Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

Witam.

Postanowiłem rozpocząć przygodę z grami przygodowymi. Poszukuję jakiejś gry przy której mógłbym się zrelaksować wieczorem. Dobrze by było gdyby zawarty w niej był motyw PODRÓŻY. Znajomi polecili mi Syberię i The Longest Journey. Zapisałem te gry do mojego prywatnego kalendarzyka gracza tongue_prosty.gif Do tej pory grałem dopiero w jakieś 4 gry z tego gatunku ( Fahrenheit, Sanitarium, Cevile i ostatnio Too The Moon...) Proszę was o polecenie mi jakichś gier tego typu smile_prosty.gif

Z dobrych gier przygodowych polecam Tajne Akta Tunguska (było kiedyś w CDA jako pełna wersja), Gray Matter, siódmą odsłonę przygód Larry'ego Laftera, Jack Orlando, Machinarium, seria Runayway, seria Black Mirror, Paradise, Post Mortem, Art of Murder: Sztuka Zbrodni, seria Broken Sword, Książę i Tchórz, Sam i Max: Sezon 1, Ace Ventura, The Next Big Thing, seria Monkey Island, Undercover: Operation Wintersun, seria Simon the Sorcerer, Nibiru, Belief & Betrayal: Medalion Judasza, So Blondie: Blondynka w opałach,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką grę podobną do age of empire III lub do Knights and Merchants proponujecie

Poprzez "podobną" rozumiem strategię czasu rzeczywistego z akcją umieszczoną w okresie późnośredniowiecznym/wczesnokolonialnym. Jeżeli tak, to:

- Anno 1404 - strategia z dużym naciskiem na aspekt ekonomiczny i dyplomację.

- Medieval II: Total War - miks RTS i strategii turowej, w którym celem jest przejęcie władzy nad większą częścią średniowiecznej Europy.

- Król Artur - bardzo podobna w mechanice do poprzedniej, ale opierając się na legendzie o Królu Arturze wprowadza m.in. czary i jednostki wyjęte z mitów i legend.

- Stronghold i Stronghold: Crusader - według mnie najlepsze "średniowieczne" RTSy jakie kiedykolwiek wyszły.

- The Guild 2 - naprawdę porządna strategia ekonomiczna, w której zajmujemy się własną gildią kupiecką.

- Polanie II - jedna z najlepszych polskich gier strategicznych. Pomimo sędziwego wieku wciąż warta uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stradlin - jeżeli szukasz wymagającego taktycznego shootera, to wybrałeś odpowiedni adres.

W zasadzie większość gier z tej serii jest co najmniej dobra. Na początek polecam Vegas i Vegas 2. Są łatwiejsze i nastawione raczej na szybką akcję, ale też przez to są przystępniejsze. Wyzwanie zapewnią ci za to Raven Shield, Rogue Spear i Lockdown.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2real4game - nie podales zadnych kryteriow, ale jako gracza obu gier (Diablo 3 ponad 100h w SC2:HotS Platyna) mi osobiście bardziej podoba się StarCraft, jednak w Diablo nie grałem już chyba z ponad pół roku, może patche cos pozmienialy, ale nie grało mi sie do końca fajnie w diabełka, jeśli chce ktoś poznać moje prywatne zdanie to dużo bardziej cenię sobie Torchlighta 2!

Co do StarCrafta 2 to największy plusy to dobra fabuła (w podstawce chyba lepsza i trudniejsza) ale multi jest nieziemskie, jak już Cię wciągnie to kaplica, grasz i grasz bez opamiętania, przynajmniej tak było w moim przypadku.

Powiem tak - obie gry warte sa swojej ceny, gdyż przy każdej spędziłem (D3)/ spędzam (SC2) mnóóóstwo czasu i z pewnoscia warto wydać te złocisze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Seba77 - Titan Quest i koniecznie zaopatrz się w pierwsze Diablo. Może i ma swoje na karku, ale szczerze powiedziawszy w kwestii gameplayu wciąż jest liderem. No i jeszcze hybrydy H'n'S i cRPG w stylu Divinie Divinity i Sacred.

Edytowano przez Xerber
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś podobnego do obu części Metro. Nie chodzi o to, żeby było bardzo straszne/mroczne, ale o dobry wątek, motyw przetrwania (po jakiejś katastrofie np.), improwizowany/ręcznie robiony rynsztunek.

Pomożecie? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuję gry podobnej do Gothic 1, Gothic 2 lub Gothic 2 NK, (NIE Gothic 3),

na necie są już takie tematy ale żaden nie odpowiada na moje pytanie, ponieważ szukam specyficznych cech gry, przede wszystkim zależy mi na następujących:

- na początek najważniejsze, brak skalowania lvl-u przeciwników, chodzi o to że potwory na mapie są zawsze tak samo trudne, i jak na początku gry wejdziesz do lasu i trafisz np. na zębacza, to on cię ubija 1 ciosem, albo jak masz 90lvl to muchy, wilki są tak samo słabe jak na początku gry (bardzo to zachęca do grania i zdobywania lvls)

- system walki podobny do tego z gothic 2, dla mnie był on idealny i wymagający, dający frajdę jak się nauczysz walczyć

- fizyka walki podobna do gothic 2, przykładowo wzrost siły o 10 był bardzo odczuwalny na poziom trudności pokonania przeciwnika, tzn. jak stwór ma pancerz 50 a ty masz siłę 25 i broń 25 to nie zadajesz prawie żadnych obrażeń, ale jak masz siłę 35 to już jesteś w stanie walczyć z danym potworkiem, chodzi o to że każdy kolejny poziom znacznie ułatwia walkę z danym przeciwnikiem (w gothic 3 to zostało zniszczone)

- nie liniowa fabuła, czyli chodzę gdzie chcę

- gra trudna i wymagająca (na gothicach zawsze grałem na max. poziomie trudności)

- masa różnych rzeczy do odkrycia (gothica 2 i NK przeszedłem kilkadziesiąt razy, prawie zawsze odkrywałem coś nowego)

- grafika nie ma znaczenia, może być nawet ta z minecrafta

- dużo zadań pobocznych

- mała liczba dobrych przedmiotów (tzn. chodzi o to że np. w gothicu pancerz dostawałeś dopiero po jakimś czasie, i było ich tylko kilka sztuk w całej grze)

- cRPG

Fani Gothica 2 wiedzą o co chodzi, być może ktoś taki natknął się na grę, która w powyższych punktach jest podobna.

Aha, proszę nie wymieniać następujących tytułów:

- Risen

- morrowind

- oblivion

Nie spełniają one tych punktów.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a grałeś Wiedźmin 1/2? Brak liniowości, dużo questów pobocznych, ciekawy system walki(nie opierający się na głupim klikaniu myszy) i myślę, że spełnia jeśli nie wszystkie, to przynajmniej większość twoich wymagań. Ogólnie trudno znaleźć coś bardzo podobnego do Gothica, a szkoda, bo gra jest super i gdyby przełozyć stare mechanizmy w nowa oprawę, oblać to fabułą i dobrymi questami, to powstałaby naprawdę solidna produkcja(może Gothic5 taki będzie-jeśli w ogóle będzie). Jest jeszcze Two Worlds i nowsza część 2. ale myślę że ta gra jest bardziej podobna do Risen'a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...