Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Risen (seria)

Polecane posty

Mam nadzieję, że klimat będzie porównywalny z tym, który istniał w Gothic'u. Piranha wie jak uszczęśliwić swoich fanów. Oby nie spartolili tego tak, jak uczynili to Panowie ze Spellbound. Zapowiada się hit. Pozostaje tylko wyczekiwać na dzień premiery. Bądźmy dobrej myśli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby Risen miał klimat i fabułę w stylu Gothica 1 i 2, ale można oczywiście dopracować kilka elementów takich jak system walki. No i oczywiście twórcy powinni ustrzec się bugów, które były nieodzowną częścią poprzednich odsłon serii.

Piranio trzymam kciuki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piranha robi dobre gry, rzekłbym wielkie, a jak ktoś kiedyś powiedział "Ja zajmuje się wielkimi rzeczami, szczegóły zostawiam maluczkim" i to właśnie problem piranii. Ich gry są świetne pod względem fabularnym, jednak bugów w nich co niemiara, cóż nic nie jest idealne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bugi pojawią się jakieś na pewno ale żeby nie jakieś rażące utrudniające rozgrywkę.Risen oczekuje goręcej niż Arcanii a to z powodu ludzi którzy robią grę.Najlepiej gdyby Risen był długi i nigdy się nie nudził tak jak Gothic II.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Risen zapowiada się fajnie. Po ostatnich podwyżkach, ciekawe ile będzie kosztował. Ja okazji zagrać nie będę miał (komp słaby), ale jak spojrzeć to jeden gothic, i może to dobre, bo to fajnie wygląda jak na razie, ale jak to się mówi zobaczymy w praniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście, że Risen ma zostać wydane w kinowej wersji ? (napisy dla nie wiedzących).... Jak dla mnie jest to nieco żałosne, biorąc pod uwagę ubogie wydania gier cenegi w małych dvd boxach za taką cenę ....

Powstała petycja. Ja się podpisałem, nie wiem czy to coś pomoże ale mam taką nadzieję, wolę poczekać kilka miesięcy ale zagrać w godnego następce sagi Gothic z dubbingiem....

To ci cyrk ....

http://petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=4258

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście, że Risen ma zostać wydane w kinowej wersji ? (napisy dla nie wiedzących).... Jak dla mnie jest to nieco żałosne, biorąc pod uwagę ubogie wydania gier cenegi w małych dvd boxach za taką cenę ....

Powstała petycja. Ja się podpisałem, nie wiem czy to coś pomoże ale mam taką nadzieję, wolę poczekać kilka miesięcy ale zagrać w godnego następce sagi Gothic z dubbingiem....

To ci cyrk ....

http://petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=4258

OMG, nowy Goth.. tzn. Risen bez polskiego dubbingu? :/ Nie wierzę... Wcześniej zastanawiałam się, jak zostanie wydany w Polsce, a skoro ta gra ma być duchowym spadkobiercą Gothica to nie wyobrażałam sobie, żeby napotkane postacie mówiły po angielsku :/ Dubbing musi być! Jestem gotowa poczekać tyle ile trzeba, abyśmy mogli otrzymać grę z dubbingiem, bo inaczej tej gry sobie po prostu nie wyobrażam :blink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstała petycja
Brakuje kilku przecinków, zdania z małej litery, gdzieś się kropka zapodziała. Swoją drogą, "tworzyć grę" brzmi zdecydowanie lepiej niż "robić grę". No i te "ja". Wydaje mi się, że napisanie "pragniemy prosić" ma o wiele bardziej "masowy" wydźwięk niż "ja i inni prosimy". Tyle odnośnie moich uwag. Jasne, czepiam się, ale jestem niezwykle wyczulony na punkcie staranności zwłaszcza, jeżeli ktoś pisze poważny tekst w poważnej sprawie. A ten na taki nie wygląda.

Słyszeliście, że Risen ma zostać wydane w kinowej wersji?
Czemu nie? Zagraj w Mass Effect i posłuchaj dostępnych ścieżek z DA: O a szybko sobie uświadomisz, że czasy, gdy bardziej od nazwisk na pudełku liczyła się jakość, bezpowrotnie minęły.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej zastanawiałam się, jak zostanie wydany w Polsce, a skoro ta gra ma być duchowym spadkobiercą Gothica to nie wyobrażałam sobie, żeby napotkane postacie mówiły po angielsku :/ Dubbing musi być! Jestem gotowa poczekać tyle ile trzeba, abyśmy mogli otrzymać grę z dubbingiem, bo inaczej tej gry sobie po prostu nie wyobrażam :blink:

Zupelnie nie rozumiem tej paniki z dubbingiem. Rozumiem, ze ludzie mogliby byc niezadowoleni, gdyby np. Gothic 3 byl spolszczony kinowo, bo przyzwyczaili sie do polskich glosow postaci z poprzednich czesci. Ale Risen to inna gra, wiec w czym problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupelnie nie rozumiem tej paniki z dubbingiem. Rozumiem, ze ludzie mogliby byc niezadowoleni, gdyby np. Gothic 3 byl spolszczony kinowo, bo przyzwyczaili sie do polskich glosow postaci z poprzednich czesci. Ale Risen to inna gra, wiec w czym problem?

Może panika to trochę za ostre słowo, ale spore zaskoczenie to to jest na pewno. Nie wiem czy jesteś fanem serii Gothic czy też nie (a jeśli nie, to na pewno postrzegasz ten temat trochę inaczej niż fani), ale polski dubbing był jedną z charakterystycznych cech Gothików. Risen to oczywiście inna gra nie związana fabularnie z poprzednimi tytułami Piranii, lecz z tego co czytałam, chcą oni jak najbardziej (gameplayem) upodobnić Risena do Gothików (będzie można zabijać zwierzynę, brać od niej mięso, piec nad ogniskiem lub na kuchni i sporo innych upodobnień do swoich poprzednich dzieł zapowiadali twórcy). A polski dubbing był bardzo ważnym elementem wcześniejszych gier Piranii, dlatego fani mogą być wręcz oburzeni z powodu jego braku, bo Risen ma być duchowym spadkobiercą serii Gothic...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Risen, Risen, Risen - jedyny RPG (poza Dragon Age), na którego czekam. Gothic 4 już sobie odpuściłem - system walki jak w Wiedźminie (fuuuuj), tyle wystarczy, abym odbił się od nowego Gothicka. Jeśli Risen nie popełni tego samego błędu i system walki będzie podobny do Gothica 2, ewentualnie mógłbym "przełknąć" ten z "trójeczki" - ale to już z wielkim oporem - kupię tę grę w ciemno. Przejdźmy do klimatu oraz fabuły. Wyspa, Bezimienny, zamki, średniowiecze, (czy ja tego skądś nie znam?) - szykuje nam się stary-nowy Gothic. Jednak gdzieś przeczytałem/usłyszałem, że Risen ma być bardziej kolorowy oraz mniej mroczny niż Gothic (co mnie bardzo zaniepokoiło), mam tylko nadzieję, że to jednak fałszywe pogłoski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Risen ma być bardziej kolorowy oraz mniej mroczny
Słyszałem, że mają wydać dwie wersje (ta, akurat...): kolorowa dla graczy amerykańskich i mroczna dla europejskich.

dlatego fani mogą być wręcz oburzeni z powodu jego braku
Zdecydowanie nie będę oburzony, bo:

a) gra najprawdopodobniej wyjdzie szybciej w naszym kraju

b) unikniemy wpadek z beznadziejnymi aktorami o znanym nazwisku

c) to inna gra i nie wiemy, czy Risen jest jedną z tych produkcji, którym dubbing się należy, czy taką, dla której to śmierć klimatyczna

Risen ma być duchowym spadkobiercą serii Gothic...
Jak na mój gust, ludzie przykładają stanowczo za dużą wagę do tych słów. Nie jest to nic złego, ale potem się wszyscy zawiodą, gdy okaże się, że gra się jednak (całkiem sporo) różni od serii Gothic. I dobra gra zbierze słabe oceny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że mają wydać dwie wersje (ta, akurat...): kolorowa dla graczy amerykańskich i mroczna dla europejskich.

A to nie była informacja dotycząca Gothika 4?

Jak na mój gust, ludzie przykładają stanowczo za dużą wagę do tych słów.

Dokładnie. Czy Blizzard robi tylko takie same gry? Czy Starcraft był duchowym spadkobiercą Warcrafta...? No nie wiem. Piranie mogą również zmienić konwencję gry, więc nie oczekujcie Gothika. Mozecie się miło zaskoczyć. ;']

polski dubbing był jedną z charakterystycznych cech Gothików

Jak dubbing może być cechą charakterystyczną gry? Poza tym dubbingiem prawdopodobnie będzie również angielska wersja, bowiem sama gra powstaje w Niemczech, więc podejrzewam iż w tym języku usłyszymy oryginał. Cóż, jeśli Cenega ma odpowiadać za Risena, wolę by to była jednak kinowa wersja...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie była informacja dotycząca Gothika 4?
Hm... możliwe. W każdym bądź razie, któryś z tych dwóch.

Jak dubbing może być cechą charakterystyczną gry?
Gothic od zawsze był dubbingowany i jeżeli Risen ma być jego "duchowym spadkobiercą"... A przynajmniej tak się mówi. Szczerze powiedziawszy, niespecjalnie mnie to interesuje, bo ludzie i tak będą psioczyć, i tak. Dostaną dubbing: nie będą mogli przeżyć, że nie jest doskonały w każdym calu. Nie dostaną: nie będą mogli przeżyć, bo przecież mógł być doskonały w każdym calu... Taka jest kolej rzeczy, gdy ciągle się słyszy o jakimś "duchowym" połączeniu i ogólnie odnosi się do najlepszych cech poprzedników. Oczekiwania rosną i z czasem robią się nierealne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się o moich odczuciach odnośnie tematu lokalizacji. Dużo osób mówi, że gra z polskim dubbingiem traci klimat. Otóż nie. Przykład ? Assasins Creed, Mass Effect (tak tak jestem zwolennikiem PL), każdy Gothic, Turok, Wiedźmin i wiele innych gier. Co daje dubbing ? A np to, że nie musisz czytać, wszystko jest zrozumiałe i nie musisz co chwile gapić się na napisy. Kinowe lokalizacje w cRPG poprostu mnie nudzą i czasem grając w Obliviona np byłem znużony tymi dialogami po angielsku bo poprostu nie chciało mi się ich czytać. Gra ma być 4fun a nie po to, żeby przez cały czas coś czytać. W efekcie tego znudzenia w połowie gry zaczełem omijać 3/4 dialogów, bo nie chciało mi się tego czytać. Inaczej jest w innych typach gier (FPS/Strategie czy inne), gdzie mówienia jest mało i czytanie nie sprawia problemu, ale przy rozwiniętych cRPG czytanie czasami poprostu nuży i często odechciewa się grać, pamiętam ile razy przez to odstawiałem Obliviona, bo poprostu mi się nie chciało. Inna sprawa - gra nie bedzie przyjęta przez przeciwników dubbingu ? Dlaczego gra nie zostanie wydana w 2 wersjach jak np Fallout 3 czy Mass Effect (wiem, że tą 2 wydał CDP) ? Wiem, że Cenega potrafi postarać się o dobry dubbing, przykładem tego jest np Assasin's Creed, gdzie głosy aktorów dobrane są świetnie do postaci i wszystko pasuje. Dlaczego więc Risen nie zostanie wydany w 2 wersjach ? Dotrze wtedy zarówno do zwolenników jak i przeciwników polskiego dubbinu. Wiadomo, że są to większe koszty, ale jakoś klienta trzeba wkońcu do siebie przyciągnąć. Do tego dochodzi jeszcze jedna sprawa - cena. 130 zł w sklepie a dostane za to grę z napisami, zapewne w marnym dvd boxie bez poradnika, z 15 stronnicową instrukcją, jak to cenega ma zwyczaj wydawać. CDP wydał by grę o wiele lepiej, jestem pewny, że postarali by się o dubbing, a wydanie było by zadowalające jak np premierowy Gothic 3 - kartonowy box, mapa poradnik, instrukcja a do tego Making Of.

Ktoś tam wcześniej pisał "zagraj sobie w Mass Effect w oryginale"... Dużo osób mówi, że jest inny klimat, może i jest ale nie chce mi się czytać a klimat wprowadzony przez dubbing mi odpowiada i takic osób jak ja jest dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...