Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

geminho

Pytania do gema

Polecane posty

Ale nie o to mi chodzi... Pierwszy B :icon_eek: zachwycił mnie tym pierwszym wejściem do Rapture, eksploracją tego świata itd. Czy w przypadku dwójki jest ten sam feeling? Przecież to to samo Rapture, czym ta gra może zaskoczyć tego, kto grał w jedynkę?

Weź Gem pod uwagę, że to zdecyduje nad tym, czy grę nabędę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem : posiadam PC i xboxa 360. I teraz takie gry jak np. GTA IV (+ dodatki), FlatOut Apokalipsa, Bully, czy inne które wystepuja na obu platformach mam zamiar kupić. I pytanie: kupic je na PC czy xboxa? Postawic np. w GTA IV na lepszą grafikę i gorsze sterowanie czy w samochodówkach na lepsze sterowanie? Chociaż do PC-ta ponoć można dokupić pad od x360. Liczy sie rowniez dla mnie lokalizacja a gry na konsole w Polsce sa rzadko lokalizowane. Dodatki do GTA IV wyjda na PC i moze za rok znowu zostanie zlokalizowane, a na konsole nie mam co liczyc. I w takim wypadku na jaką platforme mam kupic daną grę? Nie mam pojecia.... Co ty bys zrobil?;p ty recenzowales GTA IV wiec w podstawke + dodatki grasz na PC czy konsoli? Pad do Pc moge dokupić a grafika na konsoli lepsza juz nie bedzie i raczej zlokalizowana tez nie... Jest jeszcze kwestia duzego monitora...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gem w recenzji Bioschocka 2 napisałeś: ,,(...) Ken Levine - prawdziwy ojciec projektu - planował nie tylko squel, ale całą serię gier osadzonych w stworzonym przez siebie świecie (...)". Możesz zdradź coś więcej na ten temat? Ile tych gier ma być? W kogo wcielimy się w następnych odsłonach? Jestem wielkim fanem Bioshocka i jestem łasy na wszystkie informacje. Pewnie nie tylko ja. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie S! za recenzje RoFa :)

Mówi to największy malkontent symulacyjny na forum, a to chyba coś znaczy. Poza TrackIRem mogłeś jeszcze dać chociażby wzmiankę o FreeTracku - jest to program który działa jak TIR, ale urządzenie trzeba zbudować samemu (kamerka + diody IR lub odblaski na czapce/słuchawkach). Kosztuje grosze, chwile roboty i trochę nerwów, ale lepsze to niż kupować drogiego TIRa.

Ja tymczasem wracam do swojego dziewięcioosiowego joya. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hammerhead: wlasnie chcialem o tym wspomniec..;)

@gem: podejrzewam, ze wiekszosc z wirtualnych pilotow jedna korzysta z FreeTracka - koszt budowy banalny a zaoszczedzone pieniadze mozna zainwestowac w lepszy joystick/karte graficzna/procesor/pamiec/przepic...

~50% ludzi grajacy sieciowo w Ila korzysta z wlasnorecznie zbudowanych systemow freetrackowych, a jak to moze wygladac?? przyklady mozna obejrzec tutaj;

http://www.free-track.net/english/hardware...del_gallery.php

pzdr i dzieki za arty o symulatorach lotu!!!!

:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się chciałem zapytać kiedy będzie w końcu nowy Tie Fighter? Bo na tej marnej fregacie to mi się już nudzi. Nawet dobrej kantyny nie mają. Pozdrowienia od CM Regis Knox'a - dziada z pledzikiem na kolanach i harmonijką w ustach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Gem, w numerze specjalnym 2010 napisałeś odnośnie Splinter Cell Chaos Theory, że część misji w kampanii toczyła się w dzień (s. 38, recenzja SC Conviction), co jest nieprawdą, bo akurat w Chaos Theory wszystkie misje wykonywało się w mroku nocy (albo mroku w samym środku głównej bazy wojsk Korei Północnej. argh! Między innymi dlatego nie przepadam za serią ;)). Szczątkowe fragmenty rozgrywane w dzień znalazły się natomiast w Pandora Tomorrow (i znów absurdy jak krycie się w cieniu futryny drzwi (!) czy kolumn i krzesełek na lotnisku i to w ciągu dnia (!!!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wyżej, kiedy on był w głównej bazie wojsk AKP? Najwyżej w nadmorskiej baterii rakietowej. :) A ja do gema mam też uwagę odnośnie recki Conviction:

SC3000K?!SC3000000?!

Ten karabin to był SC20K. Chyba, że w Conviction występuje jakaś lepsza wersja, ale i tak chyba dwa zera za dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wyżej, kiedy on był w głównej bazie wojsk AKP? Najwyżej w nadmorskiej baterii rakietowej. :) A ja do gema mam też uwagę odnośnie recki Conviction:

SC3000K?!SC3000000?!

Ten karabin to był SC20K. Chyba, że w Conviction występuje jakaś lepsza wersja, ale i tak chyba dwa zera za dużo.

Głównej czy też nie i tak abstrakcją do granic możliwości jest przemykanie się niezauważonym w pokoju serwerowni z której wystrzeliwane były rakiety ziemia-ziemia. Jednostka o tak istotnym znaczeniu strategicznym powinna mieć większe zabezpieczenia nie mówiąc już o oświetleniu (!), nawet jeśli byłaby to republika Brunei lub autonomiczny region Laszkadiwów (ok to gra, ale ciągle chowanie się za kolumną czy też krzesłem (sic!) to szczyt absurdu). Ale żeby nie umniejszać prestiżu owych lokacji w których przyszło się nam zmagać: misja 11 tegoż Chaos Theory, japońskie ministerstwo obrony. Już na początku misji dwóch japońskich żołnierzy drwi z nawet teoretycznej możliwości ataku na tę placówkę, porównując jej obronę do siedziby CIA. I co? Znów znikamy wśród "wyimaginowanych" cieni.

Nie chcę niepotrzebnie zaśmiecać tematu subiektywnymi odczuciami do konkretnej gry nie w tym temacie co trzeba, z miejsca więc serwuję pytanie do Gema. Jako oddany fan przygód Garretta, a zarazem zwykły śmiertelnik zdany na łaskę zdawkowych informacji zamieszczanych w internecie przez twórców i fałszywych, jeśli nie głupawych insynuacji pseudo fanów tworzących własne wizje przyszłości serii, pytam, czy ekipie CD-Action wiadomo coś więcej na ten temat. Czy twórcy planują w najbliższym czasie jakiś event, lub specjalną konferencję? A może po prostu niestrudzenie mamy czekać na jakiekolwiek informacje na najbliższych targach gier jak E3, gdzie tak dziennikarze jak i szary gracz dowie się jednocześnie czegoś nowego?

Pytanie nr2. Jaki krok ze strony Eidosu byłby wg ciebie bardziej ryzykowny: stworzenie historii nowego mistrza cieni, czy też kontynuowanie, jak by nie patrzeć, dość wysłużonej działalności Mistrza Garretta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się chciałem zapytać kiedy będzie w końcu nowy Tie Fighter? Bo na tej marnej fregacie to mi się już nudzi. Nawet dobrej kantyny nie mają. Pozdrowienia od CM Regis Knox'a - dziada z pledzikiem na kolanach i harmonijką w ustach...

Kope lat, stary! I wierz mi, sam bym chcial wiedziec, czy dane nam jeszcze kiedys bedzie zasiasc za sterami GUN-a... ;)

<SALUTE>

Co by się stało gdyby nagle zabroniono produkować i spożywać pizz ?

Musielibyśmy cześciej wchodzić w chińczyka [/hermetyczne dżołki off]

http://www.wow.com/2010/04/07/world-of-war...ites-going-out/

Pytam tutaj, akurat u fana WoWa ;) Czy redakcja CDA już też dostała o tym info i możemy się za niedługo (w maju?) spodziewać jakiegoś artykułu? :)

Coś się kroi. Ale co i kiedy - ciężko powiedzieć :(

Hej Gem, w numerze specjalnym 2010 napisałeś odnośnie Splinter Cell Chaos Theory, że część misji w kampanii toczyła się w dzień (s. 38, recenzja SC Conviction), co jest nieprawdą, bo akurat w Chaos Theory wszystkie misje wykonywało się w mroku nocy (albo mroku w samym środku głównej bazy wojsk Korei Północnej. argh! Między innymi dlatego nie przepadam za serią ;)). Szczątkowe fragmenty rozgrywane w dzień znalazły się natomiast w Pandora Tomorrow (i znów absurdy jak krycie się w cieniu futryny drzwi (!) czy kolumn i krzesełek na lotnisku i to w ciągu dnia (!!!)

W sumie chodziło o kolor skyboxa - nie krycie się per se. Niemniej masz słuszność, czoło chylę.

Kolego wyżej, kiedy on był w głównej bazie wojsk AKP? Najwyżej w nadmorskiej baterii rakietowej. :) A ja do gema mam też uwagę odnośnie recki Conviction:

SC3000K?!SC3000000?!

Ten karabin to był SC20K. Chyba, że w Conviction występuje jakaś lepsza wersja, ale i tak chyba dwa zera za dużo.

Klasyczny błąd - do SC3000 (następca SC-20K) dopisałem sobie K. Mea maxima ;)

[...]Nie chcę niepotrzebnie zaśmiecać tematu subiektywnymi odczuciami do konkretnej gry nie w tym temacie co trzeba, z miejsca więc serwuję pytanie do Gema. Jako oddany fan przygód Garretta, a zarazem zwykły śmiertelnik zdany na łaskę zdawkowych informacji zamieszczanych w internecie przez twórców i fałszywych, jeśli nie głupawych insynuacji pseudo fanów tworzących własne wizje przyszłości serii, pytam, czy ekipie CD-Action wiadomo coś więcej na ten temat. Czy twórcy planują w najbliższym czasie jakiś event, lub specjalną konferencję? A może po prostu niestrudzenie mamy czekać na jakiekolwiek informacje na najbliższych targach gier jak E3, gdzie tak dziennikarze jak i szary gracz dowie się jednocześnie czegoś nowego?

Pytanie nr2. Jaki krok ze strony Eidosu byłby wg ciebie bardziej ryzykowny: stworzenie historii nowego mistrza cieni, czy też kontynuowanie, jak by nie patrzeć, dość wysłużonej działalności Mistrza Garretta?

Najszczerzej - nie mam pojęcia. Mówiło się swego czasu o wyjeździe do Montrealu w związku z Thi4fem, ale jak na razie niczego konkretnego nie ma. Zdaje się więc, że E3 najwcześniej.

Co do samej gry - ja chciałbym remake TDP i TMA bez zmian systemowych ;) A serio - jakoś tak podobała mi się myśl, że kolejnym bohaterem będzie ta dziewczynka z finału DS. Garrett jako strażnik-mentor też nie byłby zły...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Dlaczego w majowym ani w najbliższym numerze CD-Action nie pojawia się żadna recenzja o nowym dodatku do Age of Conan?? Właściwie gdyby nie reklama w Waszym czasopiśmie bym nawet o tym nie wiedział.

Jak coś pytam z czystej ciekawości, bo wcześniej takich sytuacji nie zaobserwowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca się kupić Batman: Arkham Asylum z Premium Games na laptopa? Pójdzie na luzie tylko pytam czy będzie się wygodnie bratu grało. Nie ma on pada, więc jest skazany na laptopową klawiaturę. No i czy ekran nie będzie za mały na tego typu grę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tam u Was w redakcji ma może PS3 i gra na niej w jakieś wyścigi, bo wbrew pozorom naprawdę ciężko o przyzwoitego miłośnika samochodówek na konsolach. Także jak coś to miło by było mieć tych z Was w znajomych na PSN i pograć kiedy dla przykładu w FUELa lub Grida

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownego Redaktora Gema.

Niestety z pełnym smutkiem muszę stwierdzić, że ocena Divine 2 jest kandydatem do kaszany roku. Zawsze szanowałem i nadal szanuję pracę recenzenta, bo nie jest łatwa praca, terminy, wyjazdy itp. Jednak to co się stało w przypadku D2 to zgroza!

Powiem tak:

-walka z trollem jest o wiele łatwiejsza jeśłi wcześniej pogonimy żołnierzy z karczmy, a można to zrobić zaraz po przybyciu do Broken Valley

-nekromata z kreaturami, żeby go nie znaleźć trzeba się bardzo postarać - jego grota jest bodajże powyżej Chapel Shire tam gdzie idziemy w kwestii odbicia bandyty z paki (tuż za obozem goblinów)

- wiele malutkich questów jest ukryta specjalnie, kto szuka ten znajdzie- ja grając drugą postacia odkryłem kilka malutkich sekretów

- nieszczęsna walka z Amduzjaszem, zrobiłem to łucznikiem z małą pomocą chowańca co zebrał krytyka na plecy, a wczoraj dokaneł tego wojem z dwuręcznym mieczem bez chowańca

- jest też coś takiego jak zaklinanie przedmiotów co podnosi statstyki

- głupio by było gdyby heros specjalizował się we wszystkim i miał wymaksowane wszystkie umiejętności to dopiero byłoby przegięcie, łucznik ładuje dajmy na to w zręczność i wytrzymałość, a woj w siłe i wytrzymałość

- w życiu nie zgodzę się, iż mikstury kosztują krocie to był chyba jakiś bug w recenzowanej grze

- złota można się sporo nachapać myszkując po kątach, ja po opuszczeniu wieży MAxosa miałem ok 20 tyś

- a bycie smokiem jest zatrybiste !! powodzenia każdemu kto chce przejść fiordy z buta (no i bez przybrania formy smoka) nie zrobi się sporo questów

- statystyki i umiejętności można ulepszać za pomocą czytanych ksiąg znajdowanych w rozmaitych miejscach i czytaniu w myślach NPC

- a propo czytania w myślach straty w exp bardzo szybko się odzyskuja, a uzyskane informację prowadzą często do nowych questów i itemów

- a samych itemów jest naprawdę sporo

I tu moje pytanie: Czy gem uprzedził się do Ego Draconis już w trakcie bety ??

I ja daję tej grze z czystym sumieniem +8/10

BTW: może konkurs na recenzję Divinity 2 :Ego Draconis autorstwa czytelników/forumowiczów?

Edit:

- posiadanie choańca nie jest konieczne do ukończenia gry - ja wykorzystałem drugą postacią dopiero przy oczyszczaniu latających fortec Damiana, i walce z nieszczęsnym Amdusiem nie jest niezbędny i potwierdzam, że zwierzątko może być silniejsze od postaci gracza przynajmniej patrząc na pkt hp

- wojownik ma taką fajną pasywną umiejętność jak regeneracja zdrowia działa nawet w trakcie walki i jak do tej pory bardzo mnie wspomogła, nie muszę korzystać z usług i ducha leczącego i chowańca (rozwijam do 10 poziomu)

- zmiana w smoka potrafi uratować skórę gdy na ziemi jest zbyt gorąco, wystraczy odbiec zmienić sie i zregenerować zdrówko bez ryzyka nagłej śmierci

- niewykorzystany potencjał smoczej postaci?? ja nie wiem, ale dla mnie samo latanie smokiem już jest dla mnie samą frajdą. Gdybby twórcy poszli na całość i pozwolili graczowi spopielać jednostki naziemne to byłoby zdecydowanie za ŁATWO !! tak mamy, że smok rozwala fortyfikacje i jednostki altające, a z buta roznosimy oponentów

- zgadzam się, że gra ma kilka problemów technicznych, jednak nie są one aż tak istotne, ot czasem pohaczy animacja, kamera ustawi się iście kretyńsko, ale podkreśłam nie ma to istotnego wpływu na rozgrywkę

Powiem, że wspomniany Oblivion (na tym samym silniku tak jak i Fallout 3 zresztą) ma o wiele bardziej irytujące niedoróbki techniczne. Ot na przykład losowe wykopy do Windowsa conajmnije z 15 razy podczas jednej sesji. Jedynym rozwiązaniem okazło się całkowite pernamentne wyłączenie muzyki. W zamian za to przpadł plik do deinstalacji, a gra wiesza się na kilku NPC.

I jeszcze jedno Cenega spartoliła spolszczenie w maksymalny sposób wprawijać w kłopot sporo graczy w kilku miejscach

Oczywiście jestem otwarty do prowadzenia dyskusji z każdym czy to Redaktorem gem-em czy innymi forumowicza oraz Redaktorami przy użyciu poważnych argumentówi zachowaniu wzajemnego szacunku do rozmówcy, bo z żalem stwierdzam, iż oto jest coraz trudniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...