Skocz do zawartości

Polecane posty

@Sermaciej

Może w USA były różne narodowości (Irlandczycy, Włosi, Polacy, Niemcy itd.) ale to wszystko byli biali. Do lat 60-70 panował w tym kraju apatheid który wyraźnie rozdzielał białych, czarnych i żółtych. A Indianie siedzieli w rezerwatach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 380
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

I co, że czarnoskórych traktowali jak traktowali? Przecież pojawili się tam już w XVII wieku, a obecni Afroamerykanie poza kolorem skóry mają raczej mało wspólnego z Afryką.

Tyle dobrze, że kadra Polski to kadra Polski. Właściwie to chyba tylko Katar robi takie cuda na tym turnieju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8azyliszek - ja tylko piszę, że to, co obecnie się wyrabia z kadrami narodowymi jest śmieszne*. I tyle. Robią co chcą, nic mi do tego. Ty natomiast zabrzmiałeś, jakbyś chciał przyodziać biały, szpiczasty kaptur...

* Bo naprawdę wydaje mi się to zabawne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apatheid

Co?

W ogóle... apartheid był w RPA. tongue_prosty.gif

Sorry - mój błąd ortograficzny. Ale apartheid - czyli prawodawstwo dyskryminujące ludzi ze względu na ich rasę - jak najbardziej obowiązywało w USA. Dopiero prezydent Lindon Johnson w 1968 podpisał ustawę znoszącą stanowe ustawodawstwo dyskryminacyjne.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawa_Jima_Crowa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Polska wygrywa

>"Juhu polska PSTRĄG!"

>Polska przegrywa

>"sendzia kalosz, nie widział faulu i spalonego i wogle na korzyść przeciwnika sendziował i wykupiony był"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że byłem 600 zł do przodu w meczach z Szwecja i Chorwacją.

Jakby nie to chyba miałbym depresję na cały miesiąc.

Pieroński Katar. Już widzę reprezenację ich kraju w MŚ w 2022 roku czy kiedy tam u nich są.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iiiiiiiiii grzesław stracił 300 zł. Poszło się... Ile komiksów mógłbym za to kupić...

Dokładnie to samo sobie pomyślałem. :D "Wielkie umysły..." i tak dalej. :) Jakby @grz zamiast Fortunie mi oddał tą kasę to byłoby więcej pożytku. Mógłbym sobie kupić i Ghost Ridera i Syna M i Siege. I zostałoby jeszcze na kolejnych 5 tomów. Dlatego poza okazjonalnym graniem w lotka przy kumulacjach, ja w żaden hazard nie wchodzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na piłkarski mundial chyba nie będzie im tak łatwo drużynę kupić, szczególnie jak popatrzymy na zarobki piłkarzy. Dopóki nie zaczną rzucać w nich miliardami, to raczej nie zobaczymy katarskiego Ibrahimovicia :D

Mam nadzieję...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up: Masz rację, ale nie dotyczy to występów w kadrach młodzieżowych i juniorskich innych reprezentacji. Z drugiej strony w naszej kadrze podczas Euro 2012 grało kilku zawodników, którzy mieli występy np w młodzieżowej kadrze Niemiec.

Jak dla mnie Katar powinien zostać zdyskwalifikowany.

A mówiłem Grzesiu, Katar to groźny rywal.

Widzisz i dlatego już będę Cię słuchać :-)

Konuga na modka!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...