Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Typer Ekstraklasy 2014/2015

Polecane posty

Wtorek, 18:00: Korona Kielce 2-2 Górnik Łęczna

Korona w ostatniej kolejce wysoko przegrała z Zawiszą, Górnik również przegrał wysoko, ale z wyżej notowaną przeze mnie Cracovią. Ciężko jest mi określić jak to spotkanie mogłoby się potoczyć i z tego względu postawię na bezpieczny remis.

Wtorek, 18:00: Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-1 Ruch Chorzów

Podbeskidzie radzi sobie całkiem nieźle i zdecydowanie powinno powalczyć o punkty z Ruchem, który ostatnio tylko zremisował z Piastem.

Wtorek, 20:30: Cracovia Kraków 1-2 Zawisza Bydgoszcz

Trochę może zaryzykuję, ale postawię na gości. Zawisza, gdy chce, jest jedną z lepiej grających drużyn w lidze i w odpowiedniej dyspozycji jest w stanie ograć każdego.

Wtorek, 20:30: Piast Gliwice 2-0 GKS Bełchatów

Mimo wszystko nie spodziewam się, by Piast miał mieć jakieś problemy przeciwko najsłabszej drużynie Ekstraklasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtorek, 18:00: Korona Kielce - Górnik Łęczna 2-0

?Trzeba koniecznie zdobyć w tym starciu komplet punktów, bo sytuacja w tabeli staje się coraz bardziej napięta, a na gonienie rywali nie zostało dużo kolejek.

Wtorek, 18:00: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Ruch Chorzów 2-1

Podbeskidzie ostatnio zagrało bardzo solidny mecz i teraz na własnym stadionie ta dobra passa powinna zostać podtrzymana.

Wtorek, 20:30: Cracovia Kraków - Zawisza Bydgoszcz 1-1

Zawisza jest tak nieobliczalną ekipą w tym sezonie, że w zasadzie nawet w wynik 0-5 jestem w stanie uwierzyć. Na ten moment jednak stawiam bezpiecznie na podział punktów.

Wtorek, 20:30: Piast Gliwice - GKS Bełchatów 1-0

?Dla mnie GKS to murowany kandydat do opuszczenia ligi po sezonie i jeżeli nic złego się dzisiaj nie wydarzy, to Piast zgarnie u siebie komplet punktów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtorek, 18:00: Korona Kielce 1:1 Górnik Łęczna

Nie mam pojęcia, jaki wynik może tu paść, bo te drużyny są jednocześnie nieobliczalne i raczej marne. Może remis?

Wtorek, 18:00: Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 Ruch Chorzów

Żadna z tych ekip nie powinna spaść, ale różnice punktowe są na tyle małe, że jeden błąd, przegrywasz mecz i spadasz o kilka pozycji. Dlatego wg mnie padnie tu remis, trenerzy obu ekip będą się trochę bali zaryzykować.

Wtorek, 20:30: Cracovia Kraków 3:1 Zawisza Bydgoszcz

Cracovia też raczej nie pożegna się z ligą, za to Zawisza, choć go lubię, będzie walczył do ostatniej chwili, bo fatalna jesień daje o sobie znać do dziś. Wygra raczej Craxa, ostatnio łatwo zwyciężyła z bydgoszczanami, chociaż grali na wyjeździe.

Wtorek, 20:30: Piast Gliwice 2:0 GKS Bełchatów

Bełchatów to już niemal pewny spadkowicz. Pewnie sporo ludzi się cieszy, bo od jakiegoś czasu ta ekipa nie pokazuje nic ciekawego, a w dodatku to typowy klub z małego miasta. Piast jest okrutnie chimeryczny, ale trudno nie postawić na gliwiczan w takim meczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtorek, 18:00: Korona Kielce - Górnik Łęczna 2:1

Oba zespoły są blisko degradacji, ten mecz jest za tak zwane 6 pkt. Oba zespoły są bardzo wyrównane, ale myślę że Korona wykorzysta atut własnego boiska i wygra to spotkanie.

Wtorek, 18:00: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Ruch Chorzów 1:1

Dwa mocne zespoły gdzie nie ma faworyta. Remis jest prawdopodobny,

Wtorek, 20:30: Cracovia Kraków - Zawisza Bydgoszcz 2:1

Zawisza walczy jak lew, Cracovia to najbardziej nie równo grający zespól. Spodziewam się remisu, lecz Cracovia jest faworytem i tym spotkaniem powinna przybliżyć się do utrzymania.

Wtorek, 20:30: Piast Gliwice - GKS Bełchatów 2:1

Gościom już nic nie pomorze, spadną z ligi a ten mecz tylko to potwierdzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 2-1

Nie chcę tak stawiać, ale Górnik raczej wygra mi na złość.

Lech Poznań - Śląsk Wrocław 2-0

Lech kończy z kompromitacjami i będzie próbował zdobyć ten tytuł.

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 3-0

Nikt się tego nie spodziewa, dlatego przewiduję wysoką wygraną Legii nad zmęczoną Jagą

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 1-0

Może Wisła da radę pokonać Pogoń. Z tych dwóch drużyn jest chyba mniej beznadziejna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środa, 18:00: Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 1:1

Obie drużyny w niezłej formie. Lechia sprawia lepsze wrażenie, ale gra na wyjeździe, więc remis jest prawdopodobny.

Środa, 18:00: Lech Poznań - Śląsk Wrocław 2:1

Liczę na Lecha nadal mimo iż ostatnio gra w kratkę. Jest faworytem, lecz ten mecz nie będzie należał do łatwych.

Środa, 20:30: Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 2:1

Goście są objawieniem sezonu, ale to Legia za szelką cenę musi to spotkanie wygrać. Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie, lecz zwycięzcą powinna być Legia.

Środa, 20:30: Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 2:1

Gospodarze jeszcze myślą o podium, Pogoń to najsłabsza drużyna tej grupy. Zwycięzca musi być tylko jeden.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środa, 18:00: Górnik Zabrze 2:2 Lechia Gdańsk

Ostatnio próbowałem przewidywać wyniki meczów po ostatnich rezultatach pomiędzy zainteresowanymi drużynami, ale nie zdało to rezultatu, więc nie będę kombinował. Dwie wyrównane ekipy, trochę lepsza Lechia, za to mecz w Zabrzu, więc remis.

Środa, 18:00: Lech Poznań 2:0 Śląsk Wrocław

Ostatnio Lech wygrał ze Śląskiem 2:0, może i teraz padnie taki wynik? Wrocławianie mają solidną ekipę, ale jednak "Kolejorz" to nieco wyższa półka.

Środa, 20:30: Legia Warszawa 3:4 Jagiellonia Białystok

Legia fatalnie zaczęła zmagania w grupie mistrzowskiej. Przeciwnie Jagiellonia - wygrała z Lechem i teraz ma tylko punkt straty do lidera. Polska liga to jeden wielki trolling, więc stawiam na dziki wynik i zwycięstwo gości.

Środa, 20:30: Wisła Kraków 1:3 Pogoń Szczecin

Rozsądek podpowiada wygraną Wisły, więc stawiam na zwycięstwo Pogoni. Warto zaryzykować, bo różne passe porażek czy zwycięstw potrafią kończyć się w najmniej spodziewanych momentach, a Pogoń akurat taką właśnie passę klęsk ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środa, 18:00: Górnik Zabrze 1-2 Lechia Gdańsk

Lechia ma wysokie aspiracje, ale czeka ją jeszcze dużo pracy. Mimo to w tej chwili wydaje się być lepszą drużyną od nieobliczalnego Górnika i pomimo gry na wyjeździe powinna sobie poradzić.

Środa, 18:00: Lech Poznań 2-1 Śląsk Wrocław

Śląsk postawił ostatnio trudne warunku Legii i pewnie będzie chciał zrobić teraz to samo, ale wątpię czy tej drużynie wystarczy sił na całe spotkanie.

Środa, 20:30: Legia Warszawa 1-2 Jagiellonia Białystok

Jaga może dziś niektórych niedowiarków zaskoczyć, ale drużyna ta w grupie mistrzowskiej znalazła się nie bez powodu i nawet mistrz kraju powinien się obawiać porażki.

Środa, 20:30: Wisła Kraków 2-1 Pogoń Szczecin

Nie sądziłem, że gospodarze z taką grą i składem będą w ogóle w stanie grać w tym roku o cokolwiek, ale nasza liga udowadnia jak trudno ją rozgryźć. Pogoń tymczasem gdzieś się pogubiła i chyba może już sobie odpuścić walkę w lidze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środa, 18:00: Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 2-1

Zabrzanie ostatnio grają coraz lepiej, a Lechia absolutnie nie wykorzystuje swojego potencjału kadrowego. Będzie na pewno ciekawe spotkanie.

Środa, 18:00: Lech Poznań - Śląsk Wrocław 2-0

Lechici zmierzają po mistrzostwo kraju i wrocławianie raczej tego marszu nie zatrzymają.

Środa, 20:30: Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1-1

?Legioniści w tym spotkaniu zagrają na 120 %, bo mają już nóż na gardle. Ja jednak liczę na kolejne znakomite spotkanie Jagi i jej punkcik.

Środa, 20:30: Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 1-2

Nie wiem dlaczego to robię, ale cały czas wierzę w ekipę ze Szczecina. To w końcu musi zaczać wychodzić. Oby już w dzisiejszym starciu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki XXXIII kolejki:

WmKtqQh.png

Klasyfikacja generalna:

S5Ot8kR.png

XXXIV kolejka (22-25. maja 2015 roku):

Piątek, 18:00: Zawisza Bydgoszcz - Górnik Łęczna

Piątek, 20:30: Cracovia Kraków - Korona Kielce

Sobota, 15:30: Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze

Sobota, 18:00: Pogoń Szczecin - Legia Warszawa

Sobota, 20:30: Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków

Niedziela, 15:30: Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko-Biała

Niedziela, 18:00: Lechia Gdańsk - Lech Poznań

Poniedziałek, 18:00: Ruch Chorzów - GKS Bełchatów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piątek, 18:00: Zawisza Bydgoszcz - Górnik Łęczna 2-1

Tak naprawde trudno trafic w wynik, kiedy gra Zawisza. Oba kluby sa w dobrej formie, ale wiekszym faworytem jest Zawisza.

Piątek, 20:30: Cracovia Kraków - Korona Kielce 2-1

Cracovia z nowym trenerem radzi sobie doskonale w grupie spadkowej, a Korona gra coraz gorzej, jakby na wlasne zyczenie wchodzila do I ligi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piątek, 18:00: Zawisza Bydgoszcz 2-1 Górnik Łęczna

Stawiam na Zawiszę. Przeplata dobre mecze z tymi gorszymi, a ostatnio zanotował sporą wpadką, więc tym razem powinno być o wiele lepiej.

Piątek, 20:30: Cracovia Kraków 2-1 Korona Kielce

Cracovia IMO dalej nie gra najlepiej, ale na znajdującą się w jakimś dołku Koronę powinno to chyba wystarczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piątek, 18:00: Zawisza Bydgoszcz 1:2 Górnik Łęczna

Łęczna to jest potworek jeśli chodzi o typowanie, bo wygrywają sobie na wyjazdach na luzie, a u siebie dostają oklep. W takim razie może i tym razem zdobędą 3 oczka na obcym boisku?

Piątek, 20:30: Cracovia Kraków 3:1 Korona Kielce

Cracovia pod wodzą Zielińskiego gra znacznie lepiej niż pod pieczą Podolińskiego. Piłkarze chyba grali przeciwko poprzedniemu trenerowi, bo co mógł zmienić Pan Jacek, że "Pasy" punktują teraz najlepiej ze wszystkich ligowych ekip? Daję na gospodarzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piątek, 18:00: Zawisza Bydgoszcz - Górnik Łęczna 2:1

Gospodarze nadal mają nadzieję na opuszczenie miejsca spadkowego, a ich gra zwłaszcza u siebie przekonuje mnie że to spotkanie z trudem ale wygrają. Goście pozytywnie mnie ostatnio zaskakują swoja bardzo dobrą grą, lecz w tym spotkaniu stawiam na determinacje gospodarzy.

Piątek, 20:30: Cracovia Kraków - Korona Kielce 2:1

Goście grają ostatnio bardzo słabo, i dla mnie są drugim zespołem do spadku. Gospodarze to spotkanie mają obowiązek wygrać i moim zdaniem tak będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piątek, 18:00: Zawisza Bydgoszcz - Górnik Łęczna 1-1

Obie ekipy grają w kratkę i ciężko powiedzieć, kto dziś wypadnie lepiej. Lekkim faworytem będą grający u siebie bydgoszczanie, jednak ja stawiam na podział punktów.

Piątek, 20:30: Cracovia Kraków - Korona Kielce 0-2

Niestety skończył nam się już margines błędu i strata punktów w tym pojedynku może być bardzo bolesna i kosztowna. Mam jednak nadzieję, że po meczu będę miał powody do uśmiechu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 1-0

Śląsk już chyba wyrobił swoją normę wpadek w tym sezonie i mam nadzieję, że pokona Górnika.

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 0-2

Znowu liczę na 10 minut doliczonego czasu i wygraną Legii bo jakże by inaczej.

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1-2

Jagiellonia powinna pokonać Wisłę i właśnie dlatego przegra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota, 15:30: Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 2:1

Stawiam na Śląsk któremu bardziej zależy na grze w pucharach niż Zabrzanom.

Sobota, 18:00: Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 1:2

Pogoń najsłabsza w tej grupie, więc nie ma innej opcji niż zwycięstwo Legii.

Sobota, 20:30: Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:1

Szlagier nr 1 tej kolejki. Jagiellonia straciła już praktycznie szanse na mistrzostwo, lecz ich gra wygląda tak świetnie ze bardziej zasługują na trzecie miejsce niż przeciętna Wisła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota, 15:30: Śląsk Wrocław 1:1 Górnik Zabrze

Obie ekipy nie grają najlepiej w grupie mistrzowskiej, ale takie są chyba ich możliwości. Remis w tym meczu jest realny, chociaż nie zdziwię się, jeśli wrocławianie się przełamią.

Sobota, 18:00: Pogoń Szczecin 1:1 Legia Warszawa

Zwycięstwa Legii pewnym być nie można. Niby Pogoń to najsłabsza ekipa w grupie mistrzowskiej, ale to nadal drużyna potrafiąca zaskoczyć, a Legia się męczy. Chyba też remis.

Sobota, 20:30: Jagiellonia Białystok 3:2 Wisła Kraków

Życzę Jadze wygranej po ostatnich niesprawiedliwych werdyktach sędziów. Jest ona możliwa - Wisła co prawda nie przegrywa, ale często remisuje z ekipami teoretycznie słabszymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota, 15:30: Śląsk Wrocław 2-1 Górnik Zabrze

Śląsk może i raczej powinien w tym spotkaniu odnieść zwycięstwo. Górnik już chyba dostał to czego chciał i aż tak nie zależy mu na kolejnych punktach.

Sobota, 18:00: Pogoń Szczecin 1-2 Legia Warszawa

Legia widocznie męczy się w ostatnich spotkaniach i nie inaczej powinno być tym razem, nawet pomimo tego, że rywal nie najwyższych lotów.

Sobota, 20:30: Jagiellonia Białystok 1-2 Wisła Kraków

Wisła nie gra porywająco, ale przynajmniej utrzymuje w miarę równą formę i nie ma w zwyczaju w głupi sposób tracić punktów. Wygrana nad Jagiellonią jest prawdopodobna, ale nie oczekuję wysokiego wyniku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota, 18:00: Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 2-1

Legia po ostatnim bardzo kontrowersyjnym zwycięstwie może dzisiaj być trochę rozbita i Pogoń na pewno spróbuje to wykorzystać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota, 20:30: Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2-0

Po bardzo niesprawiedliwej porażce z Legią Jaga zrobi w tym starciu wszystko, żeby zaprezentować swój najlepszy futbol. To może się udać i przynieść komplet punktów.

Niedziela, 15:30: Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0-1

Piast oprócz Wilczka nie ma nic specjalnego do zaoferowania swoim rywalom. Jeśli defensywa Podbeskidzia zajmie się napastnikiem rywala, to nie powinni wracać do Bielsko Białej bez punktów.

Niedziela, 18:00: Lechia Gdańsk - Lech Poznań 0-2

Kolejorz nie może stracić punktów w tym starciu, bo legioniści tylko na to czekają. Lechia ostatnio zagrała trochę lepiej, ale dziś nie powinni nić ugrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie dwa tygodnie z powodu zagranicznego urlopu, gdzie nie miałem zbytnio dostępu do internetu. Dzisiaj wróciłem z podróży i typuję dalej.

Piast 2:0 Podbeskidzie - Piast przekonuje mnie znacznie bardziej swoją grą niż Górale. Wygląda na to, że trener Latal to właściwy człowiek na właściwym miejscu, więc stawiam na gospodarzy.

Lechia 2:1 Lech - Lech może nie podołać presji jaka na nim ciąży w związku z możliwością objęcia pozycji lidera. Tym bardziej, że Lechia do ułomków nie należy i na własnym obiekcie jest w stanie powalczyć o trzy punkty.

Ruch 3:1 GKS Bełchatów - Wg mnie GKS jest obecnie najsłabszym zespołem w lidze i Ruch nie powinien mieć najmniejszych problemów z uporaniem się na własnym obiekcie z drużyną gości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziela, 15:30: Piast Gliwice 2:1 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Piast i Podbeskidzie powinny się utrzymać. W bezpośrednim pojedynku stawiam na Wilczka i kolegów, chociaż ta wygrana mogła być tylko jednorazowym pokazem skuteczności, jak to często bywa.

Niedziela, 18:00: Lechia Gdańsk 1:1 Lech Poznań

Lechia może przeszkodzić Lechowi w ponownym wdrapaniu się na czoło tabeli. Nie zdziwię się, jeśli Lech wygra, bo chyba najbardziej zasługuje na to mistrzostwo, ale same zasługi to nic, trzeba jeszcze wygrać. Raczej remis.

Poniedziałek, 18:00: Ruch Chorzów 2:0 GKS Bełchatów

To, co dzieje się w Bełchatowie, to typowe zmiany bez sensu, żeby tylko coś zmienić. Ktoś spaść z ligi musi i Kiereś nie uratuje GKS-u przed degradacją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-1

Dużo remisów w tej kolejce, to może i tutaj tak będzie. Bo nie za bardzo wiem na kogo postawić.

Lechia Gdańsk - Lech Poznań 0-2

Liczę ciągle na wywalczenie tytułu przez Lecha, mimo wszystko. Dlatego liczę na ich zwycięstwo.

Ruch Chorzów - GKS Bełchatów 0-0

To samo - kolejka remisów, myślę, że Ruch sobie odpuści ten mecz i go nie wygra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziela, 15:30: Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1

Piast odpalił petardę i ciężko będzie go powstrzymać. W tym spotkaniu jest absolutnym faworytem ,a Wilczek dołoży kolejnego gola i będzie maszerować w stronę króla strzelców.

Niedziela, 18:00: Lechia Gdańsk - Lech Poznań 1:1

Szlagier nr 2 tej kolejki. Jestem za Lechem lecz małym faworytem jest silna Lechia. w tym spotkaniu absolutnie każdy wynik jest możliwy więc stawiam na remis który jest najbardziej prawdopodobny.

Poniedziałek, 18:00: Ruch Chorzów - GKS Bełchatów 2:0

No cóż Bełchatów jedną drogą w pierwszej lidze, temu klubowi tylko cud morze pomóc. Ruch powinien spokojnie i łatwo wygrać to spotkanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...