Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wysokiandrzej

Windows 10

Polecane posty

Właśnie zainstalowałem dziesiątkę.

Powiem że na razie jestem bardzo zadowolony z tego jak działa i wygląda.

Nawet przynajmniej na razie porzuciłem iTunes na rzecz wbudowanej aplikacji muzycznej, ponieważ wygląda bardzo ładnie.

A i Edge jak dla mnie ma wszystko czego potrzebuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, chyba wiem co psuło mi internet tak, że musiałem resetować kompa żeby go odzyskać. To był steamowy patch do Path of Exile. Gdy tylko odpalałem sztim i komp zaczął próbować ogarniać pobieranie internet popełniał samobójstwo.

To tak dziwne, że nawet nie wiem jak śmiesznie to skomentować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 zainstalowany

Win Update nie działał, więc musiałem użyć media creation tool

poza tym niepoprawnie przeniósł steam (pobranie i odpalenie instalatora szybko poprawiło problem) i drajwa geforce (jw)

dzięki wphone jestem w sumie ogarnięty z działaniem systemu więc mogę w spokoju przeczesać ustawienia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po restarcie był jakiś komunikat o krytycznym błędzie z tym związanym

Też mam ten problem. Pół biedy jak się pojawi zaraz po uruchomieniu systemu, gorzej jak tak wywali w połowie pracy bo przelogowanie się wyłącza wszystkie uruchomione programy bez zapisywania. Poza tym jeszcze co jakiś czas dostaję komunikat o uszkodzeniu dysku, ale to już widziałem na Win7 więc luz :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... mnie jeszcze nie wywaliło czegoś takiego w trakcie pracy komputera. Tylko przy ponownym uruchamianiu. Albo menu start, pasek zadań i programy działają jak trzeba, albo w ogóle (jak teraz).

A znikający w tajemniczych okolicznościach internet chyba jednak nie wiązał się tylko z łatką do Path of Exile. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok so bardziej szczegółowy raport po paru godzinach dłubania

zablokowałem działanie windows store (i w ogóle wszystkiego poza alarmem i kalendarzem) w tle bo miał tendencję do mulenia, zresztą nie przepadam za rzeczami które w ten sposób działają, jak będę miał potrzebę aktualizacji aplikacji to odpalę - zresztą na razie z aplikacji to nie brałem nic bo większość rzeczy mam w spuściźnie po win 7, podobnie poblokowałem wszystkie szaringi i peer2peer bo zjeżdżać mi z takimi pomysłami

windows shadow the hedgehog wygląda intrygująco ale nie chce mi się go ogarniać, chrompera starczy

część programów (steam) profilaktycznie przeinstalowałem żeby się w rejestr podopisały, ale w sumie potrzebne to było tylko drajwom do geforce, jeszcze mając w pamięci niedawne cyrki zablokowałem automatyczną aktualkę tej rzeczy

migracji nie przeżyły dwa (póki co) programy: stara wersja action! jaką miałem zainstalowaną wieki temu, oraz... Skyrim, który wywala się po wczytaniu sejwa, a zaczynać od nowa po raz n-ty mi się nie chce

reszta aplikacji działa bez marudzenia, co mnie miło zaskoczyło, bo mam tam m.in. dxtory, unreal 1, quake 1, refleX, deadly premonition, trochę śmiecia na dosboxie, daemon tools lite, audacity itd., czyli generalnie rzeczy które mogły robić kłopoty

jak będzie się coś jeszcze działo to dam znać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pocieszam się tym, że błąd krytyczny z Cortaną i niedziałającym menu start jest znany i powszechny i mam nadzieję, że MS wkrótce coś z tym zrobi. Liczę też szczerze na to, że moje problemy ze znikającym dźwiękiem i internetem (tudzież nawet i dyskiem przenośnym!) mają z tym jakiś związek i biorą się z tego, że sprzęt co jakiś czas przestaje wykrywać losowo wybrane gniazdo z przedniej części obudowy (tak to w każdym razie na pierwszy rzut oka wygląda, bo wszystko co wspomniane mam podłączone właśnie z przodu obudowy - jeszcze tylko nadajnik z klawiaturki mi nie padł :P).

Nie wiem czy oszczędzić sobie zachodu i wrócić jutro do Win 7, czy dalej się męczyć z ciągłymi restartami kompa i liczyć, że w najbliższym czasie pojawi się jakaś łatka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Może Windows Ci usilnie zainstalował sterowniki do dźwięku na HDMI i przestawił na nie? Miałem taką aktualizację, dodałem na wszelki wypadek do ukrytych (sposób podawałem wcześniej).

U mnie jest bez niespodzianek. Do tego firma w której pracuje też całkowicie przeszła na win 10. Mimo że krążą między nami ogromne ilości plików a laptopy to typowe "biurowe" modele od Lenovo to wszystko jest okej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po instalce systemu wszystko lagowało jak diabli bez blokowania systemu, wskutek czego parę rzeczy po kilka razy miałem odpalone, ale kilkanaście aktualizacji i dwa restarty później wszystko zaczęło gładko działać.

also twitter app z windows store jest ultra kijowy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wam też Win10 praktycznie cały czas zjada procesor w 100%?

U mnie wszystko jest w normie, a i w grach procek jest zauważalnie mniej obciążony niż pod Ósemką (choć w sumie może to być też zasługa nowych sterowników AMD).

Jest kilka firm, które nie uporały się ze sterownikami do dziesiątki i na ich sprzęcie nowy system potrafi odwalać różne dziwne motywy. Na pewno do tej grupy należą Creative oraz nVIDIA, być może coś jeszcze.

[edit]

A właśnie. Podobno w bardzo wielu problemach z dziesiątką pomaga pełny restart systemu lub jego odświeżenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sev - U mnie mam Intela i Nvidie.

Procek praktycznie cały czas leci na 100%. I to w takich dziwnych programach jak "menadżer zadań", czy "Muzyka Groove"

Choć taki Edge potrafi też ze spokojem zjeść ~60%.

Robiłem czystą instalacje, tzn. ta opcja aby nic nie zostawiał, jest sens jeszcze raz resetować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...