Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kiceg

fajne rzeczy

Polecane posty

Kilka dni temu znalazłem na youtube dokument BBC o brytyjskiej kolei, sam oglądałem go głównie z perspektywy miłośnika i tego żeby symulacja w TS była jak najbardziej zgodna z rzeczywistością, jednak myślę że akurat ten film będzie interesujący także dla osób które nie interesują się koleją, głównie dla tego że zawiera masę niedostępnych nigdzie indziej scen w których królują klasyczne konstrukcje. Jest to także ciekawe z perspektywy tego jak po prywatyzacji mało "brytyjskości" w brytyjskiej kolei, brak brytyjskiego przemysłu kolejowego lokomotywy ze Stanów i kontynentalnej europy czy nawet Japonii, większość przewoźników oparta na zagranicznym kapitale, wysokie ceny, a nawet pozostawienie Włochom monopolu na technologię "pendolino".

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Jako bonusowa ciekawostka dwie komplikacje reklam o tematyce kolejowej z okresu lat 70-80 w UK i w USA, część z nich jest naprawdę dobrze zrobiona pod względem marketingowym, oczywiście skazą na nich jest Jimmy Savile no ale wtedy kontrowersyjne fakty nie były jeszcze znane, za to rekompensatą jest Richie Havens hipnotyzujący widzów swoim głosem i zachęcając ich by wsiedli na pokład pociągów amerykańskiego przewoźnika Amtrak.

No i już na absolutne zakończenie wspaniały Richie Havens, ten spot mogę śmiało zaliczyć do katalogu rzeczy które idealnie odpowiadają na pytanie "co jest takiego w pociągach?".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...