Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Star Wars: The Old Republic MMO

Polecane posty

Witam all. Mam pytanko czy żeby zagrać trzeba zakupić grę i wiadomo potem zrobić subskrypcje/zapłacić abonament, czy można ściągnąć od EA launchera i opłacić abonament/zrobić subskrypcje by grać?

Pobrałem instalator ze strony TORa i trzeba wpisać kod, który się kupuje. Więc tak czy siak, trzeba wybulić te 160-170 zł. :)

Ok dzięki :) czyli się wstrzymam do stycznia. Tak czy siak raczej zagram, przynajmniej dla miesięcznego testu czy taka forma rozrywki mi odpowiada. Skoro Old Republic łączy w taki sposób grę dla pojedynczego gracza z wieloosobową, to może będzie to pierwsze mmorpg, które polubię :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się poważnie zaczynam zastanawiać nad re-roll'em na Basilisk Droid, tylko trochę nie bardzo chce się grindować fabułę, za to z drugiej strony społeczność Starstorm One zaczyna działać mi na nerwy, bo i ile są jakieś gildie międzynarodowe to sporo gada na czacie po rosyjsku, niby ich rozumiem ale szybciej rozumiem angielski bo przychodzi mi rozumienie tego języka mimowolnie, czyli nie muszę się za każdym razem kiedy spojrzę na czat zastanawiać OCB ;/

Teraz takie pytaniem, jak wygląda sprawa gildii na PvP/PVE po stronie Republiki na Basilisk Droid, jest trochę gildii i ludzi na poziomie czy ogólnie dno i pięć metrów mułu? Polskie gildie też mnie interesują, chociaż osobiście wolę międzynarodówki :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: Właśnie też, mnie to interesuje. Ogólnie, coraz częściej odnoszę wrażenie, że serwery międzynarodowe mają dużo wyższy poziom, niż te które są głównie dla poszczególnego kraju. Mi nawet już nie chodzi o gildie, ale o ogólny poziom społeczności. Z tego co mi wiadomo to Basilisk Droid, jest chyba głównie serwerem Polskim, a większość gildii Polskich przeniosła się właśnie tam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się poważnie zaczynam zastanawiać nad re-roll'em na Basilisk Droid, tylko trochę nie bardzo chce się grindować fabułę,

Już parę razy spotkałem się z podobną opinią - zauważam, że część graczy niechętnie podchodzi w The Old Republic do tworzenia altów, ponieważ nie są zainteresowani historią :P To znaczy - są, ale występuje u nich syndrom "ileż można...". W grach MMO często tworzy się alta, by pomóc gildii tworząc konkretną postać do konkretnego celu - wtedy liczy się właśnie szybkość i łatwość "re-rollowania". Ciekawe jak to będzie w TOR.

No, ale gra odniosła ogromny sukces. Fajnie - konkurencja dobra rzecz. Milion użytkowników niemal od razu na starcie, to naprawdę niesamowity wynik. Choć sam zastanawiam się, czy po spotkaniu z end-game nie odpadną wszyscy ci, którzy w TOR grają tylko dla historii, a nie dla typowo MMO-wego rajdowania i PvP na max levelu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dedexus

Dokładnie, ile lat już gram w MMO i za każdym razem kiedy gram na serwerze gdzie jest mnóstwo ludzi z każdego możliwego kraju i angielski jest używany 24/7 to atmosfera na takim serw. jest po prostu przednia. Każdy z każdym się dogada, nie ma kłótni o to kto w jakim języku rozmawia, poniekąd ogólna wyrozumiałość graczy stoi na wyższym poziomie, jak i ich kultura osobista.

Co do Basilisk Droit to mam tam postać, która jeszcze dziś stanie się 10lvl, a potem już tylko grind PvP do 20lvl i zakup armorka na 20lvl PvP + na 24lvl miecz też za tokenki PvP i w sumie będzie git. Ale cały czas mnie nurtuje pytanie czy warto się pchać na BD, bo wiadomo jak to z polakami może być :D Już na Starstorm One Rosjanie się popisują swoją kulturą... może szukać serwera gdzie ogólnie anglojęzyczna wiara siedzi o.O Tylko, który to serwer mógł by być, tego nie wiem.

@ZdeniO

Do 10lvl wedle fabuły, a potem jedziesz PvP + PvP Daily Questy 24/7, jak dostaniesz statek to robisz jeszcze misje Daily w kosmosie, chociaż zeby statek dostać trzeba min. kończyć misje fabularne o.O

----------

Edit:

Poczytałem trochę i wychodzi na to że jest bardzo prawdopodobne iż będzie możliwość przeniesienia postaci z serwera na serwer, deweloperzy wiedzą że ludzie tego chcą i potrzebują, tylko jeszcze nie wiadomo czy będzie to na początku darmowe, czy też może płatne na dzień dobry. Tak czy owak chyba nie będę re-roll'ował tylko wbijał swoja postać, a potem się zobaczy i ew. przeniesie postać na inny serwer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na levelowanie tylko warzone i statek? Ale daily questow na war zone mozna zrobic bodajze 2,a jak jest ze statkiem?

Aktualnie mam 15 lvl bounty hunter mercenary,gra mi sie przyjemnie,aktualnie robie misje klasowe i ciagle w queue do pvp :P.

Pytanie do troche wyzszych leveli - oplaca sie wydawac marki z bg na te sety pvp i czy daja jakiegos konkretnego kopa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek kupuję, jak tylko sklepy otworzą. Widzę że dużo osób nie jest pewnych co do end game'u, ale najwyżej przejdę fabułę i sobie odpuszczę ten tytuł. I mam takie pytanie, czy jakbym chciał kupić grę w internecie (w moim przypadku będzie to strona keye.pl) za pomocą karty kredytowej, to czy kod dostanę od razu, czy dopiero we wtorek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się właśnie przeniosłem na Basilisk, bo na niemieckim serwerze nie dało się grać. Akurat wybrałem dokładnie taką samą postać, tylko sobie specjalizację zmieniłem, więc wszystkie gadki i filmiki skipowałem.

Niestety wysoki abonament nie odstrasza dzieciaków. Pełno jest jakichś cwaniaczków wykorzystujących niewiedzę newbie. Na chacie okrzyki w stylu "POLAND TAKE THIS SERWER! HAIL!" etc.

Fajnie się gra wśród rodaków, ale spodziewałem się trochę innego poziomu. Może jak się zacznie drugi semestr w szkołach i pospadają ocenki, to rodzice odetną dopływ kieszonkowego na abonament i się wyklaryfikuje normalna społeczność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Murmakun

Ogólnie ten set na 20lvl z PvP to najlepsze co dostaniesz, no chyba że będziesz grindował Flashpointy, ale chyba łatwiej jest zdobyć ten set z PvP 20lvl + 24lvl broń, potem sobie już będziesz to zmieniał na sprzęt z PvE, a na 40lvl znowu sobie kupisz set PvP :D Czyli jak najbardziej warto, ja teraz mam tych marek z Warzon'ów non stop pod max. czyli 1k i nie mam co z tym robić to kupuje sobie potiony do PvP, ew. jakieś box'y z niespodziankami xD

Co do questów z PvP to jest jeden Daily i jeden tygodniowy chyba bo tylko raz widziałem ten drugi o.O Z misji w kosmosie zawsze jest po 2-3 jak nie więcej, z tym że jeden Daily to dwie misje w kosmosie do zaliczenia. Tak czy owak zawsze te 30k expa jest, a może nawet więcej o.O

@Lipek90

O Widzisz żeś mi pomógł, tak też myślałem że robi się tak trochę syf na czacie i ogólnie zachowanie polaków takie że potem żal się przyznawać do narodowości LOL. Ja sobie siedze tam gdzie byłem i tak ponoć mamy dostać możliwość transferu więc jak się wyklaruje sytuacja i będzie można się przenieść to wtedy zmienię serka :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4/5 bossow lezy po 3 tygodniach. W wowie ds po 3 tygodniach zostal juz wyczyszczony. Wiec nie wiem ktore prostsze.

4/5 bossów... To znaczy, że w grze jest tylko jeden rajd? oO

Sam też jestem ciekaw jak ludzie będą reagować na end-game'owe flashpointy. W innych MMO instancje na max levelu się przelatywało ekspresowo, tutaj ludzi mogą irytować te wszystkie cut-scenki, nawet z przewijaniem dialogów :P

Ale serio, jeżeli endgame jest naprawdę taki, jak ludzie piszą na forach, to hm...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endgame PVE składa się z kilkunastu (chyba 10 ale nie jestem pewien) hard mode flashpointów dla 4 osób oraz dwóch raidów: Eternity Vault z 5 bossami i Hutt-coś tam z jednym. Flashpointy można całkowicie ominąć bo raidy da się robić w gearze z questów, co jest IMO zupełnie nietrafionym pomysłem. Raidy podobnie jak w WoWie mają 3 poziomy trudnośći - Normal (jak LFR w WoWie, czyli każdy kto kiedyś raidował w jakimś MMO zrobi je z zamkniętymi oczyma), Hard i Nightmare. Wyższe poziomy dodają bossom więcej HP i DMG, ale w przeciwieństwie do wowych heroiców nie zmieniają mechaniki walk, co też jest dziwnym posunięciem ze strony Bioware... Blizzard dodając jeden czy dwa nowe skille bossowi nieraz zmieniał całkowicie taktykę encountera. No cóż, Bioware dopiero się uczy i trzeba dać im trochę czasu. Póki co endgame nie prezentuje się oszałamiająco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie różne opinie o TOR (do sklepu udam się we wtorek) i muszę przyznać, że główne zarzuty jakie się pojawiają wobec tej produkcji to:

a) brak balansu,

b) kłopoty z zapewnieniem rozrywki graczom, którzy nabili już maksymalny poziom.

Mam nadzieję, że BioWare odrobiło lekcję i teraz specjalny zespół będzie siedział nad tą grą i cały czas dodawał coś nowego. Przecież włączając po raz pierwszy WoW-a też nie było wielu fajnych rzeczy, które później dopiero zostały dodane. Liczę na to, że gra będzie się cały czas rozwijać, bo jak zostanie zaniedbana, to gracze szybko ją porzucą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FaceDancer

Co do balansu to fakt jest takie lekkie porypanie, np: Jedi Consular na Sage pod Balance ma skill który może używać bez CD (po dodaniu punktu w drzewku talentów), owy skill jest "chanell'owany" i w tym czasie zadaje obrażenia + spowalnia cel, a po zakończeniu klikam jeszcze raz i dalej cisnę kogoś, czyli niekończący się atak xD Inna sprawa że JC ma tonę różnorakich CC, banieczka, dash 2 sec. (boski skill :D), AoE które trochę leczy i rani max. 3 osoby krytując po 2.5k, itd. jednym słowy jest jak wiele postaci w jednym, mało kiedy przegrywam 1v1, najczęściej przez własną głupotę :D, a czasami w 1v3 mogę zatłuc z 2 osoby, zależy od umiejętności przeciwnika. Będąc na 26lvl wyciągnąłem swoim Sagem ponad 202k dmg w warzonie (najwięcej w ogóle widziałem 230k +/-), więc jak na postać która jako Sage ma raczej leczyć to niezły z niego DPS :D:D:D

Ogólnie rzecz biorąc chyba najbardziej IMBA postać o.O

Co do rozrywki po 50-tce to BioWare ma już na styczeń nowy patch gdzie dodane będą nowe FP, które mają być jeszcze bardziej rozbudowane, nowe większe bosy, itd. Gdzieś na stronie TOR'a jest o tym napisane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem też duże forum dyskusyjne jakie powstało, które jest oficjalnym miejscem, gdzie można pisać o grze. Bardzo przypomina mi podobne forum jakie w związku ze Starcraftem 2 stworzył Blizzard. Myślę, że BioWare będzie wsłuchiwało się w apele graczy, którzy będą tam pisać i wyciągną odpowiednie wnioski, żeby znerfić niektóre z postaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie słuchają, ludzie zażyczyli sobie transfer postaci na inne serwery i odzew był dość szybki, krótko mówiąc przyjęli do wiadomości i postarają się stworzyc system do transferu postaci ;) Co do postaci i ich balansu to raczej będzie się to odbywało na zasadzie obserwacji klass w grze i tego, które bardziej przeważają, a które są z byt słabe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy tez, ze w gre mozna grac jakies 2 tygodnie, a to za malo zeby zbalansowac pvp w sposob zadowalajacy. Potrzeba czasu i graczy ; )

@kewl - czy ten channelowany skill o ktorym mowisz to te odlamki skalne? Juz raz dostalem takiej nerwicy z ich powodu ze lepiej nie gadac ( albo sytuacja z zimowego war zonea - probuje przejac punkt, ale nagle wybiega na mnie 5 consularow i poczulem sie jakby spadla na mnie skalna lawina...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi o Telekinetic Throw :D Jak masz Saga pod Balance to nie dość ze ten kill nie ma CD to jeszcze spowalnia + dzieli dżewku Balance można odzyskiwać Force :D A jak masz talnet Presence of Mind to przy użyciu TT masz 30% że następny castowany skill działa jak Instant + zadaje 20% więcej dmg :D:D:D Ogólnie dobra sprawa bo można rzucić jakiegoś DoT'a bez castowania hehe :D

Jak już dobije do 50tki to będę sobie testował drzewko Telekinetics, one jest chyba bardziej pod nukera, Balance to głownie DoT i CC o.O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wbiłem 50 lvl i jakos mam co robic. Moge grać pvp, moge probować wyczyścić flashpointy, moge probowac robić bossów na nigtmarze( to, że jedna gildia zabila juz 4/5 na nightmarze uzywajac zapewne tysiaca exploitów nie znaczy, ze nie mogę probować tego zabić z moja gildia). Ludzie, którzy narzekaja, że end game za latwy itd. to 100% trolle, więc ja raczej ich opiniami za bardzo nie przejmował. Tacy jak oni sa i w wowie- paragon robi clear firelandów w 2 tygodnie i jest wielki flame na forach ze gra za prosta, a whinujacy nawet stopy w firelandach nie postawili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam jutro nazwe serwera na ktorym gram,moze sie ktos znajdzie z imperium ;). Ja w zasadzie robie tylko warzone i questy klasowe,bo jak gram to zazwyczaj tylko na to starcza mi czasu,ale czasem dam rade zrobic pare pobocznych questow (kolejki na war zone czasem 1 sekunda a czasem 30 minut 0.o). Zaciekle daze do 25 poziomu - czeka na mnie kupiona juz na zapas maszyna do czyszczenia super marketu i odlozone marki na pvp set :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei gram jednak na Lordzie (RP -PVP) po stronie Imperium moim Sith Assassinem i sam nie wiem do czego ta klasa jest. Ni to rogal z WoW' połączony z Wariorem. Mogę castować i opierać się na czarach, ale nie są one wybitnie dobre (poza CC), leczyć nie mam czym, a melee takze wybitne nie jest ;/

Szkoda że nie mogę się zmienić w Sith Sorcer'a :<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...