Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

A Ligę Mistrzów oglądasz?

A jeśli tak to kogo typujesz?

Ogladam na zasadzie jak wyzej - czyli "mam gdzies kto z kim gra i wygra, byle byl ladny mecz i bramki".

Jakie filmy na podstawie książek Kinga oglądałeś? Jakie ci się podobały, a których nigdy byś nie ruszał gdybyś wiedział że są na tak marnym poziomie?

Sa dwa filmy na motywach prozy Kinga, ktore daja rade. Pierwszy to "Lsnienie" ale musze przyznac, ze film sie mocno postarzal i jak ogladalem go ostatnio to bylem raczej zdziwiony, ze kiedys zrobil na mnie silne wrazenie. Drugi to "Zielona Mila". Reszte pominmy milczeniem albo machnieciem reki.

Co do filmów.

Co uważasz o naginaniu przez reżyserów tego co znajduje się w książce, aby polepszyć film lub dodać nowe wątki.

uwazam, ze film to film, a ksiazka to ksiazka - zupelnie rozne media i nie da sie wiernie przeniesc cos z jednego do drugiego. Wspomniane tu "Lsnienie" jest dobrym przykladem - de Palma potraktowal ksiazke z duza dowolnoscia (np. zamieniajac otaczajace hotel rosliny poprzycinane w ksztalty zwierzat w taki labirynt z krzewow itd. itp, ale uzyskal doskonaly efekt. King sie bardzo wpienial na jego ekranizacje i jak juz byl bogaty, to sfinansowal ponowna ekranizacje ksiazki - gdzie doslownie przeniesiono kazdy przecinek i kropke. I to bylo okrutnie nudne, niestety.

Przy czym nie przepadam jak rezyser nowe watki od siebie - skroty rozumiem, ale mnozenie watkow? Po co. Choc w Hobbicie jakos nie wygladalo to zle. A jest taki film "Stardust" na motywach ksiazki Gaimana, ktory jest duzo lepszy niz ksiazka, poniewaz rezyser (acz wspierany przez autora ksiazki) sporo pozmienial i dodal kilka watkow. Film swoja droga polecam, bo to i troszke komedia i taka basn fantasy i w ogole swietnie sie oglada cala rodzina, a kazdy rechocze z czego innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Skazani na Shawshank było według Ciebie kiepskim filmem? Przyznam się, że książki jeszcze nie czytałem. Nie lubię tego robić, gdy mam w pamięci jej ekranizację. Kiedyś się do niej zabiorę, bo film zrobił na mnie swojego czasu niemałe wrażenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może stąd, że on nakręcił Carrie wink_prosty2.gif

Slusznie, o, jeszcze Carrie tez dala rade, z ekranizacji, zapomnialem o niej.

To Skazani na Shawshank było według Ciebie kiepskim filmem? Przyznam się, że książki jeszcze nie czytałem. Nie lubię tego robić, gdy mam w pamięci jej ekranizację. Kiedyś się do niej zabiorę, bo film zrobił na mnie swojego czasu niemałe wrażenie.

Myslalem raczej o horrorach Kinga, to bardziej kryminal ale ok, to tez sie fajnie ogladalo.

Jak zapamiętałeś Dungeon Siege? Mnie swojego czasu pierwsza część wciągnęła na dobre.

Strasznie mi sie podobal ale gdy po paru latach wrocilem do tej gry, to odpuscilem sobie po paru godzinach, jej magia gdzies wyparowala. Ale muzyka nadal swietna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie super ekranizacja byl jeszcze film Dolores Claiborne. A co do "To" - masz na myśli ten serial? Oglądałem go kiedys z ciekawości i był całkiem niezły, choć Bill miał długie włosy, a w książce przecież zbyt wiele ich później nie miał :>:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakąś część przeszłości związaną z jakimiś narkotykami? Czy nie wolno Ci o tym pisać, bo jak zobaczą w kierownictwie to powiedzą "nie będziemy zatrudniać ludzi z kryminalną przeszłością" i Cię wywalą:P?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozczaruje cie, bo bylem i jestem czysty. Ogolnie lubie kontrolowac swe poczynania, wszelkie uzywki w ktorych to one kieruja czlowiekiem nie podniecaja mnie. Owszem, zdarzylo mi sie kiedys z czystej ciekawosci zapalic nie tylko papierosa ale uznalem, ze "wiele halasu o nic", i mnie to - doslownie - nie jara. I nie kontynuujmy dyskusji na te tematy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem rozczarowany, bo przegrac mozna, ale przegrac bez walki... choc w sumie tak czy siak jest mi to obojetne, bo czy bysmy wygrali, czy nie - na mundial i tak bysmy nie pojechali. A gdyby nawet, to skonczy sie jak ostatnimi czasy, czyli duza napinka, a potem duzo wieksza kiszka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja, to racja. Oprócz kilku wyjątków ekranizacje Kinga są na raczej słabym poziomie.

Ale z tych pozytywnych akcentów to dodałbym jeszcze "Misery" Reinera z Oscarową rolą Kathy Bates.

OK, choc to raczej thriller niz horror, a poza rtym choc ogladac sie dalo, to do ksiazki nie miali porownania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przebyłem przez ,,Władcę Pierścieni" Tolkiena i bardziej mi się podobało to że w filmie podróż Froda przeplata się z walką w Rohanie i Gondorze, a nie jak w książce jest to w oddzielnych księgach.

Chodziło mi o to, że nie raz wychodzi to na dobre, ale nie zawsze.

Edytowano przez Maroq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle ksiazka byla dobra - zdarzylo mi sie przeczytac beletrystyke udajaca biografie (a dokladniej - biografie krolowej Wiktorii pisana niby przez nia sama w formie pamietnika). Czytalem tez ostatnio biografie Micka Jaggera i autobiografie Andrzeja Iwana (pilkarza). Wszystko bardzo dobrze sie czytalo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...