejnosci kieruje do obecnych uczestnikow sesji TF.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy, uważam to za całkiem ciekawy pomysł (już wcześniej zresztą Kagex mówił - jeszcze gdy to on czekał na nasze odpisy - że jeśli gracze nie odpiszą do tego a tego terminu, to jedną z konsekwencji może być właśnie zrobienie z TF-a sesji "wolnej". Ale potem zmienił plany). Ale osobiście sądzę, że lepsze byłyby obecne założenia (odrobinę wiem o tych pierwotnych, żeby nie było). Proponuję jednak, aby najpierw sam Kagex wypowiedział się na temat tej propozycji - czy ją aprobuje, czy nie.

Jeśli jednak dojdzie do sytuacji, w której TF faktycznie zostanie przemianowane na sesję "wolną", to na mój udział nie liczcie. Po prostu są ku temu pewne powody, których na razie nie chcę zdradzać. Niech wystarczy na razie informacja, że unikam zapisywania się na jakiekolwiek nowe sesje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za sesją TF w wersji free. Widzę, że Kagex już chyba nie wskrzesi swojej sesji, poza tym to co napisał mi wczoraj Maverick o pierwotnych założeniach TF'a bardzo bardzo mnie zainteresowało. Czekam aż ktoś "zamieszany" w opracowanie pierwotnych założeń je jakoś ciekawie przedstawi, ale to już w podforum "Sesje Free" w temacie ogólnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...