Skocz do zawartości
Ghost

Fotografia

Polecane posty

@Eban: Możesz wybrać co innego niż Nikon, ale sprawdź czy jest kompatybilna, Na przykład TAKA

Kabel normalnie wsuwasz w sanki na aparacie i podłączasz do lampy. A fotocele sam miałem przyjemność używać pod okiem bardziej doświadczonego fotografa. :P Jak napisałeś, wykrywa błysk wbudowanej prowadzącej i wyzwala resztę. U mnie to wyglądało tak, że gość zalecił włączyć manualny tryb lampy i dać 1/32 mocy.

@Artius: Dobre zdjęcia robisz. Kadry, kompozycja itp jest dobra. Ale generalnie staraj się unikać takich zupełnie centralnych kadrów. Poeksperymentuj z trójpodziałem, nie rób z góry, kwiatom na przykład rób zdjęcia z boku. Ciekawsze są :) No i pisz, wrzucaj zdjęcia, bo 4 osoby które ten temat tworzą to jakoś tak mało :P

Edytowano przez assire
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakbym zamontował takie wkręcane cosie z fotocelą na statywach oświetleniowych, dorzucił jakieś parasolki to nie musiałbym dokupować nic więcej?

A takie tam nocne zabawy po robocie:

http://i.imgur.com/PWZog.jpg

@Artius:zdanie mam takie jak Assire chociaż co do kwiatów to sugeruję skosy. I pisz, dodawaj...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już lecisz w kompletne retro, to polecam jakiś filtr w stylu przyciemnienia narożników, podstarzenia ich itp. No i to walnięcie światłem w szkło IMO trochę średnio wygląda. Spróbuj na statywie ustawić aparat, dać dłuższy czas i bez doświetlania podobne zdjęcie zrobić. Porównamy, ale raczej powinien być lepszy klimat.

@Artius, witamy i zapraszamy do pisania ;) Ale nie jesteś tró, bo nie masz konta na deviancie ;D

PS: Jutro, najpóźniej w piątek wrzucę kilka zdjęć. I nie tylko piesków :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat był HDR z bodajże 9ciu czy 10ciu zdjęć. Skoro już zaopatrzyłem się w statyw to stwierdziłem, że warto by było się pobawić w nie-pseudo HDRki. Więc wybrałem kilka robiących coś ze światłem rzeczy jakie trzymam w pokoju...

Właśnie też zauważyłem, że jest trochę krzywo ;p.

Może jutro przed robotą wybiorę się w plener. Chyba, że nie uda mi się wstać przed 12 ;p.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłóciłbym się. Widziałem kilka naprawdę pięknie wyglądających wnętrz zrobionych w technice HDR. Faktem jest, że nie zawsze przypominały fotografię, a czasem wręcz render z gry czy filmu. Ja osobiście jestem zwolennikiem odwzorowywania rzeczywistości. HDR użyty z umiarem zachowuje realność i ukazuje pewne szczegóły niewidoczne na normalnej fotografii. Na zewnątrz jest to niebo lub odblaski na wodzie, wewnątrz jest to faktura tynku, detale architektoniczne czy gra świateł i cieni. Bardzo mi się podobają szczególnie te HDRy, które są robione we wnętrzach starszych budynków. Można zobaczyć kilka fajnych zdjęć po frazie "HDR church" i "HDR interior" w google.

Oczywiście można też zobaczyć całą masę przerysowanych, pastelowych "obrazków". Mi większość z nich się nie podoba, choć pewnie i one znajdą zwolenników.

Ja chciałbym kiedyś osiągnąć to o czym pisałem. Zachować realizm i uwydatnić detal. Powyższa fotka była raczej ćwiczeniem pod wpływem impulsu, choć nie powiem żebym był niezadowolony z efektu. Wręcz przeciwnie, nawet mi się podoba mimo pewnych niedoróbek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eban: Kolejny HDR jak widzę. W sumie to przyjemnie się patrzy, miłe kolory dla oczu mych. Ale niestety poza tym to nic specjalnego..

@Artius: A mi się z kolei Licha podoba. Może trochę ciemne ale i tak fajnie wygląda ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano kolejny. Póki co eksperymentuję i doskonalę obróbkę. Niedługo spróbuję zejść z Photomatixa i rozpocząć dłubanie się w Photoshopie. Dużo większa kontrola nad obrazem i możliwości. Niestety te krzywe i ilość czasu jaki trzeba poświęcić na pojedyncze zdjęcie wyjściowe mnie przeraża i paraliżuje próby do czasu urlopu ;(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tassador: Dzięki ;) A co do zdjęć to kozackie makro robisz. I te zdjęcia promieniami słońca mi się baardzo podobały. A więc z radością pragnę powitać doświadczonego kolegę w naszym małym zakątku na FA. Wrzucaj, wrzucaj, zdobędziemy cały świat ;D

A ja sobie załatwiłem modelkę i oto efekt:

http://assire2.deviantart.com/art/Tonac-w-...ssire2&qo=0

http://assire2.deviantart.com/art/Hide-and...ssire2&qo=1

http://assire2.deviantart.com/art/Wsrod-kw...ssire2&qo=2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, jak Tassador, jak podczepiłeś tego heliosa? Bo ja mam jeszcze Olympusa SP-560 z tulejką, to sobie mojego jakoś tak przypasowałem trzymając w ręce, i zdjęcia owszem, wychodziły, ale musiałem cały zestaw praktycznie przytknąć do obiektu i zdjęcia wychodziły jakieś takie mikrosokopowe, a głębie ostrości to można było wyrażać w mikrometrach a nie milimetrach :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka:

Tak zachowuje się mój Helios pod światło przy f/2:

http://img191.imageshack.us/img191/4906/dsc88625.jpg

A tak przy f/16:

http://img847.imageshack.us/img847/4892/dsc8862.jpg

Edytowano przez assire
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W konice minolcie z10 heliosa przymocowałem na klejonych super glutem opaskach zaciskowych (takie zakładane szelki)

w dzieciństwie często oglądałem Słodowego :P

dodatkowo ponieważ helios ma strasznie wielkie zbliżenie musiałem wykręcić jedną soczewkę

troszkę zbliżenie zmniejszone ale za to trochę lepsze GO

teraz w fuji hs10 kupiłem filtr + pierścień oczywiście pomyliłem gwinty i musiałem skleić heliosa z pierścieniem

teraz filtr wkręcam na stałe (dodatkowa ochrona szkła) a do tego jak robię makro dokręcam zmodyfikowanego heliosa

oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłby konwerter raynox DCR250 (mniejszy , lżejszy , lepsze GO , szybszy w montażu) ale niestety koszt ok 190 zeta

co do ustawień heliosa to musi byc przymocowany odwrotnie a zbliżenie w aparacie ok 200 - 320 mm (im większe tym gorsze go im mniejsze tym większy czarny krąg)

oddalenie obiektu od heliosa 4m2 ok 4 cm

oczywiście do całości pudełkowy potworek zwany dyfuzorem

jestem tylko amatorem

pozdrawiam

Edytowano przez Tassador
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz

zdjecie Fuji HS10 z odw. heliosem 44m2

jak znajdę to zapodam tez konnice minolte z10

h1.JPG

h2.JPG

h3.JPG

życzę owocnych eXperymentow

oki znalazłem jedyne foto starego rozwiązania z konicy minolty z10 zdjecie

hz10.JPG

sorki za słabą jakość mam tylko sony e. k800i

Edytowano przez Tassador
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła bestyja. Gratuluje samozaparcia i chęci do pracy.

BTW rzuciłem okiem na parametry tego aparatu. Ekwiwalent ogniskowej 720 mm to chyba można dziury na księżycu fotografować :) Światłosiła na długim końcu też nie powala. Biorąc pod uwagę rozmiar matrycy, podejrzewam, że osiągasz duże czasy ekspozycji. W jakich się mieścisz w świetle dnia? Pamiętam masakryczne szumy na moim HP 945c i nie mogę uwierzyć, jak udało Ci się zrobić takie dobre zdjęcia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie długo wrzucę kilka moich fotek do oceny. Sprzęt, który mam obecnie na stanie to zwykły kompakt PRAKTICA DCZ 6.8 nic nadzwyczajnego. Znajomy mi powiedział, ze na sam początek mojej przygody z fotografią wystarczy. A więc niebawem coś i od de mnie pojawi się w temacie.

Edytowano przez Ozzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...