Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

DawiCho100

poradnik do programowania dla początkujacych

Recommended Posts

Po 1 nie "poczontkujacych" tylko "początkujących".

Po 2 bez podstaw języków programowania np. jak nie będziesz wiedział co to funkcje, zmienne nic nie zdziałasz, a tego raczej nie uczą w filmikach, gdzie zaczynają uczyć jak robić gry.

Ogólnie to popatrz na jakiej zasadzie działają gry w Scratch sądzę, że jak zobaczysz na jakiej zasadzie to działa to Ci się odechce tworzenia gier.

Ewentualnie możesz poszukać coś z construck 2, ale by móc wyeksportować grę to byś musiał kupić pełną wersję, a z tego co mi się wydaje do tanich nie należy i mało kto takową kupił i udzielił więcej informacji.

Albo RPG Maker itp.

 

Aktualnie takie mi przychodzą programy do tworzenia gier dla zielonych i może gdzieś będą z tego poradniki, ale to raczej je podałem tylko byś zobaczył jak to działa i że programowanie gier nie jest takie hop siup, że sobie pomyślisz i samo się zrobi, bo trzeba też umieć programować.

 

Link to comment
Share on other sites

Poprawiłem tego byka, coby ktoś nie nabawił się jakiejś choroby oczu.

Jeżeli rzeczywiście chciałbyś się nauczyć programowania, to możesz poszukać kursu "Od zera do gier kodera", bo bez znajomości C++ daleko nie zajedziesz. Przy czym nie oczekuj, że po tygodniu będziesz w stanie oczarować świat nowym Crysisem...

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, webtom napisał:

bez znajomości C++ daleko nie zajedziesz

C++ to nie jedyny język do programowania gier. Popularny - tak, jedyny - nie.

@DawiCho100 Paręnaście numerów temu był w CDA kurs tworzenia gier w Unity. Nie jest to może samodzielne pisanie wszystkiego od zera, ale daje jakiś pogląd na programowanie gier i zawsze to dość łatwy start z programowaniem.

Link to comment
Share on other sites

Nauka C++ daje jednak coś, czego nie daje nauka pozostałych języków, których używa się w grach - wiedzę jak to działa od spodu. Dzięki czemu jest większa szansa na uniknięcie głupich błędów prowadzących do sporych wycieków pamięci lub nadmiernego obciążenia procka (podejrzanie częsta przypadłość gier napisanych w Unity). Dlatego ja jednak nadal jestem za tym, żeby zacząć od niskopoziomowych języków, bo prawda jest taka, że jak ktoś zacznie od języków wysokopoziomowych, to najpewniej już na nich zostanie.

Link to comment
Share on other sites

Za to efekty widać w Unity znacznie szybciej niż w C++. Człowiek się nie zniechęca na początku myślą o konieczności nauki samego C++ przez rok nim zacznie myśleć o pisaniu czegokolwiek w 2D lub 3D. Jak ktoś jest lipnym programistą, to niezależnie od języka będzie przeciekał ;-)

Link to comment
Share on other sites

@Sevard

Jak autor choćby dobrnie do momentu kiedy taki brak pamięci będzie dla niego problemem to już będzie dobrze. Bo osobiście wątpię żeby ten moment osiągnął. Dobrze wiemy że 90% z tych tak zwanych bede-robił-gre nigdy tej gry w końcu nie robi. Sukcesem jest jeżeli w ogóle wsiąknie w programowanie. Ja akurat nie mam nic przeciwko wszelkiej maści kreatorom czy ogólnie filozofii WYSIWYG bo jak mawiał Kondrat w reklamie " z początkami bywa różnie, ale bez początków nie ma nic". 

Link to comment
Share on other sites

Witam. Polecam ci zapoznać się z książką "C#. Rusz głową. Wydanie III"... jest to kompletny poradnik nauki programowania w C#, nauczysz się wszystkiego co chciałbyś wiedzieć na początku o programowaniu, ponadto książka zawiera ćwiczenia do rozwiązania. Ćwiczenia często polegają na napisaniu prostej "gierki". Więc myślę, że rozwiązałem twój problem. Jeśli interesuje cię jakiś inny język programowania, poszukaj innej książki ;)

Dnia 3.07.2017 o 07:33, webtom napisał:

Przy czym nie oczekuj, że po tygodniu będziesz w stanie oczarować świat nowym Crysisem...

Czy kiedykolwiek 1 osoba sama stworzyła Crysisa ?? nie... Nad produkcjami typu AAA pracują setki albo i tysiące osób, od programistów, poprzesz grafików, concept artistów itd. Więc, nawet gdyby był geniuszem programowania sam takiej gry nie zrobi... bo do tego potrzeba innych osób ;p

Jenak uważam, że jeśli na początku nauczysz się dobrze c++, napiszesz kilka programików w konsoli... to z tego języka będzie ci dużo łatwiej przejść na javę, czy c#, bo te języki są podobne... ponadto uczysz się myśleć jak programista ;p

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...