Skocz do zawartości
Ghost

Fotografia

Polecane posty

@atanasis

Bardzo ciekawe zdjęcia, szczególnie podoba mi się Goblet of light. Zwykłe naczynie, a jednak można się nad tym zastanowić.

@assire

Bardzo ciekawe zdjęcia z modelką, ciekawie to uchwyciłeś. A twoje zdjęcie Fallen jest bardzo interesujące, taki zapomniany krzyż ^^

@Ozzi

Witam nową osobę na pokładzie [ nie żebym ja był stałym bywalcem tego tematu ]. Taki aparat wystarczy, sam mam Canon PowerShot A520 i jest całkiem przyzwoicie.

Zachęcam do odwiedzin na DeviantArt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręciłem pierwszą soczewkę od węższej strony.

Moim zdaniem konica robil lepszy jakościowo obraz

fuji poszedł na łatwiznę i nic nie robi żeby w nowych softach poprawić ciapowatość zdjęć

aczkolwiek raz na jakiś czas jakieś zdjęcie wyjdzie dobre

Czas exp na makro mam od przesłony 2000 , przy dyfuzorze nie trzeba mniej.(nawet wskazane więcej)

nie będę się rospisywał na temat HS10 , na necie jest wszystko co trzeba

trochę wpadłem jak śliwka w kompot i za szybko kupiłem po premierze.

mam pomysł na skonstruowanie dyfuzora na wiązce światłowodów co zmniejszyło by gabaryty i prostsze wysuwanie obiektywu

ale to przyszłość nieokreślona

pozdrawiam

ps a tutaj moj ulubiony autor makro mistrz mentor niesamowity

tutaj zaczyna się prawdziwe makro :P

grzehoofr

Edytowano przez Tassador
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@atanasis: Fajne zdjęcia robisz. Najbardziej podoba mi się Raja 4 i Yoda :)

@Tassador: Taka mała uwaga, z tymi 2000 to zapewne chodziło Ci o czas migawki a nie przysłonę :)

Ja swoje wrzucę niedługo swoje nowości, ale dopiero jak skończę z pewną misją :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I panowie czas najwyższy, bo zapowiadałem to już jakiś czas temu, ze wrzucę własne zdjęcia. I słowa dotrzymuje choć długo to trwało. Nie mam pojęcia czy się spodobają moje zdjęcia być może tak lub nie to już inna kwestia.

molo.jpg

muzem.jpg

zdjęcia były robione w miejscowości Szczytno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co możecie mi powiedzieć o tym aparacie http://www.e-cyfrowe.pl/fujifilm-finepix-s2950-p-19347.html zamierzam zakupić go a jedynie, co mnie powstrzymuje przed dokonaniem zakupu to tylko to, ze zbieram opinie o tym sprzęcie czy warto?

Edytowano przez Ozzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ozzi, ze zdjęciami szału nie ma niestety. Ostrożniej dobieraj kadry, bo na drugim ta huśtawka (?) to tak ni z gruszki ni z pietruszki mam wrażenie. Co do wieży muzeum, to mogłeś podejść tak, by złapać całą wieżę (nie ucinać anten, takie ucinanie fragmentów to częsty błąd) i pozbyć się tego samochodu w prawym dolnym rogu. Rada? Ćwicz i eksperymentuj, daj się ponieść wyobraźni :)

Co do aparatu to nie mam pojęcia, czy jest dobry czy nie, pierwszy raz go widzę :P

@Crom3ll: Fajna miesjcówka taki cmentarz, widać, że jakiś pomysł jest. Na tym co się kończy na "90" uciąłeś czubek (patrz wyżej). Niebo to, cóż, niebo. Za pusto tam. No i niestety jakość aparatu kuleje strasznie..

Edytowano przez assire
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się dziwić. Do tych zdjęć użyłem aparatu w swoim... smartphonie. LG GT540, 3 mpx i (podobno) AutoFocus. Nie stać mnie chwilowo na aparat... W zdjęciu o którym mówisz, uciąłem naprawde niewiele (właściwie to czubek kończy się niemal równo z kadrem), ale niestety ciężko było mi lepiej wykadrować to zdjęcie telefonem (znajoma trudniąca się fotografią w ogóle pochwaliła że w ogóle udało mi się w cokolwiek dobrze wycelować tym telefonem :P). Póki co muszę sobie radzić z tym co mam.

Edytowano przez Crom3ll
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ozzi, ze zdjęciami szału nie ma niestety. Ostrożniej dobieraj kadry, bo na drugim ta huśtawka (?) to tak ni z gruszki ni z pietruszki mam wrażenie. Co do wieży muzeum, to mogłeś podejść tak, by złapać całą wieżę (nie ucinać anten, takie ucinanie fragmentów to częsty błąd) i pozbyć się tego samochodu w prawym dolnym rogu. Rada? Ćwicz i eksperymentuj, daj się ponieść wyobraźni :)

Wiem, ze szału nie ma, dlatego staram się dawać pod osad i krytykę wam. I z tego, co widzę jeszcze dużo będę musiał się nauczyć by pstrykać leprze zdjęcia :wink: Dzięki za rady i wskazówki na pewno z nich skorzystam. Jak kupię sprzęt, bo chce zmienić na coś lepszego niż obecny, a właśnie kiedyś mi proponowałeś jakiś aparat na sprzedasz oferta jeszcze aktualna, jeśli tak to przybliż mi, co to za sprzęt i zapodaj zdjęcia, co nim robiłeś itd.. OK?

Edytowano przez Ozzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaman pipol, czy na prawdę tylko ja tu wchodzę?

Szkoda by było tematu, a jestem pewien, że na forum znajdzie się sporo ludzi którzy robią zdjęcia. Albo chociaż niech znajdzie się ktoś kto będzie je krytykował...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karabin jest świetny. Cóż to i czy dużo mają tego w Warszawie? Pytam z sentymentu po dwutygodniowych praktykach w muzeum wojska, gdzie można było wejść w bliższy kontakt z takimi cudami.

Ja niestety od x czasu albo jestem zajęty, albo nie mam weny, albo nie mam czasu na obróbkę, albo mi się po prostu nic nie chce. Inna sprawa, że nie przepadam za bieganiem z aparatem w deszczu, a ostatnio tylko pada.... i padaa.... i paaadaaaaa.

Może jak się uda nad morze pojechać to coś przywiozę, chociaż nie wiem czy wyjazd pod namiot w takich warunkach ma sens...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karabinów trochę tam mają, widziałem nawet jak ktoś pokazywał jak się naszą rodzimą "błyskawicę" czy coś w tym stylu obsługuje. Wgl, całe muzeum jest świetne, tylko ciemno tam bardzo, więc jasne obiektywy trzeba mieć.

Hmm, u mnie nad morzem pogoda jest całkiem niezła :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee. Lightroom jest o tyle fajny, że zdjęcia robione w tym samym lub podobnym świetle, czy nawet porze dnia lecą szybko. Przerażają mnie zdjęcia z oceanarium bo to będzie jedno wielkie odśnieżanie, a jest tego trochę. Dopieszczać będę tylko niektóre (i całe szczęście).

No i się rozleniwiłem po wyjeździe. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BicK: Zwracasz uwagę na detale, co się bardzo chwali, niestety technicznie zdjęcia wypadają słabo.

Pierwsze nieostre, na trójce za dużo dołu, co jest na czwartym to nie wiem, ale fajnie wygląda, co do tych z muchą to nie rób zdjęć z wyraźnie jaśniejszym tłem, bo temat wychodzi za ciemny, a zdjęcia z akwarium były by dobre gdyby nie to, że są poruszone.

Nie zrażaj się krytyką, ćwicz, czytaj poradniki, oglądaj genialne zdjęcia ludzi z National Geographic na przykład i baw się. Ja tak się nauczyłem robić całkiem przyzwoite obrazki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęć z jaśniejszym tłem to można użyć lampy błyskowej z mocą ustawioną na bardzo niski poziom. Sam zapominam o tym.

Poza tym, na http://www.swiatobrazu.pl/ są bardzo fajne cykle, z których można się wiele nauczyć. Na przykład "jak powstało to zdjęcie", gdzie opisuje się jak dokładnie ktoś uzyskał zamierzony efekt.

PS. Zrzuciłem zdjęcia na dysk. Praca stoi dalej (Cholerny Deus Ex 3 ;) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...