Skocz do zawartości

Pytania do CormaCa


Polecane posty

Cormacu!

Jak podobało ci się jamsession w mecie? I dlaczego nic nie grałeś??!! :D Kurde myślałem że posłucham jak ten słynny CormaC pogrywa zawiodłem się :<

P.S. Też nie jestem wielkim fanem Page'a ale no nie można mówić, że to pitolenie. Akurat kolega podał przykład złej solówki z Zeppelin II, wholle lota love to solówka no niczym się nie wyróżniająca i w sumie nudna. Solówka godna uwagi z tejże płyty to w Lemon Song. Ogolnie piosenka jest swietna ma zaje linie basowa, chyba moja ulubiona z LZ II :D

Edytowano przez Aragord
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie (do CormaCa, oczywiście) dotyczące Indespair. Kiedyś, w minifelietonie zatytułowanym bodajże "Darmowa muzyka? Piracimy!", wspomniałeś, że udostępniliście bezpłatnie nagrania Waszego zespołu, które potem jacyś "spryciarze" umieścili w jakimś serwisie z nielegalnymi mp3. Pytanie brzmi: Można skądś pobrać legalnie te nagrania? Bo na oficjalnej stronie zespołu jest raptem jedna mp3, Google też nie był zbyt pomocny (tzn. coś tam znalazł, ale można wątpić, czy to legalne źródło).

Ta jedna dostępna legalnie empetrójka to kawałek promujący nową płytę, która właśnie kończy się miksować. Stare numery z netu usunęliśmy, bo nie chcemy, żeby ludzie szukając informacji o InDespair trafiali na stare kawałki nagrane w półamatorskim studiu.

Słuchałeś Luxtorpedy? Jakie wrażenia?

Słyszałęm ze dwa ich kawałki - nie podoba mi się.

Słuchałeś kiedyś Bucketheada, Paula Gilberta?

Słyszałem, ale nie "słuchałem" w znaczeniu "celowo włączałem".

Jarasz się Slashem?

Ani trochę.

Jak podobało ci się jamsession w mecie? I dlaczego nic nie grałeś??!! :D

Jam session to nie moje klimaty - ani nie słucham bluesa, ani go nie grywam. Nie grywam też w zasadzie żadnych kawałków poza swoimi, więc nie ma opcji, żebym pod wpływem impulsu wyskoczył na scenę i grał Zeppelinów, Sabbathów, AC/DC czy jakieś inne klasyki. Do Mety poszedłem spotkać się z kimś i pogadać. Musiałbym dogadać się wcześniej z ludźmi i ustalić, co gramy, ale wolę po prostu zagrać koncert ze swoim zespołem niż tracić czas na uczenie się cudzych kawałków.

Kurde myślałem że posłucham jak ten słynny CormaC pogrywa zawiodłem się :<

Patrz wyżej. Zapraszam za to 4 listopada do klubu Liverpool na koncert InDespair i Crimson Valley.

P.S. Też nie jestem wielkim fanem Page'a ale no nie można mówić, że to pitolenie.

Można. I co teraz? :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz będzie spina! Już wiem jak wyglądasz powinienes sie bać! :D Dobra nie bede ci juz smiecił na forum o jamsession. No cóż postaram się wpaść na koncert posłucham jaką muzykę tworzycie. A propo, sądzisz, że warto jest wydawac 500 zlotych na guitarhero jesli gra sie na gitarze? Czy własciwie nie ma to sensu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz będzie spina! Już wiem jak wyglądasz powinienes sie bać! :D Dobra nie bede ci juz smiecił na forum o jamsession. No cóż postaram się wpaść na koncert posłucham jaką muzykę tworzycie.

To akurat możesz sprawdzić tutaj:

(utwór promujący nasz nadchodzący debiutancki album).

A propo, sądzisz, że warto jest wydawac 500 zlotych na guitarhero jesli gra sie na gitarze? Czy własciwie nie ma to sensu?

Dlaczego aż 500 złotych? Jestem pewny, że można kupić używkę dużo taniej. Chyba że masz na myśli zestaw "full wypas" z perkusją. A czy warto? Zabawa jest fajna, ale sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy warto wydawać na to kasę. Ja akurat mam GH: Warriors of Rock i gitarę do PS3, ale nie używałem jej od bardzo dawna. GH to jałowa rozrywka, a ja wolę gry, które mają fabułę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę jeszcze się o coś spytać... Oczywiscie o ile pamiętasz jak spodobała ci się nasza interpretacja comfortably numb? Nie gralismy jeszcze przed nikim i chcialbym poznac opinie choćby półprofesjonalnego muzyka jakim ty jestes. Ogólnie to jak można załatwić sobie jakieś darmowe demo?? I jak wygląda sprawa z kontraktem płytowym (jakąs wiedze na przyszłość mieć trzeba :))?

Edytowano przez Aragord
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie o ile pamiętasz jak spodobała ci się nasza interpretacja comfortably numb? Nie gralismy jeszcze przed nikim

Jak na debiut było całkiem nieźle. Podobało mi się bardziej niż męczenie ludzi bluesowymi improwizacjami. Polecam Wam jednak granie z metronomem, bo trzymanie tempa to podstawa.

Ogólnie to jak można załatwić sobie jakieś darmowe demo??

Obawiam się, że w naturze nie istnieje coś takiego jak "darmowe demo". Chyba że macie jakiegoś kumpla w studiu nagraniowym i zgodzi się nagrać Was za darmo albo chcecie się bawić sami w nagrywanie, ale efekty będą słabe (choćby dlatego, że aby nagrać dobrze bębny, trzeba mieć zestaw odpowiednich mikrofonów). Można ewentualnie zarejestrować perkusję w tanim studiu, a resztę dograć samodzielnie, o ile czujecie się na siłach i jesteście dobrze obeznani z programami do nagrywania wielościeżkowego. Ja jednak polecam znaleźć tanie studio i tam wszystko zrobić, choćby nagrywając na tzw. "setkę" (czyli włączamy "record" i wszyscy gramy).

I jak wygląda sprawa z kontraktem płytowym (jakąs wiedze na przyszłość mieć trzeba :))?

Wygląda tak, że wysyłacie demo do wytwórni i na 99,9999999% nie dostajecie żadnej odpowiedzi. ;) A tak poważnie - my nawet nie szukamy wydawcy dla naszej nadchodzącej płyty. Wydamy ją sami, zachowamy dzięki temu wszelkie prawa do niej i poszukamy dystrybutorów. To chyba najlepsze rozwiązanie dla małej kapeli, lepsze niż podpisanie kontraktu z jakąś maleńką firemką (która i tak weźmie od zespołu gotowy materiał, a nie zapłaci za sesję nagraniową). Choćby dlatego, że jeśli zdarzy się cud i jakaś duża wytwórnia zechce wydać naszą płytę ponownie, pod swoją banderą, to będą rozmawiali o tym z nami, a nie z jednoosobową Slavko Metal Production z Bośni, którą znaleźliśmy na MySpace i której bezmyślnie oddaliśmy prawa do albumu podjarani tym, że ktoś zechciał go wydać. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem InDespair i muszę stwierdzić, że nie jest toto takie głupie tylko strasznie wtórne, to już było i nie sądzę, żeby dało się z takim repertuarem podbić polską scenę, która i tak jest cholernie wybrakowana jeżeli chodzi o dobry heavy czy trash. Ale próbuj, próbuj

PS. Mocny był swego czasu Miecz Wikinga i Esqarial z Kupczykiem na wokalu (LP Klassika)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem InDespair i muszę stwierdzić, że nie jest toto takie głupie tylko strasznie wtórne

Nie przypominam sobie, żebyśmy obiecywali wymyślenie nowego gatunku. Co nowego można zresztą odkryć w takim graniu?

to już było i nie sądzę, żeby dało się z takim repertuarem podbić polską scenę, która i tak jest cholernie wybrakowana jeżeli chodzi o dobry heavy czy trash

Thrash, mistrzu, thrash. A jeśli chodzi o "podbijanie sceny", to my już nie jesteśmy nastolatkami z nierealnymi marzeniami, tylko dorosłymi ludźmi, którzy zespołem zajmują się hobbystycznie, w wolnych chwilach. Nikt z nas nie pęknie ze złości, jeśli nie zrobimy kariery muzycznej, bo dla żadnego z nas nie jest to "być albo nie być".

Ale próbuj, próbuj

Ufff, kamień z serca, bo obawiałem się, że nie dostanę Twojego przyzwolenia. Ale udało się. :)

PS. Mocny był swego czasu Miecz Wikinga i Esqarial z Kupczykiem na wokalu (LP Klassika)

Też bardzo lubię te płyty, ale co w związku z tym? :) Poza tym nie da się powiedzieć, żeby Miecz Wikinga podbił polską scenę. A szkoda, bo według mnie z materiałem takim jak na "Gronach gniewu" zasługiwali na to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spox, ja bardzo się cieszę jak w Polsce powstają dobre kapele, szkoda, że żadna wytwórnia ich nie promuje, a wrzuca się do mediów chłam i kaszanę. Ewentualnie robi głupie programy w stylu Idola. Co do Miecza Wikinga to teraz klepią jako Harpia, ale to już słabiutkie...

PS Zawsze mi się kaszanił trash z thrash`em, z tego gatunku słucham tylko Kreatora

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Miecza Wikinga to teraz klepią jako Harpia, ale to już słabiutkie...

A klepią jeszcze w ogóle? Kiedyś bardzo się ucieszyłem, jak usłyszałem, że Miecz Wikinga znowu gra pod inną nazwą, ale posłuchałem kilku kawałków Harpii i zwątpiłem. Strasznie mi szkoda Miecza.

PS Zawsze mi się kaszanił trash z thrash`em, z tego gatunku słucham tylko Kreatora

Łatwiej wyczulić się na różnice w pisowni, wiedząc, że "trash" to po angielsku śmieci, a "thrash" - miażdżyć. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO no, znasz się na polskich boysbandach, ale nie wierzę, że masz wszystkie płyty oryginalne i nie dziabiesz trochę z torrentów, bo to nie sposób wszystko kupić nawet mając kasę żeby płacić po 40-60zł za płytę bo undergroundu w sklepach po prostu nie ma. Nie musisz odpowiadać, bo pewnie musiałbyś skłamać ze względu na redakcję tępiącą piractwo, ale możesz mi podrzucić nazwy paru polskich kapel grających heavy albo przyzwoity THRASH z wyjątkiem tych znanych i oklepanych: TSA, Turbo, Acid Drinkers, Esqarial itd. no i oczywiście InDespair:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to nie sposób wszystko kupić nawet mając kasę żeby płacić po 40-60zł za płytę bo undergroundu w sklepach po prostu nie ma.

W sklepach to nawet ciężko dostać starsze nagrania Metalliki i Iron Maiden ;)

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Czego aktualnie słuchasz?

Tego samego, co zwykle - Testament, Black Label Society, Primal Fear, Iced Earth, Amonów i wielu innych kapel.

- Co lubisz bardziej: poznawać nowe kapele, czy słuchać kolejnych krążków tych już znanych?

Fajnie jest odkryć dla siebie jakąś nową kapelę, ale to zdarza mi się bardzo, bardzo, bardzo rzadko.

- Słuchałeś nowej płyty Anthrax?

Jakichś pojedynczych kawałków. Porywają mnie tak samo jak inne numery Anthraksu, które słyszałęm wcześniej - czyli właściwie wcale. :)

- Czy uważasz, że nowa płyta Metalliki to będzie jedno wielkie "nieporozumienie"?

Nowa płyta kogo? Aaaa, Lou Reeda. :P Tak poważnie, to nie interesuje mnie wcale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach to nawet ciężko dostać starsze nagrania Metalliki i Iron Maiden

Nieprawda. Za każdym razem, jak jestem w empiku, widzę na półkach stare nagrania tych powyższych zespołów oraz inne Sabbathy, Zeppeliny, Slejery i tym podobne klasyki. Wystarczy się rozejrzeć. ;) A przecież empik to nie jedyny sklep w Polsce oferujący CD z muzyką, więc nie wiem skąd takie wnioski wysunąłeś. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO no, znasz się na polskich boysbandach, ale nie wierzę, że masz wszystkie płyty oryginalne i nie dziabiesz trochę z torrentów

Bla, bla, bla, stara śpiewka.

bo to nie sposób wszystko kupić

A po co mam kupować wszystko? Mam ok. 160 orygnalnych albumów. Kupuję to, co chcę mieć i czego będę słuchał. Jestem fanem Maidenów, ale nie odczuwam potrzeby zebrania całej ich dyskografii, bo np. nasłuchałem się "Virtual XI" jeszcze z kasety magnetofonowej i wiem, że nawet jeśli kupię CD, to nie wrócę do tego albumu.

nawet mając kasę żeby płacić po 40-60zł za płytę bo undergroundu w sklepach po prostu nie ma.

Kiedy to ja ostatnio kupiłem coś w sklepie... A, nowe Amon Amarth, ale to się nie liczy, bo nie było to w Polsce, a natrafiłem na wydanie limitowane, zabijając czas w centrum handlowym w Londynie w czasie wyjazdu służbowego. Płyty kupuję głównie na Allegro i - jak już wspomniałem - nie rzucam się na wszystko. W dobie internetu zazwyczaj można ocenić, czy warto na album wydawać pieniądze - na MySpace, na YouTubie, ściągając i streamując darmowe single z oficjalnych stron zespołów i wytwórni. Natomiast jeśli chodzi o płyty "mniejszych" zespołów, trudno lub wcale niedostępne w sklepach, to da się je kupić na koncertach lub na Allegro bezpośrednio od kapel. Pomijam już fakt, że Ebay daje dostęp do rzeczy, których w Polsce nikt nie dystrybuuje.

Nie musisz odpowiadać, bo pewnie musiałbyś skłamać ze względu na redakcję tępiącą piractwo

Skoro założyłeś już wszystko z góry, to co ja Ci się będę tłumaczył?

ale możesz mi podrzucić nazwy paru polskich kapel grających heavy albo przyzwoity THRASH z wyjątkiem tych znanych i oklepanych: TSA, Turbo, Acid Drinkers, Esqarial itd. no i oczywiście InDespair:)

Chainsaw, Testor, Chain Reaction, Witchking, Horrorscope, Made of Hate, The Sixpounder, CETI, Privateer - to tak na szybko. Z klasyki Wilczy Pająk i Stos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Macie już chociaż światełko w tunelu prowadzącym do drugiego singla?

Tak. Czekamy na ostateczny master całej płyty i rozważymy wtedy wrzucenie zwyczajne wrzucenie streama do sieci, bez żadnego filmiku z cudami i wiankami na kiju. Może wtedy akurat będziemy już mieli gotową okładkę, to ją od razu pokażemy. Nie możemy się zresztą doczekać udostępnienia drugiego kawałka, więc nie będziemy tego niepotrzebnie odkładali. Będzie też medley z fragmentami wszystkich numerów z płyty, ale to raczej przy okazji jej premiery.

2. Ty i Asia to bliźnie dusze czy raczej zasada, że przeciwieństwa się przyciągają?

Chyba bardziej to drugie. Asia jest spokojna i pokojowo nastawiona do świata, a kiedy ja się wkurzę, to trudno ten fakt przegapić. :)

3. Masz (miałeś) kogoś, na kim się w życiu wzorowałeś?

Nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bardziej to drugie. Asia jest spokojna i pokojowo nastawiona do świata, a kiedy ja się wkurzę, to trudno ten fakt przegapić. :)

Mam podobnie. Jak się wnerwię, to mam Dead Island zamiast pokoju. :wink:

Okładka będzie w jakim stylu? Tzn. jaki motyw? Brutalność czy stonowanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...