Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Smugg ma internet w domu od jakiegoś czasu. Sorki, że odpowiadam za ciebie, ale pisanie to samo po raz kolejny raczej przyjemności ci nie sprawia, prawda?

1. Co myślisz o tym całym ociepleniu klimatu? Bujda ekologów, czy nieciekawa prawda? A może naturalna kolej rzeczy?

2. Lubisz majonez? Na przykład za jajkami...lub frytkami...albo pizzą, mniam!

3. Przeglądasz czasem forumowe blogi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś "Biblię Szatana" (Anton Szandor LaVey) czy może nie słyszałeś( jeżeli nie słyszałeś to jako że jesteś inteligentną osobą albo dobrze grasz :) polecam książkę bo osoba myśląca ją zrozumie i te mądre fakty dobrze odczyta :) oczywiście nie nakłaniam nie chcę urazić żadnych przekonań bo podchodzę do tej książki jak tylko do książki )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś "Biblię Szatana" (Anton Szandor LaVey) czy może nie słyszałeś( jeżeli nie słyszałeś to jako że jesteś inteligentną osobą albo dobrze grasz :) polecam książkę bo osoba myśląca ją zrozumie i te mądre fakty dobrze odczyta :) oczywiście nie nakłaniam nie chcę urazić żadnych przekonań bo podchodzę do tej książki jak tylko do książki )

No ja Ciebie prosze..."Dzielo" LaVeya jest mniej wiecej tak sensowne jak popłuczyny Alistera Crowleya....Ni to mądre ni to śmieszne....Juz lepiej sobie poczytaj Nietzschego, Kanta...oni przynajmniej coś sobą reprezentują. Albo najlepiej pozostań przy "dziełach wybranych" Joanne Kathleen Rowling. :laugh: :laugh: :laugh:

Bez napinki pozdrawiam:-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś "Biblię Szatana" (Anton Szandor LaVey) czy może nie słyszałeś( jeżeli nie słyszałeś to jako że jesteś inteligentną osobą albo dobrze grasz :) polecam książkę bo osoba myśląca ją zrozumie i te mądre fakty dobrze odczyta :) oczywiście nie nakłaniam nie chcę urazić żadnych przekonań bo podchodzę do tej książki jak tylko do książki )

No ja Ciebie prosze..."Dzielo" LaVeya jest mniej wiecej tak sensowne jak popłuczyny Alistera Crowleya....Ni to mądre ni to śmieszne....Juz lepiej sobie poczytaj Nietzschego, Kanta...oni przynajmniej coś sobą reprezentują. Albo najlepiej pozostań przy "dziełach wybranych" Joanne Kathleen Rowling. :laugh: :laugh: :laugh:

Bez napinki pozdrawiam:-)

Wiem troszkę się źle wyraziłem może ale pomijając fakty o magi to ma racji co do zachowań współczesnych ludzi i tego udawania bycia "pobożnym człowiekiem"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos oglądania:

Widziałeś juz Bękarty wojny?

Nie, nie mialem czasu, ostatnio sporo sie u mnie dzialo (zona w szpitalu - juz wyszla na szczescie) ani czasu, ani nastroju na kino.

Czytałeś "Biblię Szatana" (Anton Szandor LaVey) czy może nie słyszałeś( jeżeli nie słyszałeś to jako że jesteś inteligentną osobą albo dobrze grasz :) polecam książkę bo osoba myśląca ją zrozumie i te mądre fakty dobrze odczyta :) oczywiście nie nakłaniam nie chcę urazić żadnych przekonań bo podchodzę do tej książki jak tylko do książki )

Czytalem cos - ale czy jego, czy Crowleya, juz nie pamietam. W kazdym razie w wielki zachwyt nie wpadlem, oczy mi sie nie otworzyly itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zastanawia cie czasem jakimi szczęśliwymi ludźmi muszą być ci których głównym problemem jest to jak wyglądasz ile masz lat i czy zaliczasz się do gatunku homo sapiens? Bo wszyscy wokoło mnie mówią że sobie specjalnie taka otoczkę tajemniczości z tworzyłeś, przecież jak słucham tych przygłupów to po ich zeznaniach wygląda na to że jesteś mroczna postacią której nikt nie widział i w cieniu przemykasz kiedy nikt nie widzi. Przecież oni przez ciebie pewnie nawet nie założą rodziny tylko jak to w filmach jest zamkną się w małym pokoju odetną od świata ściany obkleją w gazety i będą wyliczać kim jesteś a jeszcze trochę a będziesz opisywany w książkach typu "10 największych teorii spiskowych".

PS jako że lubisz garfielda to obejrzyj ten o to filmik z kotem

:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tylu latach odpowiadania na listy, w Growym Systemie Sprawiedliwości i Sądownictwa mógłbyś spokojnie być Sędzią Najwyższym. No raczej niespokojnie. Wówczas stwierdzenie P rawo i S prawiedliwość miałoby w narodzie lepszą opinię, niż w naszej rzeczywistości ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadło mi do głowy takie pytanie - jakiego sprzętu używasz do grania (mycha, podkładka, klawirka, joypad)?

Najtanszych :)

Serio - klawiaturemam z 2000 r kupiona za 20 zl i to po dlugich poszukiwaniach, bo potrzebowalem czegos do pracy, a nie multimedialno-diodowo-2346 przyciskowych bajerkow.

Mycha Logiteg G5 (zgubil mi sie dynks z ciezkarkami do wywazania) tez parulatnia, podkladka z MM z zelowym dziabągiem pod nadgarstek, jopypad... nawet nie wiem jaki ale 70 zl dalem. I juz.

Jakie książki Kinga uważasz za najlepsze? Dla mnie są to : Bastion,To, Ręka Mistrza, Cmętaż Zwieżąt, Wielki Marsz, Zielona Mila.

Mowilem juz, ze nie robie (i nie lubie) takich klasyfikacji. Ale poniewaz czytalem Cmentaż w pare dni po tym jak uspilem kota, to mocno sie wczuwalem w dylematt bohatera powiesci, wiec jakos tak najmocniej we mnie zostala, w psychice. Ale czy to najlepsza powiesc Kinga? Nie wiem... Na pewno jedna z najlepszych, ale ktora jest "naj" to nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam specyficzny problem językowy do rozwiązania. Dotyczy on gier, tyle że planszowych. W światku gier planszowych już dawno temu pojawiła się kwestia przekładu słowa replayability. Gra posiadająca wysokie replayability to taka gra, w którą ma się ochotę grać i grać, gdyż pozwala ona stosować rózne strategie, a przebieg poszczególnych partii jest zróżnicowany. Pierwtonie termin ten tłumaczono jako powtarzalność, zrezygnowano jednak z niego, gdzyż nie oddawał istoty angielskiego terminu - powtarzalność, to raczej coś co kojarzy się z nudą.

Nastepnie ukuto słówko regrywalność i ku mojemu zdziwieniu termin ten zaczyna się przyjmować. Na nic moje utyskiwania na fakt, że ten neologizm jest stworzony wbrew zasadom. Nie znam słowa w języku polskim, które jest zbudowane na zasadzie łacińskie re- +słowiański wyraz.

Jestem przekonany, że terminowi replayability odpowiadają terminy używane przy okazji recenzji gier komputerowych, takie jak grywalność i/lub miodność. Problem w tym, że nie znam rzeczowych definicji tych słówek. Stad prośba o pomoc w rozwikłaniu tej kwestii. Czy grywalność/miodność, czyli terminy, którą są użwyane przy okazji recenzji gier komputerowych wypełniają definicję tej ubolewania godnej regrywalności? Jak radzisz sobie z słowem replayability kiedy czytasz angielskojęzyczne recenzje?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam specyficzny problem językowy do rozwiązania. Dotyczy on gier, tyle że planszowych. W światku gier planszowych już dawno temu pojawiła się kwestia przekładu słowa replayability. Gra posiadająca wysokie replayability to taka gra, w którą ma się ochotę grać i grać, gdyż pozwala ona stosować rózne strategie, a przebieg poszczególnych partii jest zróżnicowany. Pierwtonie termin ten tłumaczono jako powtarzalność, zrezygnowano jednak z niego, gdzyż nie oddawał istoty angielskiego terminu - powtarzalność, to raczej coś co kojarzy się z nudą.

Nastepnie ukuto słówko regrywalność i ku mojemu zdziwieniu termin ten zaczyna się przyjmować. Na nic moje utyskiwania na fakt, że ten neologizm jest stworzony wbrew zasadom. Nie znam słowa w języku polskim, które jest zbudowane na zasadzie łacińskie re- +słowiański wyraz.

Jestem przekonany, że terminowi replayability odpowiadają terminy używane przy okazji recenzji gier komputerowych, takie jak grywalność i/lub miodność. Problem w tym, że nie znam rzeczowych definicji tych słówek. Stad prośba o pomoc w rozwikłaniu tej kwestii. Czy grywalność/miodność, czyli terminy, którą są użwyane przy okazji recenzji gier komputerowych wypełniają definicję tej ubolewania godnej regrywalności? Jak radzisz sobie z słowem replayability kiedy czytasz angielskojęzyczne recenzje?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Wielogrywalność? Ale to nieladne slowo. Multigrywalnosc jeszcze gorzej i sie z multi kojarzy. Ja bym to nazwal "nawracalność/powracalność" (czyli jakby chec powracania do gry)

ga821231.gif

Smug, co myślisz o powyższym Garfieldzie?

Widzialem lepsze. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Smg.

Proste pytanko mam do Ciebie- co jest wedlug Ciebie lepsze i bardziej praktyczne do przenoszenia aparatu- szelki( kamizelka) czy zwykla torba?

Jak robilem zdjecia na Westerplatte podczas obchodow rozpoczecia II WŚ to jeden znajomy fotograf mial takie szelki, jak dowiedzialem sie ze dal za nie 700 zł to oslupialem. Czemu sa takie drogie? Czy faktycznie komfort i jakosc ma sie do takiej ceny ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Smg.

Proste pytanko mam do Ciebie- co jest wedlug Ciebie lepsze i bardziej praktyczne do przenoszenia aparatu- szelki( kamizelka) czy zwykla torba?

Jak robilem zdjecia na Westerplatte podczas obchodow rozpoczecia II WŚ to jeden znajomy fotograf mial takie szelki, jak dowiedzialem sie ze dal za nie 700 zł to oslupialem. Czemu sa takie drogie? Czy faktycznie komfort i jakosc ma sie do takiej ceny ?

Nie wiem, nigdy nie mialem szelek :) Uzywam toreb i plecakow, ale ponoc pas typu sling-shot jest dobry do focenia reporterskiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę zmienie temat..

Uwielbiam wasze pisamo,kupuje je od kilku lat,ale mam jedno pytanie połączone z prośbą...

kto podpisuje screeny tymi """"zabawnymi""" komentarzami??Kazdy z moich znajomych uwaza,ze sa bardzo sucharowe,a przede wszystkim niesmieszne,zeby nie powiedziec żenująco nieśmieszne...no cegły po prostu..

darujcie to sobie

...każdy widzi co jest na obrazku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...