Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

@Frank

Kim jest Smugg było i pewnie jest dalej na pewnej-bardzo-znanej-stronie-z-informacjami:) Ale niestety ręce bolą żeby wpisać w "guglu" Smuggler i poszukać po kilkunastu stronach:) Sam nigdy nie szukałem kim jesteś drogi Smugglerze, ale sam jak to (niechcący) zobaczyłem, zacząłem się zastanawiać jak ja mogłem tego nie zauważyć:)

Ile masz gier na liście "do kupna od razu" z tych które mają premierę pod koniec roku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Smg, pierwszy raz dalem fotki do labu, moglem takich rzeczy nie wiedziec. Zadnej zgody na nic nie podpisywalem, zaplacilem od razu z gory, ale gdybym wiedzial ze wyjda tak a nie inaczej, to uwierz mi, ze bylaby klotnia :P. A punkt foto to byl zwykly Kodak. A z ta korekta to jakies nieporozumienie, to ja ustalam jakie ma byc " naswietlenie " fotki, a nie jakis pracownik po techniku budowy jaskin czy mieszania pasz. A zaplacic te 60 zeta za 50 fotek to nie jest malo, prawda?

Dziekuje za odpowiedz:)

Napisales w pierwszym zdaniu odpowiedzi " POszukaj ", czyzby jakies uwarunkowania polityczne? :P ( zartuje )

A tak na powaznie, to uwazasz, ze aparat czyni mistrza, czy bardziej licza sie umiejetnosci fotografa niz sprzet. Potrafilbys zrobic zwykla malpka zdjecie godne uwagi?

No i jeszcze na koniec chcialbym sie zapytac, co sadzisz o gotowych akcjach do photoshopa? wiadomo ze jestem amatorem, ale takie cos raczej pomaga w oswojeniu sie z programem/obrobko zdjec, czy raczej radzisz aby wszystko robic manualnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smugglerze, wyciągnę Twoją przeszłość ;) Byłeś swego czasu scenowcem, cosik mieszałeś na ami-scenie pod ksywką Sorcerer. Mógłbyś zdradzić, do jakiej grupy (grup) należałeś, co robiłeś, w jakich produkcjach się odcisnęła Twoja twórczość etc? I czy mówi Ci coś ksywka innego scenera, v0yager?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na powaznie, to uwazasz, ze aparat czyni mistrza, czy bardziej licza sie umiejetnosci fotografa niz sprzet. Potrafilbys zrobic zwykla malpka zdjecie godne uwagi?

No i jeszcze na koniec chcialbym sie zapytac, co sadzisz o gotowych akcjach do photoshopa? wiadomo ze jestem amatorem, ale takie cos raczej pomaga w oswojeniu sie z programem/obrobko zdjec, czy raczej radzisz aby wszystko robic manualnie?

Dobry sprzet POMAGA zrobic DOBRE zdjecie komus, kto WIE jak je zrobic - tak jak dobry bolid F1 pomoglby Kubicy zajac wyzsze miejsce w wyscigu. Ale tobie czy mnie takowy bolid NIC by nie pomogl, a nawet pewnie utrudnil jazde, prawda? Dobra fotka to dobry kadr w odpowiednum swietle i COS do przekazania. Mozna to uzyskac kazdym aparatem, choc zawodowym mozna to pewnie zrobic LADNIEJ. Ale sam aparat - nawet najlepszy - dobrego zdjecia nie zrobi, prawda?

Smugglerze, wyciągnę Twoją przeszłość ;) Byłeś swego czasu scenowcem, cosik mieszałeś na ami-scenie pod ksywką Sorcerer. Mógłbyś zdradzić, do jakiej grupy (grup) należałeś, co robiłeś, w jakich produkcjach się odcisnęła Twoja twórczość etc? I czy mówi Ci coś ksywka innego scenera, v0yager?

Sorcerer to byla ksywka pod ktora TYLKO pisalem do C&A, bo na poczatku bylem ambitny i nie chcial "komercjalizowac" nicka "Smuggler". :) Na scenie dzialem i to sporo, ale szczegolow nie podam, bo to umozliwiloby moja identyfikacje. ;)

1Czy masz jakieś zwierzęta ?

Tasiemca? :)

2Od kiedy lubisz koty? :happy:

Odskad sprobowalem pierwszego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje fotki, zainspirowały mnie do fotografowania. Już dawniej lubiłem robić zdjęcia ale twoje pokazały mi że można zrobić coś z niczego. Co radzisz kupić dla początkującego fotografa - amatora? W jaki sposób osiągasz takie efekty? (bo widzę, że to co jest na zdjęciach nie jest naturalne). Prawdo podobnie padły podobne pytania ale po obejrzeniu kilkudziesięciu stron poległem w szukaniu.

Edytowano przez grzegor9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje fotki, zainspirowały mnie do fotografowania. Już dawniej lubiłem robić zdjęcia ale twoje pokazały mi że można zrobić coś z niczego. Co radzisz kupić dla początkującego fotografa - amatora?

Aparat fotograficzny. Stary, doprecyzuj, to ja tez udziele konkretnej odpowiedzi. BO na razie to "lubie samochody. Jaki mi radzisz sobie kupic."

W jaki sposób osiągasz takie efekty? (bo widzę, że to co jest na zdjęciach nie jest naturalne).

>>>Ale ossochozzi? Obrabiam foty w PS ale gwarantuje, ze wiekszosc jest naturalna, a pod PS co najwyzej uwidaczniam jakis element...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi głównie o tą kolorystykę no i zawsze masz idealne światło. To też efekt programu? Czy raczej efekty w aparacie, a na światło po prostu czekasz. Zawsze mnie to ciekawiło. Na aparatach nic się nie znam (na razie robię zdjęcia moim K800i :D) mam kupić od razu wypasioną cyfrówkę czy na razie jakaś tania wystarczy? Szczerze sam nie wiem o co zapytać w tej kwestii na razie mam tą "iskierkę" to fotografowania. Co do PS to raczej nie, po zwyczajnie mnie nie stać (200- 300 zł na allegro)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sadzisz o muzyce CormaCa i Huta?

Nie jestem wielkim fanem ani jednej ani drugiej, ale tez obu moge sluchac bez bolu :). Blizej mi jednak do rocka niz hiphopu,,,

Jak ci minął urlop??? :P Nie wiem czy już ktoś o to pytał...:D

Nie najgorzej, choc niestety z przyczyn obiektywnych (choroba zony) nie bylo az tak fajnie jak liczylem, bo paru zaplanowanych rzeczy nie zrobilem. Ale - cieple morze, rafy, plaze, zabytki Egipty i Izraela, pustnie, gory... zaliczylem. :)

Z tym tasiemcem to naprawdę, czy tylko żartujesz?

Nie wiem, do d... sobie nie zagladalem zeby to zweryfikowac :laugh:

Chodzi mi głównie o tą kolorystykę no i zawsze masz idealne światło. To też efekt programu?

Kolorystyka to efekt (glownie) swiatla i balansu bieli, choc i spod PS czasem cos dokladam. Ale niewiele. A swiatlo - na dobre swiatlo sie czeka i wtedy sie robi fotki. Na tym to wlasnie polega. Nie dorobisz tego programem graficznym, chyba ze wyrenderujesz scenke i powiesz, ze to fotka.

Czy raczej efekty w aparacie, a na światło po prostu czekasz. Zawsze mnie to ciekawiło. Na aparatach nic się nie znam (na razie robię zdjęcia moim K800i :D) mam kupić od razu wypasioną cyfrówkę czy na razie jakaś tania wystarczy? Szczerze sam nie wiem o co zapytać w tej kwestii na razie mam tą "iskierkę" to fotografowania. Co do PS to raczej nie, po zwyczajnie mnie nie stać (200- 300 zł na allegro)

>>>Kup uzywanego Canona A610 na allegro (ok. 300 zl) i bedziesz mial znakomity aparat, lepszy od nowek po 1000 zl w sklepie. Serio. A dlatego na allegro, ze juz go nie robia. Ale uzywke trafic latwo, a to naprawde znakomity sprzet. Sam go tez posiadam (miedzy innymi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za rady. Jeszcze zapytam jak wygląda sprawa z konserwacją takich aparatów? Czym najlepiej czyścić obiektyw?

Niczym. Najlepiej w ogole nie czyscic. Serio. Czyszczac mozesz to porysowac, a poki ci ptak nie nasra na przednia soczewke to syfy nue maja ZADNEGO znaczenia dla jakosci fot.

A rysy i owszem, bo przy foceniu pod swiatlo daja odbicia swiatla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uważasz, czy wypalaie lasów w Argentynie ma wpływ na produkcję piwa w Europir?

To było pytanie rozgrzewkowe. :laugh:

A teraz na serio. Czy czekasz z niecierpliwością na Assasin's Creeda 2? Czy może w twej głowie powstała myśl: Eee, nie warto, pewnie znowu coś spartaczą?

Edytowano przez Major Domo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uważasz, czy wypalaie lasów w Argentynie ma wpływ na produkcję piwa w Europir?

To było pytanie rozgrzewkowe. :laugh:

A teraz na serio. Czy czekasz z niecierpliwością na Assasin's Creeda 2? Czy może w twej głowie powstała myśl: Eee, nie warto, pewnie znowu coś spartaczą?

Po prostu czekam i sie zobaczy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do aparatu twojego taty to... masz http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cyfro...asyshare_z740.0. - kiepski

A moj tata ma jakiegos Nikona - lustrzanke ale niewiem jaki model za bardzo ale robi nia super zdjecia. Podobne w twoim stylu Smugg ;]. Trzyma je nawet w jakims serwisie ale niepamietam nazwy WWW i niepokarze.... Jak przypomne sobie to ci wysle linka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...