Skocz do zawartości
enki

Pytania do enkiego

Polecane posty

Dlaczego LoL Cię tak wciągnął? ;)

Otręby ? produkt powstały z przemiału zbóż pszenicy, owsa lub żyta. W skład otrąb wchodzi w głównej mierze zewnętrzna warstwa ziarna, to jest warstwa owocowo nasienna. Głównymi produktami przemiału są: mąka, i/lub kasze oraz otręby.

Otręby zawierają dużą ilość błonnika, witamin i makro- oraz mikroelementów. Przyczyniają się do sprawniejszego funkcjonowania układu pokarmowego. Pomagają w profilaktyce schorzeń przewodu pokarmowego (rak jelita grubego, rak żołądka) oraz przy chronicznych zaparciach.

Od pewnego czasu otręby, dzięki wspomnianym zaletom, są propagowane jako składnik zdrowej diety. Stanowią dodatek do pieczywa, także cukierniczego, płatków, musli itp. Używane są też jako swoisty ?wypełniacz? dla osób stosujących diety niskokaloryczne ? w dużej części są nieprzyswajalne przez organizm, a powodują uczucie sytości.

Otręby w głównej mierze stosowane są jako pasza w hodowli zwierząt.:ninja:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem sobie dziś w GTA IV i nagle słyszę (w kafejce; po raz drugi w ogóle, bo kiedyś też to tam rozbrzmiało) w The Jurney jakiś fajny instrumentalny utwór, do tej stacji dziwnie mi niepasujący. No to wio do samochodu (dobrze, że miałem go zaparkowanego pod budynkiem :wink: ), przełączam na tę rozgłośnie, a że brat miał telefon, Androida i taką fajną aplikacyjkę, to przytknąwszy do głośnika komórkę, sprawdził, co zacz. A tu Pruit Igoe - rzeczywiście fenomenalna rzecz, a klimat ma taki, że faktycznie aż się chce zainteresować i tematem, i samym kompozytorem :wink:

Edytowano przez guest531
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zaradności zatem :] Podpowiem tylko na przyszłość (w razie, gdyby brata nie było w pobliżu), że Niko może w każdej chwili zadzwonić na numer ZiT (948 555 0100), dzięki czemu będziesz mógł sprawdzić tytuł danego kawałka w grze. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o zaradność mi chodzi, a o fakt, że rzeczywiście ten kawałek jest wart uwagi, a i chyba całego filmu poszukam, bo soundtrack i to, co o tej produkcji wiem, prezentuje się niezmiernie ciekawie :wink: No i pamiętałem, że jest taka opcja, ale że jestem w grze dość niedaleko, to nie wiedziałem, czy powinienem mieć ten numer w książce telefonicznej, czy to po prostu on gdzieś w grze występuje na jakimś bilboardzie czy coś. A czas naglił :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o serii Call of Duty, i zapowiadanym MW 3? Czy grałeś w pierwsze części tejże serii, czyli: Cod 1, i 2 {rzucanie ziemniakiem do wanny +5 do bycia prawdziwym tavarishem} Dla mnie trójeczka jest osobiście porażką Activision, które przez to strzeliło sobie w stopę. Zatem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj enki. Wolnym krokiem zbliżam się do zagrania w League of Legends i jako, że to podobno jedna z Twoich ulubionych gier chciałbym Cię zapytać, czy znasz może jakieś dobre poradniki, porady dla początkujących w świecie LoL ? Albo jeśli możesz, to poleć coś, co może mi pomóc na początku nie cierpieć za bardzo.

Edytowano przez ValKynaZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grze jest całkiem kompetentny tutorial i możliwość gry z botami. Poza nią polecam na sam początek poradnik na oficjalnej stronie, a także potem tutoriale na youtube.

Niestety na samym początku czeka cię trudne zadanie nauczenia się zdolności wszystkich ponad 80 postaci, które możesz spotkać w grze, by wiedzieć, czego można się po nich spodziewać. A do tego już potrzebne będzie ogranie (plus filmiki na youtube, np. champion spotlighty riot games).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...