Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Pro Evolution Soccer (seria)

Polecane posty

Gość borowik_

Mam pytanie czy ktos wie czy PES 4 jest juz na plytach CD??Jesli tak to ile kosztuje??Chcialbym sprawdzic Gry pilkarskie (PES,Fifa i inne) i wybrac z nich jedna ktora najbardziej sie oplaca zagrac.Gdy uda sie to zrobic napisze o wynikach.

A teraz troche o grze... Gra mimo tego ze jest wspaniala ma wady(nieduzo ale jak to gra ma)a oto niektore z nich.1-gdy nawet lekko dotkne przeciwnika to sedzia odrazu odgwizduje faul.A czasami nawet pokazuje kartki.2-za latwo strzela sie rzuty wolne.Mialem okazje strzelac kilkanascie(nawet kilka dziesiat) razy i co dwa strzaly (a moze i czesciej) pada bramka.Moze to dlatego ze jestem maniakiem PES3 i gram w nia czesto ale jednak dla mnie to minus.3-nie za bardzo wazne-moze nawet i szczegol- ale i tak go umieszcze.Mam na mysli to ze gdy wybieram dwie takie same druzyny to zawodnicy tez sa ci sami.Dziwnie sie gra gdy po boisku biega 2 Figo Beckham skosil Beckhama a bramki dla obydwu druzyn strzela Ronaldo.Wiem ze sie czepiam ale w koncu to problem :P.(niech ktos zgadnie o jaka druzyne mam na mysli)

PS:Sorry za tak duzo bledow ale musialem to pisac dwa razy bo mi za pierwszym skasowalo wypowiedz :(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komputeromaniak

Niestety, gra chodzi mi wolniej o jakieś 3 razy. Bieg piłkarzy wygląda jak ostatni kilometr chodu na 50 kilometrów. Wie ktoś jak temu zaradzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem trochę i w FIFE 2004 i w PES'a 3 - bardziej podoba mi się PES ze względu na swoją "spontaniczność" podczas grania. Mimo iż nie ma w niej takiej dawki realizmu jak w Fifie [chodzi o to , że czujesz się jak na stadionie podczas finału L.M.] ale za to gra się dużo przyjemniej...

skonczona bzdura wlasnie to dzieki efektom dzwiekowym czujemy sie jak podczas mundialu a nie tak jak w fifie ze w kazdym meczu slyszy ciagle te same nudne "jeeeeeeee" z ust kibicow a co do realizmu to w fifie (przynajmniej 2003, 2004) poruszaja sie jak nakrecane roboty z przeszczepami zamiast nog!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raven_88
Mam pytanie czy ktos wie czy PES 4 jest juz na plytach CD??Jesli tak to ile kosztuje??Chcialbym sprawdzic Gry pilkarskie (PES,Fifa i inne) i wybrac z nich jedna ktora najbardziej sie oplaca zagrac.Gdy uda sie to zrobic napisze o wynikach.

...

.2-za latwo strzela sie rzuty wolne.Mialem okazje strzelac kilkanascie(nawet kilka dziesiat) razy i co dwa strzaly (a moze i czesciej) pada bramka.Moze to dlatego ze jestem maniakiem PES3 i gram w nia czesto ale jednak dla mnie to minus.3-nie za bardzo wazne-moze nawet i szczegol- ale i tak go umieszcze.Mam na mysli to ze gdy wybieram dwie takie same druzyny to zawodnicy tez sa ci sami.Dziwnie sie gra gdy po boisku biega 2 Figo Beckham skosil Beckhama a bramki dla obydwu druzyn strzela Ronaldo.Wiem ze sie czepiam ale w koncu to problem :P.(niech ktos zgadnie o jaka druzyne mam na mysli)

1. PES 4 wychodzi tylko na płycie DVD. Cena - różnie. Ja zamówiłem przed premierą - wyszło (wraz z przesyłką) 147,90 PLN

2. Jak dla mnie w PES'ie 3 wolne są bardziej trudne niż łatwe, rzadko kiedy piłka wpada u mnie do bramki (widać cienki jestem :) )

3. Też masz problem - chciałbyś żeby kto biegał w drugiej drużynie - player nr 10 ?? W każdej grze piłkarskiej jest tak jak piszesz.

>>komputeromaniak>> jaką masz kartę graficzną ??

PS. Prawdopodobna premiera PES 4 PC - 19 listopada

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrick-underground

Przeraszam....nie jestem w temacie....ale czy wy mowicie o PES 4 na PC....przeciez ta gra ukazala sie tylko na PS2...chyab ze mowicie o wersji na PS2.....a zwolnione temp w grze to wina karty grafiki...wiem bo mialem to samo...ale mam juz GrForce5900XT i wszystko simga jak marzenie.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mnie wysmiejecie ale mnie PES3 nie przypadł do gustu jest do dobra gra ale nie przyciąga mnie na dużej a już na pewno nie tak jak to robi Fifa 2005

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość borowik_

Szkoda.Nie mam DVD (a chyba już powinienem mieć) i ostatnio rzadko te lepsze gry ukazują się na CD.Nawet PES4.Mówi sie trudno.A co do ceny...Nawet tanio-kumpel mi mówił że na PS2 Pro 4 kosztuje 240zl.Czyli wychodzi plus posiadania kompa a nie PSX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mnie wysmiejecie ale mnie PES3 nie przypadł do gustu jest do dobra gra ale nie przyciąga mnie na dużej a już na pewno nie tak jak to robi Fifa 2005

O! Dobrze chłop mówi! Piwa mu polać! Poki co FIFA 2005 absolutnie i niepodwazalnie rulez. Chociaz zastanawiam sie nad kupnem PS2,gdzie z checia popykam w PES4. Na kompie PES mnie nie rajcuje ze wzgledu na przesadne wymagania...a na Plejku ponoc wszystko chodzi ladnie. Ale poki nie zagram,nie wypre sie stwierdzenia ze najnowsza FIFA rzadzi! O nie!

EDIT do postu niżej: jak grasz na Amatorze,to można wyminąć wszystkich, i owszem. Na Semi-Pro trzeba mieć dużo szczęścia,ale też jest jakaś możliwość. Ale na wyższych poziomach już nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość borowik_

Według mnie Fifa nie jes taka dobra jak oceniłeś.Dlaczego??Otóż w niej z łatwością można przebiec jednym piłkarzem całe boisko i strzelić bramke.W PES tak nie ma.Trzeba trochę pokombinować troche się pomęczyć żeby przeprowadzić dobrą akcje-oczywiście gdy ma się wprawe obrońców niektórych drużyn mija ię z łatwością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla minie to w obecnej chwili nie ma lepszej wirtualnej piłki nożnej niż Fifa. Grałem co prawda w PES-a 3 ale jak dla mnie to ta gra jest jakby zbyt arcade'owa. Najbardziej nie podoba mi się sytuacja kiedy jednym zawodnikiem można przebiec całe boisko i strzelić gola nawet na wyższych poziomach trudności. Taki granie mija się jak dla mnie z celem bo co to za przyjemność jak jeden zawodnik tylko dlatego, że jest najlepszy na boisku może strzelić 5-6 bramek w meczu i to do tego niemal identycznych. Niestety w nowej fifie też można już zaobserwować takie sytuacje ale jest ich nieporównywalnie mniej. Ale PES jest grą zdecydowanie dobrą także jak komuś nie pasuje Fifa to napewno powinien po nią sięgnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość .:Ekans_Dilos:.

Przecież to jest taka bzdura na kółkach ze głowa mała. Wez 3 gwiazdki i przejdz mi jednym zawodnikiem całe boisko, wez strzel też nim 5-6 bramek. Wiesz, moze jak grasz na jednej gwiazce to moze ci sie udaje, ale ja nie chce mowic co ja bym robił na najniższym stopniu trudności w fifie - poprostu RZEŹ. Wiec skończ pleść bzdury ze PES jest arcadowy. A jak masz takie sytuacje jak opisujesz to zmien poziom trudności albo nie opowiadaj bajek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę się przyznać do wielkiego błędu...

od zawsze, odkąd pamiętam grałem w Fife. Kiedyś zawzięcie broniłem kazdą z serii tej gry (nawet veto Euro 2004 znalazło się na łamach CD-A). JEdnak jak dopadłem demko PES4 to mój pogląd zmienił się radykalnie. ZRobiłem taki experyment. Po grze w demko PES4 (gdzieś tak z 1.5 grałem) zainstalowałem FIFE2005 dla porównania. I po 10 minutach ją odinstalowałem bo w to nie da się grać!! :) Cześć i Chwała PES4 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest taka bzdura na kółkach ze głowa mała. Wez 3 gwiazdki i przejdz mi jednym zawodnikiem całe boisko, wez strzel też nim 5-6 bramek. Wiesz, moze jak grasz na jednej gwiazce to moze ci sie udaje, ale ja nie chce mowic co ja bym robił na najniższym stopniu trudności w fifie - poprostu RZEŹ. Wiec skończ pleść bzdury ze PES jest arcadowy. A jak masz takie sytuacje jak opisujesz to zmien poziom trudności albo nie opowiadaj bajek.

No wiesz...szczerze mówiąc PES jest na 1 poziomie łatwiejszy niż FIFA. Bo tam przynajmniej obrońcy starają się odebrać ci piłkę, a tu nawet nie. A co do PES 4 - dobra gra,ale nieco się zawiodłem. Liczyłem, że zostaną poprawione strzały z dystansu, a tymczasem są one jeszcze gorsze niż w PES-ie 3. Nie podoba mi się także animacja biegu zawodnika (szczególnie bez przyspieszenia). Strasznie nierealistyczne. Ale ogólnie jest nieźle...ale FIFA znowu podoba mi się bardziej. :P Niewiele, ale jednak. Ale życzyłbym sobie, by PES 5 powstał i także wyszedł na PC, bo to ogółem naprawdę niezła gra...i wróżę jej przyszłość lepszą niż FIFIE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość .:Ekans_Dilos:.

Uwierz mi - strzały z dystansu są bardzo dobrze opracowane. Trzeba umieć poprostu strzelać. Tak samo wolne i rożne. Tu nie ma podanego wszystkiego na talerzu tak jak w "mini gierkach" w Fifie co jest dla mnie beką konkretną. Gdzie w footbalu są minigierki. Strzela sie na oko i na wyczucie. Tak samo jest w PES. Trzeba sie nauczyć strzelać a i z dystansu i z wolnego sie strzeli. To nie jest gra dla lam, gdzie wszystko jest łatwe do zrobienia. Tu jest full możliwośći i trzeba naprawde dużo trenować aby ogarnąć wszystkie. Ale za to wtedy ma sie o wiele wiekszą kontrole i panowanie nad piłką niż w FIFIE. A zdanie z recki PES4 w CDA ze wolne lecą losowo i jest zagadka gdzie piłka poleci to poprostu w tym momencie chciałem wstać - pojechać i spalić siedzibe CDA. Gorszej bzdury poprostu w życiu nie słyszałem. Widać ze recenzent nawet dłużej nie posiedział nat tą grą. s0 pr0,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam PES4 od 11.12.2004 :D:D

I sie z tego bardzo ciesze!!

POPROStu cool kupilem za 149zl w media markt na DVD :D

A w empiku to kosztowalo 159 zl :lol:

Jest poprostyu sliczna na poczatku trzeba bylo pachta sciagnac na oryginalne sklady i mozna bylo juz grac!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi - strzały z dystansu są bardzo dobrze opracowane. Trzeba umieć poprostu strzelać.

Hmm. To dlaczego strzały takiego Owena kończą się w 75% przypadków obok bramki? Nawet z 10-15 metrów...według mnie wszystkie strzały powinny być nieco bardziej celne, tym bardziej u lepszych graczy...to doradź mi, jak dobrze strzelić z powiedzmy - 20 - 25 metrów?

PS. Chlebo - nie ciesz się tak. Ja widziałem PES4 za 109zł w Saturnie w Arkadii. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi - strzały z dystansu są bardzo dobrze opracowane. Trzeba umieć poprostu strzelać.

Hmm. To dlaczego strzały takiego Owena kończą się w 75% przypadków obok bramki? Nawet z 10-15 metrów...według mnie wszystkie strzały powinny być nieco bardziej celne, tym bardziej u lepszych graczy...to doradź mi, jak dobrze strzelić z powiedzmy - 20 - 25 metrów?

PS. Chlebo - nie ciesz się tak. Ja widziałem PES4 za 109zł w Saturnie w Arkadii. :)

spox ale to byla pewnie promocja na swieta ja to kupilem dzien po premierze

a w pesie mozna powiedziec ze sie trudno strzela (ale ja juz tyle w to gram i juz to mi wychodzi)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość .:Ekans_Dilos:.
Uwierz mi - strzały z dystansu są bardzo dobrze opracowane. Trzeba umieć poprostu strzelać.

Hmm. To dlaczego strzały takiego Owena kończą się w 75% przypadków obok bramki? Nawet z 10-15 metrów...według mnie wszystkie strzały powinny być nieco bardziej celne, tym bardziej u lepszych graczy...to doradź mi, jak dobrze strzelić z powiedzmy - 20 - 25 metrów?

PS. Chlebo - nie ciesz się tak. Ja widziałem PES4 za 109zł w Saturnie w Arkadii. :)

Owen - fakt umie strzelać z dystansu ale Rooney wali lepiej. Jak chcesz walnąć dobrze Owenem to sprawdz z jakiej nogi strzela. Nastepnie musisz dobrze wyczuć moment i wypuścic piłke, a strzał musi być tak aqrat na połowe paska i najlepiej jak doprowadzić tą moc dwoma uderzeniami w klawisz a nie jednym, jeśli wiesz o co mi chodzi. Trzeba też dobrze nachodzić bramke, czyli jak walisz z prawej nogi z dystansu to do bramki podchodz po prawej stronie bramkarza, czyli lewej do samej bramki. Wiesz, to trzeba czuć tą grę. Dużo trenować. Mi nawet jakbym sie starał to trudno to wytłumaczyć. Biegne z piłką i czuje, jak wypuscic piłkę, jak do niej podbiec z której strony. Tak jak w realu - robie to automatycznie i wychodzi. To jest piekne w tej grze, ze trzeba też trenować nawet takie coś jak strzał z dystansu zeby umiec dobrze grać. W tej grze liczą sie umiejetności gracza nie tylko jesli chodzi o podawanie i taktyczne rozegranie, ale tez samych zagrań. To nie są szachy jak FIFA gdzie całła trudność polega na umiejetnym rozegraniu akcjii - tu oprocz tego trzeba tez wycwiczyc wszystko, odkryc nowe mozliwości i zagrania co daje duzo frajdy. To sprawia ze PES jest najlepszym testerem umiejetności i wytrwałości graczy w ich treningach nad tą grą. PES to taki CS, bez treningu kupe zrobisz, moze czasem zdobedziesz fuksem fraga (czyli w naszym przeypadku gola), ale zeby w potyczkach regularnych z dobrymi graczami miec jakieś szanse musisz sie uczyć grac, celowac, chodzic wszystko - tak samo jest w PES. I to jest piękne! TEGO SIE NIE DA OPISAĆ SŁOWAMI!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledwo żem temat znalazł, ale jakos się udalo. Do rzeczy.

Otoz dzisiaj miałem przyjemność przekonac się czym będzie nowy pes, oznaczony numerem „5”. Jedno jest pewne, będzie to dobra gra;] Nie mogę tu porównywac zmian jakie zaszly w stosunku do poprzednich odslon, gdyz w nie nie gralem. Jakos bardziej interesowała mnie FIFA, a Pro widziałem u brata na konsoli, to wszystko.To, co najbardziej mnie zadowoliło w demie to grafika i realizm rozgrywki. Zawodnicy poruszaja się prawie jak żywi i co wazne, bardzo plynnie. Przejmując kontrole nad konkretna postacia miałem pelna satysfakcje z jej poczynan. No i efektowność- ta stoi na bardzo wysokim poziomie.

Wiadome jest, ze w pilce na blaszaka licza się FIFA i wlasnie PES. Porównując wersje demo obu gier, nie mam wątpliwości, ze to wlasnie Pro evolution Soccer zapowiada się lepiej…Niestyty, bo do produkcji EA jestem już przyzwyczajony i trudno mi będzie zmenic upodobania, pomimo znaczącej przewagi KONAMI. Ot, taki maly sentyment do serii... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEstem po demie PES5 i muszę przyznać, że takich animacji w piłce naożne na pc to jeszcze nie widziałem :) Sama gra jest dosc realistyczne jesli chodzi o zachowania piłkarzy, nieco trudna, ale jedno: sędzia!! Ja nie wiem skąd on te faule bierze, on jest chyba arcypacyfistą, bo wyłapuje nawet najmniejsz zahaczenie o nogę. A takie sprawy, jak przewrócenie piłkarza biegnącego do prostopadłej piłki, to fair play :? Chyba wybiorę jednak FiFę 06...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...