Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

Otwarta gra mam na myśli nieliniowa ,świat otwarty czy nie obojętne mi to ,klimat najlepiej jakiś średniowieczny, możliwość modyfikowania postaci(nie wyglądu)tj.bronie ,strój, ,no i jak wspomniałem gra miałaby fabułę która kontynuowana jest w kolejnych częściach,gra nie musi być nowa

Edytowano przez piter57
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do głowy przyszło mi jeszcze Divinity 2 bardzo długa i wymagająca gra.Dodatek do podstawki również nie byle jaki...kawał dobrego eRPeGa :D Masa itemów questów zagadek i dobrego humoru.Trochę zbugowana ale jakoś mi to nie przeszkadzało.Dodałbym serie Two Worlds ale nie wiem czy to dobry pomysł z powodu twoich wymagań do fabuły tutaj praktycznie fabuła gra rolę drugoplanową autorzy gry nałożyli większy nacisk na eksploracje i walkę.

ufo400 kolega grał w Gothica.

Edytowano przez Vivek1990
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon Age 1 przeszedłem ale o 2 słyszałem ,że to bardziej hack'n slash niż rpg ,w Fallout -a grałem ale tylko 3, mam poprzednie odsłony ale jakoś się nie mogę do nich zabrać ale i tak dzięki za propozycję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak kilka lat temu zagrywałem się w Age of Empires, nie pamiętam jednak która to była część (pamiętam, że jak się zabiło słonia to ludzie chodzili z takimi śmiesznymi kawałami mięsa :P, no i można było postawić cud świata <piramida> - mam nadzieję, że tyle Wam pomoże w ustaleniu części);

no i tu moja prośba - moglibyście mi polecić jakąś w miarę nową (wydaną po 2008) strategię podobną do Age of Empires oraz o niezbyt wysokim poziomie trudności, bo nie chciałbym odbić się od tego gatunku po kilku latach przerwy.

Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Company of Heroes, Dawn of War. Chociaż jest bardziej dynamiczna a surowce napływają poprzez kontrolowanie określonych punktów na mapie.

Age of Mithology czyli Age of Empires w świecie mitologii, chociaż już z trochę przestarzałą grafiką.

Starcraft 2 w sumie jest podobny.

Nie grałem w Empire Earth 3 ale w sumie to bliźniacza seria.

Do tego można dopisać Armies of Exigo i Rise of Nations: Rise of Legends.

Jeżeli coś z tego cię zainteresowało to pisz, bardziej to scharakteryzuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość tytułów pierwszy raz widzę na oczy (pewnie dlatego, ze strategie ostatnimi laty omijałem szerokim łukiem). Zapomniałem napisać, ze nie interesuje mnie absolutnie nic, czego akcja rozgrywa się po XIX wieku (czyli czasy napoleona to jest górna granica; science fiction też odpada). Najfajniej jakby dotyczyła starozytności (lub średniowiecze), chociaż jakaś ciekawa strategia o czasach nowożytnych również może mi przypaść do gustu.

A i szczerze mówiac, myślałem, że zaproponujecie mi jakieś Total war czy Civilization, bo te marki znam jedynie, ale znowu one mogą być dla mnie za trudne... Tak więc czekam na dalsze propozycje po sprecuzowaniu moich wymagan :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywą dla Empire Earth może być pierwsza część Rise of Nations (wraz z dodatkiem Thrones and Patriots). Kawał solidnej strategii, nie uświadczysz tam też niepożądanych elementów fantasy. Złotą Edycję możesz obecnie kupić na Allegro za grosze.

Jeśli chodzi o serię Total War, śmiało bierz Rome i Medieval II. Idealne na początek przygody z tą rodziną, dodatkowo złapiesz gorączkę oczekiwania na Rome II. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przepadam za strategiami ale być może dlatego moja opinia będzie dla Ciebie, paradoksalnie, bardziej wartościowa. Polecam Ci Shogun II z serii Total War. Zagrywałem się w nią całymi dniami. Gra stawiała przede mną sporo wyzwań ale wszystko w granicach rozsądku. Nic z czym zupełny nowicjusz w tego typu grach nie poradziłby sobie. I gwoli ścisłości. Seria Total War to nie RTS tak jak Age of Empires. To jest połączenie turówki z rozgrywaniem dużych bitew w czasie rzeczywistym. Przynajmniej Shogun II tak wygląda, nie jestem pewny jak jest z resztą gier Total War

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostało mi chyba polecić Rise of Nation: Civilisation at War. Połączenie RTSa i gry akcji TPP. Rozgrywa się w średniowieczu. Kierujesz Egiptem, Macedonią i Rzymem(do odblokowania).

Oczywiście polecam ci Total Wary, jednak to już inna bajka niż RTSy typu AoE. Pare stron temu charakteryzowałem je. Masz części umiejscowione w okresach: podboju i upadku Imp. Rzymskiego, Średniowiecza od krucjat do podbojów w Amerykach, XIX wiek, Napoleon, Japonia za czasów wojen gempei, sengoku-jidai i boshin.

Europa Universalis, genialna seria, na pozór wydaje się trudna ale wciąga niesamowicie. Po 1-3 przegranych wręcz jeszcze bardziej się motywujeszi w końcu odnosisz sukces. Zależnie o której części serii mówimy kierujesz nacjami w okresach Starożytności(Rzym, Pont, Ptolemeusze, etc.), czasy krucjat, od 1350-1815, II wś.

Przejrzyj screeny a my ci dokładniej opiszemy co i jak z którą częścią. Od razu mówię, że Total Wary i EU nie są trudniejsze od zwykłych RTSów a sprawiają masę frajdy na długie tygodnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio miałem urodziny i od rodziców dostałem 150zł które mogę przeznaczyć na co mi się podoba a więc wybrałem grę:) I tutaj pytanie jaką grę polecacie na długie godziny:)?

Tytuły które odpadają:

-Seria Gothic (Od 1 do 4 przeszedłem)

-Borderlands

-Seria Coda

-Riseny

-Dragon Age

-Mafia

-Władca pierścieni i strategie i coś na styl rpg;p

-Battlefield

-Gta

-Driver

-Starcraft

-MInecraft

-Metiny i inne MMORpg

+ pytania do tych gier:

-Call of Juarez (Opłaca się zakupić?)

-Prototype 2 (Jedynka mi się na prawdę nie podobała, totalne dno.. 10% przeszedłem i dalej już nie miałem chęci nawet odpalać.. W 2 coś zmienili itd?)

A więc szukam gry która odpali na tym sprzęcie:

Procesor: Intel Core (2) Duo 1.8ghz

Karta graficzna: nVidia GeForce 210 (1gb)

Pamięć ram: 1.5gb

Hmm rodzaj który mnie interesuje? wszystko oprócz:

-Samochody

-Bijatyki

-MMO Rpg

Oprócz tych 3 rodzajów sprawdzę każdą grę:) Może mi pomożecie coś wybrać :) Czekam na odpowiedzi..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio na allegro za 5taka dorwałem Prince of Persia z 2008 i bawie się wyśmienicie. Gra jest genialna:) A jeśli na długie godziny to proponuję Skyrim. Nie wiem czy Ci pójdzie, musisz sprawdzić jakie ma wymagania ta gra ale z pewnością jeśli Ci pójdzie i przypasuję to spędzisz przy niej trochę czasu. Ja mam na steamie już ponad 100h:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OpanujSzok@ ,ja bym Ci polecił Assasin's Creed Brotherhood , lepsza niż 1 i 2 , gdzie fabuła jak i zadania poboczne wystarczają na kilkadziesiąt godzin, oraz potrafi wciągnąć ,na max detalach raczej Ci nie pójdzie ale na średnich z całą pewnością ,a co do Call of Juarez polecam 1 jak i Wiezy Krwi świetne westernowe strzelaniny które nie nudzą , jedynie nie polecam ostatniej części czyli Cartel -totalna klapa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jakaś ciekawa gra na xboxa z co-opem bez potrzeby rozdzielania ekranu (coś w stylu LEGO [ta seria odpada]). Chcę taką grę mieć w kolekcji, żeby było w co grać z kolegami.

Na plusy idą:

- zombie;

- rzeźnia, masakra, rozwałka itp ;

- strzelanie

Oczywiście nie są to warunki, po prostu rzeczy najmilej widziane.

Z góry serdeczne "dziękuję".

@Shortyy - a to sorry.

@Bleub - raymana przetestuję, a pozostałe gry juz mam/miałem.

Edytowano przez Kontakt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...