Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dives

PS3

Polecane posty

Jakby ktoś nie słyszał - znów ktoś twierdzi, że złamał PS3, tym razem może być poważnie...

[ciach]

To już chyba delikatna przesada. Radzę na przyszłość sprawdzać, co zawierają linkowane strony. Ost - Felessan

Ja tam widziałem tylko newsy, ale może rzeczywiśnie się nie przyjrzałem, przepraszam...

na 99% ps3 zostało złamane powstało już parę (widziałem 2) filmików jak sprawuje się ten usb mod chip jest to już nawet do kupienia za astronomiczną cenę 170$

sory za 120$ żle przeczytałem wcześniej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyglądu Mafii2 to imo jest tragiczna, w żadnej produkcji na tą konsolę nie widziałem tak wielu pikseli (w Wolverinie jedynie podczas gojenia się ran). Nie rozumiem jak to możliwe że odwalają coś tak żałosnego skoro PS3 posiada gry wyglądające tak jak nowe Killzone... niby grafika nie jest najważniejsza ale żeby chociaż była na jakimś dzisiejszym, typowym poziomie.

Dlatego chyba jednak pozostanę przy produkcjach jedynie ekskluzywnych, w nich takich problemów nie mam. A co do samego dema tej gry to jestem pozytywnie zaskoczony tym że było w języku polskim, nie przypominam sobie żebym grał w jakąś spolszczona wersje demonstracyjną :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demo Heavy Rain jest z polskimi głosami nawet (można zmienić).

jeśli okaże się to prawdą, to 120$ wcale taką wysoką ceną nie jest, tyle kosztują dwie gry.

Nie 120$, tylko 170$. Czytaj dokładnie poprzednie posty. A 170$ to pół konsoli. Ponadto nie wiadomo czy Sony tego nie wykryje tak jak MS przeróbki X'a i czy będzie banował konsole ( a gra bez multi w tytuły jak LBP to czysty bezsens :) ).

Te ~4 lata napewno sporo zmieniły choćby w nastawieniu Sony do Polski. Dla nich nie jest już ona tylko "jakimś tam krajem obok niemiec", tylko społecznością graczy w którą warto inwestować robiąc np. lokalizacje(które najwidoczniej im się opłaciły patrząc na przyszłe plany ).Może jeśli następny Xbox będzie nie do złamania MS też się o tym przekona ? Poza tym Sony pokazało, że można długo się bronić przed piratami, co wróży dobrze na przyszłość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nawet jak wykryje i będzie banować to znajdą się i tacy ludzie co będą mieli konsolę offline byle tylko mieć gry za darmo. Ten chip sprytnie oszukuje konsolę, konsola sprawdza czy jest oryginalna płytka w napędzie, ale nie sprawdza jakiej gry, więc użytkownik może odpalić dowolną. Dziwi mnie tylko dlaczego nie pokazali np. 5 minut filmiku jak gość gra w odpaloną grę, bo dotychczas widziałem tylko napisy początkowe. :|

P.S. Ja grałem w LBP sam. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demo Heavy Rain jest z polskimi głosami nawet (można zmienić).

jeśli okaże się to prawdą, to 120$ wcale taką wysoką ceną nie jest, tyle kosztują dwie gry.

Nie 120$, tylko 170$. Czytaj dokładnie poprzednie posty. A 170$ to pół konsoli. Ponadto nie wiadomo czy Sony tego nie wykryje tak jak MS przeróbki X'a i czy będzie banował konsole ( a gra bez multi w tytuły jak LBP to czysty bezsens :) ).

Te ~4 lata napewno sporo zmieniły choćby w nastawieniu Sony do Polski. Dla nich nie jest już ona tylko "jakimś tam krajem obok niemiec", tylko społecznością graczy w którą warto inwestować robiąc np. lokalizacje(które najwidoczniej im się opłaciły patrząc na przyszłe plany ).Może jeśli następny Xbox będzie nie do złamania MS też się o tym przekona ? Poza tym Sony pokazało, że można długo się bronić przed piratami, co wróży dobrze na przyszłość.

co do tej ceny to ja żle napisałem na początku a on to raptownie przepisał ja jednak pół minuty póżniej poprawiłem swój post a on nie

a co do tej przeróbki jeśli okaże się prawdziwa to sony zablokuje ją w następnym firmware tak jak robią z psp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już jesteśmy w temacie.

Z tego co wyczytałem na ten temat, to po prostu robisz sobie kopię zapasową oryginalnej gry i grasz z tej właśnie kopii. Podejrzewam, że zaraz zacznie się ostre kupowanie i sprzedawanie gier na allegro. W sumie lepiej to dla uczciwych graczy - gry będzie można dostać praktycznie za bezcen :) Każdy pirat kupi sobie nowy tytuł, spiraci i sprzeda. I tak w kółko.

Na PSP jest tak, że przy uruchamianiu nowszych gier konsola instaluje sobie z płyty UMD najnowszy soft. Inaczej gra się nie uruchomi. Tu powinno być to samo. Twórcy tego "dzieła" nie zalecają update'ów firmware.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i klops. Sony prawdopodobnie nic nie może zrobić, bo samo takich narzędzi używa do naprawiania reebootowanych PS3 w swojej firmie.

cenie w okolicach 150 $ - ktoś chce na tym zarobić duże pieniądze), który po odpowiednim uruchomieniu konsoli (wciśnięcie Eject zaraz po starcie) instaluje się w mgnieniu oka, nie łamiąc przy tym żadnych umów gwarancyjnych. Współpracuje zarówno z konsolami typu FAT, jak i SLIM, bez znaczenia pozostaje także region (PAL, NTSC-USA, NTSC-JAP).

Co dokładnie można dzięki niemu uzyskać? Gadżet umożliwia backupowanie swoich gier (i tylko gier, filmy nie wchodzą w grę, podobnie jak tytuły na PSOne i PS2) na wewnętrznym dysku twardym konsoli, ewentualnie na zewnętrznym nośniku sformatowanym w systemie FAT32 (trwają prace nad wsparciem dla NTFS). Wniosek? Ogromne, zewnętrzne dyski twarde wypełnione po brzegi pirackim softem właśnie stają się faktem, niestety. Na moje oko wymiana gier via Internet nie będzie stanowiła żadnego problemu - skoro zawartość płyty BD można zrzucić na nośnik rozpoznawany przez praktycznie każdy system operacyjny dla komputera osobistego, to strony warezowe wkrótce przeżyją prawdziwe oblężenie. Bastion padł, co do tego nie ma dyskusji.

Jak to wygląda od strony zabezpieczeń konsoli? Na ten temat póki co nie wiadomo zbyt wiele, gdyż autorzy Jailbreaka z oczywistych względów nie mówią na ten temat zbyt wiele. Chodzą słuchy, że soft został napisany z wykorzystaniem dev-kita PS3, a więc dla Sony może być to ciężki orzech do zgryzienia, ale zarazem mocny argument w przypadku postępowania sądowego (w końcu legalnie kupić dev-kitów się nie da). Jailbreak może też być spokojnie update'owany za pośrednictwem zwykłego PC (wojna na aktualizacje bardzo prawdopodobna) i aby rozwiać wszelkie wątpliwości: umożliwia (przynajmniej według zapewnień twórców) uruchamianie aplikacji typu hombrew. Katastrofa? Dla Sony na pewno. Dla graczy, niekoniecznie, w końcu nikt nikogo nie zmusza do korzystania z takich rozwiązań. Oj, dzieje się.

via konsolowisko.pl :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - nieścisłości. Czytałem że jest już wsparcie i dla NTFS i dla FAT32. Oprócz tego Jailbreak potrafi też robić backupy gier z PS2. I skąd się nagle wzięły regiony konsoli, skoro każda gra działa na każdej konsoli?

Po drugie - pisownia. W konsolowisku pracują chyba jakieś dzieci, że walą takie babole ("...ciężki orzech do zgryzienia...", "...póki co...").

Na moje oko sprawa nie jest taka oczywista jak się wydaje i coś czuję (aczkolwiek mogę być w błędzie), że Sony nie da sobie w kaszę dmuchać i coś wymyśli. I nie mam tu na myśli banowania konsol czy zwykłych update'ów softu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konsolowisku pracują chyba jakieś dzieci, że walą takie babole ("...ciężki orzech do zgryzienia...", "...póki co...").

Gdzie Ty widzisz te babole, hę?

Nie można robić backupów gier z PS2, a nawet jeżeli to nie będą działać jak na razie. Tak samo gry z PSOne. Wsparcia dla NTFS jeszcze nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dzięki temu na pewno nie będzie.

Trzeba ruszyć do walki z piratami!

Głównym źródłem piractwa są strony warezowe,torrentowe i sieci p2p.

Trzeba przede wszystkim zmienić prawo polskie i zdelegalizować te cytując moją babcię:"siedliska szatana,,.

Strony torrentowe i warezowe trzymają się tylko dla tego że same nie przechowują nie legalnych treści,lecz "tylko,, linki do owych treści. Ops! Ale offtop!

Wracając do tematu,technicznie przerzucenie pliku większego niż 4 Gb na partycji nie powinno być możliwe,

ponieważ PS3 korzysta z systemu plików FAT32 (jest exFAT ale PS3 go nie obsługuje).

A ponieważ nie możliwe jest umieszczenie na pendrive takiego pliku,

Uznaję że... THIS IS FAKE!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - nieścisłości. Czytałem że jest już wsparcie i dla NTFS i dla FAT32. Oprócz tego Jailbreak potrafi też robić backupy gier z PS2. I skąd się nagle wzięły regiony konsoli, skoro każda gra działa na każdej konsoli?

Po drugie - pisownia. W konsolowisku pracują chyba jakieś dzieci, że walą takie babole ("...ciężki orzech do zgryzienia...", "...póki co...").

Na moje oko sprawa nie jest taka oczywista jak się wydaje i coś czuję (aczkolwiek mogę być w błędzie), że Sony nie da sobie w kaszę dmuchać i coś wymyśli. I nie mam tu na myśli banowania konsol czy zwykłych update'ów softu.

czepiasz się, drobne błędy każdemu się zdarzają a poza tym twórcy na początku obiecali wsparcie tylko dla fat32 i że nie będzie można robić backupów z ps2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu,technicznie przerzucenie pliku większego niż 4 Gb na partycji nie powinno być możliwe,

ponieważ PS3 korzysta z systemu plików FAT32 (jest exFAT ale PS3 go nie obsługuje).

A ponieważ nie możliwe jest umieszczenie na pendrive takiego pliku,

Uznaję że... THIS IS FAKE!

Właśnie dlatego podobno niektóre gry mają nie działać (znaczy te, które mają pliki większe niż 4GB)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty widzisz te babole, hę?

Podałem je w nawiasie.

Czepiam się, bo już zdzierżyć nie mogę, jak "dziennikarze" nie znają języka polskiego.

@ZentroXenon - Do tego też dojdą. Chciałbym żeby teraz poszła fama, że od jailbreak'a playstation się sypią, a Sony nie chce ich naprawiać.

@maslascher - Ale już np. nie wiedzieć na forum konsolowym że nie ma regionalizacji konsoli o której mowa? Dobra, już nie utyskuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% znajdzie się na to sposób, bo taki pen łamie umowę (już się prawnicy Sony o to postarają), a odpowiedni firmware zabezpieczy ślady takich kombinacji.

Chyba że Sony liczyło na to, że konsola nigdy nie zostanie złamana i nie zostawili sobie żadnej furtki, ale w taki fail nie wierzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że używając tego chipu nie jest się piratem, bo i tak TRZEBA miec oryginalną grę! Ludzie, ruszcie mózgami. :]

Kupowanie gier na 5 osób też nie jest w zupełności legalne, a ludzie to robią. Kupowanie kont 150$ też nie jest, a ludzie to robią i nikt nie psioczy. Ludzie ogarnijcie się. Tak gadacie, że to złe, a pewnie ktoś z was będzie tego używał. Jestem pewien. ;)

("...ciężki orzech do zgryzienia...", "...póki co...").

@Sergi

Wytłumacz mi gdzie Ty tu widzisz błędy, hę?

http://pl.wiktionary.org/wiki/póki_co

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego napisałem, że zaraz zacznie się masowe transakcje gier poprzez allegro/gametrade. Kupujesz tytuł, zgrywasz, i odsprzedajesz/wymieniasz. To może być ciężki cios nie tylko dla Sony, ale i całej growej branży. Widać przecież, co piractwo zrobiło z PC jako platformy do grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydadzą nową wersję PS3 bez portów USB i po sprawie HEHE :P

Po co w ogóle dyskusja o tym? Źli i zepsuci kupią to urządzenie, ja tą kasę wydam na kilka gier i wszyscy (poza SONY) będą zadowoleni. Jedno jest raczej pewne, jeśli nie będzie się dało tego zablokować FW, to Xbox zostanie daleko w tyle pod względem sprzedaży, bo masa gimbusów kupi PS3 specjalnie żeby spiracić Uncharted 2 i GoW III.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...