Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Noobirus

Dwarf Fortress /lj/

Polecane posty

Nie można zamknąć granic dla imigrantów? :D

Sami przychodzą i automatycznie wpisywani są do listy krasnoludów, stając się de facto mieszkańcami, więc nie. Możesz jednak wybrać ich pojedynczo i np. zamknąć w małym pomieszczeniu, które następnie zalewasz magmą. Zresztą więcej krasnoludów do roboty to zazwyczaj nie jest problem, o ile nie brakuje ci zapasów.

Ciekawostka: sporo ludzi buduje swoim krasnoludzkim szlachcicom szczelne biura z mistrzowsko wykonanymi grodziami, za którymi jest magma. Szlachciury nie robią nic pożytecznego, a mają swoje zachcianki, które trzeba spełniać, bo inaczej utrudniają handel, a pozbyć się ich inaczej nie da :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dwarf Fortress szybko uczysz się, że krasnoludy nienawidzę ciebie, siebie nawzajem i w ogóle wszystko dookoła, więc zaczynasz nienawidzić je i traktować jak zasoby, którymi są. Nie daj się oczarować tym uśmiechniętym ikonkom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś to powili idzie... jest masa jedzenia, więc żadna zima nie zabije fortecy. Nie ma jednak żadnej rudy, z której można by wydobyć żelazo. Muszę się dokopać pod poziom z lawą i liczyć na to, że coś się w końcu trafi. Jeśli nie zdobędziemy żelaza to będzie źle, bardzo źle.

Nie zjawił się też ostatnio żaden handlarz, pierwszy, który zjawił się gdzieś blisko początku gry, nie mógł niestety się przebić przez las swoim wozem, więc sobie darował.

Postanowiłem wykorzystać leżący wszędzie dolomit na budowę świątyni. Wszystko jest wzmocnione porządnymi murami i ozdobione posągami. Świątynia znajduje się nad główną salą ale pod Żul Zone.

9i7pg0.jpg

Wykopano miejsce na koszary, mają łatwy dostęp do schodów prowadzących na górę i są pomiędzy schodami prowadzącymi do wnętrza ziemi... tak, na górze zacząłem kopać kolejne zejście do podziemi, te na dole zostało kompletnie zablokowane, wychodziły z niego dziwne zwierzęta i kilka niebezpiecznych kreatur (ogromny nietoperz, jakieś dwunożne potworki z długimi zębami).

xqc95.jpg

Na dole zostały wykopane nowe sypialnie. Od teraz każdy krasnolud (lub para krasnoludów) nie tylko ma własne łóżko, ale i też skrzynię do chowania osobistych rzeczy.

dcwvtc.jpg

Oto obecna lista dorfów, w pierwszym poście wstawiam alfabetyczną listę użytkowników, którzy są w fortecy.

2iiydex.jpg

zwnyax.jpg

Kolejny post decyduje, jak się będzie nazywać pierwszy oddział wojowników (bez polskich znaków pls) (będą kusznikami).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nic mówić, ale "mój" krasnolud drugi dzień z rzędu zajmuje się leżeniem i obrastaniem kurzem.

Nah, akurat tak screen wyszedł. Jesteś chyba obecnie najlepszym stolarzem w fortecy, wyplułeś kilka mistrzowskich łóżek i skrzyń.

Bardziej się martwię o Sermacieja, wszystko i wszyscy go wkurzają, pozbyłem go roli kopacza, by porobił coś bardziej kreatywnego. Może go wcisnę na służbę, by sobie postrzelał...

33wb1hl.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem, szybki update.

Wybrano obecnego burmistrza, zobaczymy jak długo wytrzyma... buduję szybko biuro.

2czt00n.jpg

Zorganizowałem pierwszy oddział, oto lista dorfów:

23ma0ld.jpg

Kolejny post decyduje, jak będzie nazywać się dziecko Kath.

ojh1fc.jpg

EDIT: Nadal nie mogę znaleźć żadnej rudy... :-(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...