Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

BattleForge

Polecane posty

Wreszcie skończyło się ściąganie patchy i po krótkiej rozgrywce stwierdzam, że ta gra jest naprawdę dobra! Podchodziłem do niej sceptycznie a tu takie zaskoczenie. :)

Mam tylko jedno pytanie, czy wie ktoś jak to jest z tymi patchami, które ściągamy na samym początku, chodzi mi o to czy są one może gdzieś zapisywane, żeby można je sobie zgrać i przy następnej instalacji po prostu wgrać ręcznie zamiast ściągać te 3GB z neta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam całkiem inne pytanko. Czy grając play4free da się zdobyć jakieś nowe karty??

nie mówię tu o "upgrejdach" tylko o nowych jednostkach bo po co mi te wszystkie upgrady do jednostek których nie mam :confused:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki jest haczyk? ja jestem przykładem :P Już szykuje kase na cd-keya :P Wersja P4F to jest takie bardzo rozwiniete demko i bardzo skutecznie zacheca do kupienia pełnej wersji, a raczej point boxa . Ta gra mnie strasznie wkreciła i mam nadzieje torche dluzej zagosciu w kuźni :) Szczrze polecam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem to w p4f nie można brać udziału w aukcjach, nie można sprzedawać ani wymieniać się kartami. Pojawia się napis, że te opcje są dostępne jedynie w pełnej wersji.

Teraz nasuwa mi się kolejne pytanie, a mianowicie na allegro jest sporo aukcji, na których można kupić BF Points. Przy niektórych jest możliwość zamówienia ich jako CD-Key i teraz czy wpisując ten CD-Key odblokują mi się wszystkie funkcje związane z kupowaniem/sprzedawaniem/wymianą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec od poczatku opcja free2play oferuje to samo co Pełna wersja gry ale trzeba zdobyć 4 lvl pve lub 10 lvl pvp .Otrzymujemy wtedy komunikat ze wszystkie funkcje zostały odblokowane,możemy brać udział w aukcjach itd.

Co do kupowania bfp pointów to powiem tylko ze nieopłaca sie kupowac ich wprost od Ea bo np w niektórych miastach zdrapki 2250 punktów sa po 49 zł ( w wiekszosci niestety 79 zł )

Od siebie dodam ze te 32 karty które dostaje sie na początku w free2play niestarcza na złożenie dobrego decka do pvp lub pve (niby da sie tym pograc ale nawet słaby gracz z lepszym deckiem wymiecie was okrutnie )

Czerpiąc w własnego doswiadczenia moge powiedziec ze 3 k bfp pointów starczy na zakup w miare dobrego decka ale lepiej jest troche pohandlowac i zwiekszyc pule battle forge pointów ( ja z 3 k zrobilem 9.5 ,mam 179 unikatowych kart ( jest 200 ) i do tego promo poza constructem a gram od troche ponad 2 tygodni niemajac zadużo czasu.

No i ostani punkt programu pierwszym 3 osobom które zglosza sie na priva ( musza miec free2play) i chca zaznac "pełniejszej" wersji gry , moge przesłać troche podstawowych kart z normalnej pudełkowej wersji gry ( zwykle chodza one po max 2-5 bfp ale jak ktos niekupi punktow to i tak aukcje sa dla niego nieosiagalne )

Sry ze bedzie double post ale chce zakomunikowac ze karty zostaly rozdane :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sciągnąłem gre , powiem szczerze , że byłem nastawiony do BattleForge raczej sceptycznie (karcianka i cukierkowa grafika). Jednak nawet nie wiem kiedy przesiedziałem 4 godziny przed grą i świetnie się bawiłem. Rozegrałem kilka misji dla jednego gracza i dwie ze znajomym. I coraz bardziej kusi mnie do zakupu pudełkowej wersji , która zawiera BF points.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako szczęśliwy posiadacz wersji pudełkowej, moge powiedzieć z pełnym przekonaniem: WARTO! :) Grę posiadam od jakiegoś miesiąca, nie mam zbyt dużo czasu wolnego bo teraz okres sesji itp ale nie ma dnia żebym nie rozegrał minimum jednej mapki, nie sprawdził aukcji. To jest gra właśnie dla takich osób, ale oczywiście nie tylko, progamerzy też znajdą coś dla siebie śróbując rekordy, zdobywając najlepsze ulepszenia do kart itd.

Gorąco polecam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra doprawdy miodna - bazowe karty w darmowej wersji nie zachwycają, ale do przejścia 1 kampanii PvE wystarczyły, brakuje jedynie kilku XP do 4 lvl... i t pojawia się wspomniany przez kogoś haczyk - od wczoraj zostały nałożone dodatkowe ograniczenia na graczy F2P poniżej 4 lv co oznacza że niemal nie da się na server wejść - taaak, świeeeetnie - tylko po co było udostępniać grę za darmo jak teraz nie da się w nią pograć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdobycie tego 4 lvl PvE to kwestia godzin... Gram ciągle na wersji f2p i przechodze kampanie na poziomie expert. Liczyłem , że za misje dostane jakieś dodatkowe karty ale dostaje jedynie ulepszenia do nich. Na acc mam 32 bardzo podstawowe karty. Czy W ŻADNEN sposób nie można w tej grze zdobyć dodatkowych kart nie licząc kupowania BF points?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy W ŻADNEN sposób nie można w tej grze zdobyć dodatkowych kart nie licząc kupowania BF points?

Może któryś z graczy sprzeda ci karty za gold... Gra jest tak skonstruowana, że zdobycie nowych kart jest związane z załatwieniem sobie BFP. Zawsze możesz wrzucić niepotrzebne karty na aukcję, ew. sprzedawać innym graczom gold za punkty. Kupują, sprawdzałem. ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdobyciu 4 levelu PvE masz to samo co jakbyś wprowadził serial. Więc nie wciskaj ludziom kitu.

Sama gra świetna, faktyczne epodstawowymi kartami z wersji darmowej cudów nie zdziała (no przejdzie pierwszą kampanię na Standard i w sumie tyle, na Advance to już za mało).

Ja gram na Shadow i Fire. Nie jest łatwo, ale jakoś się udaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szukaj mnie - nick: Moornt ;)

Gra jest swietna, strategia z co-opem naprawde udana. Szkoda, ze juz skonczylem caly scenariusz i nie moge grac na wyzszych poziomach trudnosci...

A nie moge, bo mam kochane neo i wyrzuca mnie co jakis czas z internetu (livebox TP, 2 kompy podpiete pod siec, korzystam z tego podlaczonego przewodowo, 2 mb/s). Rozloczenie jest rownoznaczne z wyrzuceniem z gry i przed sekunda tak wlasnie sie stalo. Sobie i 3 innym osobom zmarnowalem przeszlo godzine gry, bo beze mnie i bronienia glownej bramy nie dadza rady.

Moje pytanie brzmi, czy jest jakas mozliwosc szybkiego powrotu do gry po rozlaczeniu (lub pozbycia sie niechcianych rozlaczen internetu)? Jezeli nie, to bedzie to ogromny minus gry, bo takie rzeczy moga sie zdarzyc, jak misja trwa czasem pare godzin...

Czekam na odp., pzdr.,

Melf.

@Edit - stuubbss

Na 1, jak jest wolny, lub na 4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokupienie zestawu, ktory poleca Pan powyzej, jest naprawde dobra opcja ;) Radze wam kupic ten zestaw na wspole z kolega/kolezanka i podzielic sie kartami oraz pkt BFP (za ktore kupicie 'tome'). Zdobedziecie wtedy przeszlo 80 nowych kart (na osobe, do tego pamietajcie, ze 32 juz mieliscie z wersji free4play, lacznie wiec bedzie to 112+ kart!) i jeszcze zostanie wam po 250 bfp na targi, duzo tez pewnie zlicytujecie zdobytych kart.

Po tym zakupie w gre mozna grac naprawde na calego (PvE), przechodzenie misji na coraz to wiekszym poziomie ze znajomym jest naprawde fajne, zwlaszcza jak mozna sie pochwalic nowymi kartami ;) Czerpie sie z gry maksymalna przyjemnosc i wcale nie odstajemy od tych, co wydali na BF Points krocie! To wszystko za jedyne 35 zl (jak sie podzielicie), to lepiej niz w tanich seriach, a to przeciez nowka gra! Nic, tylko polecac...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Moze mi ktos powiedziec, co mozna trafic w boosterach? Jest to totalny los, czy np. losuje 2 common, 4 uncommon, 2 rare lub ultra rare (czy inne podobne kombinacje)? Oplaca sie je kupowac, czy lepiej za te bpf kupic cos na rynku?

Pzdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Booster a aukcja to zupełnie inna jazda... Czasem na aukcji można kupić fajne/ą karty/ę a czasem w boosterku jest tego dużo więcej. Ja od pewnego czasu szukam robaczków z tunelingiem z ognia. Chociaż na razie nie gram w tą grę (brak miejsca na dysku, frustracja z powodu ludzi odłanczających się z servera gdy zaczynają przegrywać). Choć takich przypadków jest mało ale mi zdarzały się dość często. Ciekaw jestem tylko kiedy będą do niej jakieś dodatki, podobno mają być w lipcu ale się na to nie nastawiam.

Pozdrawiam wszystkich fanów Battleforge'a i aktywnych graczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce grać w to na poważniej, to jakoś będzie musiał wykombinować BFP (oczywiście najłatwiej kupić, ale cierpliwi mogą zawsze posprzedawać trochę golda za BFP, a potem zacząć bawić się w transakcje krótkoterminowe).

Odradzam za to kupowanie tome, a tym bardziej boosterów (chyba, że chcecie grać PvP tome mode). Rynek jest przesycony i statystycznie rzecz biorąc, za 1250BFP z tome wyciągniecie karty będące mniej warte, niż 1250BFP (no, chyba że lubicie hazard) - lepszym wyjściem wg mnie są zakupy na aukcjach. Nie dość, że nawet kupując coś po cenie najtańszego buyout powinniście wyjść na tym lepiej, niż na kupowaniu paczuszek, to jeszcze może uda wam się wypatrzyć jakąś okazję i trochę na tym zarobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co pograłem sobie nieco w PvE (4 poziom, po kilka misji dla różnych konfiguracji), a także spróbowałem nieco PvP (na spółę ze znajomym, który raczył sklepać mi zad niemiłosiernie - dopiero po czasie odkryłem, że przyczyna leży nie tylko w moim zerowym doświadczeniu, ale i w różnicach pomiędzy kosztami kart w decku moim i jego). Na chwilę obecną bawię/bawiłem się w Play4Free, ale że zabawa w głównej mierze przednia, to rozważam zakup ww. zestawu. Niestety, boję się, że chęć bycia najlepszym pociąga jednak za sobą zbyt duże wydatki, tak jak wygląda to w przypadku M:tG czy innych tego typu kalafiorów. Poza tym, brak chyba grze szerszych możliwości działania - pogram nieco, i wszystko się skończy... bo ileż można przechodzić te same misje na różnych poziomach trudności?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra niestety dosyć szybko się nudzi ;/. Co prawda mamy PvP i wiele map PvE z trzema stopniami trudności jednak praktycznie wszędzie robi się to samo niestety. Bardzo fajna jest Kuźnia (Forge) w której możemy testować jednostki, budynki i czary bez żadnych wymagań i konsekwencji. Gra po kilku pierwszych rozegranych meczach jest po prostu świetna potem cały czas miałem uczucie Deja vu... Co prawda różnorodność misji jest spora (Ocalenie Mo białego Juggernauta, oczyszczenie obozów a potem rozwalenie bossa i o wiele więcej) lecz gdy się przejdzie te najciekawsze potem to już nuuuuda. Wielkim minusem jest kupowanie BFP (waluty) za realne pieniądze. Im więcej kasy masz w realu tym możesz skonstruować lepszy deck. Life is brutal xD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, ze kazdy moze miec najlepszy deck z koloru za rozsadna cene! Normalnie nowe gry kosztuja 80-120 zl, gdybys tyle wydal, mialbys deck marzenie!

Gra jest jednak darmowa i jak ktos jej sprobuje, nie ciagnie go od razu do kupna kart (tak np. bylo w moim przypadku). Poczatkowo ten zestaw 32 kart z Free4Play wydaje sie dobry, przechodzi sie caly caly scenariusz i nie widzi potrzeby wydawania pieniedzy. Przy grze wiec zostaja tylko fani gatunku, ktorzy chca przejsc kazda mapke jeszcze raz na roznych poziomach trudnosci. Wtedy dochodzi do kupna BFP i tak za smieszne pieniadze, jezeli wziazc pod uwage ceny gier w naszym kraju!

Co wiecej, nie musisz od razu wydawac 120 zl, jak za nowa gre, tylko tyle, na ile stac! Spowodowane jest to wlasnie BF Points, ktore mozna kupowac w wiekszych, czy mniejszych ilosciach. Mi wystarczylo wydanie 90 zl na wyposazanie decku Frost i Nature na maksymalny poziom (i to juz troche poszalalem kupujac ultra rare). Do tego mam przeszlo 100 kart innych kolorow/nieuzywane, dzieki ktorym moge modyfikowac decki i urozmaicac gre. Skompletuj swoj zestaw, sprawdz ceny w Marketplace i wydaj tylko tyle pkt, ile ci trzeba, jezeli nie chcesz bawic sie w kupowanie tomów i ogladania nowych kart (dla mnie to jest najwieksza frajda).

Komu sie nudzi, temu sie nudzi.. ;) Caly czwartek przesiedzialem ze znajomym w grze, zeby przejsc jedna mapke i wcale nam sie nie nudzilo! Co wiecej, zabawy nie widac konca, bo nie mozemy przejsc tej mapki :D Ciagle lecimy nowa technika, zmieniamy talie, zamieniamy sie rolami, kto broni, kto atakuje (jezeli w strategii nie zrezygnujemy z obrony ;)). Zostalo nam mnostwo nieruszonych mapek (biorac pod uwage poziom trudnosci), wiec zabawy bedzie masa. Ta gra nie nudzi, wrecz przeciwnie, to lekarstwo na nude! ;) Ocena ta jest oczywiscie bardzo subiektywna, no ale to wkoncu moje wrazenia ;]

Znajdzcie sobie kogos do gry jak juz sie 'podnudza' i jazda! Przechodzilem solo caly scenariusz, zwerbowalem kumpla i przechodza z nim calosc od nowa. Mowie wam, w dobrym towarzystwie i w chinczyka mozna grac do nocy (chyba, ze ci wcisna jakies wadliwe pionki i ciagle przegrywasz, jak ja w zeszlym tygodniu :(), a to przeciez jest rownie dobra gra (trudno pobic chinczyka)! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do Melf'a. Przyjemność układania sobie decków, przechodzenie map na różnych poziomach trudności i przede wszystkim gra co-opie - to jest to co sprawia największą frajdę w tej grze. Naprawdę rewelacja.

Ja jednak postranawiam kupic sobie całą wersję za 120zl. A jak się wyjątkowo wkręcę, to kto wie, może zaczne kupować dodatkowe BFP, jak mi 3000 nie będzie starczyć :P :P??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3000 bfp na spokojnie wystarczy. Chyba, że ktoś będzie chciał co chwile kupować tome, ale w sumie to też może się zwrócić. Ja wczoraj sobie wyłapałem, że deck na shadow, którym da się grać dobrze, a który nie ma harvestera, konika i church of negation, będzie mnie kosztował ok 250 bfp. Tyle co booster, a będę miał 20 kart, w których co najmniej 3 rary. Ogólnie rzecz biorąc, to poza harvem, shadow jest tak piekielnie tani, że aż głupio go sobie nie złożyć. Tym bardziej, że deck na czystym frost mam zrobiony. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...