Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Witam

Od dłuższego czasu nurtuje mnie pewne pytanie. Jak wiadomo na przeróżnych targach pokroju niedawnego E3 spotykają się dziennikarze z wielu krajów. Zastanawiam się jakie panują między nimi nastroje. Czy są przyjkacielskie(no bo jakby nie patrzeć to jesteście kuplami po fachu), neutralne, czy wrogie (bo na takich imprezach zapewne najważniejszym celem jest dowiedzenie czegoś naprawdę istotnego na temat danych produkcji) ?

Jaka moze byc wrogosc pomiedzy np. nami a np. Holendrami? Ogolnie jest mlyn i nie ma czasu na jakies pierdoly typu "integracja".

A nawet jak sie polska konkurencje spotyka(lo) to bylo normalnie - nie jakas wielka przyjazn ale tez zadnej wrogosci, po prostu "jestesmy w pracy, robimy swoje".

Wybierasz się może 7 lipca na koncert Queen+Adam Lambert na Stadionie Miejskim w ramach Rock in Wroclaw Festival? Wokalista może i ssie jak stary, dobry zelmer, ale sam fakt zobaczenia i posłuchania na żywo takich legend jak Brian May czy Roger Taylor wydaje się być kuszący tongue_prosty.gif

Ja mam zasade, ze nie chodze na koncerty "legend". Jesli nie dane mi bylo ujrzec ich w szczytowej formie, to lepiej nie patrzec na juz nieco "wyleniale" gwiazdy, wole ich pamietac pieknymi i mlodymi. Queen bez Freddiego - phew, no wybacz, nie ma takiej opcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz tyle czasu na wszystko, ogarniałem kiedy jeszcze nie było twoich recenzji, ale teraz jesteś Superaktywny na forum, odpowiadasz na listy i dajesz recenzję i do tego prywatne przemyślenia i jak mówią fani teorii spiskowych jesteś naczelnym CDA(ja tam takim, aż fanem nie jestem)? Ja jako skarbnik klasowy myślę że mam samobójstwo, ale skąd ty masz tyle czasu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos, co jest warte max. 2000 zl biggrin_prosty.gif

No wybacz, nie ma czegos jak "ta jest lepsza niz inne". Wszystkie sa dobre, gdy bedziesz umial wykorzystac ich mozliwosci...

Popatrz co maja kumple (jak maja) i kup jakis model tej samej firmy, to bedziecie np. mogli sobie szkla pozyczac...

A jak nie maja - idz do sklepu i pomacaj, ta ktora ci bedzie najlepiej w reku lezec, to bedzie ta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie uzywasz polskich znakow? Przyzwyczajenie do czatu w grach?

Dawno, dawno temu, gdy internet dopiero wyłaniał się z piekielnych czeluści by opanować nasz piekny kraj, wielu użytkowników miało różne standardy kodowania znaków, tzn ty pisałeś np. "ł", a odbiorca otrzymywał "&$$%". Podobno taki ciąg znaków powodował też chorobę wrzodową u czytającego, ale nie ma udokumentowanych przypadków. Było to w czasach gdy Smuggler był w kwiecie wieku, a ja ledwo dostawałem do klawiatury. By zapobiec temu zjawisku zwanemu potocznie "krzakami" użytkownicy nie stosowali polskich znaków diaktrycznych, albowiem znacznie łatwiej zrozumieć "okaz nam pan laske" niż "oka$#% na pan #@#$sk*^$". Większość dzisiejszych użytkowników sieci niepamięta tamtych pięknych czasów, a ci którzy pamiętają (np. ja) przystosowali się do nowych standardów pisania z "ogonkami". Ale Smuggler, tak ja dinozaury, się nie przystosował. Z tym, że dinozaurów nie ma, a SMG jest.

Inne podania ludowe mówią, że Smuggler ma zepsutą klawiaturę, jeszcze inne dodają, że urodził się bez kciuków, przez co nie ma możliwości sięgnięcia do klawisza alt.

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie, ale zamierzam to nadrobic - dla zasady co drugi urlop spedzam "gdzies w Polsce" - zwykle preferuje polnoc (morze, Mazury) ale ostatnimi laty szukam tez innych klimatow (np. Bieszczady). Wiec i na Podlasie pewnie zawitam.

Takie małe pytanie: czemu twój avatar przedstawia owego słynnego, nieco leniwego kota będącego miłośnikiem włoskiej kuchni?

Bo lubie koty, lubie Garfielda i sie z nim identyfikuje poniekad - tzn. z jego filozofia. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jesteś przeciwnikiem piractwa, ale jedna rzecz jest kompletnie nielogiczna. Jak ukradnę grę (poniżej 200 zł) ze sklepu wtedy najwyżej dostanę mandat, a jak mnie nie wykryją to mam normalną wersję gry - nie piracką, chociaż ukradzioną. Zaś gdy pobiorę grę z torrentów bądź z innego serwisu pirackiego, wtedy to jest przestępstwo - karalne w sądzie. I gdzie tu logika!?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki najbardziej beznadziejny prezent na swoje urodziny dostałeś poza(o ile było tak) niczym ?

Zdziwisz się że dla mnie był to....telefon komórkowy, może i taki telefon to fajna sprawa a że można sobie kontakty utrzymwać i takie tam trelemorele, ale nie dla mnie, nie mówię tak że ten telefon co dostałem to jakiś z niskiej półki po prostu nie korzystam z takich rzeczy bo jestem bardziej przyzwyczajony do domowego niż komórki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Minotauro @ piątek, 27 styczeń 2012 - 16:50)

Ludzie wypożyczają książki, które ktoś kiedyś ,,wrzucił" na półki-podobnie jest w internecie ze wszelkim rodzajami filmów, muzyki i gier. Czy Ty-jako zagorzały przeciwnik piractwa- jesteś przeciwnikiem istnienia bibliotek?

Nie mam nic przeciwko bibliotekom. Wiem, ze to dziwne, ze ksiazki sie wypozycza, a gry nie itd. No ale tak sie juz jakos "ustalilo..."

Nie szkoda Ci praw autorskich pisarzy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Minotauro

Wydaje mi się, że Smuggler jak i wielu innych użytkowników tego forum uważa piractwo za złe nie tylko dlatego, że tak podpowiada im ich moralność, ale przede wszystkim dlatego, że jest ono zakazane w polskim prawie, dokładniej - reguluje je ustawa o prawie autorskim. W tej samej ustawie, można znaleźć też fragment:

art. 28 pr.aut.:

Biblioteki, archiwa i szkoły mogą:

1) udostępniać nieodpłatnie, w zakresie swoich zadań statutowych, egzemplarze utworów rozpowszechnionych;

2) sporządzać lub zlecać sporządzanie egzemplarzy rozpowszechnionych utworów w celu uzupełnienia, zachowania lub ochrony własnych zbiorów;

3) udostępniać zbiory dla celów badawczych lub poznawczych za pośrednictwem końcówek systemu informatycznego (terminali) znajdujących się na terenie tych jednostek.

Zatem i zasadę funkcjonowania bibliotek i określeniem czym jest piractwo "zajmuję się" ten sam akt prawny.

W tej chwili twoje ostatnie pytanie wygląda trochę prowokacyjnie, tak jakbyś zapytał: "pochwalasz to, że ta 14 letnia dziewczynka zabiła napastnika w obronie własnej, w sytuacji zagrożenia życia, czy w takim razie nie masz nic przeciwko morderstwom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statry, co to za miznerne prowokacje? To ty mi odpowiedz tak/nie - nadal pijesz denaturat?

Potepiam piractwo, gdyz jakos ktos, kto zyje z tego co napisze wiem jak kto jest, gdy jakas menda "dzieli sie" nie swoim wysilkiem z innymi. Potepiam, gdyz uwazam, ze argument "nie stac mnie, to kradne" jest do bani.

A co do ostatniego zdania to w Biblii z jednej strony jest "nie zabijaj" a z drugiej "czarownicy zyc nie pozwolisz". I co? Jestem przeciw karze smierci, nie jestem przeciwko usprawiedliwionej samoobronie, nawet jesli konczy sie smiercia napastnika i nie widze tu zadnej sprzecznosci, gdyz poza faktem., ze ktos traci zycie obie sytuacje nie maja nic wspolnego.

CYTAT(Minotauro @ piątek, 27 styczeń 2012 - 16:50)

Ludzie wypożyczają książki, które ktoś kiedyś ,,wrzucił" na półki-podobnie jest w internecie ze wszelkim rodzajami filmów, muzyki i gier. Czy Ty-jako zagorzały przeciwnik piractwa- jesteś przeciwnikiem istnienia bibliotek?

Nie mam nic przeciwko bibliotekom. Wiem, ze to dziwne, ze ksiazki sie wypozycza, a gry nie itd. No ale tak sie juz jakos "ustalilo..."

Nie szkoda Ci praw autorskich pisarzy?

Jesli oni nie wyrazaja sprzeciwu, to ja nie bede bardziej papieski niz oni. Jesli jakis tworca gry wrzuci ja do sieci "za free" to tez nie widze problemu w tym, ze ludzie ja sobie kopiuja. Ale jesli sobie tego nie zyczy i nie chce...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, że nie wyrażają sprzeciwu? Chyba że przed wypożyczeniem książki, sprawdzasz, co jej autor sądzi na temat obecności jego dzieł w bibliotekach, to zwracam honor.

@Minotauro

Wydaje mi się, że Smuggler jak i wielu innych użytkowników tego forum uważa piractwo za złe nie tylko dlatego, że tak podpowiada im ich moralność, ale przede wszystkim dlatego, że jest ono zakazane w polskim prawie, dokładniej - reguluje je ustawa o prawie autorskim. W tej samej ustawie, można znaleźć też fragment:

art. 28 pr.aut.:

Biblioteki, archiwa i szkoły mogą:

1) udostępniać nieodpłatnie, w zakresie swoich zadań statutowych, egzemplarze utworów rozpowszechnionych;

2) sporządzać lub zlecać sporządzanie egzemplarzy rozpowszechnionych utworów w celu uzupełnienia, zachowania lub ochrony własnych zbiorów;

3) udostępniać zbiory dla celów badawczych lub poznawczych za pośrednictwem końcówek systemu informatycznego (terminali) znajdujących się na terenie tych jednostek.

Zatem i zasadę funkcjonowania bibliotek i określeniem czym jest piractwo "zajmuję się" ten sam akt prawny.

W tej chwili twoje ostatnie pytanie wygląda trochę prowokacyjnie, tak jakbyś zapytał: "pochwalasz to, że ta 14 letnia dziewczynka zabiła napastnika w obronie własnej, w sytuacji zagrożenia życia, czy w takim razie nie masz nic przeciwko morderstwom.

A ściąganie piosenek z neta na własny użytek jest legalne icon_wink.gif

Edytowano przez guest531
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statry, co to za miznerne prowokacje? To ty mi odpowiedz tak/nie - nadal pijesz denaturat?

Potepiam piractwo, gdyz jakos ktos, kto zyje z tego co napisze wiem jak kto jest, gdy jakas menda "dzieli sie" nie swoim wysilkiem z innymi. Potepiam, gdyz uwazam, ze argument "nie stac mnie, to kradne" jest do bani.

A co do ostatniego zdania to w Biblii z jednej strony jest "nie zabijaj" a z drugiej "czarownicy zyc nie pozwolisz". I co? Jestem przeciw karze smierci, nie jestem przeciwko usprawiedliwionej samoobronie, nawet jesli konczy sie smiercia napastnika i nie widze tu zadnej sprzecznosci, gdyz poza faktem., ze ktos traci zycie obie sytuacje nie maja nic wspolnego.

To do mnie było? Jeśli tak to:

a) pije, ale tylko przez chleb

b) przeczytaj uważniej mojego posta, może zauważysz, że wcale nie do ciebie pije, tylko do Minotauro, któremu to zarzucam tendencyjność pytania i to, że jest prowokacyjne, w podobnym stylu, jak to, które podałem w przykładzie. Otóż Minotauro uważa, że prawo autorskie i funkcjonowanie bibliotek stoją ze sobą w hmm konflikcie, a rzeczywistości oba zagadnienia są uregulowane w jednej ustawie. Tak samo, jak podany przeze mnie przykład w kodeksie karnym..

Czyli łopatologicznie: nie widzę nic złego w działaniu bibliotek, gdyż podstawę do ich działania daje ustawa, dzięki której prawo autorskie w Polsce jest chronione, i ich idea funkcjonuje równolegle z prawem autorskim, do tego chyba żaden autor książki nie ma pretensji.

c) Podałeś powody dla których potępiasz piractwo. ok. Ja podałem dwa inne powody dla których JA, wielu użytkowników forum i myślę że TY także potępia to zjawisko - są to moralność i poszanowanie prawa. Czy się pomyliłem, że tak się uniosłeś?

A jeśli to nie do mnie to sorki tongue_prosty.gif

Edytowano przez kafarek15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Co by tu napisać i nie strzelić głupstwa? Czy lubisz tabakę? Ewentualnie inne używki poza szkocką?

(Po cichu liczę na odpowiedz)cool_prosty.gif

A i jeszcze jedna mała prośba; używaj proszę znaków interpunkcyjnych, tak trochę dziwnie to wygląda gdy wszyscy poza Tobą je używają.

Edytowano przez mich111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów :D

Mój pierwszy post i pierwsze pytanie do ulubionego redaktora.

Jaki aparat proponujesz dla początkującego fotografa? Ciekawi mnie to bo siostra ma zamiar wybrać się do szkoły fotograficznej [czy jak to się tam profesjonalnie nazywa] i zastanawia się nad kupnem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...