Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Devorlast

Mass Effect PC

Polecane posty

Co jakiś czas gra się wyłącza. Od kąd Shepard zostaje widmem zdarza się to żadzej niż przedtem, lecz wciąż dokucza. Co mam robić?

Miałem też taki problem tuż po zakupie MS. Pisałem do pomocy na gram.pl tydzień się użerałem z ich poleceniami co powinienem zrobić itd. Sam wpadłem na jedno z rozwiązań, otóż zainstalowałem SP3. Przedtem miałem SP2, więc zobacz z tym może Ci pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa bo gra mi działa, a zakładałem, ze nie pójdzie :) Na szczęście nie musiałem kupować bo żona wygrała w konkursie z gram.pl + DMC4 (też działa)

Ale na temat.

Początkowy problem z włączeniem gry rozwiązałem z tego forum (instalacja Open AI), ale mam inne problemy.

Mianowicie: Nie zawsze mogę wczytać sejva. Kręcą się te obręcze, kręcą aż następuje zwiecha. Dopiero po restarcie gry idzie załadować ostatni zapis. Nie zawsze ale średnio 50%.

Natomist drugi problem to tekstury, jest takie coś (czerwone zaznaczenia):

31255339mc6.jpg

w1024.png

Czy to filmiki czy gra wciąż sie pojawia, mało ważne ale drażni w czasie gry :)

A teraz troche szczegółów:

P4 2,8Ghz, GF 7600GS, 1GBRAM, Xp

Gram w rozdzielczości 1024x768 i ustawienia na wysokie, filtrowanie anizotropowe + Vsync

I bonus, czy smużenie (rozmywanie otoczenia) przy poruszaniu się postacią to zamierzony efekt gry? Carbo)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa bo gra mi działa, a zakładałem, ze nie pójdzie :) Na szczęście nie musiałem kupować bo żona wygrała w konkursie z gram.pl + DMC4 (też działa)

Ludzie to mają szczęście...ech :)

Natomist drugi problem to tekstury, jest takie coś (czerwone zaznaczenia):

Czy to filmiki czy gra wciąż sie pojawia, mało ważne ale drażni w czasie gry :)

A teraz troche szczegółów:

P4 2,8Ghz, GF 7600GS, 1GBRAM, Xp

Gram w rozdzielczości 1024x768 i ustawienia na wysokie, filtrowanie anizotropowe + Vsync

Zmniejsz ustawienia na średnie zainstaluj patcha. Z kartą masz trochę krucho , niby w wymaganiach pisze ze wystarczy.....

I bonus, czy smużenie (rozmywanie otoczenia) przy poruszaniu się postacią to zamierzony efekt gry? Carbo)

Tak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to mają szczęście...ech :)

Moja to skarb w tym względzie :)

Zmniejsz ustawienia na średnie zainstaluj patcha. Z kartą masz trochę krucho , niby w wymaganiach pisze ze wystarczy.....

Ja właśnie od średnich zaczynałem i efektu nie było, teraz zasysam patch z dodatkiem i zobacze co to da. A jak nie to jeszcze spróbuję tekstury w najwyższej jakości

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy CDP się faktycznie aż tak popisał? Próbuję zainstalować Bring Down the Sky i nie mogę, instalator z BioWare nie współpracuje z polskim wydaniem, nieważne jaką wersję zainstaluję. Trzeba czekać na patcha, wyjdzie w ogóle? Udało się komuś zagrać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale eeee... Nie widzę nigdzie w grze opcji oddzielnego odpalenia dodatku. Nie chce mi się przechodzić od nowa gry po to, żeby móc zagrać w BdtS :mellow: Czy da się jakoś odpalić to DLC? Mam wgrane save z podstawki, ale to przecież nie powinno przeszkadzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BDtS to nie jest dodatek typowy, to poprostu rozszerzenie o jeszcze jedną misję.

Znalazłem "młotkowe" rozwiązanie z problemem wczytywania sejvów.

W momencie, gdy pojawia się obraz wczytywania, bestialsko wychodzę do pulpitu kombinacją ALT+TAB, lub znakiem WINDOWS. Odczekuję kilkadziesiąt sekund i wracam do gry.

Narazie, odpukać, skuteczność 100%, bo po powrocie mam wczytyany stan zapisu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma sobie grę Mass Effect od jakiegoś czasu ale wczoraj ją dopiero zainstalowałem i wczoraj tez przeczytałem że Rozszerzenie ,dodatek Bring Down the Sky jest za darom dostępny na pc W wersji PL pomyślałem więc że warto by go zainstalować . Problem w tym że jak klikam w Menu Guzik ZAWARTOŚĆ DO POBRANIA to na stronie która mi się otwiera tzn tu http://masseffect.bioware.com/galacticcode...nthesky_pc.html niema wersji Polskiej jest jak widać Angielska hiszpańska Francuska Włoska i Niemiecka a niema polskiej. Co zrobić aby mieć tą polską wersje co i jak pobrać aby po zainstalowaniu dodatek był po polsku.pytam bo wszyscy piszą ze jest polska wersja a ja niewiedzę nigdzie wprost napisane Poland Słyszałem też im muszę się gdzieś wcześnie zarejestrować aby to pobranie było możliwe .Tu moje drugie pytanie czy jest to darmowa rejestracja bo wiece nie chce mieć stacji ze się zarejestruje a potem będę musiał opłacać jakiś abonament lub coś innego (moja znajomość ang jest taka sobie dlatego pytam ) Na gram.pl jest patch do Mass Effect, Patch 1.00 ? 1.01a "Bring Down the Sky" pytanie które dotyczy tego patcha czy można go instalować bez dodatku na samą grę. czekam na odpowiedz.

sory za błędy jeśli jakieś zrobiłem

co znaczy DLC ?

i czy jest wersja pudełkowa tego dodatku taka na płycie DVD lub cd PL kupno wersji pudełkowej był by bardziej wygodne bo bym tylko włożył płytę i przeszedł bez zbędnego kombinowania do instalacji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to patch, który jest do pobrania na gram.pl (Mass Effect, Patch 1.00 ? 1.01a "Bring Down the Sky") instaluje Ci od razu dodatek.

Nie musisz się rejestrować, zwyczajnie instalujesz patcha, a następnie w trakcie gry dostajesz zadanie poboczne, którym jest właśnie BDtS.

Wersji pudełkowej nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa bo gra mi działa, a zakładałem, ze nie pójdzie :) Na szczęście nie musiałem kupować bo żona wygrała w konkursie z gram.pl + DMC4 (też działa)

Ale na temat.

Początkowy problem z włączeniem gry rozwiązałem z tego forum (instalacja Open AI), ale mam inne problemy.

Mianowicie: Nie zawsze mogę wczytać sejva. Kręcą się te obręcze, kręcą aż następuje zwiecha. Dopiero po restarcie gry idzie załadować ostatni zapis. Nie zawsze ale średnio 50%.

Natomist drugi problem to tekstury, jest takie coś (czerwone zaznaczenia):

http://img150.imageshack.us/img150/2873/31255339mc6.jpg

Czy to filmiki czy gra wciąż sie pojawia, mało ważne ale drażni w czasie gry :)

A teraz troche szczegółów:

P4 2,8Ghz, GF 7600GS, 1GBRAM, Xp

Gram w rozdzielczości 1024x768 i ustawienia na wysokie, filtrowanie anizotropowe + Vsync

I bonus, czy smużenie (rozmywanie otoczenia) przy poruszaniu się postacią to zamierzony efekt gry? Carbo)

Hmm ja też ma Nividda GeForce 7600GS ale jak na razie nie zauważyłem u mnię anomali tego typu co na twojim scriniew scrine jedynym denerwującym mnie efektem był efekt ziaren. który wyłączyłem natychmiast po tym jak się skapłem że to jest to co mnie wkurza

ja obecnie ma takie parametry

1440X900 a maksymalnie mogę wybrać 1920x1200

Panoramiczny 16:10

efekt cząstkowy średnie

szczegóły tektur średnie

typ filtrowania Anizotropowe

Dynamiczne cienie zaznaczone

VSync zaznaczone

w oknie niezaznaczone

Nie wiem co mogę ci jeszcze podać może sterownik nv4_disp.dll 178.13 [6.14.11.7813]

Jakbym móc coś jeszce ci powiedzieć to pytaj

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A cha czyli ten patch jest jednocześnie tym dodatkiem wersji pl

czemu oryginalne ME miało by przestać działać po zainstalowaniu oryginalnego Patch/dodatku .Ja ma nadzieje że zadziała nie chciałbym stracić żadnych wrażeń z gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma jeszce jedno pytanie dotyczące skanowania opiekuów otóż koło jednego z nich stoj Avina która ciągle kiedy prubuje zeskanować opiekuna powtarza Proszę nie niepokoić opiekunów. przez co nie mogę gostka zeskanować a był by to mój 14 skan ja rozwiązać ten problem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma jeszce jedno pytanie dotyczące skanowania opiekuów otóż koło jednego z nich stoj Avina która ciągle kiedy prubuje zeskanować opiekuna powtarza Proszę nie niepokoić opiekunów. przez co nie mogę gostka zeskanować a był by to mój 14 skan ja rozwiązać ten problem

He he he.

Tak się składa że tego opiekuna można przeskanować. Po prostu Avina stoi trochę z prawej opiekuna.

Ty musisz podejsc od lewej i jak najdalej od Aviny aktywować skanowanie. Próbuj z jak największej odległości stopniowo się przybliżając. U mnie zadziałało! :thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra nie przestała mi działać jednak że tak szybko jak go zainstalowałem tak szybko go odinstalowałem powód w lokacji w której teraz jestem poznikały tekstury terenu (nie wszystkie ale spora większość ) normalnie czarno ( tak wiem aby go odinstalować trzeba odinstalować wszystko ) zastanawiam się nad przyczyną tego stanu rzeczy czemu tak się stało. Chciałem was zapytać czy wy też tak mieliście po zainstalowaniu tego patcha z strony cd i czy wiadome jest coś na tema kolejne łatki która by naprawiła grę po instalacji tego . patcha .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milanos dzięki za info będę więc wyglądał patcha .kurde szkoda tylko że to tyle potrwa .

A puki pamiętam wkleję fragment wypowiedz z innego forum

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

metronome [ Level: 6 - Centurion ]

Oby z nowym patchem nie było takiej hecy jak z polską wersją dlc "BDTS". Nie dość, że sporo opóźnione to po zainstalowaniu pojawiły się kolejne błędy jak np. znikające tekstury powierzchni planet.

01.02.2009

23:46

[15]

SebeqPLEQ [ Level: 26 - Chorąży ]

Te znikające tekstury to akurat nie wina polskiej wersji tylko każdej. Na oficjalnym forum jest rozwiązanie tego problemu

fragment pochodzi stąd http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=8675687

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ten drugi forumowicz sugeruj że ten problem jest rozwiązany na oficjalnym forum gry . i Tu jest problem oficjalne forum

jest po angielsku (zakładam ze chodzi o to na stronie Biowara ) czyli nawet jak bym tam wszedł niewiele skapuje druga część to to że musiał bym wiedzieć jak oni nazwali ten temat .

Ale po co to mówię a no po to że jakby ktoś się obiło o to oficjalne forum i znalazł tam to rozwiązanie to bym był wdzięczny aby to tu przełożył do nas oczywiście przetłumaczone

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam żaden problem:).Popatrze jeszcze w internecie i popatrze czy nie ma czegoś do mass efecta :)

Patrze w internecie i widze łatka do mass effect 2 luty 2009<szok> nie mogę jej znaleść przykro mi przynajmniej tyle mogę zrobić.Popatrz gdzieś napewno znajdziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znalazłem rozwiązanie problemu ze znikającymi teksturami lawy na planecie Therum.

Tłumaczenie (może być niedokładne ale postaram się przełożyć jak najlepiej, to co istotne) ;)

1.Zrób kopię bezpieczeństwa zapisów gry i profili (Moje dokumenty\BioWare\Mass Effect\Save)

2.Odinstaluj grę

3.Zresetuj komputer (może nie być konieczne, ale nie zaszkodzi)

4.Zainstaluj ponownie Mass Effect

5.Nie uruchamiaj gry po instalacji!

6.Zainstaluj patcha 1.01a (BDtS)

7.Teraz uruchom Mass Effect (rozpocznij nową kampanię), a następnie opuść grę (to stworzy kilka potrzebnych folderów)

8.Zastąp folder z zapisami gry swoją kopią zapasową

9.Uruchom ME i wczytaj zapis, w którym byłeś przy lawie na Therum

10.Uruchom ME Configurator Utility (Usługę konfiguracyjną ME? [nie wiem jak, jeśli w ogóle, zostało to przetłumaczone na polski, w każdym bądź razie szukaj czegoś w ten deseń]) i użyj przycisków "Napraw", "Usuń lokalną pamięć plików shaderów" ("Delete Local Shader Cache Files" [nie wiem do końca jak to przetłumaczyć, dlatego wygląda to niczym tekst z tlansratora, ale ogólny zarys jest :P])

11.Wczytaj wyżej wymieniony zapis gry ponownie

12.Przyjemnej rozgrywki (z lawą, którą możesz teraz zobaczyć) :)

Nie wiem na ile rozwiąże to Twój problem, ale mam nadzieję, że pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem szukałem ale nie znalazłem podobnego problemu odnośnie ME

Instalacja przebiegła sprawnie i szybko (wersja PL) i zacząłem grać , dochodzę na mostek i po rozmowie z nihlusem kiedy to mam przejść na drugą misje nagle widzę czarny ekran i albo gra mi się wyłącza albo cały komp od razu (różnie bywa)

Sprzęt to :

-GF8600 gt

- 2gb ram

-procek dual 2.2ghz

-wolne miejsce na dysku na którym jes zainstalowane 1 gb

Jeszcze jedno , jest to wersja spatchowana 1.1

Pomóżcie nei wiem co robić ...... :icon_question:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadasz oryginalną kopię gry?

mnie pytasz czy jego oczywiste ze oryginał nawet wersje kolekcjonerską . A nie wie ktoś gdzie mogę kupić luzem pendriwa z mass effect bo mój się zepsuł został mocno troncnięty i jest nienaprawialny

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pytanie odnośnie tego sejwa czy muszę wczytywać sejvaw właśnie z tej lokacji czy dowolnego a potem wrócić do lokacji statkiem a skąd wiedziałeś ze chodzi o planetę z lawą kurde jestem pewny ze nie mówiłem nazwy lokacji . Nie jesteś aby jasnowidzem ??? kurde zgadłeś na 100% bo to była właśnie ta planetka . Pytam czy musi to być ten save bo tam robiłem tylko szybkie zapisy nic najwyżej się wrócę zapisze a potem wykonam resztę operacji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...