Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lord Nargogh

Akwarystyka fred |__>o__|

Polecane posty

@Pewker jakie mógł byś mi polecić ślimaki lub krewetki do mojego akwa.

Restart robię w sobotę, zdecydowałem się na ziemię ogrodniczą uniwersalną z dodatkiem gliny (glina z okolic stawu sąsiada, rozpuszczę ją w słoiku i trochę wleje do ziemi do wiaderka) potem dodam FILTUS nawóz pałeczki dokładnie to. http://akwaria.robizoo.pl/filtus-nawoz-paleczki-p15031.html

Takie coś dam na dno.

To moje akwa przed restartem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, obecne akwarium jak za czasów PRLu.

Najpierw bym obsadę porządnie uporządkował, a nie dodawał cokolwiek jeszcze.

 

Jak ziemia to koniecznie znacznie więcej roślin, inaczej będzie glonarium.

I światło. Jakie to światło? Wygląda na bardzo słabe i żółte. Upewnij się, że masz barwę światła 6500k - białe, neutralne.

 

A i pisałeś, że masz grzałkę. Jaką masz temperaturę w akwarium?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło to jest z takiej szafki wystawowej, którą mam na strychu i z stamtąd wziąłem listwę z żarówkami, żarówki to 2x 8 wat i to straszna słabizna. Jutro kupię dwie żarówki po 25 wat i powinno styknąć.

Jak będę miał więcej czasu, to zrobię sobie pokrywę.

 

A jeszcze się spytam, na noc to całkiem światło i m wyłączać czy kupić jakieś typu moon light?

http://aquapond.cluster010.ovh.net/fotkiallegro/moonlight_led_kpl.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darkdarius napisał:

Jutro kupię dwie żarówki po 25 wat i powinno styknąć.

Zwróć uwagę na barwę światła. Tylko i wyłącznie 6500k - większość roślin rośnie tylko na takim, no i tylko to wygląda dobrze. Zieleń jest zielona, woda (jeśli jest czysta) jest jak kryształ, nie jak siuśki.

To nie mogą być pierwsze lepsze świetlówki 25 wat. Z 6500k jest taki problem, że często trudno je znaleźć. Sklepy budowlane i markety mają głównie świetlówki o barwie ciepłej. Ja ostatecznie gdzieś zamówiłem w internecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, darkdarius napisał:

Żółte, nadaje się do oświetlenia pokoju, nie akwarium.

 

Nie wiem jak z tymi z pierwszego linku, ale drugie:

"Belki serii NDL posiadają dwie świetlówki T8, jedną o barwie białej oraz drugą o barwie niebieskiej. "

Czyli jedna świetlówka bez sensu, bo niebieska.

4 minuty temu, darkdarius napisał:

Żółte, nadaje się do oświetlenia pokoju, nie akwarium.

 

Nie wiem jak z tymi z pierwszego linku, ale drugie:

"Belki serii NDL posiadają dwie świetlówki T8, jedną o barwie białej oraz drugą o barwie niebieskiej. "

Czyli jedna świetlówka bez sensu, bo niebieska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jakie światło musi być, ale kompletnie nie znam się na belkach. Nie wiem jaka firmę polecić ani co się opłaca.

Potrzebujesz 0,4 - 0,5 Wat białego, zimnego światła 6500k na litr akwarium.

 

Ja świecę dwiema świetlówkami kompaktowymi po 11W, 10 zł sztuka. Tylko, że ja mam 54l.

 

Wiem jakie światło musi być, ale kompletnie nie znam się na belkach. Nie wiem jaka firmę polecić ani co się opłaca.

Potrzebujesz 0,4 - 0,5 Wat białego, zimnego światła 6500k na litr akwarium.

 

Ja świecę dwiema świetlówkami kompaktowymi po 11W, 10 zł sztuka. Tylko, że ja mam 54l.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest takie coś. http://akwaria.robizoo.pl/modul-osw-ecolight-11w-sunny-6500k-p14389.html

Wiem że z jednego sklepu ale jest szybka dostawa zamawiałem w poniedziałek żwir odmulacz i ten nawoź co wrzucę do ziemi wczoraj przyszło. Odległość około 600 kilometrów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem dopiero restart akwa, o którym pisałem wyżej. Ale rybki włożę dopiero dziś, bo chciałem by woda jak najlepiej się przefiltrowała, myślę że nic im się nie stanie w akwa 50l.

Filterek to AQUAEL FILTR ZEWNĘTRZNY MidiKani 800 na dole gąbka,potem zeolit i ceramika, węgiel aktywny i fizelina.

Pożegnałem się ze skalarami które wróciły do sklepu, razem też z dwiema molinezjami księżycowymi.

Kupiłem sobie cztery Otoski.

Tu jest zdjęcie ale w lewej stronie odbija się telewizor i jakaś reklama.

Spoiler

bDyKupv.jpg?1

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie reflektor, a takie żarówki z szafki wystawowej. Prawdziwe oświetlenie kupie po 10-tym jak dostanę wypłatę.

Coś takiego mam na oku http://sklep.wodna-kraina.pl/p/125/1427/beamswork-belka-oswietleniowa-power-led-400-60-80cm-belki-oswietleniowe-led-oswietlenie.html

Dla leniwych, co im się nie chcę klikać w link.

Spoiler

  beamswork-power-led-400-60cm%20(1)%20log

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.05.2016 o 00:02, Pewker napisał:

 

Dzisiaj patrzę, a w akwarium:

Muzyka w radiu w pokoju obok idealna :D

 

 

Weź, ja próbuję te bad boye kupić od pół roku i nigdzie ich nie ma, a nie wierzę w wysyłanie żywych zwierząt kurierem więc w necie nie zamówię : /

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ufasz w wysyłkę normalną (też bym nie ufał, chociaż teraz o tyle lepiej, że jest cieplej i jednak z reguły są to paczki dobrze zabezpieczone), to zostaje PKP/PKS, albo szukanie gdzie są najbliżej dostępne i urządzenie wycieczki :P.  Możesz zapytać w najlepszym sklepie u siebie, czy może mają możliwość sprowadzenia na zamówienie.

U mnie raz na jakiś czas się pojawiają, ale to loteria. Moje 3 były w sklepie z 2-3 tygodnie - o tyle dobrze, że wiedziałem, że skoro przez taki czas nie padły, to nie są to jakieś wymęczone, słabsze sztuki i widziałem też, że nie są agresywne względem siebie- szczypce i odnóża były na miejscu. Jaja pod odwłokiem już raz były, wydaje mi się, że donoszone,bo samice (mam układ 1+2) ukrywały się z 3 tygodnie, ale młodych nie widzę - albo zjedzone przez ryby, albo jeszcze za małe, żebym widział i się ukrywają. Gdyby tak chociaż ze dwie sztuki przetrwały...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gratulacje :)

Miałem kiedyś sporo ( (30? 50? ok 100? Sam nie wiem) RC (właściwie to taka super czerwona odmiana - sakura), ale niestety było jakieś zanieczyszczenie w wodzie kranowej i cóż... Później już miałem bardziej terytorialne rybki (pielęgniczki ramireza, teraz skrzeczyki) i małe krewetki były kiepskim pomysłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z całkiem niezłym skutkiem udaje mi się rozprzestrzeniać mech jawajski po akwarium. Dostałem go w gratisie gdy kupowałem krewetki Amano. Przyczepiłem kilka pęczków do różnych korzeni i kamieni i powolutku sobie wzrasta. Trochę mnie stresują grubowargi dla których to podobno jest przysmak, ale póki co nie okazały nim najmniejszego zainteresowania. Natomiast nie można tego samego powiedzieć o pewnej pięknej roślince której nazwy nie pamiętam - miała duże liście podobne do klona, w kolorze zielonym z białymi plamami.  Moje platynki które nigdy nie wykazywały zainteresowania jakąkolwiek rośliną, zjadły ją do zera w ciągu mniej niż tygodnia. Potem całe dno miałem w zielonych kupach. Do tej pory nie rozumiem tego fenomenu, zadziałało na nie jak jakaś kocimiętka.

Tak na marginesie to mam juz dosyć platynek i nie planuję utrzymywać ich populacji w moim akwarium. Po tym jak to pokolenie sobie spokojnie wymrze ze starości prawdopodobnie dokupię więcej razbor na ich miejsce, żeby zrobić fajną, dużą ławicę. A jeśli chodzi o ich nieokrzesany popęd seksualny, to odkąd mam karliki szponiaste to młode znikają w tajemniczy sposób. Trochę to okrutne ale chyba dobrze że tak się stało, bo to szalone kazirodztwo było już niezdrowe. W drugim pokoleniu rodziły się osobniki z wadami genetycznymi (np brak pigmentu, skarłowacenie).

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Lord Nargogh napisał:

w kolorze zielonym z białymi plamami. 

Zastanawiam się, czy to w ogóle roślina akwariowa. Nie znam niczego z liśćmi trochę podobnymi do klona i z białymi plamami. To ostatnie to w ogóle, trochę wskazuje na roślinę do terrarium.

Ewentualnie chory ceratopteris (paprotnica, roślina akwariowa).

1 godzinę temu, Lord Nargogh napisał:

Tak na marginesie to mam juz dosyć platynek i nie planuję utrzymywać ich populacji w moim akwarium.

A nie mówiłem? :P Żyworódki to fascynacja początkujących, najpierw fajnie bo są proste w hodowli i "ooo, mam małe!" , ale potem jednak wychodzi, że to dość nudne i problematyczne z kilku względów ryby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spełniłem swoje małe marzenie i zamówiłem zestaw CO2 z elektrozaworem. Do tego zestaw sadzonek in vitro, karmnik elektryczny dla ryb (chciałem sobie pojechać na kilka dni do lasu w urlop) i nowa grzałka - w starej zepsuł się termostat i grzała do oporu (połapałem się w momencie gdy woda była już grubo powyżej 30 stopni - mam szczęście że wygląda na to że żaden z mieszkańców akwarium nie ucierpiał, ale może to przez to że dość szybko zauważyłem problem).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...