Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Star Wars: The Old Republic MMO

Polecane posty

Wiesz, zawsze możesz kupić grę, przejść w miesiąc (jeśli posiadasz odpowiednią ilość czasu), odstawić na półkę, powiedzieć "przeszedłem" i tyle. Gorzej jak Cie wciągnie na dłużej... :) Myślę że gra jest warta uwagi, przemyśl to jeszcze. :cat1:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Zdecydowanie jestem fanem SW. Nie powiem gra kusi i to bardzo. W WoWa nie gralem, i jestem fanem GW i oczywiscie czekam na GW2. Ale cholera wie kiedy wyjdzie a w zapowiedzi ze w 1 kwartale 2012 jakos nie wierze. Dlatego mam pytanie czy warto wybulic troche kasy na TORa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przemyślałem oszczędnościowy plan który wkrótce przedstawie mocodawcą XD Mam jeszcze takie pytanie czy jak wyłączę na nie wiem miesiąc abonament to konto mi się zachowa i będę mógł wznowić grę potem?? I jak to jest z płatnoSciami. Co 2 miechy np bym te kartu pre-paid musiał kulpwać np na tej atronce co podałeś czy samo będzie mi ściągać kasę z konta??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie umiałem znaleźć innego podobnego tematu, więc... piszę tu :) Czy znacie jakiś DARMOWY odpowiednik SWTOR'a? Zagrałbym w tą grę, ale nie będę płacił miesięcznego abonamentu... Nie rozumiem tego! Jak można kupić grę za około 160 zł i jeszcze płacić abonament miesięczny za nią...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie ocenić grę z mojej perspektywy jako grasza po stronie Republiki i Sithów.

1. Fabuła 1sza klasa chociaż meczące są ciągłe bonusy typu "zabij 20 npc" po których zrobieniu pojawia się Bonus Stage 2: "Zabij 60 tych zamych NPC"

2. FP również mogą być chociaż nie kiedy trochę (niektóre oczywiście) żwawsze... A nie że idziesz przez 40 min przed siebie po to by raz za razem zabijać bardzo podobne pack'i mobów (może to tylko ja sądziłem że ta gra będzie ciekawsza od wowa i będzie trzeba trochę pokombinować a nie przeć przed siebie byle do końca). Fakt pojawiły się smaczki typu że scavenger może naprawić jakiegoś robota lub generator windy która pozwoli ci ominąć pack'i ale na tym w sumie się kończy i również jest ich zbyt mało.

3. BUGI!!! Cała masa bugów. Robaczków w tej grze jest co najmniej tyle ile w starej szynce leżącej przez tydzień w upale na dworze. Często jest tak że człowiek się zawiesi gdzieś przy skale/między skrzynkami itp lub błędy graficzne typu zielona ściana światła koło lamp na planetach, o nie działających skillach lub działających ale nie tak jak powinny wspominać nie chce (szału dostaje na samą myśl kiedy po zestakowaniu buffa na mocniejszy strzał HIB moim Trooperem po strzale okazało się że siła była podstawowa a stack po prostu nie dość że nie zadziałał to jeszcze został na pasku od buffów)...

- Klony to niestety w uniwersum SWTORa codzienność. W sumie chyba na każdej planecie w każdym mieście można spotkać grupy NPC które są identyczne, i to beszczelnie stoi jeszcze 4 takich samych koło siebie.

- Statek który praktycznie nic nie wnosi do rozgrywki, owszem dzięki niemu można zagrać w mini gierki i powiedzmy że "polatać" bo symulacja latania nazwać tego nie można, misje ciągle się powtarzają tylko niszczony przeciwnik jest lekko mocniejszy i to w sumie koniec co można o statku powiedzieć. Misje latania szybko się nudzą a samego statku mogłoby nie być bo w sumie co ja moge z nim zrobić ?? Zaprosić przyjaciół by pochodzili po pokładzie ?? Bo tylko to.

- Balans PvP jest tragiczny. Obrażam słowo "balans" bo w tej grze powiedziałbym go nie ma. Warzone'y (aż 3 JEJKU) przepełnione są Sith Assassinami lub Operative (no czasami znajdzie się jakiś BH :) ) od strony Sithów bo te dwie klasy są zbyt silne w porównaniu do innych, wybaczcie ale śmiać mi się chce jak widzę operative'a który 3 hitami kasuje Troopera w heavy gearze bo ładuje mu hity po 6-7k. Jeszcze śmieśniejsze jest to kiedy robi to operative na 20lvl postaci na 50lvl. Wyobraźcie sobie teraz Operative'a na 50lvl który ma full pvp set :P (wtedy jaka to jest orgia dla licznika fragów).

Strefa PvP Ilium to kpina na której ludzie nawet się nie zabijają tylko stoją (czesto koło siebie) i niszczą wzajemnie transportery aby nabic sobie jak najszybciej daily i lecieć w cholere.

Swoje wywody mogę przedstawiać jescze długo ale chyba nikt nie będzie chciał tego czytać więc na tych kilku kwestiach zakończę :P Czas na ogóle podsumowanie

Po wbiciu 50lvl niestety panuje wszechstronna monotonność. Człowiek zastanawia się co dalej robić bo w sumie... nie ma co robić.

Jako RPG przy levelowaniu (zwłaszcza z kumplami) gra jest wyśmienita, historia też dobra i chce się więcej.... ALE Jako Jako Multi Uważam że SWTOR to MMORPG'owy FAIL roku. Miała być świetna gra a wyszedł niedorobiony i ubogi WOW tylko w świecie Gwiezdnych Wojen (Mówie tutaj o części multi po zakończeniu fabuły gry). Jedyne co jest ciekawe to modyfikacja przedmiotów ale szczerze mówiąc czy jest to plus przy monotonnym i nudnym świecie ??

Co WY sądziecie ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje wywody mogę przedstawiać jescze długo ale chyba nikt nie będzie chciał tego czytać więc na tych kilku kwestiach zakończę :P Czas na ogóle podsumowanie

Po wbiciu 50lvl niestety panuje wszechstronna monotonność. Człowiek zastanawia się co dalej robić bo w sumie... nie ma co robić.

Jako RPG przy levelowaniu (zwłaszcza z kumplami) gra jest wyśmienita, historia też dobra i chce się więcej.... ALE Jako Jako Multi Uważam że SWTOR to MMORPG'owy FAIL roku. Miała być świetna gra a wyszedł niedorobiony i ubogi WOW tylko w świecie Gwiezdnych Wojen (Mówie tutaj o części multi po zakończeniu fabuły gry). Jedyne co jest ciekawe to modyfikacja przedmiotów ale szczerze mówiąc czy jest to plus przy monotonnym i nudnym świecie ??

Co WY sądziecie ??

Przeciwnie, chętnie poczytam co polacy mają do powiedzenia, bo do tej pory siedziałem tylko na oficjalnym forum.

Odnośnie balansu:

Przesadzasz i to grubo. W każdej grze jest klasa, która ma jakąś mocną stronę. Sithowie mają mnóstwo CC i pull/push, BH ma super AOE/tracer missle, a Operative burst dmg.

Hity po 6-7k zdarzają się, ALE po booście za pomocą stimów/adrenali/power upów. To nie klasa jest przegięta, a consumables/biochem.

Żaden operative na 20 levelu nie poskłada 50, bo nawet nie ma skilla odpowiedzialnego za główne combo (ten skill wchodzi na 36lvl).

Śmiać mi się chce z tych ludzi, którzy wbijają 50 lvl, grają warzony bez odpowiedniego eq (tzn. bez expertise) i mają pretensję, że umierają. To nie jest kierowane do Ciebie, bo z tobą nie grałem, ale taka jest niestety tendencja.

Co do reszty posta, zgadzam się w części. Faktycznie po wbiciu 50 lvl, jest niewiele do zrobienia. Są HM flashpointy i Operacje, ale one wymuszają posiadanie zgranego klanu. Jeżeli nie masz ekipy, to skazany jesteś na nudę, lub właśnie warzony.

Nie zapominaj jednak, że TOR ma raptem miesiąc, a ludzie zestawiają go z obecnym WoWem, który liczy sobie już 8 wiosen.

Trzeba cierpliwie czekać i odkrywać historię innych klas/farmić wz i wbijać valor. Jeżeli za pół roku dalej będzie nuda i brak celów dla pojedynczego gracza, to przyznam Ci rację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówię co widzę a nawet dzisiaj trafiła mi się sytuacja że Operative na 45 lvl wywalił mi stuna i poskładał mnie 3 hitami :P fakt full pvp setu jeszcze nie mam ale kumpel ma już 4 części championa i ma to samo :P więc coś w tym musi być ^^

Swoją drogą głupizną jest dla mnie łączenie warzoneów nisko lvl postaci i 50tek bo trafi ci się w teamie 5 osób bez sprzetu i z niedobitymi lvlami i masz pozamiatanego warzone'a.

Swoją drogą porównuje SWTORa do WOW'a bo oni nie zaczynali tej gry od zera tylko schematem ubogiej wersji wowa właśnie do skopiowali.

Jak ktoś w aucie wymyśli ABSy lub poduszki powietrzne to inna firma nie zrobi przecież droższego auta bez tych rzeczy prawda ? ^^ A Niestety jednak Abonament SWTOR'a jest droższy.

Inna sprawa że w wowie nawet jak widza bugi to starają się je usuwać a w SWTOR'ze walnął już miesiąc gry i prócz drobnej kosmetyki nic się nie zmieniło, są robione Maintaince'y Po 8, 10 godzin a po ponownym odpaleniu servów okazuje się że nic się nie zmieniło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Fabuła 1sza klasa chociaż meczące są ciągłe bonusy typu "zabij 20 npc" po których zrobieniu pojawia się Bonus Stage 2: "Zabij 60 tych zamych NPC"

Są w każdym mmo, w dodatku tu są tylko dodatkiem, nie trzeba wcale ich robić.

2. FP również mogą być chociaż nie kiedy trochę (niektóre oczywiście) żwawsze... A nie że idziesz przez 40 min przed siebie po to by raz za razem zabijać bardzo podobne pack'i mobów (może to tylko ja sądziłem że ta gra będzie ciekawsza od wowa i będzie trzeba trochę pokombinować a nie przeć przed siebie byle do końca). Fakt pojawiły się smaczki typu że scavenger może naprawić jakiegoś robota lub generator windy która pozwoli ci ominąć pack'i ale na tym w sumie się kończy i również jest ich zbyt mało.

Fp to nie chat. Nie mogę tu się jeszcze jakoś bardziej dokładnie wypowiedzieć (potrzebuję jeszcze trochę czasu na FP), ale taki jest właśnie ich założenie. Tu nie chodzi o to, aby uruchomić sobie windę i wystrzelić kilka razy. Mają być długie, i ma być w nich dużo walki. Całość urozmaica system dialogowy, niespotykany w innych mmo. Jeśli chcesz sobie porozmawiać, to do tego masz chat.

3. BUGI!!! Cała masa bugów. Robaczków w tej grze jest co najmniej tyle ile w starej szynce leżącej przez tydzień w upale na dworze. Często jest tak że człowiek się zawiesi gdzieś przy skale/między skrzynkami itp lub błędy graficzne typu zielona ściana światła koło lamp na planetach, o nie działających skillach lub działających ale nie tak jak powinny wspominać nie chce (szału dostaje na samą myśl kiedy po zestakowaniu buffa na mocniejszy strzał HIB moim Trooperem po strzale okazało się że siła była podstawowa a stack po prostu nie dość że nie zadziałał to jeszcze został na pasku od buffów)...

Jeśli się wskakuje między kontenery, to się nie dziwię........Od tego są drogi, żeby po nich chodzić. Ja jeszcze nie spotkałem dużo uciążliwych bugów. Zresztą, to co powiedziałeś, to wcale nie są bugi. Myślę, że twórcy nie pomyśleli, że ktoś będzie miał "świetny" pomysł "skrócenia" sobie drogi, przez slalom między skałami/górkami czy skok w dół zamiast użycia windy.

- Statek który praktycznie nic nie wnosi do rozgrywki, owszem dzięki niemu można zagrać w mini gierki i powiedzmy że "polatać" bo symulacja latania nazwać tego nie można, misje ciągle się powtarzają tylko niszczony przeciwnik jest lekko mocniejszy i to w sumie koniec co można o statku powiedzieć. Misje latania szybko się nudzą a samego statku mogłoby nie być bo w sumie co ja moge z nim zrobić ?? Zaprosić przyjaciół by pochodzili po pokładzie ?? Bo tylko to.

Statek, jak to statek. Służy głównie do "uporządkowania" wszystkiego oraz poruszania się między planetami. Możemy również korzystać z jego ładowni, co pomaga np. w craftingu. Jak chcesz symulator to polecam 2 bardzo dobre gry (w tym jedna mmo), czyli cała seria X i EVE.

Po wbiciu 50lvl niestety panuje wszechstronna monotonność. Człowiek zastanawia się co dalej robić bo w sumie... nie ma co robić.

Jako RPG przy levelowaniu (zwłaszcza z kumplami) gra jest wyśmienita, historia też dobra i chce się więcej.... ALE Jako Jako Multi Uważam że SWTOR to MMORPG'owy FAIL roku. Miała być świetna gra a wyszedł niedorobiony i ubogi WOW tylko w świecie Gwiezdnych Wojen (Mówie tutaj o części multi po zakończeniu fabuły gry). Jedyne co jest ciekawe to modyfikacja przedmiotów ale szczerze mówiąc czy jest to plus przy monotonnym i nudnym świecie ??

W WoW'ie też nie było co robić, dopiero później dołączyły różne dodatki, nowe levle i tym podobne. Oczywiście łatwiej jest wymagać, że BW da nam od razu to, nad czym Blizzard pracował 12 lat....to takie logiczne.

- Balans PvP jest tragiczny. Obrażam słowo "balans" bo w tej grze powiedziałbym go nie ma. Warzone'y (aż 3 JEJKU) przepełnione są Sith Assassinami lub Operative (no czasami znajdzie się jakiś BH smile_prosty.gif ) od strony Sithów bo te dwie klasy są zbyt silne w porównaniu do innych, wybaczcie ale śmiać mi się chce jak widzę operative'a który 3 hitami kasuje Troopera w heavy gearze bo ładuje mu hity po 6-7k. Jeszcze śmieśniejsze jest to kiedy robi to operative na 20lvl postaci na 50lvl. Wyobraźcie sobie teraz Operative'a na 50lvl który ma full pvp set tongue_prosty.gif (wtedy jaka to jest orgia dla licznika fragów).

Nie jest świetnie, jednak nie jest też źle. Jak na razie jest dobrze, a twórcy ciągle nad tym pracują.

Swoją drogą porównuje SWTORa do WOW'a bo oni nie zaczynali tej gry od zera tylko schematem ubogiej wersji wowa właśnie do skopiowali.

No tak, przepraszam zapomniałem, że wow był pierwszym mmo i jakakolwiek gra, ktróa jest mmo chociaż trochę podobnym do niego jest od razu słabą kopią.....

Inna sprawa że w wowie nawet jak widza bugi to starają się je usuwać a w SWTOR'ze walnął już miesiąc gry i prócz drobnej kosmetyki nic się nie zmieniło, są robione Maintaince'y Po 8, 10 godzin a po ponownym odpaleniu servów okazuje się że nic się nie zmieniło

Patche był już 4. Teraz zbliża się kolejny, tym razem z nowym FP i operacją, zapraszam więc do historii patchowania, zanim znowu wypowiesz się o patchach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra mnie strasznie kusi ale naprawdę nie podoba mi się to że musiałbym płacić co 2 miechy prawie 100zł. Strasznie mi się ciężko zdecydować.

Dokładnie. Żeby to jeszcze było w cenie WoWa, ale wszystko jest drożej :/. Podstawka, prepaidy, abo. Nie wiem co chcieli przez to osiągnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj marudzicie jak stare baby...

Abonament droższy od WoWa o 5zł = nie gram, za drogo

Przypomina mi to ludzi, którzy płakali kiedyś na łamach AR, że nie grają na konsolach, bo gry kosztują 200zł...

Nikt was nie zmusza, ale proszę was... Nie wynajdujcie miliona usprawiedliwień dla waszej decyzji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj marudzicie jak stare baby...

Abonament droższy od WoWa o 5zł = nie gram, za drogo

Przypomina mi to ludzi, którzy płakali kiedyś na łamach AR, że nie grają na konsolach, bo gry kosztują 200zł...

Nikt was nie zmusza, ale proszę was... Nie wynajdujcie miliona usprawiedliwień dla waszej decyzji.

To policz ile jest podstawka droższa... poza tym abo płaci się co miesiąc, więc te 5zł może przerodzić się w coś więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje się pirackimi serverami ani darmowymi grami więc nie pomogę ci :P

Zastanów się zanim coś napiszesz! Czy ja pisałem coś o pirackich serwerach?? Przeczytaj moją sygnaturkę.. Tam jest odpowiedź.

Pytanie do wszystkich: a jest może jakiś trial? Tak jak w WoW'ie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To policz ile jest podstawka droższa...

To policz ile WoW jest starszy...

Syndrom Wow Playera jak widać nie tylko na zagranicznych forach obowiązuje.

"Dlaczego to jest inaczej niż w wow", "dlaczego jest drozej niz w wow", "dlaczego nie ma triala jak w wow", "dlaczego klasy inne niz w wow" .... Bo to do cholery nie jest Wow i chwała Bioware, że nie robią z TORa kalki do dojenia pieniędzy, a idą własną drogą.

Co z tego wyniknie, to się dopiero okaże, ale argumenty "Bo w wowie było..." przypominają mi już kultowe "Tato, a marcin powiedział...".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To policz ile jest podstawka droższa... poza tym abo płaci się co miesiąc, więc te 5zł może przerodzić się w coś więcej.

Z samą podstawką sobie nie pograsz. WoW (podstawka)+wszystkie starsze dodatki+Cataclysm+WoP. Wychodzi dużo drożej niż ToR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To policz ile jest podstawka droższa...

To policz ile WoW jest starszy...

Syndrom Wow Playera jak widać nie tylko na zagranicznych forach obowiązuje.

"Dlaczego to jest inaczej niż w wow", "dlaczego jest drozej niz w wow", "dlaczego nie ma triala jak w wow", "dlaczego klasy inne niz w wow" .... Bo to do cholery nie jest Wow i chwała Bioware, że nie robią z TORa kalki do dojenia pieniędzy, a idą własną drogą.

Co z tego wyniknie, to się dopiero okaże, ale argumenty "Bo w wowie było..." przypominają mi już kultowe "Tato, a marcin powiedział...".

Ale ja tylko mówię, że cenowo mogłoby być podobnie do WoWa. Pamiętam, że w momencie wyjścia podstawka nie kosztowała 150zł.

We wszystkim innym, w moim odczuciu, bez gry w TORa i tak uważam, że jest lepszy SWTOR. Gdyby tylko cenowo był konkurencją dla WoWa, to byłbym wniebowzięty po prostu :P.

I tak pewnie argumentem wyjedziesz, że jak WoW wychodził były inne czasy i gry ogólnie były tańsze, ale to i tak nie zmienia faktu, że niektóre gry wychodzą po 100zł nadal.

Swoją drogą co za kretyn wymyślił, żeby odpalenie 30dni za darmo nastąpiło dopiero po opłaceniu abonamentu/prepaid? Gdyby nie to kupowałbym w ciemno, tak to bym przetestował i ew. grał dalej, a tak to trzeba się zastanawiać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w WOW'a około 2 lata temu i sobie nie przypominam żebym przez dwa miesiące wydał prawie 100zł. Za jakiś miesiąc ogarnę kwestie finansowe i dopiero wtedy będę wiedział czy zagram czy też nie. Szkoda, że wydaje to EA bo oznacza to, że cena pudełka nie zmaleje jeszcze pewnie przez pół roku albo rok ale obym się mylił. Jest niestety prawdopodobieństwo, że w poszukiwaniu oszczędności przestanę kupować cda ale jestem gotowy to zrobić dla TOR'a :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xardas80 - Koszt World of Warcraft w dniu premiery to około 200 złotych, a mimo to boom na grę był taki, że niektórzy kupowali po kilka pudełek, żeby potem sprzedać nieszczęśnikom po grubo zawyżonej cenie. Jeszcze w 2008 za prepaid do WoWa płaciłem 106 złotych, więc nie widzę za bardzo sensu w narzekaniu na abonament w TORze. Jak ci tych 5 złotych szkoda - nie wiem po ile teraz chodzą prepaidy do WoWa - to masz prawo gry nie kupować.

Pedrakhan - Porównywanie WoWa z zawartością, którą Blizzard dodało przez lata istnienia jest nieco chybione. Takie narzekania (na brak zajęcia po zdobyciu najwyższego poziomu, monotonnia) dotyczyły również WoWa. Tyle, że teraz nikt/niewielu o tym pamięta i dostaje się TORowi, który musi walczyć z mocno zakorzenioną konkurencją. Dobrze przynajmniej, że usprawnia i zmienia nieco rozwiązania zastosowane w WoWie. Sam uważam, że wydanie pieniędzy na grę i prepaid ostatecznie się opłaciło. Nie wiem czy będę kontynuował subskrypcję, ale wydatku nie żałuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dedexus ty czytasz co piszesz ? Gdzie ja napisałem że na FP chciałbym sobie pogadać? Chodzi o to że sa długie fakt, ale walka jest nuuuuudna. Ale fakt jak jeszcze dużo nie grałeś to nie wiesz o co chodzi. Inna sprawa jeśli mówisz że twórcy gry nie pomyśleli o tym by skakać po kontenerach itd to wydać jak mało w tą grę grałeś albo że datacrom'ów nie szukałeś, właśnie o to chodzi że gra jest zrobiona tak aby skakać w różnych dziwnych miejscach. Jeśli chodzi o statek to co tam chcesz uporządkowywać ?? Nie ma tam nic czego nie byłoby np na flocie. A jak ma on służyć tylko po to by biegać do niego do space portu to mogłoby go nie być. Swoją drogą EVE to nie symulator. tam się dowodzi statkiem a nie nim lata... Co do porównywanie do osiągnieć wowa to chciałbym zauważyć że wiele gier nawet F2P jest w multi o wiele ciekawsza niż SWTOR. A co do irionii że wow był pierwszy to pierwszy nie miał ale system sterowania, układ ikon, wybory pasków, ukrywanie wyglądu itemów i klawiszologia w innej grze przed wowem jakoś nie wystepowała a w SWTOR'ze wystepuje. Patche były 4 ale widze że to ty patch notesów nie czytałeś bo gdybyś czytał wiedziałbyś że nic istotnego nie zostało naprawionego/zmienionego.

Sądząc po twoim komentarzu nawet 50tki nie wbiłes ale oczywiście trzeba się najwięcej odzywać :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...