Skocz do zawartości
mateusz(stefan)

Dragon Age (seria)

Polecane posty

@Dabu47 - niestety, ściągnąć nie wystarczy. Trzeba jeszcze odpalić i zarejestrować się swoim kontem EA w demie. Ale chyba warto spróbować i tak - menu powinno Ci "pójść", a później może czekać miła niespodzianka. ; )

EDIT: 18:01, strona leży, ale blisko 10000 osób zdążyło już rozpocząć pobieranie... : o

Edytowano przez Alaknar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93

A jak sobie zacznę pobieranie i zapauzuję i wyłączę kompa, to potem będę musiał zaczynać pobierać od nowa, czy mi się postęp zapisze, bo nie wiem, czy mi się opłaca zaczynać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zassysam demo DA2 na PC trochę kiepski idzie ze strony bioware.

Ale skończyłem przed chwilą DA2 demo na X360 i powiem ze jest baaardzo przyjemne do gry choć więcej w niej Hack & Slahs niż rpg (X360)

mógł bym nawet powiedzieć że to bardzo efektowny Slasher RPG z elementami taktyki. Gra zapowiada się smakowicie i zaczynam odkładać kasę

I mam spory dylemat kupić ja na X360 czy na PC hmm zaczekam na demo na PC aż mi się ściągnie porówna i dopiero zdecyduję ;]

Ehh chyba będę musiał poczekać z edycja pc po odpaleniu co chwila wywala błąd pobierania z Serwera Bioware

Edytowano przez S4nch3z
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś nie mam problemu ze ściąganiem demka DA2. Około 18.10 wróciłem do domu, spokojnie odpaliłem kompa, poprzeglądałem parę stronek, przypomniałem sobie o tym demie, wszedłem na stronę Bioware - z początku nie chciało mi się ściągać, ale odświeżyłem kilka razy i już idzie. Co prawda ok. 100kb/s, czyli mogłoby być lepiej, ale koło 22 będę już grał :)

I tak Dragon Age 2 nie kupię w dniu premiery. Nie dość, że muszę mieć odłożoną stówę na drugiego Wiedźmina, to jeszcze kusi mnie Shogun 2 - zobaczę jak demo mi podejdzie. Wolę nie wydawać zbyt dużo kasy na gry, tym bardziej, że po feriach mi jej wiele nie zostanie.

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie może, jak to jest z demem xbox-PC? W sensie - mam już wykupionego pełniaka DA2 na xboxa i tam też chciałam zagrać w demo, ale oczywiście konto silver mi to uniemożliwia. Ponieważ czekam na tę grę już od naprawdę dawna, to właśnie ściągam demo na PC... I nie wiecie, jak to będzie z kontem i odblokowaniem przedmiotu? W sensie - czy mogę spokojnie przejść demo na PC, zalogować się na swoje bioware'owe konto i później dodatkowy przedmiot 'za przejście' ściągnąć na xboxa? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej napisał, że demko wymaga posiadania konta EA (więc pełna wersja też :P). Skoro więc zalogujesz się na tym samym koncie na PC, przejdziesz demo, to przedmiot powinien zostać przypisany do tego właśnie konta, na którym potem będziesz odpalać pełną wersją na X360. Tak powinno być, logicznie rzecz biorąc. Ale to tylko moje domysły.

BTW, demko przyspieszyło! Przez moment było 80 kb/s!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pech, że opublikowanie wersji demonstracyjnych Dragon Age II i Shogun II: Total War zbiegło się ze sobą... Zdecydowałem w pierwszej kolejności ściągnąć demo Dragon Age'a, ponieważ odnośnie tej produkcji mam jeszcze pewne wątpliwości, których zasadność będę mógł zweryfikować na podstawie wrażeń z rozgrywki, i - niewykluczone - zadecydować o zakupie pełnej wersji...

PS: 35%...

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja za czołem pobierać demko DE2 na pc i padło na 25% z 200KB najpierw z chodziło do 10-25KB podskoczyło do 100KB i wywaliło błąd kazało ściągać od nowa

ehh znalazłem na torrentach demko ale idzie na razie jak krew z nosa.

Edytowano przez S4nch3z
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, demo ukończone, wypada kilkoma słowami skomentować.

Walka ? to, czy szybkie i krwawe animacje przypadną komuś do gustu jest kwestią indywidualną, dla mnie ważny jest fakt, że styl prowadzenia walki w zasadzie się nie zmienił. Starcie z ogrem, nie licząc wybiegającego ze wszystkich stron mięsa armatniego, było powtórką z rozrywki z DA:O. Trochę rozczarował mnie brak widoku taktycznego (chyba? nie mogłem go uruchomić, a celowo nie wycinaliby czegoś takiego z dema), kamera wydawała się być definitywnie ?przyklejona? do aktualnie wybranej postaci.

Interfejs ? głównie zmiany kosmetyczne. Nieco przesunięte położenie portretów drużyny, inny wygląd ikonek. Szczerze mówiąc owe zmiany mnie cieszą, ponieważ w DA:O wyglądało to prawie identycznie jak w World of Warcraft.

Atrybuty i umiejętności ? tu zmian jest sporo. O ile ogólna ilość dostępnych ścieżek rozwoju na pierwszy rzut oka wydaje się podobna, to już w opisach poszczególnych umiejętności widnieje więcej współczynników (a nie samo ?zapewnia krytyk i spowolnienie? jak to było w DA:O). Do tego zmianie uległy właściwości poszczególnych atrybutów. Wygląda na to, że na głowie stanie np. cały rozwój tanka, w przypadku którego warto będzie inwestować w? magię, zamiast całkowicie zbędną obecnie zręczność.

O fabule właściwie nie ma co pisać, ponieważ nie dowiadujemy się prawie niczego nowego (poza tym, że Bioware wydaje się młotkiem wbijać nam do głów, że Isabela ma być naszym wyborem w zakresie romansów?).

Ogólnie stwierdzam, że jest w porządku. Na pełną wersję czekam z niecierpliwością, kończąc przy okazji idealne w moim przekonaniu przejście DA:O złym człowiekiem magiem (który to ma być ponoć

krewnym Hawke?a

).

Edytowano przez Kerp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem pobierać, ale transfer nie zrywa czapki z głowy. Musiałbym czekać jakieś 4-5 godzin aż się ściągnie, więc anulowałem pobieranie - jutro albo pojutrze spokojnie sobie pobiorę. Dobrze, że jest to demo, bo gra wywołuje kontrowersje i obawy, tak to każdy może sobie samodzielnie przetestować, a na dodatek EA promuje takie testowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff gra się ściągneła :D Grałem tylko 10 minut bo zaraz spać trzeba bo jutro egzamin :/. A więc mogę się wypowiedzieć tylko o walce. Jest ona bardzo podobna do tej z jedynki!

Mamy aktywną pauzę, w której możemy zmieniać postacie i używać ataków specialnych i zaklęć. Jedyne czym się walka różni to to że jest ona szybsza i bardziej widowiskowa. W przeciwieństwie do jedynki nie musimy gabić się jak nasz bohater wykonuje nudne ciosy, tym razem możemy podziwiać wspaniałe silne ataki, które są niezbyt realistyczne, no ale i tak cała gra jest o wiele mniej realistyczna od jedynki, nie tylko pod względem walki, ale także oprawy graficznej.

Dobra wypowiedziałem się o grze, a teraz dobranoc wszystkim :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie życie jest niesprawiedliwe ;] Bo mi się udało ściągnąć w godzinę, potem szybko naprawiałam wyskakujący błąd... i kicha. Mój laptop jest już staruszkiem (3 lata xD) i nawet mimo najgorszych detali, procesor po 5 pierwszych minutach gry zrobił focha. No więc muszę poczekać, aż xbox dla Silver udostępni... Ktoś wie może kiedy?

A że DA2 będzie genialny to dla mnie 'oczywista oczywistość', muszę się tylko przekonać, do jakiego stopnia, i to mi nie daje spokoju! ;) Póki co jednak ze zdwojoną siłą i chęcią biorę się do nauki, żeby mieć więcej czasu w marcu na granie, już w Signature :)

EDIT:

Kerp -> Dzięki :) Ciekawa jestem, czy oni wobec tego ściągnięcia DA2 kontami Silver będą włączać do tego wielkiego naliczania ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc muszę poczekać, aż xbox dla Silver udostępni... Ktoś wie może kiedy?

Rano zamieściłem na 121 stronie tego tematu cytat z Social Bioware dotyczący dat ukazania się wszystkich wersji dema, ale ruch tu dzisiaj spory, więc post szybko poszedł w zapomnienie.

KLIK - trzeci post od dołu.

KLIK2 - oryginalne źródło (z dodatkowymi linkami do ściągania).

EDIT: Niecałe pięć godzin po udostępnieniu, a na liczniku ponad 237000. Do boju! ;)

Edytowano przez Kerp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem, to ściąganie po kilka razy nic nie da, ponieważ demo musi być powiązane z kontem ea.

Co do zwalniania - biorąc pod uwagę, że na xbox silver i ps3 demo jeszcze w ogóle się nie ukazało, trzeba być dobrej myśli. Zresztą co ja się daję tak nakręcać machinie reklamowej ea, jak dobije do 1000000 to ok, jesli nie - trudno. Na swoim koncie i tak już oczopląsu dostaję po wejściu na stronę o posiadanej dodatkowej zawartośc (wzbogaconej już o Hayder's Razor za przejście dema). Serio, muszą coś zmienić w organizacji, bo ładowanie wszystkiego (DA:O, ME2 i teraz jeszcze DA2) do jednego wora wprowadza niezły chaos.

Edytowano przez Kerp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak- system walki jest dla mnie genialny. Dynamiczny, efektowny i nareszcie pociski nie latają za nami nawet jak skręcamy. Z takim systemem walki mógłbym przechodzić Głębokie Ścieżki nawet jakby były dwa razy dłuższe : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem - zainstalowałem - uruchomiłem i ... szok! Pierwsze co się rzuca w oczy to bardzo ładnie wyglądające menu, i "historie obrazkowe". Niestety nie posiadam W7, a szkoda, bo tak mogę grać tylko na średnich, ale gra i tak ładnie wygląda. Walka wygląda porządnie, ale na razie wstrzymam się z jej oceną. Brak możliwości wyboru klasy nie przeszkadza, bo i tak zawsze grałem człowiekiem. ;) Na razie przetestowałem tylko wojownika. Tak naprawdę jest to stary dobry DA, czyli zakup obowiązkowy.

Wiedźmin powinien się obawiać, bo bez dema ciężko będzie ocenić, czy ruszy na moim starym poczciwym "PieCyku". Niech lepiej los się do mnie uśmiechnie, i sypnie gotówką, bo Shogun 2, Wiedźmin 2, DA II same się nie kupią. Ech, żeby jeszcze tak kolekcjonerkę Shoguna dostać. :sweat:

Edytowano przez BiBiS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłem się mocno, że gra trochę przycina mi na wysokich ustawieniach z DX11... Zmieniłem więc na średnie (czyli pewnie inaczej - wysokie DX9) i zacząłem grać na nowo. Od razu wybrałem panią Hawke, żeby ocenić głos - i jest bardzo dobrze. W pełnej wersji też pewnie zagram laską, bo głos tego faceta jakiś komiczny mi się wydaje, jakby starał się mówić z angielskim akcentem, ale mu nie wychodziło. Dialogi same w sobie okej, lepiej wykonane niż w pierwszym DA, chociaż tylko 3 opcje dialogowe... To trochę boli.

Rozgrywka sama w sobie przypomina tą z jedynki, przy czym jest efektowniej, szczególnie w wersji "heroicznej". Mag jest w tej wersji strasznie przypakowany. W normalnej natomiast - dwa czary na krzyż. Walka nie jest łatwa (poziom trudności: normalny), a Ogr na końcu jest prawie nie do pokonania - nie wiem, może to wina klasy? Może mag ma ciężko i tyle. W każdym razie bydlak twardy jak cholera, a do tego cały czas nadbiegają kolejne Hurloki. Nie wiem też na pewno, czy ta walka to koniec dema, bo gra zacięła mi się podczas dziesiątego podejścia, a już nie chcę zaczynać od nowa.

Rozwój postaci zapowiada się przejrzyście i wygodnie. Drzewka wykonane ładnie, nie są skomplikowane, ale wybór umiejętności całkiem spory. Dla każdego coś miłego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dialogi same w sobie okej, lepiej wykonane niż w pierwszym DA, chociaż tylko 3 opcje dialogowe... To trochę boli.

3 opcje przy szybkich wymianach zdań między walkami. Przy ważniejszych rozmowach można wybrać opcję dokładniejszego zbadania, wtedy pokazuje się co najmniej drugie tyle kwestii dialogowych. Nie wiem jak będzie to wyglądać przez resztę gry, ale osobiście nie mam nic przeciwko krótkim rozmowom między kolejnymi walkami, zawsze to jakieś urozmaicenie w stosunku do DA:O.

Ogr na końcu jest prawie nie do pokonania

Stosując standardową taktykę ściągania Aveline uwagi ogra, rozkazania Bethany atakowania draba z bezpiecznej odległości i wykorzystania Hawke'a do wybijania nadbiegających pomiotów, udało się za pierwszym podejściem (zarówno Avaline jak i Hawke musieli łyknąc po dwie mikstury). Grałem wojownikiem, możesz sprawdzić, czy nim będzie Ci łatwiej, ja jutro przetestuję maga.

Nie wiem też na pewno, czy ta walka to koniec dema, bo gra zacięła mi się podczas dziesiątego podejścia, a już nie chcę zaczynać od nowa.

Nie, to jeszcze nie koniec. Potem następuje drobny przeskok czasowy i demo przedstawia nam postać Isabeli.

Edytowano przez Kerp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełno w tej grze kontrastów moim zdaniem. Bardzo piękne elementy interfejsu (launcher i ekran główny) oraz filmiki, z drugiej ubogie i nijakie, biedne lokacje. Z jednej strony wiele wysiłku włożono w reżyserię, z drugiej wyreżyserowano trochę patetycznych bzdur, od których robi się czasem niedobrze (żona i mąż).

Natomiast spodobała mi się walka, i zwłaszcza to, że magowie teraz strzelają na różne sposoby, nie stoją jak kołki z zapętloną animacją.

Do poprawy zaliczyłbym przede wszystkim bardzo brzydkie paski życia i many/wytrzymałości.

Co do systemu - teraz nam jednak opis zaklęcia pokazuje mniej więcej, jakie obrażenia zadamy, bardzo mi się to podoba.

Demo jest bardzo krótkie, ale podziękowania dla Bioware za jego wydanie, odważna decyzja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demo jest bardzo krótkie, ale podziękowania dla Bioware za jego wydanie, odważna decyzja.
A jaką mieli inną możliwość, jeżeli gracze wylali na nich i na DA2 kubły jadu na podstawie samych screenów i filmików o grze? Musieli wypuścić demo, żeby każdy mógł się przekonać, na ile to zachowanie było racjonalne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w demo Dragon Age II i jakie wrażenia? Pozytywne! Gra wygląda ładnie, rozwój postaci się zmienił i to jak dla mnie na lepsze, walka bardziej "widowiskowa". Na pewno spotkacie tam pewną osobę z jedynki, tylko że zmieniła włosy :)

Flemeth

:D

Najciekawszą osobą w demo był Varrik, wojownik z kuszą, krasnolud, jego ataki mają duże pole rażenia, grało się nim EPICKO.

Ogr na końcu jest prawie nie do pokonania

Za pierwszym razem mnie zabił, ale za drugim trochę pomyślałem. Wojownik i kobieta " tank" rozwalały podmioty, a ja (magiem) atakowałem ogra, ruszaj się, rób uniki. Gdy chce cię przygnieść z rozbiegu to zrób unik i później weź atak mrozu, a tak jak z bliska będzie cię atakował to rób uniki i nawalaj ze swojej broni, aha, ja sobie barierę dałem, żeby mniej HP mi zabierał.

Edytowano przez Zychus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...