Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Temat growy

Polecane posty

Ogrywa ktoś Pillars of Eternity? Jak wrażenia? b3rt?

Powiem tak, jeśli podobał ci się Baldur's Gate i Planescape: Torment to warto kupić i zagrać, bo gra ewidentnie stara się do nich nawiązywać i robi to dobrze. Świat jest bardzo ciekawy, postacie też nie najgorsze, fabuła naprawdę wciągająca (a główny antagonista to jedna z bardziej interesujących person jakie spotkałem w grach, w sumie nawet nie da się jednoznacznie stwierdzić że jest on zły), system również stara się naśladować D&D, eliminując jednocześnie niektóre jego głupotki, poziom trudności jest nieźle wyważony i nawet na normalu niektóre walki potrafią być wymagające itd. Ma też sporo ciekawych pomysłów jak np. wykorzystywanie większości statystyk podczas akcji i dialogów (np. wysoka percepcja pozwoli ci dostrzec ruchy czy gesty rozmówcy i dodać opcje dialogowe, nie tak jak w D&D że tylko postać z wysoką mądrością i inteligencją była w stanie przeprowadzić ciekawe dialogi), własną twierdzę do rozbudowy (taki mini Ogame) itp. Jednocześnie nie jest to gra idealna, ma swoje wady (kretyńska sztuczna inteligencja, konieczność pilnowania każdego kroku każdego kompana) i głupie założenia (odpoczywanie w terenie ograniczone zestawami do odpoczynku w systemie w którym czary i zdrowie odnawiają się TYLKO podczas odpoczynku), jednak nic z tych rzeczy nie jest definitywnym gamebreakerem i sporą część mogą naprawić łatki.

Ale z tego co pamiętam to niespecjalnie pozytywnie wypowiadałeś się na temat BG (chyba ID też, jak nie to mnie popraw), więc raczej nic tam dla siebie nie znajdziesz. To gra całkiem niezła, ale nie kryje się z tym że jedzie na nostalgii do starych gier na Infinity. Ja tam zakupu nie żałuję, ale gdybym nie zagrywał się dawniej w BG, ID i PT to nie wiem jakbym ją teraz odebrał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/lj/ stała się nagle opiniotwórcza biggrin_prosty.gif

We're crashing this forum... with no survivors!

@up - generalnie z awersją do BG się nie kryję, ale z drugiej strony IWD1 szanuję, bo to wydestylowane dobre elementy infinity engine (zresztą właśnie instalowałem i dzisiaj skończyłem drużynę montować). W takim razie jednak PoE skreślam ze swojej listy gier do śledzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - generalnie z awersją do BG się nie kryję, ale z drugiej strony IWD1 szanuję, bo to wydestylowane dobre elementy infinity engine (zresztą właśnie instalowałem i dzisiaj skończyłem drużynę montować). W takim razie jednak PoE skreślam ze swojej listy gier do śledzenia.

PoE ma dużo bliżej do BG i Tormenta niż do ID, więc jeśli te pierwsze ci nie siadły to możesz sobie ją z czystym sumieniem odpuścić.

EDIT.

Chociaż w sumie mógłbyś pokrótce streścić co cie tak odrzuciło w BG? Może jednak PoE to naprawia czy coś.

mam takie wewnętrzne fuj jak patrzę na działy inne niż /lj/

Wiem co czujesz. Mam tak nawet z moderatorskim.

Zrezygnuj.

Polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż w sumie mógłbyś pokrótce streścić co cie tak odrzuciło w BG? Może jednak PoE to naprawia czy coś.

W BG1? Puste lokacje, niezbyt porywająca fabuła, niezbyt czytelny interfejs (>karta postaci), opisy itemów i ogólnie mechanik rozbiegające się z tym co faktycznie można zrobić (co prawda to samo robi też IWD, np. dual wielding), milion śmiechotek Infinity Engine itd. W BG2? Irytowała mnie nierówna fabuła, lokacje dla odmiany za ciasne jak na możliwości silnika, a także nie przepadam za wysokopoziomowym ad&d (zabawy w pokonaj sekwencer itd.).

mam takie wewnętrzne fuj jak patrzę na działy inne niż /lj/

Wiem co czujesz. Mam tak nawet z moderatorskim.

Zrezygnuj.

Polecam.

Również polecam. W ogóle dziwię się tobie i Turowi że nadal jesteście zieloni, w końcu porządni z was ludzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie.

Ale jeśli myślisz, że dzięki instalacji z płytki nie będziesz musiał pobrać jakichś gigabajtowych łatek to raczej się mylisz :P

Ktoś w temacie modów graficznych do RTCW?

Który obiektywnie najlepszy jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OAT Nie chodziło mi o pobieranie jakichś tam plików, a o możliwość aktywacji. Bo miałem do wyboru kupić wersję pudełkową (fajnie będzie wyglądać na półce) albo kupić kilka Paysafecardów i kupić grę przez Steam. Dzięki za odpowiedź. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłeś Driver Parallel Lines, który był niegrywalną kaszanką tongue_prosty.gif

Nie grałeś w jakieś dobre adaptacje growe?

Jak np. Batmany?

Driver był nawet, nawet. 6/10 to nie tak źle. :P

Da się jakoś ustawić, żeby po wyłączeniu Steamowych gier nie włączały się promocje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...