Skocz do zawartości
Ghost

Fotografia

Polecane posty

Chcesz się naprawdę bawić fotografią czy tylko pstrykać? Jak to pierwsze, to jednak radziłabym pójść na początek w kompakt, który da choć trochę kontroli nad przysłoną/czasem/ISO. Rozdzielczością nie ma się co zbytnio jarać, różnica między 16 a 20 megapikseli na matrycy tej wielkości nie jest szczególnie zauważalna, poza faktem, że 20MP da więcej szumu niż 16.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę bawić. Już kupiłem po taniości hybrydę Olympusa.(http://www.optyczne.pl/1112-Olympus_SP-600_UZ-specyfikacja_aparatu.html) Zobaczę co z tego będzie. Swoją drogą, ten aparat nadaje się na dłuższe użytkowanie czy raczej na chwilę się nim pobawię i kupię coś innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zależy jak szybko zacznie ci brakować niektórych opcji. Niby nie aparat czyni fotografa i wszystkim da się zrobić piękne zdjęcie, ale lustrem na pewno jest łatwiej. Tak czy siak na rok powinien starczyć ;) Swoją drogą wszystkim początkującym polecam przeczytać dobrą książkę na temat fotografii, ewentualnie czytać artykuły z portali internetowych. Świadomość zależności, podstawowych zasad, zachowania światła i ogólnego "dlaczego dzieje się tak a nie inaczej" pomaga rozwinąć skrzydła dużo szybciej niż tylko pstrykanie 300 fot dziennie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat od dłuższego czasu nieaktywny; pozwolę sobie coś nowego wrzucić ;)

 

Jestem bywalcem imprez gamingowych, anime/mangowych oraz fantastyki i robię na nich amatorskie fotografie.

 
Na pierwszy ogień idzie Polcon, który odbył się tym razem we Wrocławiu na terenie Hali Stulecia.
 
Byłem tylko jeden dzień, ale udało się zrobić nieco zdjęć ;)

Na pierwszy ogień idzie sesja z Triss Merigold (na zlinkowanym fanpage jest cała galeria i nie tylko).

triss1ifutl.jpg

triss21fusr.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalistucznym Uokiem mogę powiedzieć kilka rzeczy, które ulepszyłyby obydwa zdjęcia tanim kosztem:

1)
- Nie dawaj tematu(ładna pani) w środku kadru, jeżeli dookoła są przykuwające wzrok elementy. Polecam zasadę trójpodziału tudzież złotą spiralę.
- Jeżeli można, wyizoluj temat od tła. O ile sprzęt pozwoli, otwórz przysłonę i podejdź trochę bliżej. Dodasz też tym trochę naturalnego winietowania.
- Sama postać stoi dosyć statycznie. Gdybyś poprosił o pochylenie głowy minimalnie w dół i w bok uzyskałbyś bardziej interesujący efekt.

2)
- Rozumiem intencje pozy, ale same postaci mają wyraz twarzy mówiący wprost "co się dzieje się", niestety nie w tym pozytywnym sensie. Tu niewiele bym dał radę poradzić, trzeba umieć pracować z ludźmi.
 - Znowu tło. Tym razem nie tyle ostrość, ale zawartość tła. Przeszedłbyś te dwa kroki w lewo, zmniejszył ogniskową i miałbyś bardziej dynamiczny kąt i uciąłbyś te nieszczęsne autobusy z lewej. Owszem, są lepsze warunki, ale to nie daje pretekstu do bycia leniwym. 

Jeżeli byś dał jakieś info na temat sprzętu jakim się posługujesz to rzuciłbym może radą czy dwoma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko przykładowe fotki, tak jak napisałem, w zlinkowanej galerii jest więcej ;)

Żaden szał: Nikon D5000 + Nikkor 18-105 + Speedlight SB-700.

Co do drugiego foto, to warunki typowo konwentowe, czyli na spontanie i nie ma za bardzo czasu na właściwe ustawienie i kombinowanie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Panowie operujecie na nieco innym poziomie niż ja; nie mam się co porównywać ;)

Jako 100% amator biegam po konwentach i strzelam zdjęcia for fun. Potem jak wrócę do domu i oglądam foty, to staram się uczyć na błędach :P

Tutaj druga galeria, tym razem cosplaye są zróżnicowane.

polcon1a4uxb.jpg

polcon2e1uqc.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek trochę martwy, ale co tam :D
Nieco czasu upłynęło od mojej ostatniej wrzuty, wydaje mi się, że udało mi się trochę podciągnąć ;)

Sprzęcior upgradeowany - obecnie to:

Nikon D500; Nikkor 17-55 F/2.8; Sigma Art 50-100 F/1.8; 4 sztuki Nikon SB-5000.

Among Us

dsc_8341_5_n0vjxv.jpg

Nier Automata

dsc_6537_1oyjaa.jpg

dsc_6624_57jkur.jpg

Tomb Raider 2013

triple_49bj9z.jpg

dsc_4589_21ifj4r.jpg

Cyberpunk 2077

dsc_7811_65nkmv.jpg

dsc_7548_8vzkcb.jpg

Pagan Online

dsc_6249_58tjbr.jpg

Mortal Kombat 9

dsc_2825_4v2jcy.jpg

dsc_2720_4a3jjg.jpg

dsc_2687_29tjzk.jpg

League of Legends

dsc_2959_33skqi.jpg

Fallout 4

dsc_1338_2zqjmt.jpg

Edytowano przez 1v4n0v
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...