Skocz do zawartości

Team Fortress 2


mateusz(stefan)

Polecane posty

w TF gram od miesiąca. Nick w Team Fortress na razie pozostaje kucykowy - Big Macintosh

Uch, pamiętam cię z serwera. Pozostaje mi życzyć ci wytrwałości.

Przez prawie 45 minut grania raz mnie z niego zabili. RAZ. Pocisk leci tak powoli, że uciec przed nim nie zdoła tylko Gruby z rozkręconym minigunem, o ile nie zauważy na czas pocisku.

Albo grałeś przeciwko jakimś nowicjuszom, albo fantazjujesz, bo laser leci tak samo szybko, jak standardowa rakieta. Zresztą można go odbić airblastem, z czego dzisiaj wpadło mi parę killi, bo grałem jako Pyro. Natomiast faktem jest, że nowa broń robi głównie dużo zamieszania, jakoś nikogo czyszczącego nią serwer nie spotkałem i nie zgadzam się z twierdzeniem, że to broń przesadzona. Choć widziałem tyle narzekań, że Valve prawdopodobnie zrobi jakiś nerf, np. nie będzie to 5 ładunków, tylko normalnie 4.

Dodatkowo po tym patchu serwery zaczęły crashować - wszystkie, na których byłem. Nie dzieje się to często, ale wcześniej tego nie było. Liczę na patch naprawiający ten błąd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
bo laser leci tak samo szybko, jak standardowa rakieta.

Czyli powoli ;] Poważnie, jeżeli ktoś nie strzela z bardzo bliska, albo zza pleców, to ciężko się nie odsunąć.

Skądinąd zastanawia mnie, czy jednak posiadacze się trochę z tą bronią nie rozkręcą - jest chyba dość skuteczna w likwidowaniu mechaników ze sprzętem. Na pewno nie jest tak, że broń jest przesadzona, ale jak się ludzie nauczą z nią obchodzić może być ciekawie. Tak czy inaczej ja raczej z niej nie skorzystam, bo zatwardziale trzymam się tego, że Valve dostatecznie dużo już na mnie zarobiło, i kasy za przedmioty w grze przelewać nie będę, przez co mój sprzęt stanowią same dropy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwne grałem cały dzień na różnych serwerach i żaden nie Crashował

Chętnie zamiast laser-bazooki przygarną bym pistolecik laserowy, same bronie robią sporo zamieszania bo są nowe, mojego brata dzisiaj ktoś zwyzywał za to ze ma jakąś dziwną broń z kosmosu a w TF2 takie nie występują.

Samemu wolę uzbierać teraz metal i zrobić sobie wyrzutnie wolności, choć moja czarna skrzynka jakoś zwiększyła mi przeżywalność i dobrze mi się nią gra, co prawda zawsze brakuje mi tej 1 rakiety, ciekawe bo w zwykłej też mi brakuje zawsze jednej.

@up pocisk laserowy leci z tą samą prędkością co standardowa rakieta tyle ze ślad powoduje złudzenie ze leci dużo wolniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrPyro snajper z podpaloną strzałą też może fajczyć wrogów >.> i "wytrzeźwiej"

@t3tris chyba z jakimiś "prosami" grałeś :P

A dla mnie ten kosmiczny pizgałek (pozdrowienia dla tfcenter.pl :D) nie jest taki dobry, nie dość że pociski wolno lecą to jeszcze zmniejszone dmg dla budowli i w ogóle nie ma jak się samemu przez sentry przebić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, na pierwszym stage'u thundermountain, gdzie dość ciężko ustawić się z sentry w obronie, te lazors sprawiały pewne problemy. Które zniknęły, gdy po pierwsze zacząłem rozpraszać uwagę wroga za pomocą Combat Sentry oraz pomagałem juromowi utrzymać normalne sentry tak długo, jak się da. Ciężko było, ale udało się obronić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało mi się wytworzyć Tomislava, i choć miałem nadzieję że uda mi się go zdobyć przy samej grze, to jednak nie mogłem dalej czekać i wytworzyłem broń którą Tomoslav będzie nosił Tomislava :tongue: Trochę ekwipunku na to poszło, ale całe szczęście że niektóre rzeczy miałem zdublowane.

A i mam takie pytanie co do aczika Cykl. Czyli zabicie skautem na ziemi, w powietrzu oraz pod wodą. Już z kolegą próbowałem tego po 3 razy i jeszcze nigdy nie zaliczyło. Próbowaliśmy głównie na mapie Well, gdzie jest głęboka woda, w powietrzu zabijaliśmy się skacząc z około 5 metrów i nic. Jak wy zdobyliście tego acziwmenta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@t3tris jak tak bardzo prosisz to postaram się.

@legiss całkowicie zapomniałem o tym łuku.

A ten bazuko-laser jest dosyć fajny, grałem nim trochę i jest dość efektywna bronią .Wprowadza dużo chaosu i jak się dobrze zastanowić to umiejętny gracz zmieni ją w narzędzie masowego mordu (właściwe masowego wyparowania).Dobry jest nawet ten laser mimo swojej (pozornej) niezgrabność, wcale nie jesteśmy tacy bezbronni w starciu z działkiem, puścisz w stronę działka ciężki promień (przy odrobinie szczęścia zabijesz enga) wyłączasz biegniesz w stronę działka strzelając do niego z shoguna i ostatecznie niszcząc je saperką (czy co tam nosisz).A jak będziesz w kupie to działko zostanie ostrzelane przez sojuszników.Moim prywatnym zdaniem broń bardzo dobra i na pewno znajdzie swoich zaprzysięgłych fanów i zawsze się przyda na polu bitwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nie ma już serwera bez kogoś z Cow Manglerem, więc też się na jego temat wypowiem.

Otóż szału nie robi. Splash damage w "normalnych" pociskach wydaje się nie istnieć, a same są zresztą jakieś słabe- przeżyłem direct hita Scoutem, i to z marginalnym uszczerbkiem na zdrowiu.

Nowy pistolet z kolei, to już inna sprawa. Wcale mało ludzi go używa, a z tego, co widziałem, jest całkiem niezły.

Swoją drogą, ostatnio więcej gram Engim, właśnie z powodu tych nowych broni. :trollface:

Z cyklu najnowszych przeżyć gampelay'owych: wszedłem sobie otóż na 2fort z 7 graczami-taki mały,cichy serwer. Coś tknęło mnie, by wziąć Huntsmana. I dobrze zrobiłem. Kille sypały się strumieniami, no i udało mi się wreszcie zaliczyć achieva "Robbin' Hood" :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tutaj sie wypowiadaja sie same newby ale co tam tam... Nowa rakietnica nie ma zadnych minusow chyba, ze to ze dzialka beda problemem i -20fps po wystrzale :D a co do shot-snipy to wogole jest tak [beeep]ista. Wezcie sobie meda z kritem i zobaczycie o czym mowie. Juz trzy razy jak mialem meda to ubilem caly team wroga, gdyz shot-snipa bije po 33x3 wiec okolo 100 dmg! a ma 4 pociski.

Umieszczenie podobnego tekstu jak to pierwsze zdanie zakończy się dla Ciebie długim urlopem. Ostrzegam.-mateusz(stefan)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MSaint Dziękować, dziękować :)

@MrPyro Najpierw oglądnij odcinki na YT. Potem poczytaj o "specjalnych cupcakes" Pinkie i wejdź na ponibooru. Jak będzie Syskol (a.k.a. Pinkamena Diane Pie) to pewnie mnie poprawi. Co jak co, w tym akurat on mi Mistrzem a ja mu Padawanem ;)

Takie pytanko mnie nurtuje: po co Kritzkrieg albo Quick - Fix mają mnikrytyki jak się jest na Uberze, jeśli Medigun robi z doktora i drugiego gracza nieśmiertelnych na kilka sekund? W sumie to niepotrzebne te krytyki. Wpada się w Sentry Field i rozwala się wszystko na Uberze Mediguna, a nie na Kritzkriega albo Quick - Fix'a.

Po prostu lubię być Medykiem, i nie za bardzo jeszcze się ogarniam.

Dlatego mówię też "Szanuj Medyka swego jak siebie samego", bo nieraz padałem chwilę po naładowaniu Ubera :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minikrytyki chyba pomagają wybić towarzystwo znacznie szybciej.

Jak wczoraj grałem miałem taką sytuację, gdy bardzo mi się przydały. Jako Gruby wypadam zza rogu, medyk włącza mi ubera, a tam czeka na mnie... 3 grubych z medykami. Myślisz, że bez krytyków bym dał radę ich zabić? I hardly think so...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te mini kryty są baardzo przydatne szczególnie jak zespól jest zgrany, zarówno sztandar chwały jak i minikryty na uberze sieje się spustoszenie ostatnio wypadam grubym z za rogu a tam 2 pyro 3 działka + żołnierze, wszystko padło po jednym przeciągnięciu na minikrytach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cygnus wiesz jakoś nie bardzo zrozumiałem o co ci chodzi.A z tym powiedzonkiem (przerobionym) zgadzam się w 100%.Też nie raz mięłam sytuacje, że gruby żarł kanapki a ja 10% życia miałem i nawet się nie podzielił, ludzie nie szanują swoich medyków a później krzyczą "CZEMU MNIE NIE RATOWAŁEŚ!?".Ciężki jest los medyka ale w końcu jest on podporą całej drużyny. Gruby bez meda to jak człowiek bez ręki, w prawdzie obejdzie się ale będzie ciężko .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając na moment do nowych broni przeglądałem stronę Dr. Grordbort's powiem ze jeżeli Valve chce nam fundować Steampunka to ma spore pole do popisu. http://farm4.static.flickr.com/3585/569601...f2bd93cf8_o.jpg

Dzisiaj na jednym z serwerów poszła plotka o laserowych wieżyczkach w zestawieniu na powyższym JPG są 2. Ciekawe co nam zafundują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kritzkrieg daje krytole a nie minikrytole. A quick-fix to w ogóle inny bajer, bo uber znacznie zwiększa jego tępo leczenia i w chwilę można przywrócić pełną sprawność całej drużynie. I ogólnie to "bronie" bardzo sytuacyjne, jakby to Mariusz powiedział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dorwałem się do nowej bazuki dla solda i krotko - słabo bardzo. Jedyną zaletą jest to że ma 5 pocisków i tyle :P Dmg jest słaby, rozproszenie nic nie daję, heavy jest nie do ubicia, a zatrzymanie dzialek na 4 sekundy nic nie da, lepiej je zatrzymac tak by engi je budawał,czyli niszczać je :P Z tej nowej bazuki musiałem 2-3 pociski władować w mini dzialko by je zniszczyć, z direct hita mam to na pierdniecie. Nadal uważam że Direct Hit jest imo najlepszą bronią dla solda.

Edit: No to teraz jeszcze bardziej znerfili Cow Manglera. Te ich 20% procent do budynków jeden wielki LOL! Jak pisałem wyżej cholernie cieżko jest tym zniszczyć mini sentry a co dopiero 3lvlove sentry...

Teraz w moich oczach ta bron to jedna wielka porażka a zrobie analize +/-

+ 5 Pocisków i nieskończone ammo

+ Fajna animacja śmierci i te ikonki też śmiechowe

+ Sama broń fajnie wygląda :P

- Niski dmg

- tylko 20% obrażeń dla budynków to kpina

- Alternatywny strzał też słaby (PPM)

- Ten 4 sekundowy stun gucio robi

- Chyba nie zawsze podpala jak zauważyłem

- Brak Critów

- Wielki zawód :(

Hmm ocena to 2/10, kolejna nowa broń która jest po to bo jest, nikt tego nie będzie uzywal po bronie sprzed Mann Co Uptade i tak nadal są niezastąpione.

Ciekawe jak w praktyce sprawdzi się Righteous Bison którego jeszcze nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co Kritzkrieg albo Quick - Fix

Gdy nie masz znajomych w drużynie i nikt ci nie powie, żebyś brał ubera albo kritza, to musisz obserwować przebieg gry. Jeśli wróg się zabunkrował, a to ma miejsce często na mapach typu payload oraz attack/defense (np. gorge, dustbowl), to warto wziąć ubera, żeby leczony hewi czy demo mógł te sentry zniszczyć. Jeśli jest to control points typu fastlane czy freight, to warto wziąć kritzkrieg, bo po pierwsze nabija się o 25% szybciej, po drugie kritzowany w odpowiednim momencie hewi zmienia się w boga śmierci, natychmiastowo czyszczącego okolicę z wrogów. Uber jest dosyć uniwersalny, ale często użycie kritza może być skuteczniejsze i możesz go dawać częściej. Quick-Fix polecam brać głównie wtedy, gdy w teamie jest już np. 2 medów z uberami/kritzami, a ty po pierwsze pomagasz teamowi, po drugie leczysz tychże medów i pomagasz im nabić ubera/kritza. Możesz też być bliżej pola walki i wspierać towarzyszy na pierwszej linii, ale tu już trzeba naprawdę strzelać popisy na szosie, żeby uniknąć obrażeń. No i megaheal ("uber" z QF) leczy również ciebie, zwiększając ci przeżywalność - dwa razy miałem po 10 megaheali na jednym życiu, nie męcząc się zbytnio. Natomiast stosowanie przy QF tej samej taktyki co przy uberze/kritzie często będzie skazane na porażkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany wydają mi się niezbyt spektakularne, ale mam nadzieję, że ostudzą one choć część entuzjastów przed nadużywaniem tej broni w grze. Wczoraj grałem na swiftwater, gdzie na tym polu ze skałami w finałowej fazie stage'a ludzie z obu drużyn pruli tym tak, że aż mi gra na chwilkę zauważalnie zwolniła, no proszę państwa. Ale tak jak po znerfieniu Tomislava wielu szybko porzuciło tę zabawkę, tak liczę teraz, że będzie mniej lazors.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, powoli zaczyna się znowu dobry połów - dropnęło mi Disciplinary Action (może się przydać, skoro i tak staram się strzelać, niż walczyć z bliska :P), Atomizer i upragniony Soda Popper. Jest to wyjątkowo popularna broń wśród Scoutów i teraz wiem czemu. To może być całkiem niezły sposób przekonania mnie, żebym zaczął nim grać... :P

Teraz tylko Wringlera zdobyć i będzie dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lasery z nowych zabawek denerwują mnie z jednego powodu - bardzo zasłaniają pole walki. Reszta nie ma tak 'spektakularnych' efektów, po prostu robi swoje. Natomiast śmigające wszędzie czerwone promienie zauważalnie utrudniają robotę snajperom i ogólnie uprzykrzają zabawę (przynajmniej mi), bo przy każdym trafieniu bezpośrednim komputer, na którym obecnie siedzę dostawał lekkiej zadyszki. No, ale skoro nawet komp Sainta się dusi momentami o_O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko raz, na szczęście - to było na UKCS #8, gdzie na 32 graczy chyba z 8 ganiało z lazorami. Co do chaosu na polu walki to prawda, jednak mam nadzieję, że wynika to tylko z tego, że dużo graczy używa tej broni. Pogram dzisiaj i zobaczę, czy po nerfie też tak będzie.

Zresztą i tak dużo większe problemy dla komputerów robi taunt z Amputatora - gdy jest jeden medyk, to nie ma problemu, ale raz na melee było sześciu równocześnie tauntujących z amputatorem w bardzo dużym zagęszczeniu i tu też spadek płynności działania był zauważalny :zly:

(byłem jednym z tych medyków)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i450.photobucket.com/albums/qq222/Axolo/wft2-1.jpg tyle w kwestii laserów.

Znowu dropnęła mi czapka, tym razem bez szału bo bonk helm który nieszczególnie mi sie podoba, ale zawsze to cos ;p

Za jednego scrapa udało mi sie kupic soda poppera, faktycznie bardzo fajna bron, coś mi sie widzi ze częsciej bede grał skautem. No i udało sie nabic 1 mln obrażeń pyro, czyli komplet osiągnięc dla niego jest zrobiony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem ta rakietnica nie jest (nie była) aż tak szałowa. Brat sobie ją zrobił, kilka razy też z takim walczyłem i nie wydała mi się super dobra z żadnej perspektywy. Może na wieżyczki trochę za dobra była.

Trochę mnie natomiast drażni, że Valve nie przykłada zbyt dużej wagi do testowania broni, i potem wszystko jest "prostowane" (czyt. nerfione) na bieżąco. A bug z Enforcerem wciąż jest niezałatany (czy tylko ja go mam?). Dobra, dość narzekania.

Czy coś się stało z UKCS? Kiedyś trafiałem na niego bez przerwy, a od mniej-więcej Uber Update w ogóle go na liście serwerów nie widzę :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...