Skocz do zawartości

Dla miłośników RPG


Pzkw VIb

Polecane posty

Ja mam podobną sytuację co kolega @korgan

Moja lista

Gry "za sobą": DA:O, KOTOR 1,2, Gothic 1,MT,2,NK,3 (na razie sobie "zmierzch bUgów odpuszczę...), Arcanum, Lionheart, NWN 1,2, Fallout 1,2,3, Wiedźmin.

Gry które wyleciały z hukiem z dysku : Planespace:T, Diablo 1 i 2.

Jest coś czego powinienem spróbować? Kilka osób polecało mi BG, i ME, jak myślicie? Może fable?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Jak się podobał pierwszy KotOR + lubisz strzelanki TPP + nie traktujesz określenia RPG jako jakiegoś śmiesznego sacrum, to obczaj oba Mass Effecty koniecznie.

Jak się podobał Dragon Age i Neverwintery, to Baldur's Gate będą warte grzechu.

Do tego to, co wymieniałem wcześniej, a w co nie grałeś: VTMB, AP, Fable, Risen (widzę, że fan Gothica - polecam się mocno zainteresować, bo to w gruncie rzeczy to samo, tylko z lepszym systemem walki) i Deus Ex.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to teraz pomagać mi tu ;)

Szukam jakiegoś RPGa z klasycznym widokiem z góry. Może być 3d, może być izometria.

Gry, które posiadam w swojej biblioteczce:

Planescape Torment, Sacred Gold Edition, Icewind Dale 1 i 2 + dodatki, Baldur's Gate 1 i 2 + dodatek, Arcanum, Lionheart, Świątynia Pierwotnego Zła, Diablo II, Neverwinter Nights Diamntowa Edycja, Neverwinter Nights II + Maska Zdrajcy, Drakensang, Dungeon Siege + dodatek, Space Siege, Fallout 1 i 2, The Fall: Last days of Gaia, Divine Divinity

Może coś pominąłem, ale to wyjdzie w praniu... Nie zależy mi na rozbudowanym systemie walki (turowy, real time - obojętnie), a na tym by gra dawała graczowi sporo możliwości rozwiązywania problemów. Tak, by dawało się rozwiązać zadania na więcej niż jeden sposób.

Z drugiej strony może być liniowa, ale musi wtedy miażdżyć scenariuszem...

Any games? :D

Ach... Rzecz jasna prosiłbym o tytuły, które dość łatwo zdobyć, a nie jakieś zapomniane klasyki chodzące na allegro za małe fortuny ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*skrobie się po głowie*

Ze spełniających te warunki i nienależących do wymienionych wcześniej przychodzi mi na myśl tylko Wiedźmin z oddalonym, izometrycznym właśnie widokiem. Sensowna nieliniowość - jest; dobra fabuła - obecna, do kupienia w sklepach, a skoro na systemie walki (imho słabym, chociaż wielu się podoba) Ci nie zależy, to bierz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to @Iskier jeśli nie widziałeś Fable to idź czym prędzej do mamusi (ew. bankomatu) po kasę ;) Każdy ci zaraz powie, że gra była w CDA ale nie widzę jej na twojej liście. Nie jest to prawda izometria i gra jest w dużej części nastawiona na walkę, no i grająć wojownikiem można ją przejść jednym palcem (u nogi), to mimo wszystko daj jej szansę. Ja obecnie pykam sobie w NWN 2 (trochę się męczyłem na początku bo mnie odrzucała ale teraz nie żałuję).

UP: No i wspomniany Dragon Age, myślę, że niedługo osiągnie status klasyki w gatunku RPG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon Age widziałem u kolegi i to po prostu Baldur's Gate z odświeżoną grafiką. I pytałem o gry z widokiem z góry!

Dla uzupełnienia:

Wiedźmin, Fable, Gothic 1, 2 i 3, Deus Ex 1 i 2, Fallout 3, KotOR 1 i 2, Divinity 2, Jade Empire, Venetica

Ale mimo wszystko wolałbym grę z wiodkiem z góry. Ach, mam jeszcze The Bard's Tale, którego zabrakło na poprzedniej liście.

EDIT:

Titan Quest też mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon Age (nie zauważyłem, że go nie wymieniłeś...) ma opcję widoku z góry, co więcej, jest ona kluczowa podczas potyczek. Czy Baldur z nową grafiką? Na pewno dużo z niego czerpie, ale to tak jakby twierdzić, że NWN/NWN2 to BG z nową grafiką. To rozwinięcia koncepcji i tyle. Do tego jeszcze w DA jest inny świat niż FR z BG/NWN/IWD, z zupełnie innym klimatem.

Do tego jeszcze ew. pozostałe dodatki do NWN2 (zestaw Storm of Zehir + Mysteries of Westgate do kupienia za 3 dychy na gramie). A jak nie, to już chyba będziesz musiał się zanurzyć w starociach pokroju odsłon Ultimy z lat 90-tych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się podobał pierwszy KotOR + lubisz strzelanki TPP + nie traktujesz określenia RPG jako jakiegoś śmiesznego sacrum, to obczaj oba Mass Effecty koniecznie.

Jak się podobał Dragon Age i Neverwintery, to Baldur's Gate będą warte grzechu.

Do tego to, co wymieniałem wcześniej, a w co nie grałeś: VTMB, AP, Fable, Risen (widzę, że fan Gothica - polecam się mocno zainteresować, bo to w gruncie rzeczy to samo, tylko z lepszym systemem walki) i Deus Ex.

Kotor podobałmi się głównie ze względu na star warsową otoczkę, ale nie omieszkam spróbować ME.

W risena grałem, gra fajna, niestety klimas imo ssie, w porównaniu do gothic'a. System walki był bardzo fajny, jedyne co mnie denerwowało, to to, że jedynie tarczą można blokować ciosy "mobów", co oznaczało, że totalnie nie opłacało się biegać z czymkolwiek innym : / .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to chciałbym jakiegoś porządnego i rozbudowanego RPGa, bo ostatnio z takimi krucho... Czytałem że godne zainteresowania będzie takie Divinity 2 - ale na tej grze się mocno zawiodłem. To samo np. z Fable. Nie wiem czemu ale te gry mi nie podchodziły. Znacie coś rozbudowanego, z nienaganną fabułą (nie musi być szczególnie długa, ale może)?

W gwoli ścisłości:

RPGi które mi się podobały: Gothic 1, Gothic 3, Risen, Dragon Age, Morrowind, King's Bounty: Legenda, Guild Wars (CORPG w sumie).

RPGi które mi średnio podeszły: Divinity 2, Fable, Wiedźmin, Oblivion, Kotor 2, Gothic 2, Gothic 2: Noc Kruka, Two Worlds.

EDIT: Tak, wiem. Mam dziwny gust :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ lubro

Ja aktualnie gram, od około 3 dni.

Podzielę twoje pytanie na 2 części. Czy jest podobna do któregoś z komputerowych rpg? Nie powiedziałbym.

Fabułą jest ciekawa, ale nie uświadczysz tutaj wykonywania typowych zadań "idź nazbieraj mi 8 grzybów ziomuś, a ja ci z nich ugotuję nową zbroję", długich dialogów czy handlu itemkami u npc.

W głównym stopniu opiera się ona na walce i rozwiązywaniu głównego wątku.

Natomiast czy warto wydać na nią tyle ile kosztuje? Zdecydowanie TAK, szczególnie jeśli posiadasz PSN. Tryb sieciowy jest chyba największą zaletą tej gry.

Jest ona bardzo trudna, szczególnie na początku, ale w trybie online mamy wiele ułatwień ale i utrudnień :)

Jakbyś chciał wiedzieć coś więcej to pisz tutaj :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ogólnie od taki krótki opis mi chodziło. Znasz jeszcze jakieś ciekawe RPG na PS3?

Chodzi ci o takie, których nie ma na pc? Nie bardzo, może final fantasy XIII, albo White knight chronicles (bardziej przypomina MMO niż rpg).

Chyba, że masz na myśli komputerowe, wydane na ps3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanat1c- podobały Ci się Gothiki 1 i 3, a 2 już nie? Szczerze to ciężko mi to sobie wyobrazić, bo prawie każdy (w tym ja) uznaje G2 za najlepszą część. Co Ci w tej części nie podeszło?

Chcesz rozbudowanego RPG-a? Wróć do klasyki- Baldurs Gate i Planescape:Torment w pierwszej kolejności. Dalej NWN i Świątynia Pierwotnego Zła.

Mało rozbudowany, ale bardzo fajny jest jeszcze Jade Empire.

Inne godne polecenia: Drakensang i KOTOR(wiem, dwójka Ci nie podeszła, ale jedynka jest według mnie lepsza).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanat1c- podobały Ci się Gothiki 1 i 3, a 2 już nie? Szczerze to ciężko mi to sobie wyobrazić, bo prawie każdy (w tym ja) uznaje G1 za najlepszą część. Co Ci w tej części nie podeszło?

I tak rzeczywiście jest :) Przynajmniej dla mnie. Gothic III spaprał wszsytko i mam nadzieję otrzymać Gothica IV jako naprawionego Gothica III.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanat1c- podobały Ci się Gothiki 1 i 3, a 2 już nie? Szczerze to ciężko mi to sobie wyobrazić, bo prawie każdy (w tym ja) uznaje G1 za najlepszą część. Co Ci w tej części nie podeszło?

I tak rzeczywiście jest :) Przynajmniej dla mnie. Gothic III spaprał wszsytko i mam nadzieję otrzymać Gothica IV jako naprawionego Gothica III.

Nie wiem czego wy chcecie od Gothic III? Dobra gierka ,lecz nie dopracowana... Co do G IV to możesz zapomiec. To będzie zupełnie inna bajka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A grał ktoś może w Kult: Heretic Kingdoms? Co możecie powiedzieć o tej grze?

W Kulta grałem lata temu. Chyba nawet w edycję premierową za 10 zeta ;] Doszedłem gdzieś do 2/3 i... olałem. Byłem jeszcze wtedy gnojkiem ale jakikolwiek gust miałem. Ale teraz powiem tylko to co mniej-więcej pamiętam. Więc pewności co do trafności nie mam. Najbardziej wrył mi się w pamięć śmiesznie niski poziom trudności(który albo mialem ustawiony na średni, albo nie da się go przestawić). Po śmierci jesteś... cofany do początku lokacji bez zrespawnowania się potworów. A mikstury życia są... albo okrutnie drogie, albo ich nie ma tu nie jestem pewie. Więc taktyka zabij wszystkich do bossa - zgiń przy nim - zrespawnuj się z pełnym życiem i zabij go.

Poza tym, w grze jest dość ciekawy świat. Bez całego tego trójprzymierza elfów, kraśków i ludzi. Jest rozbudowany, z nie tak dużym lore jak w Morrowindzie czy innym Baldur's Gejcie, ale zawsze cośtam ma.

Co do mechaniki, to posiłkując się recenzją z gildii i tak nie pamiętam nic odnośnie tego. Ot, robi się postać. I dodaje po kilka punktów za lvl.

Ogólnie to jako, że dorwać Kultu teraz nie sposób... można sobie odpuścić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Znacie coś rozbudowanego, z nienaganną fabułą (nie musi być szczególnie długa, ale może)?
W NWN2 bardzo przyjemnie mi się pocinało (a dodatek Maska Zdrajcy to już w ogóle super jest). A tak trochę z innej beczki to polecam Vampire: The Masquerade - Redemption i Bloodlines. Klimat, postacie i fabuła to zalety tych tytułów.

W gwoli ścisłości
W czym? :tongue: (tak, kpię, ale w nadziei, że autor domyśli się dlaczego)

RPGi które mi średnio podeszły: Divinity 2, Fable, Wiedźmin, Oblivion, Kotor 2, Gothic 2, Gothic 2: Noc Kruka, Two Worlds.
No to średnio podeszły, czy jednak mocno cię zawiodły? Jedno drugiemu nie jest równe. Najlepiej, jakbyś napisał, co w tych grach ci się nie podobało, bo przykład z Gothicami pokazuje, że wymienienie samych tytułów w tym przypadku wielce pomocne nie jest.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym? :tongue: (tak, kpię, ale w nadziei, że autor domyśli się dlaczego)

Niepotrzebne było to "W", prawda? ;]

No to średnio podeszły, czy jednak mocno cię zawiodły? Jedno drugiemu nie jest równe. Najlepiej, jakbyś napisał, co w tych grach ci się nie podobało, bo przykład z Gothicami pokazuje, że wymienienie samych tytułów w tym przypadku wielce pomocne nie jest.

W każdej nie odpowiadało mi... sterowanie. W każdej. W Gothicu jakieś drętwe i nieintuicyjne, w Wiedźminie nie podobało mi się, że postać nie jest na środku i że zamiast pojedynczo atakować, Wiedźmin robi tzw. "serie". W Fable poza sterowaniem nie pasował mi klimat - zbyt miodny jak dla mnie (może to przez to dziecko na początku?), a Divinity dostało minus, gdyż odpaliłem je pierwszy raz po znakomitym Dragon Age'u, któremu nie dorównał na początku, więc potem już mu niestety szansy nie dałem :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...