Skocz do zawartości

Polecane posty

@UP

Spróbuj wykonać to na odwrót: tzn. jak np. x odpowiada za próbę odcięcia a y za rezygnację to spróbuj z y. No i upewnij się czy "znieczuliłeś" Ethana i użyłeś środka do dezynfekcji.

A przy okazji, to czy ktoś mi łaskawie usunął posta czy mój internet znowu szaleje?

Edytowano przez Klopers
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do tych którzy grali i skończyli Heavy Rain, planuje sobie chyba kupić na Mikołaja. Chciałbym się dowiedzieć jak długa jest gra? Jak wam się podoba? Warto kupić i zagrać? Słyszałem, że Heavy Rain to jedna z najciekawszych i najlepszych gier na PS3. Jako ciekawostkę powiem, że dawno temu grałem na PC w Fahrenheit i mi się bardzo podobał ^_^

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wolno grasz i np. uprzesz się że dana "akcja" musi wyjść tak jak planowałeś (chociaż najlepiej w ogóle zapomnieć o czymś takim jak wczytanie gry bo psuje to trochę "wczucie się") to max ok. 15 h. Warto również wspomnieć że ta gra jest co najmniej na dwa przejścia (w teorii nawet na więcej ale jak dla mnie nie jest znowu na tyle nielinowa). Również bardzo polecam tą grę. Jest za np. 70 zł na allegro a jest długa jak około 5~6 (dobrych) filmów więc jak najbardziej warto.

Edytowano przez Klopers
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabuła stoi na wysokim poziomie, dostarcza wrażen lepszych niż niejeden kryminał. Jedyne do czego bym się przyczepił, to złudna nieliniowość w niektórych sytuacjach, ale skoro planujesz pojedyncze przejście, to nie jest to absolutnie żaden minus. Przechodząc grę kolejny raz można podjąć inne wybory lub np. zawalić/rozwiązać daną sytuację, nie ma czegoś takiego jak "game over", akcja posuwa się do przodu. Deszczowy klimat również na plus.

Edytowano przez Klopers
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JediMati

Jest to thriller wielowątkowy. Właściwie to ciężko tą produkcję w ogóle nazwać grą, bo to interaktywny film po prostu. A żeby więcej napisać o fabule i klimacie to musiałbym "spoilować" trochę. Ale na pewno jest to tytuł przejmujący i czasem zaskakujący.

I polecam grać wieczorami/ w nocy.

A jeśli chodzi o liczbę przejść gry do końca to sami twórcy gry mówili wielokrotnie żeby przejść ten tytuł tylko raz, bo inaczej psuje się wrażenie.

Ważne! Nie czytaj trofeów do tej gry nigdzie w necie, bo to mega spoilery są.

Edytowano przez DOSAKUpl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcus1939

Spróbuj najpierw jak najlepiej przygotować Ethana do próby ucięcia palucha, masz w tej lokacji 3 czy nawet 4 możliwości złagodzenia kołatających mu nerwów, wtedy się uda.

@JediMati

Potwierdzam, w moim przypadku jakieś 10-12 godzin, przy czym równie dobrze bawiłem się przechodząc grę za jakiś czas po raz drugi (inne wybory moralne, mające diametralny wpływ na kształt fabuły), tytuł jest na tyle inny, specyficzny a przy tym naprawdę świetny i bardzo dobrze podany że mając PS3 grzech go nie ograć. Można od biedy porównać go do Walking Dead (gra opiera się na chłonięciu świetnie opowiedzianej historii), chociaż Heavy Rain ma inny klimat i w inny sposób gra naszymi emocjami. Przejdziesz i będzie mega zadowolony, gwarantuję :)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem... Ta gra jest świetna! Jak film, z tym, że to ty kierujesz akcją. Chcesz aby któryś bohater zginął? Nie ma problemu. Co dostajesz od gry? Emocje, emocje i jeszcze raz emocje. Przeżycie niezapomniane.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość roxi1997dami

Kocham tę grę. Za pierwszym razem się popłakałem. Wszystko tam dzieje się tak, że porusza każdą część mego ciała. Niestety, w niektórych momentach gry praca kamery jest bardzo denerwująca, ale gdybym miał dać ocenę to co najmniej mocne 9/10. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heavy Rain to produkcja, która od samego początku mi się podobała. Niestety, nie miałem w nią jak zagrać, ponieważ nie posiadałem konsoli. Udało mi się jednak PS3 kupić przy przedłużeniu umowy, więc była to pierwsza gra, którą chciałem ukończyć. Wyszło trochę inaczej, ale tak czy siak gra ukończona. Jak wrażenia?

Jak najbardziej pozytywne, bo zawieść się tutaj nie mogłem. Heavy Rain ma doskonałą, rewelacyjną, fenomenalną fabułę, która wkręca od samego początku i nie pozwala oderwać się od telewizora. Quantic Dream świetnie wykreowało postacie, którymi gramy. Każda z nich ma inną rolę w grze, inne priorytety, ale koniec końców ten sam cel. Heavy Rain to interaktywny film, co udowadniają perfekcyjne filmowe ujęcia i doskonała praca kamery. Oprawa audiowizualna została zrobiona perfekcyjnie (szkoda tylko, że gość od muzyki w HR zmarł niedawno :/ ). Zaskakująco dobrze wyszedł polski dubbing. Postacie mają świetne głosy, a aktorzy na prawdę przyłożyli się do tej roboty. Oby więcej takich dubbingów! Niewątpliwy plus to możliwość poprowadzenia fabuły według własnej woli co powoduje, że gra jest bardzo nieliniowa i posiada ogromną ilość zakończeń. Dylematy moralne to kolejny plus, a nie ma tutaj czasu na zastanawianie, bo trzeba działać szybko. Emocjonująca rozgrywka nie pozwala nam spocząć na laurach. Kiedy wydaje się, że będzie chwila odpoczynku nagle mamy jakiś QTE czy coś. Warto też dodać wspaniałe sterowanie padem, które powoduje, że na prawdę czujemy, że postać wykonuje jakąś czynność w grze.

Mam jednak wrażenie, że w niektórych miejscach scenariusz jest dziurawy. Nie chcę tutaj spoilerować, bo Ci co grali na pewno wiedzą o co mi chodzi (głównie tożsamość zabójcy i jego motywy). Czasami odniosłem także wrażenie, że powinniśmy mieć wybór co zrobić, ale niestety autorzy postanowili zrobić to za nas. Do tego dochodzą pewne problemy techniczne z głosami, które zagłuszane są przez odgłosy z zewnątrz np. deszcz. Nie powoduje to jednak jakiegoś ogromnego problemu.

Heavy Rain to tytuł idealny, który musi zostać ukończony przez każdego posiadacza PS3. Dla fanów Fahrenheita jest to pozycja obowiązkowa, a ja z czystym sumieniem wystawiam 9+/10 (było blisko 10, ale niestety dwa początkowe minusy przekreśliły te szanse).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zoldator

To ja zaraportowałem post, i wbrew temu co piszesz zawierał masakryczną ilość spojlerów. Gdybym nie ukończył wcześniej HR - straciłbym kilka interesujących twistów fabularnych. Chętnie przeczytam go ponownie i odniosę się do niego, gdyż takiego bełkotu i czepania się szczególików też daaawno nie czytałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zoldator --> To pierwsze i ostatnie upomnienie słowne z mojej strony. Jeżeli w Twych postach pojawiają się tzw. spojlery, to jesteś zobowiązany do użycia:

[spoiler][/spoiler]

Nie psuj gry innym, którzy nieświadomie przeczytają Twój post, a zarazem odkryją fabułe gry. Post został wycięty przeze mnie. Radze zastanowić się nad dalszym postępowaniem. Kolejnym razem może to zakończyć się w inny sposób !!

Dodatkowo proszę, aby zakończyć tą jałową dyskusje. Jeżeli widzicie nieprawidłowość, to używacie przycisku " raportuj " Tyle w temacie !!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...