Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Radyan

Karcianki

Polecane posty

Jestem wielkim fanem DARK EDEN, śmiało mogę powiedzieć że mam najsilniejszy zestaw kart w północnej Polsce, posiadam m.in najdroższą kartę "Odliczanie" i wiele innych rarytasów... Talie sprawdzone na licznych turniejach, konwentach i innych takowych spotkaniach:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm niziołko :D jeśli chodzi o ten styl gry który tygrysy lubią najbardziej łatwiej jest wygrać dziewczetom :D na początku się mobilizujemy ale potem nasza koncentracja na grze spada w drastycznym tępie :D

Taaak...jak się gra ze mną to moblizacja i koncentracja u facetów, którzy ze mną w to grają drastycznie wzrasta zamiast spadać...bo to oni muszą się strzec przegranej-nie ja :D Bo w tą grę jestem akurat dość dobra*(przecież to oczywiste: gdybym nie była, to z pewnością nie grałabym na takich zasadach :wink: )

*(w czymś muszę być :wink: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Yager

Feo – Pokemon TCG?? Mam niezbyt pokaźną kolekcję ok. 60 kart...Więc jest to jakiś Deck, ale całkowicie niegrywalny. Takie są efekty składania talii jedynie z boosterów i powtórek kuzyna :D

Ale za to na kompie sporo się nagrałem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Yager

BTW, nie wie ktoś czy jest gdzieś do ściągnięcia gierka Yu-Gi-Oh! (chyba tak to się pisze??) bo chętnie bym sobie zagrał...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wielkim fanem DARK EDEN, śmiało mogę powiedzieć że mam najsilniejszy zestaw kart w północnej Polsce, posiadam m.in najdroższą kartę "Odliczanie" i wiele innych rarytasów... Talie sprawdzone na licznych turniejach, konwentach i innych takowych spotkaniach:)

No, kurczę, jestem pod wrażeniem (aj em impresd, jak to się mawia po anglijsku) - Wielki Moderator Volt zajrzał na nasz skromny "wydział" ^^.

A co do samej karcianki - NIC zupełnie o niej nie słyszałem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe... Widzisz, Feo, tracisz tytuł naczelnego mangopokemonoanimefila na Sesji RPG ^^. Dodam, że ja TEŻ grywałem w Pokemon TCG (choć raczej na emulatorze GBC) - a moja talia Firestorm (ogień+elektryczność) jest całkiem, całkiem... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do samej karcianki - NIC zupełnie o niej nie słyszałem :D

A o Doom Troopers słyszał?:) Mroczny Raj to świat który jeszcze parę lat temu był w Polsce miejscami bardziej popularny od samego MtG, do dzisiaj ludzie jeszcze kolekcjonują zestawy....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szturmowca zagłady zdażyło mi się zagrać ale niepamiętam zbyt dobrze :D..

I jeśłi ktoś jeszcze raz powie że mam coś wspólnego z pokemonami to zabije, są dla mnie takie obszara zakazane w każdej dziedzinie życia, w M&A sa to pokemonopodobne głupoty a Fantastyce to HArry i spółka....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tydzień temu zrobiłem interes swego życia! Zakupiłem 1000 kart do Doom Troopera za niebagatelną sumę 140 zł. Żeby się nieco usprawiedliwić wobec samego siebie <to jednak sporo kasy> wziąłem cennik i sprawdziłem jaką ten zestaw ma łączną wartość. Efekt przyprawił mnie o ciężki opad szczęki!

2400 zł!!! :shock:

A doliczając protektorki z powodzeniem 2500! 20-krotne przebicie!!!

A teraz się nimi cieszę zdążyłem już obliczyć ich wartość, przeczytać wszystkie instrukcje, posegregować wg. typów i stronnictw. Niedługo zabiorę się za składanie talii. Wpadły mi w łapki m.in. takie legendy jak Alakhai Przebiegły, Kardynał Durand, czy kosa semai. Ale i tak najważnejszy dla mnie był Max Steiner - moja ulubiona postać ze świata Mutant Chronicles! Ehhh.... ostatni tydzień jest wyjątkowo sympatyczny: zaliczona sesja <a uwierzcie była to mission impossible >, talia kupiona za 5% wartości, sympatyczny rozkład zajęć ;)

Card rzuć co nieco o mechanice Babylon 5. <oczywiście i tak będę bronił "trupka", ale co mi szkodzi ;)>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę, ale chyba w decku podstawowym do Doom Troopera znalazłem "Kosę Semai". Ja mam kilka fajnych kart, ale nie mnam co z nimi zrobić. Grać nie mam z kim, sprzedać nie mam jak. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość -Xelos-

Wiesz ja zauważyłem że karcianek nie opłaca się sprzedawać. Zawsze może wrócić zainteresowanie nią i co wtedy ? :) I jakoś tak zawsze się dzieje jak ją sprzedasz :) A w Pokemony grało się jak się było małym czyli pare ładnych lat temu ;) Teraz z karcianek właściwie tylko M:TG. Chociaż naprawde trudno się wybić, oj trudno......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że topic lekko zamarł... Może wprowadzę lekkie ożywienie. Swego czasu kupowałem ( średnio intensywnie ) M:tG. Zacząłem od Portala, a potem już normalnie. Z tym, że jakiś 3 lata temu przestałem. Ale tydzień temu - za sprawą kolegi z mieszkania, który zaczyna - wróciłem do dawnej pasji i kupiłem sobie big bonusa z Mirrodin. Kumpel ma gotowego decka Master Blaster z Darksteel. Sporo się narobiło w tym Magicu... Equipment, indestructible... Bardzo ciekawie. Pewnie znów się zacznie odpływ kasy, ale może zagram z kimś na zjeździe :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że topic lekko zamarł...

Pewnie dlatego, ze wszystkim pokonczyla sie kasa na nowe karty

:lol:

Może wprowadzę lekkie ożywienie. Swego czasu kupowałem ( średnio intensywnie ) M:tG. Zacząłem od Portala, a potem już normalnie. Z tym, że jakiś 3 lata temu przestałem.

Moze sie powtarzam, ale tez zaczynalem od Portala. Pozniej ciezko bylo sie przerzucic na inne edycje - Portal byl baaaardzo uproszczony nie mial creature type, nie bylo Instantow, Enchantow, Artefactow.

Ale tydzień temu - za sprawą kolegi z mieszkania, który zaczyna - wróciłem do dawnej pasji i kupiłem sobie big bonusa z Mirrodin. Kumpel ma gotowego decka Master Blaster z Darksteel. Sporo się narobiło w tym Magicu... Equipment, indestructible... Bardzo ciekawie. Pewnie znów się zacznie odpływ kasy, ale może zagram z kimś na zjeździe :wink:

Ja sie na Mirrodinie pogubilem. OBC + Onslaught block jeszcze jako takotrafilem. Mirrodin jest takim chamskim krokiem naprzod. Dorzucono dosame dobre karty. Teraz amy miec jako takie szanse z deckiem Mirrodinowym musisz albo miec super-ekstra-wypasiony deck na starych blokach, albo wlasnie kupic Mirrodina, co oczywiscie bylo zalozeniem Wizardsow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trundo nie przyznać racji. Portal był mocno uproszczony, ale za to przeważnie to, co miał było mocne. Znaczy np. dobre creaturki za nie tak znów dużo many. Ale przeskok był dość powazny.

A co do Mirrodina i Darksteel'a... Zmiany rzezcywiście całkiem spore, ale i bez tych decków da się wygrywać z w miarę dobrym deckiem ze starych. Ale mi i tak te zmiany przypadły do gustu - equipment na pewno na plus, ale już do indestructible to mam wątpliwości :? Ciut przesadzone, ale nie aż tak znowu bardzo. W sumie to gra musi się rozwijać, bo dawno nie było większych zmian. A tak mamy powiew świeżości...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radyan

Ja się w ogóle w tych edycjach nie orientuję, co nie przeszkadza mi się świetnie bawić przy Magicu. Hehe - musimy jeszcze znaleźć dwie osoby, aby wreszcie spróbować zagrać w cesarza - ale do tego długa droga, nikomu się nie chce w talię zainwestować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się w ogóle w tych edycjach nie orientuję, co nie przeszkadza mi się świetnie bawić przy Magicu. Hehe - musimy jeszcze znaleźć dwie osoby, aby wreszcie spróbować zagrać w cesarza - ale do tego długa droga, nikomu się nie chce w talię zainwestować.

Hehe... No i wychodzi jaki to zielony ja jestem :wink: Co to jest ten cesarz i jakich to inwestycji w talię on wymaga? A na zlocie musimy pograć :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qbuś, Reaper_PL i inni -> Dziwię się, że Rad jeszcze nie zareklamował faktu, że służę pomocą przez email w kwestii "obsługi" magica :P. Naprawiam więc ten błąd i zaprawszam na moją skrzynkę :P.

A teraz trochę pobronię Mirrodinu i Darksteela. :twisted:

Założeniem Wizardów jest to, żeby się edycja sprzedała. Jeśli wyda się coś, co nie będzie miało wpływu na środowisko, nie sprzeda się to. Mirrodin nie jest tutaj wcale wyjątkowy.

Różnica zaś jest taka, że poprzednie edycje (Onslaught, Oddysey, Invasion) miały coraz mniejszy wpływ na starsze formaty- Extended i Vintage. Mirrodin miał to naprawić, więc musiał mieć trochę wyższy poziom mocy.

Poza tym, jeśli chcesz mieć deck wykorzystujący część kart z Mirka, to po co kupować boostery, itp? Taniej, choć "czasochłonniej" wychodzi handel na pojedynczych kartach... Zresztą, wciąż jest wiele talii praktycznie nie wykorzystujących MD.

Dobra, post Reapera obrobiony, czas wziąć się za Qbusia :P.

Zmiany w Magicu są wciąż coraz to nowsze, ale rację muszę Ci przyznać- Mirrodin jest dość rewolucyjny. Ale wcale nie aż tak, żeby był jakimś "przeskokiem". Zgłaszasz obiekcje (małe, ale zawsze :P) co do zdolności "indestructible". Czemu? W constructed pojawia się czasem deck March of the Indestructibles (oparty na połączeniu "niezniszczalnych" kart z kartą "March of the Machines"). Poza nim, raczej jest to zdolność mało użyteczna- jest wiele sposobów na pozbycie się permanentów przeciwnika poza ich "zniszczeniem". W formatach limited umiejętność ta dostarcza już więcej radości :).

Teraz Radyan

Nie orientujesz się w MD i DS? Błąd, warto- są tam karty zdatne do gry we wszystkich formatach, zarówno "profesjonalnych" jak i "casualowych". Powstało na tej edycji wiele bardzo ciekawych talii...

Qbuś -> Cesarz to taki format do gry wieloosobowej. Ma dość skomplikowane na pierwszy rzut oka zasady, więc może odpuszczę sobie ich przytaczanie tutaj... W każdym razie grałem w niego dwa razy i jest naprawdę fajny. Niestety również dłuuuuuuugi....

I jeszcze jedno pytanko moje na koniec. Ktoś z Was gra przez Apprientice'a? Z chęcią się z kimś z Was zmierzę i ew. udowodnię niektóre stawiane przeze mnie tutaj tezy ;-).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo... Widzę, że się spec pojawił :wink: Zaraz tam bronić - mi przecież te dodatki się podobają. Jak coś nie idzie do przodu to się cofa, więc takie zmiany witam z radością. A gra z MD i DS robi się ciekawsza - a przecież już wcześniej była dobra :wink: Do zjazdu trzeba jakąś ciekawą talię złożyć :twisted:

Cesarz --> Możesz zapodać jakąś stronkę, gdzie można poczytać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...