Skocz do zawartości

Nauka programowania, przydatne poradniki i książki


Artemis

Polecane posty

Ekspertem od gamedevu co prawda nie jestem (i nie chcę być tongue_prosty.gif), ale wydaje mi się, że unity3d (z c# jako językiem w którym się pisze), a po prostu c# to zupełnie co innego. Jakieś gry w końcu w tym unity powstają...

edit @up

Użycie jakiegoś języka chyba nie powinno zmieniać przenośności przy użyciu unity, bo chyba i tak musi się odpalić całe to środowisko, więc myślę, że nie powinno mieć znaczenia. W szczególności jeden z pierwszych wyników z google to potowierdza: http://forum.unity3d.com/threads/choice-of-scripting-language.34754/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

@Hakken - Powstają i to całkiem zróżnicowane.

Od prostych mobilnych, przez Kerbale do Heatrstone.

Więc o elastyczność silnika się nie boję.

Po prostu chce w końcu się wziąć za to porządniej i nie chciałbym na początku popełnić błędu.

I wychodzi na to że chyba się znowu uśmiechnę do C++.

Może będzie więcej zabawy na początku, ale z tego co Sev pisze to da to lepsze efekty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie może jakieś kursy, które budują samodzielne myślenie jako programista? Nie mam problemu ze zrozumieniem kodu i często prostsze rzeczy jestem w stanie wykonać, lecz jak mam bardziej skomplikowany program do napisania, to mam problem z napisaniem go bez sięgania do wujka google.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie o:

- algorytmach i strukturach danych,

- wzorcach projektowych.

Podstawowe struktury to:

- lista jedno i dwu-kierunkowa,

- wektor,

- drzewo.

Algorytmy operujące na tych strukturach plus:

- wyszukiwanie,

- sortowanie.

Z wzorców na pewno warto poznać działanie fabryki abstrakcyjnej. Dobrze też zrozumieć czym jest singleton i jak koszmarne konsekwencje niesie jego stosowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Odnoszę wrażenie, że zniknął jeden post. Odpowiadałem na pytanie na ile aktualna jest Symfonia C++.

Kompilator, o ile nie ma przeciwskazań wynikających z projketu, należy brać jak najnowszy.

Visual Studio jest o tyle fajne, że nie musisz się trudzić z konfiguracją środowiska. Instalujesz i z reguły możesz od razu zacząć pisać.

GCC jest, niestety, zdecydowanie bardziej problematyczny. Jest jeszcze parę innych m.in. llvm, ale mi się jeszcze nie zdażyło z nimi pracować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Chciałbym nauczyć się robić strony www. Jakie polecacie książki, tutoriale, kursy. Mogą być darmowe lub płatne, chociaż nie wiem ile kosztują książki do html/php/css3.

A patrzyłeś moze na te kursy video?

http://strefakursow.pl/kursy/programowanie.html

Sa tam praktycznie wszystkie języki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...