Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Smuglerze czytałeś może Gomorrę Roberto Saviano?

Ponawiam pytanie gdyż mogłeś je prezeoczyć, kiedy to pojawił się ten kierownik zamieszania uparcie namawiający Cię do powrotu na forum gier online.

Edytowano przez Chromu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wiem, że czytałeś książkę " To" Stephen Kinga i zastanawiam się czy oglądałeś ten film z bodajże 1990 roku? Jeśli tak to jakie masz o nim zdanie ? Wiadomo, że nie da się przekazać 1100 stron książki w 3 godzinnym filmie, dlatego jest mnóstwo uproszczeń i opuszczonych wątków ale chciałbym poznać Twoją opinię.

2. Które ekranizacje powieści Kinga podobają ci się najbardziej, a które uważasz za "szmiry" ? Mi najbardziej podobały się " Skazani na Shawshank", "Zielona Mila", " Dolores Claiborne", "1408", za to jakoś nie bardzo podeszły mi " Sztorm Stulecia" i " Mgła ".

3. Czytałeś jakąś książkę Edmunda Niziurskiego? :>

Edytowano przez LARRY
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wiem, że czytałeś książkę " To" Stephen Kinga i zastanawiam się czy oglądałeś ten film z bodajże 1990 roku? Jeśli tak to jakie masz o nim zdanie ? Wiadomo, że nie da się przekazać 1100 stron książki w 3 godzinnym filmie, dlatego jest mnóstwo uproszczeń i opuszczonych wątków ale chciałbym poznać Twoją opinię.

Ksiazka na tak, film ujdzie, Ogolnie uwazam, ze ksiazki Kinga sie ciezko przekladaja na jezyk filmu, bo ginie wtedy wlasnie to, co w ksiazkach najlepsze - wielowatkowosc i powolnosc narracji.

2. Które ekranizacje powieści Kinga p

odobają ci się najbardziej, a które uważasz za "szmiry" ? Mi najbardziej podobały się " Skazani na Shawshank", "Zielona Mila", " Dolores Claiborne", "1408", za to jakoś nie bardzo podeszły mi " Sztorm Stulecia" i " Mgła ".

Patrz wyzej - ale ja wrocilbym do starszych filmow: Carrie i Lsnienia (choc ogoladana ostatnio jakos juz myszka traci), z tych co wymieniles nie uwazam "1408" za "ekranizacje" Kinga a na co najwyzej film na motywach opowiadania, z ktorego zaczerpnieto tylko pomysl "nawiedzonego pokoju". Zielona mila i Skazani - owszem, owszem,

3. Czytałeś jakąś książkę Edmunda Niziurskiego? :>

Jakas? Chyba wszystkie... "Siodme wtajemniczenie" to jego? Bo to jedna z moich ukochanych ksiazek z dziecinstwa. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego, jego :D Ja szczególnym sentymentem darzę akurat " Księge Urwisów " Bardzo zawsze podobała mi się ta książka :P

Chciałem Cię jeszcze zapytać co sądzisz o " Ostatnim bastionie Barta Dawesa" i czy oglądałeś serial " Szpital Królestwo " emitowany parę ładnych lat temu na TVP 1, do którego scenariusz ponoć pisał Stephen King. Mam w domu nawet książkę " Szpital Królestwo dzienniki Eleanore Druse" :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego, jego :D Ja szczególnym sentymentem darzę akurat " Księge Urwisów " Bardzo zawsze podobała mi się ta książka :P

Chciałem Cię jeszcze zapytać co sądzisz o " Ostatnim bastionie Barta Dawesa" i czy oglądałeś serial " Szpital Królestwo " emitowany parę ładnych lat temu na TVP 1, do którego scenariusz ponoć pisał Stephen King. Mam w domu nawet książkę " Szpital Królestwo dzienniki Eleanore Druse" :D

Osttni bastion - nawet jakos nie kojarze fabuly, wiec pewnie nie zapadla mi w pamiec. A serialu nie ogladalem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie zakończenia gier lubisz najbardziej ? Te skłaniające do refleksji, zmuszające do śmiechu czy wywołujące wzruszenie ?

2. Co sądzisz o produkcjach których twórcy dają postaci możliwość używania nadnaturalnych mocy(np. inFamous, Prototype itp.) ?

3. Czy nie uważasz, że wiele dawnych gier, które doczekały się obecnie nowych odsłon wydane zostało bardzo słabo ? Np. Serious Sam BFE. Gdy oglądałem gameplay (sam też trochę pograłem) zupełnie nie czułem tej radochy, która dosłownie emanowała z Drugiego czy Pierwszego Starcia. Podobnie z najnowszymi przygodami Atomowego Księciunia, który miał być rzekomo wielkim powrotem do Duke,a 3D (powrotem do korzeni serii był tak naprawdę DN: MP ale z nieznanych powodów część ta nie przyjeła się zbyt dobrze :huh: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często wychodzisz z domu? Tzn. wracasz z pracy to siedzisz cały czas w domu przed kompem/tv/konsolą/książką czy wychodzisz na spacery czy pojeździć na rowerze?

Zalezy od pogody :)

Pewnie było, ale co mi tam...

Bardzo młody byłeś, gdy pierwszy raz w coś zagrałeś?

12-13 lat i mechaniczny flipper. A potem szok, bo poszedlem z kumplem do Zoo, a po drodze zajrzelismy do Hali Ludowej (obecnie Hala 100-lecia) obok Zoo, a tam pierwszy we Wrocku salon z grami. I nie poszedlem do zoo, bo przetracilem cala kase w pol godziny, a nastepnych 5 spedzilem patrzac jak inni graja. :)

Niewiele pozniej Pong w holu kina Slask i Asteroids w Piwnicy Swidnickiej.

Cieszysz się z mistrza Śląska Wrocław?

Owszem, choc nie zachowuje sie jak ci z reklamy Coca-Coli na Euro. Coz, pamietam mistrzostwo z 76/77, teraz mam drugie, trzeciego juz nie dozyje. :)

Pytanie związane z Wiedźminśką sagą - czy wg ciebie Bonhart mógł być w przeszłości wiedźminem, skoro pokonał 3 osobników tej profesji?

Nie byl. A pokonac wiedzmina dalo rade - sam Geralt pare razy mial problemy z "normalnymi" ludzmi w opowiadaniach i sadze.

Oglądałeś?? :)

http://www.imdb.com/title/tt0081932/

Wiem, wiem, jestem 481 osobą która uważa, że znalazła coś takiego jako pierwsza... Ale ja naprawdę jestem pierwszy :tongue: . no i to kolejna wariacja na temat tego jak wyglądasz :).

Nie obrazilbym sie za taka gebe. :) Wprost przeciwnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj o Smugglerze.

Mówisz, że twoim zdaniem polski dubbing w grach ssie, co do niektórych tytułów się zgadzam, ale nie w tym rzecz. Jak opisujesz dubbing w starych (lub tych nie do końca starych) bajkach ze stajni Disney'a i Dream Works jak Król Lew, Toy Story, Złoto i chwała: Droga do El Dorado, Tarzan, Shrek, Alladyn, Nowe szaty króla, Pocahontas i innych. Gdy zerkam na piosenki z niektórych z tych bajek na YouTube to widzę tam masę pozytywnych komentarzy od osób nawet z zagranicy. A jak ty to oceniasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj o Smugglerze.

Mówisz, że twoim zdaniem polski dubbing w grach ssie, co do niektórych tytułów się zgadzam, ale nie w tym rzecz. Jak opisujesz dubbing w starych (lub tych nie do końca starych) bajkach ze stajni Disney'a i Dream Works jak Król Lew, Toy Story, Złoto i chwała: Droga do El Dorado, Tarzan, Shrek, Alladyn, Nowe szaty króla, Pocahontas i innych. Gdy zerkam na piosenki z niektórych z tych bajek na YouTube to widzę tam masę pozytywnych komentarzy od osób nawet z zagranicy. A jak ty to oceniasz?

Filmy DLA DZIECI maja swoje prawa i tam niech sobie dubbing bedzie.

Dubbing Shreka mam zreszta za prawdziwa perle, ale tez pamietac nalezy, ze kosztowal KUPE kasy.

Dubbing w grach, zwykle robiony za ulamek tej kwoty, zwyczajnie ssie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski dubbing animacji wypada zazwyczaj dobrze, a co sądzisz o dubbingowaniu filmów aktorskich? Mam tu przede wszystkim na myśli jedną z nowości, czyli Avengers. Moim zdaniem (sądząc oczywiście po trailerze) wypada on katastrofalnie. Zwłaszcza podkład pod Marka Ruffalo i Samuela L. Jacksona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że te filmy są dla dzieci, nigdzie nie napisałem, że tak nie jest. Chodzi mi o to, że Polacy potrafią zrobić dosłownie bajeczny dubbing, szkoda, że nie zawsze w grach. A poza tym, "ssie" - chyba lubisz to słowo :diabelek:

Bo czemu maja NIE potrafic - trzeba tylko wylozyc odpowiednio duzo kasy na zawodowcow - i lektorow i rezyserow dzwieku oraz na takie "pierdolki" jak np. to, ze aktor widzi sceny, w ktorych podklada glos, a nie dostaje na kartce 100 linii dialogu, przy niektorych z dopiskiem (tu krzyczysz, tu cie boli, tu ci umiera przyjaciel). W grach to niestety standard i to potem czuc.

PS. Masz cos do ssania?

Polski dubbing animacji wypada zazwyczaj dobrze, a co sądzisz o dubbingowaniu filmów aktorskich? Mam tu przede wszystkim na myśli jedną z nowości, czyli Avengers. Moim zdaniem (sądząc oczywiście po trailerze) wypada on katastrofalnie. Zwłaszcza podkład pod Marka Ruffalo i Samuela L. Jacksona.

Jestem ogolnie na NIE odnosnie dubbingu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Smugglerze.

Czy lubisz muzykę Disco Polo? Kiedy słuchasz swojej muzyki w preferowany przez ciebie sposób (głośniki, słuchawki), to zdarza ci się włączyć Disco Polo o ile je masz? Czy jednak nie jesteś jednym z tych, których jara ten typ muzyki, albo jednym z tych, którzy ją lubią, ale się nie przyznają? Nie wiem jakie są u ciebie warunki na grilla, ale u mnie gdy jest, to w repertuarze jednogłośnie zawsze musi się znaleźć coś z Disco Polo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...