Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dives

PS3

Polecane posty

Akurat jak ludzie rzucą się na PS3 to Sony zbije fortunę. Już nie dokładają do każdej PS3, tylko sprzedają z zyskiem 8 dolców. ;) Więc sądzę, że jak ludzie zaczną kupować tego pena i faktycznie to działa, to sprzedaż PS3 drastycznie wzrośnie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Brat jak zobaczył X-ową Forzę 3 to się strasznie nią podjarał i powiedział że kupi X-a(co wybiłem mu z głowy na Rzecz Ps3).

Podobnie będzie z dziećmi podjaranymi GoWem 3,Killzonem 2,czy też grami na Move.

A najwięcej zarobi jeśli w odpowiedniej chwili zablokuje jailbreak:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym wszystkim chodzi o to, że ludzie będą zgrywać gierki na owo urządzenie i sprzedawać? :P Bo żeby samemu "spiracić" grę, to i tak trzeba mieć oryginał. Chyba, że będzie można ściągać gry z torrentów i nagrywać na to USB i grać... Niech SONY po prostu zbanuje każdego, kto użył JailBreaka i już :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dłuższą metę Sony się to nie opłaci, bo jak już te oryginały obejdą tysiąc konsol to strata z tytułu spadku sprzedaży gier przewyższy zysk ze zwiększonej sprzedaży konsol (i dysków twardych, które pewnie też pójdą w ruch).

@Suteq - to nie miejsce na tego typu dyskusje, więc napiszę tylko że to rusycyzm, na wikitionary określają to delikatnym 'etymologia rosyjska'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań, co do PS3, którego szczęśliwym posiadaczem mam zamiar niedługo się stać :-)

  • Czy 8 letnie dziecko, które nigdy nie grało na padzie, szybko ogarnie DualShocka oraz czy są jakieś fajne gierki dla dzieci na PS3 w całkiem dobrej cenie?
  • Mam zamiar grać na dwóch ekranach - Plazmie Panasonica oraz monitorze iiyama HM903DT B. Czy będę musiał dokupować jakieś kable, aby móc spokojnie i w dobrej jakości grać?
  • Mogę do PS3 podpiąć zwykły kabel internetowy, taki jak w PC? Nie posiadam w domu routera.
  • Czy PS3 możę działać jako komputer? Mogę do niego podpiąć przez USB klawiaturę oraz myszkę, kabel od internetu i bez problemów przeglądać różne strony internetowe? Czy można na nim oglądać filmy w formacie .avi?

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Masanohashi

- To zależy tylko od dziecka czy będzie dobrze operowało padem. Widziałem młodszych całkiem nieźle sobie z nim radzących oraz starszych nie umiejących sobie poradzić.Gry dla dzieci ? Jeśli to chłopak to sądzę, że samochodówkami nie pogardzi, jeśli dziewczynka to raczej zostają gry na licencjach filmów animowanych typu Shrek, Odlot, Auta ewentualnie Harry Potter-y. Serie Lego - humorystyczne gry bez przemocy . Może jeszcze platformówki typu Ratchet & Clank. Jeśli konsola ma być dla Ciebie ( mniej lub bardziej dorosłej osoby ) to zapewne kupisz sobie LittleBigPlanet. Też może się dziecku spodobać. Sportówki też możesz spróbować ( dla chłopaka raczej of kors ;) ). No i oczywiście gry z PSN.

- Jakie ma wejścia monitor ? Jeśli ma HDMI to nie ma problemu, jeśli DVI,D SUB to będziesz musiał się pobawić przejściówkami. Telewizor mam podobny, musisz kupić kabel HDMI. Koszt to 20-30 zł za coś koło 1,5 metra. Jeśli potrzebujesz dłuższy kabel, poszukaj coś droższego(do 50-100). W przeciwnym wypadku nie opłaca się przepłacać.

- Zależy od dostawcy internetu. Ja np. mam internet z www.multimedia.pl i dostałem od nich modem. Jest tam tylko jedno wejście Ethernet i jeśli chcę mieć internet na Ps3 muszę przepinać kabel do konsoli ( oczywiście kabel to Ethernet ). Jednak nie mam wtedy internetu na PC. Mam na tyle dobrze, że automatycznie ustawia adres IP itp. na konsoli i internet działa bez najmniejszych problemów. Jednak z tego co czytałem u niektórych dostawców taki sposób podłączenia nie jest możliwy.Najlepszym wyjściem byłby router.

- Konsola nigdy w pełni nie zastąpi Ci PC. Z myszką i klawiaturą jest chyba tak, że w menu i w przeglądarce możesz się bez przeszkó poruszać, jednak gry nie obsługują takiego rozwiązania ( poza UT3 i bodajże SOCOMEM : Confrontation ).

Jednak IMO takie rozwiązanie nie ma żadnego sensu. Obsługiwanie przeglądarki jest łatwe i przyjemne.Jedynym problemem może się okazać pisanie - jest poprostu wolne ( jest możliwość kupna klawiatury USB do pada ). Do filmów będziesz mógł używać pilota od TV ( strzałki, te na górze pilota będą służył do przewijania, OK to Pause/Play, Return służy jako O ( na padzie ) czyli wraca do menu i anuluje operacje. Tak, odtwarza AVI. Ponadto jeśli masz film z wesela w HD ( piractwo jest złe ! ) to po konwersji do formatu m2ts będziesz mógł oglądać go na konsoli. Nie dość, że film nie stracji na jakości to będzie zajmował o wiele mniej miejsca od mkv ( 2 godzinne filmy potrafią zajmować czasem po 20GB ).

I jeszcze coś. Niby Twój TV jest HD Ready, jednak bardze możliwe ( przynajmniej ja tak mam ze swoją plazmą Panasonic TX-P37X10E ) że będzie wyświetlał Ci Full HD ( 1080p ) zamiast HD Ready ( 720p). Wipeouta HD i Menu ( nie mam więcej żadnych gier obsługujących full hd ) wyświetla mi właśnie w 1080p. Ogólnie fajna sprawa.

EDIT: Kontynuując sprawę 1080p na HD Ready. Właśnie zobaczyłem, że Prince of Persia ( ten z 2008 ) obsługuje 720p,1080i oraz 1080p. Gdy włączam grę na początku niby włącza w 1080p, później przełącza na 720p. Jednak gdy w opcjach wyświetlania ( w konsoli ) odznaczę 720p i 1080i - zostaje tylko 1080p i 576p ( którego nie da się odznaczyć ) i włączę PoP gra działa mi w 1080p. Czy wygląda lepiej ? Wielkich różnic na pewno nie ma, musiałbym zobaczyć obok siebie 2 obrazy ( zanim wyłączę grę, przełączę ustawienia, włączę gre ~minuta mija... ) żeby dokładniej ocenić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tym nadzwyczajnego, że przyjmuje 1080p skoro i tak downscaluje go do rozdzielczości Twojego telewizora? Mój LG też tak robi (po włączeniu na źródle 1080p pokazuje właśnie taką rozdzielczość), ale obraz jest skalowany w dół, do 1366x768.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą tego zestawu możesz poruszać się po dashbordzie i przeglądarce, ale tylko nieliczne gry obsługują klawiaturę i myszkę (np. UE3 Chyba Unreal Tournament 3? - k0n), poza tym komfort i precyzja tego jest mocno dyskusyjna. Jeśli kupujesz konsolę to przestaw się na grę padem, najlepiej na tym wyjdziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie przenosić różne rzeczy z pc na konsole np. możesz pobrać nowe motywy na PS3, a tak w ogóle to PS3 to naprawdę SUPER sprawa. Naprawdę równie dobrze mógłbyś przestać zadawać pytania i lecieć do sklepu ją sobie kupić, chyba że już to zrobiłeś to powiedz o tym kolegom :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to dokładnie jest z grami które używają jednorazowego kodu ( BFBC2, UFC2010 ) do multi - tutaj chyba przypisuje się ten kod do jednego konta PSN, ale gry w singlu (i większość również w multi -tych z kodami jak narazie jest b. mało )możesz odpalić na każdym koncie, każdej konsoli.

a Sandro ma rację - jest ograniczenie 16 użytkowników na jednej konsoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Niedawno kupiłem PS3, więc nie wszystkie arkana tej maszyny są dla mnie jasne. W związku z tym mam kilka pytań (nie wiem, czy już się nie pojawiły, ale przeczytałem naprawdę spory "kawał" tego wątku i dotąd nie zauważyłem żadnego z nich):

1. Mam pewien problem - gdy włączam konsolę rozdzielczość jest ustawiona na 1920x1080. Gdy jednak włączam jakąkolwiek grę (cóż... na razie mam tylko dwie), rozdzielczość przestawia się na 1280x720. Jak to zmienić? Czy można grać w tej pierwszej rozdzielczości? Podpowiem jeszcze, że PS3 jest podłączony do telewizora kablem HDMI. Nie wiem, czy jeszcze jakieś inne informacje są istotne - w razie czego, piszcie.

2. Czy ma ktoś pada "Logitech Cordless Precision for PS3"? Mój kuzyn chce kupić, aby móc grać ze mną w FIFĘ, ale nie wiem, czy jest on w miarę niezawodny (oczywiście, nie ma co porównywać do Dual Shocka 3) oraz czy nie ma ryzyka zablokowania tego pada wraz z nowym softem, jak to podobno ma miejsce przy chińskich podróbkach.

To chyba wszystko, przepraszam za taką epopeję :)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...