Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

BattleForge

Polecane posty

@fearon

Co do twojego decka imo wiele jest w nim nieprzydatnych kart , a wiele obowiązkych kart do pure shadow decka brakuje.

Zacznijmy od niepotrzebnych kart:

W t1: Wrathblades i Lifestaler. Podstawowych jednostek cc jak Wrathblades , northguards etc nigdy nie używa się na pvp. W t1 każdy deck musi posiadać karte ze swiftem aby zająć welle/monument. W przypadku pure shadow decka taki swift nie jest tani - Dreadcharger (średni koszt 100 bfp). Ale bez tej karty daleko na pvp nie zajedziesz. Co do lifestealera , wydaje mi się , że 2 towery nie są ci potrzebne. Jeden w t1 w zupełności wystarczy. A Phase tower dzięki swojej mobilności jest o niebo lepszy. Zamiast tego lifestealera możesz wsadzić dużo lepszą karte. np Nox Troopera , który często się przydaje jeśli walka w t1 się przeciąga i przeciwnik np. zrushuje cię mortar towerami.

W t2: Wszystko dobrze tylko imo Harvester to karta obowiązkowa do każdego pure shadow decka. Nie jest ona tania , ale jeśli grasz shadow musisz wliczyć ją w swoje koszty. Harvestera wystawia się jak przeciwnik stawia trzeci monument , a my wciąż siedzimy na drugim. Teoreytcznie powinniśmy mieć conajmniej 250 energy i mieć możliwość lada chwila wystawienia Harvestera. Lecimy nim na obojętny orb przeciwnika i niszczymy go. Tym oto sposobem przeciwnik znów jest w t2 bez jakichkolwiek jednostek , a my mamy Harvestera. Tak więc wywal Stone of Torment , ta karta tak naprawde przydaje się tylko na pve , dobry gracz bez problemu się przed nią obroni.

W t3: Brakuje ci trzech bardzo ważnych kart. Wrathgazer , Cultist Master i Fallen skyelf. Wrathgazer służy jako kontra na Juggernauta czy inne silne jednostki. Jednak uważaj na niego , bo bardzo łatwo go skontrować (oinkiem chociażby). Cutlist Master po 2 upgradach to świetna karta , którą spami się przeciwnika crawlerami. Narobisz takich 6 i co kilka sek będziesz do pobliskiego monumentu przeciwnika słał 12 crawlerów za darmo , aż wkońcu monument przeciwnika padnie. Fallen skyelf to również przydatna karta , sam się przekonasz dlaczego. Wywal unstable deamona , blood healing i rifle cultists , bo do t4 w grach pvp nigdy nie dochodzi (przynajmniej w grach z graczami powyżej rank 15?) Soulshatter i Ashbone Pyro oczywiście zostawiamy , obie kary są op i miotą wszystko w t3.

Masz tutaj jaki takowy deck powinien wyglądać: http://bfcards.info/search.php?i=deck&...040403040424046

Z tym ze to nie karty są przegięte tylko komba, np. skyfire na unholy - jak chcesz to odbić dekiem fire nature?

Tak naprawde istnieją dwie dobre kontry* na Drakea z Ravage i Unholy power (Jeśli Ravage i Unholy Power mają u3 , ogólny koszt tego komba wynosi 250 energy).

4 squady Dark Elf Assasinów z unholy trance. Drake padnie stosunkowo szybko. (Koszt = 200 energy)

lub

2 Skyelf templary z Home soil (240 energy)

Na Nature , od czego masz Parasite Swarm?

(*) dobra kontra to taka kontra , która kosztuje mniej energi niż kombo , którego używa przeciwnik.

PvP to zmagania między graczami, a w tej grze istnieje tylko wyścig kto zrobić bardziej imba deck, we. kto bedzie miał większe szczęście losując toma. PvP w tej grze jest, ale to jest kpina.

Oj , tu się z tobą nie zgodze. W tome bardzo ważne jest odpowiednie dobranie kart , a to nie jest wcale takie łatwe. Co do collection pvp , znam wiele osób , które na decku free to play wygrywały z graczami , którzy na swój deck wydali sporo pięniędzy. Jasne , karty dają przewage , tak samo jak gear czy lvl w WoWie. Nie zapominajmy jednak , że BattleForge to MMO. Ale skill wciąż odgrywa tu bardzo ważną role.

Jak ktoś chce ze mną pograć jakiś mecz pvp , pisać pod nick Deviss. Podejme każde wyzwanie. ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Deviss

Wydaje mi się, że pisałem, a jeśli nie zabrzmiało to dostatecznie wyraźnie, to przypomnę, że chciałem ułożyć deck shadow za ok 200 bfp. Nie więcej. Za to karty, które mi zaproponowałeś do decka, kosztują razem ok 800 bfp (z czego sam harvaś jakieś 600). Nie mam ochoty tyle wydawać na deck, który był złożony z braku zajęcia, jakiegoś wakacyjnego popołudnia. Do normalnej zabawy mam frost. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ze to nie karty są przegięte tylko komba, np. skyfire na unholy - jak chcesz to odbić dekiem fire nature?

Jak to jak? Dwie erupcje miotą nawet 3 skyfiry (a unholy power dodaje tylko ataku) a gracz który tak kontruje draki jest z powerem sporo do przodu (3 skyfiry-330 power, 2 eruption-160 power, 1 drake na dopałce unholy-210 power. Więc przewaga byłaby odpowiednio 170 power za rozwalenie 3 draków i 50 power za rozwalenie draka na dopałce.)

Niektórzy uciekają gdy widzą wielkie monstra, jak Juggernaut (sam go używałem, mur i monument na hita, to jest coś xD), Harvester, Dreagnought (jak widze Dreadnoughta gdy wszyscy są na T3 to sam klikam leave match...) czy też Avatar of Frost. Wystarczy trochę użyć mózgu i kontra gotowa. Ja i mój kolega z drużyny rozwaliliśmy Avatara. Wystarczył Fathom Lord i jego paraliż, Juggernaut i Giant Slayer (z powerem wszakże byliśmy trochę do tyłu, ale Avatar martwy a jak się domyśliłem był on niechargowany). Harvester? Z Xdranem rozwaliliśmy 2 na raz, do tego były to promo Harvestery.

A taki na przykład mountaineer-kosztuje ponad 1500 BFP. Wymaga 150 power. Ja w rozgrywce 1 na 1 ubiłem 2 takie na raz (miały upgrade z glaciel shellem), używając jedynie 2 makeshift towerów i 1 draka bez dopałek (bo i po co skoro Mountek atakuje tylko cele naziemne). I niech mi ktoś teraz powie że żeby cokolwiek osiągnąć trzeba mieć super imba deck.

Pozdrawiam,

Pwn3d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że trochę zaspamuje, ale chciałbym się pochwalić że kupiłem Banner of Glory i Revenge za... 800 gold :) I nikogo przy tym nie oszukałem, ani nie zostałem oczukany! Kupiec pierwszy wysłał karty, więc oszukany nie mogłem zostać :)

I jak tu mówić że nie da się kupić kart za złoto? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że trochę zaspamuje, ale chciałbym się pochwalić że kupiłem Banner of Glory i Revenge za... 800 gold :)

Łał, no to naprawdę nieźle.

Z moich akcji tego typu, to:

- Kupiłem shamana na aukcji za 4 bfp

- Na głupie propozycje na trade typu "kupię najdroższą kartę za golda" odpowiedziałem czymś takim: "kupię bfp, płacę w miłości" -> jakiś gość oddał mi za takie wyznanie 100 bfp

- Ostatnio kusiło mnie by kupić boosterka, a pamiętając ostatnie złe akcje z tym związane, jakoś się wstrzymywałem. Po jakimś czasie się przekonałem i wypadł mi Avatar of frost. W sumie fajnie...

- Dziś nagły wzrost cen Church of Negation. Z ciężkim bólem serca rozstałem się z kościółkiem, którego kupiłem za 80-kilka bfp. Sprzedany za 550 (co i tak nie jest najlepszą ceną w sumie ;)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ wy chrzanicie, łojezu.

Na Nature , od czego masz Parasite Swarm?

Parasite swarm jest pure nature, po drugie żaden dobry gracz nie pozwoli sobie zabrać drake swarmem.

Jak to jak? Dwie erupcje miotą nawet 3 skyfiry (a unholy power dodaje tylko ataku)

Widzę że dopiero co kupiłeś grę, poświęć więc trochę czasu i poczytaj co daje unholy power.

Wystarczy trochę użyć mózgu i kontra gotowa. Ja i mój kolega z drużyny rozwaliliśmy Avatara. Wystarczył Fathom Lord i jego paraliż, Juggernaut i Giant Slayer

Daję ci max 10 lvl w pvp. Jesteś pewien że użyłeś mózgu podczas pisania tego?

A taki na przykład mountaineer-kosztuje ponad 1500 BFP. Wymaga 150 power. Ja w rozgrywce 1 na 1 ubiłem 2 takie na raz (miały upgrade z glaciel shellem), używając jedynie 2 makeshift towerów i 1 draka bez dopałek (bo i po co skoro Mountek atakuje tylko cele naziemne). I niech mi ktoś teraz powie że żeby cokolwiek osiągnąć trzeba mieć super imba deck.

Twojemu oppowi też daję max 10 lvl. Znaczy co, rozwalił ci te dwie wieżyczki po czym stał i czekał aż montki zdechną? Co ci dały te dwa makeshifty? One lecą na 3 strzały i zadają tylko symboliczne obrażenia, nic nie zrobią takiemu czołgowi jak mountaineer.

Oj , tu się z tobą nie zgodze. W tome bardzo ważne jest odpowiednie dobranie kart , a to nie jest wcale takie łatwe.

Dobranie kart... jak jest z czego wybierać. Ja grałem już łącznie 4 tomami, trafiały mi się kiepskie karty (np. Enlightenment, można go sprzedać za kupę kasy ale w tome sprawdza się słabo) zawsze cierpiałem na brak anti-air, musze sie bronić sunstridersami i eruption. Ostatnio jak trafił się lyrish knight to nie dostałem ice barrier etc. Jak dzieciakowi z którym gram trafi się cannon tower z glacier shell i kobold trick to za cholerę go nie rozwalę, choćby miał 10 lvl pvp. Tak samo jak opp ma nightcrawlery - w tome są mordercze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może odświeżę temat, ze względu na dodatkowe karty z Renegade Edition. A więc tak, doszły karty multicolor czyli takie które potrzebują orbów różnych kolorów, np. Hammerfal potrzebuje niebieskiego, zielonego i byle jakiego :).

Jak na razie mam 12 kart z Renegade Edition (kupiłem dwa boostery), z których jeden to Ultra Rare czyli Core Dredge. Do tego wcześniej wspomniany Hammerfal, baardzo przydatna rzecz na PvP. Tworzy tarczę, która absorbuje 800 obrażeń. Jeszcze kilka ciekawych mam tylko nazwy pozapominałem :laugh:.

Z chęcią z kimś zagram sparing :). Chętni pisać na PW tutaj lub w grze (nick Digison), albo w tym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bfp można kupic w sklepie? A tak to jakim. I jeszcze ejdno chciałbym kupić od 500-1000 bfp bo wiecej na razie nie ejst mi potrzebne :)

Ja sobie złożyłem takie sobie decka i zastanawiam się czy ułożyć drugi czy ten byłby dobry ?? Ja za bardzo sie nie znam ;}

A chciałbym bardzo w to grac na PvP only ( nienawidze PvE ;P )

Ahh zapomniałęm podać karty : D

Orb 1: executor, nox trooper, lifestealer, skeleton warriors (?) i snapjaws.

Orb 2: shadow phoenix, gladiatrix, skyfire drake ( tu mi czegoś brakuje ).

Orb 3: unstable demon, ashbone pyro, corsair, vulcan, virtuoso.

Orb 4: tortugun, artillery, necrofury.

Chciałem powsadzać jakieś spelle, ale nie wiem co dobrze się sprawdza :}

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym poinformowac wszystkich graczy BF, ktorzy mieszkaja w UK. Sklepy Game i HMV wystawily Gattleforge za... ?5!!! Co to oznacza w praktyce? Ano to, ze za ?5 dostajemy 3000BFP. Oficialna cena za 2250BFP na battleforge.com to ?15. Oplaca sie jak nic. Sam zakupilem gre (kiedys gralem na darmowym koncie, ale mi sie znudzilo) zas kiedy nagle zabraklo mi punktow to kupilem sobie kolejna kopie. Dzieki temu pozwolilem sobie na zakup czaru Enighment, ktory kosztowal mnie 1700BFP. Normalnie nigdy bym na cos takiego nie zwrocil uwagi. I niech sobie dalej w BF na trade reklamuja 1000BFP za ?5.85.:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest bardzo przyjemna, polecam ją każdemu.

I małe ogłoszenie, jako, że urodziło mi się dziecko potrzebuję pieniędzy, dlatego sprzedaję większość swoich punktów (łącznie jest tego ponad 40k)

http://allegro.pl/battleforge-points-1000-...1243086015.html

Jak ktoś chce zasilić swoje konto - zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie. Jak zdobyć charge do kart po upgradzie? Bo słyszałem, że trzeba mieć np. 2 takie same karty. Jednak nie zgadza mi się to, ponieważ mam 1 ice barrier a mam 3 charge do niego.

Karty same z siebie mają nieco ładunków. Jeżeli masz drugi raz taka kartę to możesz w menu ulepszeń połączyć ją z tą pierwszą i ilość charge się dodatkowo zwiększy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jeśli można się reklamować jeśli mnie zarekomendujecie przy opcji tworzenia nowego gracza możecie liczyć na jedna ale dobra kartę nie jakieś tam śmieci których ludzie maja pełno po zdobyciu 4 lvlu i zagraniu meczyku dam wam za darmo przykładowo battleship, collosusa, lub dragona z 4 orba, oczywiście możecie liczyć przy starcie na darmowe prezenty w postaci prostych kart, porady jak grac pomoc w budowaniu decku, wszystko co musisz zrobic to zarekomendowac mnie jako DarkWolfus

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Już od dłuższego czasu gram W Battleforge'a. Wciągnął mnie na cacy, kompletnie przez niego przepadłem. Według mnie jedna z najmilszych niespodzianek 2009 roku. Polecam każdemu.

Kilka pytanek:

1. Co możecie mi powiedzieć na temat karty Lost Warlord? Bardzo droga na aukcji, niemało mocy potrzebnej do przywołania, wymaga 2 orbów Frost i 2 orbów Shadow (ja lubię korzystać jeszcze z 1 Nature ze względu na Revenge, Hammerfalla, Gemeye i Emerald's Blessing do PvE), duży koszt Ravenant's Doom i całkiem niezła umiejętność teleportacji. Do posiadaczy: opłaca się inwestować?

2. Co sądzicie o tym składzie do Battlegrounda (tier 4):

Lost Spirit Ship, Bloodhorn, Grimvine, Gemeye. Wiem, że musiałbym użyć wszystkich rodzajów orbów, oraz że to wygląda dziwacznie, ale ja tylko pytam. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema od około miesiąca gram w battleforge , mam pare pytań

1. Po ile powinienem sprzedać northland blizzard (Smok Frost) ?

2. wiecie skąd można tanio kupić BFP ?

3. jakie karty opłaca mi się kupić ?

posiadam pare kart których używam (jeżeli mam po 1 ze wszystkich orbów to mam wszystkie najlepsze karty o_O)

i przy okazji moge sprzedać karty

Nomad(chyba nie musze pisać?),skeleton warrior(?)(510 życia 600 atak) i karta Fire usuwająca z dowolną tarcze z potworów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...