Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nomadsoul

Rozwiązany: PC 2500-3000

Polecane posty

Witam, mój obecny PC nie daje już rady z niektórymi tytułami i ogólnie jest konstrukcją nie zdatną do rozbudowy, więc zdało by się złożyć coś co starczy na kilka lat i będzie nadawało się do rozbudowy.

Budżet na komputer: 2500 - 3000

Części do kupienia: Płyta główna, procesor, HDD, ram, zasilacz, obudowa i chyba tyle

Czy wliczyć system w cenę: tak

Zastosowanie komputera: gry/typowe użytkowanie

Preferowany sklep: xkom

Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): iiyama pro lite E2201W (1680x1050. chyba VGA i D-SUB)

Czy sprzęt będzie podkręcany: nie

Termin zakupu komputera:1-2 tygodni

Dodatkowe uwagi: Ze starego kompa zostaje grafika Sapphire Radeon 7770 i karta sieciowa wifi

Jeżeli chodzi o procesor zastanawiałem się nad i5 6600 lub i5 6600K, chyba że jest coś wydajniejszego w ich cenach, lub zbliżonego taniej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. SSD nie jest niezbędny, ale mimo wszystko w sprzęcie z wyższej półki wysoce zalecany.

2. Wystarczy chłodzenie dołączone do procesora.

3. Na temat sprzężonego powietrza się nie wypowiem, natomiast co do pasty - Arctic MX-2/MX-4 czy też Zalman STG-2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, co do tej wysokiej półki - średnio mi w takim otoczeniu wygląda ten HD 7770. Jeżeli "docelowej" karty nie planujesz kupować w przeciągu kilku najbliższych miesięcy, a chciałbyś się cieszyć wyraźnie wyższą wydajnością, to może warto zarezerwować 2-3 stówki (+ kasa ze sprzedaży obecnej karty) na jakąś wyraźnie szybszą używkę, w stylu HD 7870 (aka R9 270(X))?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...