Skocz do zawartości

Propozycje zmian na Forum Actionum


wies.niak

Polecane posty

Dostępne rodzaje subskrypcji to:

-Bez notyfikacji na email

Ta opcja nie wyśle powiadomienia email, ale automatycznie doda tematy lub fora do twojej listy subskrypcyjnej.

-Opóźnione powiadomienie

Ta opcja spowoduje wysłanie powiadomienia na email gdy padła nowa odpowiedź lub utworzony został nowy temat, a ty nie jesteś online na forum.

-Natychmiastowa notyfikacja email

Ta opcja spowoduje wysłanie powiadomienia na email gdy padła nowa odpowiedź lub utworzony został nowy temat bez względu na twój status na forum.

-Wykaz dziennych email'i

Ta opcja spowoduje wysłanie dziennego raportu wszystkich nowych odpowiedzi i tematów z tego dnia

-Wykaz tygodniowych email'i

Ta opcja spowoduje wysłanie tygodniowego raportu wszystkich nowych odpowiedzi i tematów z tego tygodnia

O niczym innym mi nic nie wiadomo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się ostatnio czy nie byłoby dobrym rozwiązaniem założenie w tym dziale specjalnego tematu, w którym użytkownicy mogliby zgłaszać moderatorom różne nieprawidłowości - dotyczy to oczywiście tych zagadnień, których nie można raportować w tradycyjny sposób: komentarzy w newsach, nieregulaminowych sygnatur i avatarów etc. Wydaje mi się po prostu, że byłoby lepiej, gdyby tego typu kwestie znajdowały się w osobny miejscu, zamiast masowo zalewać "Uwagi"... Ale to oczywiście tylko propozycja.

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=21845

A do raportowania:

-sygnatur oraz awatarów, komentarzy w newsach

polecam kolejno PW oraz raportowanie poszczególnych postów z wpisaniem odpowiedniej uwagi w treść zgłoszenia i PW.

Dla mnie jak ktoś zgłasza nieprawidłowość w sposób otwarty-nie ma problemu, rozumiem, że dba o dobro forum. Jednak np. wolę niejawne informowanie, ale to z powodów czysto prywatnych. Jak dopisze wena to coś kiedyś skrobnę na ten temat ;) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zaszło małe nieporozumienie. Ja się opiekowałem newsami, ale dość dawno temu, jak jeszcze nie były tak rozrośnięte jak teraz (nie miały tylu komentarzy dziennie). Później, kiedy rozrosły się do zbyt dużych rozmiarów to zaproszono do pomocy Sciassa i Cragira. W tym samym czasie z powodu braku czasu i ograniczonej obecności na forum ja zrezygnowałem z opiekowania się komentarzami. I tak się jakoś stało, że dalej jestem przypisany imiennie do tego działu, ale jego sprawdzanie wykracza poza moje obowiązki, co zresztą kilka razy omawiałem z wies.niakiem. Mateuszowi musiała umknąć ta kwestia pod nawałem innych administratorskich spraw ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy byłoby możliwe (a więc, czy moglibyście się tego kiedyś podjąć) dodanie funkcji umożliwiającej upload własnych nagłówków na blogi? Chodzi o to. Ewentualnie, aby dodać link do zewnętrznego serwera, żeby nie zaśmiecać serwera CD-Action.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plejman -> Możesz rozwinąć myśl?

podbiel -> Nie da rady. Strona główna jest w tej chwili strasznie długa. Jeśli nie wiesz już, że gdzieś tam na dole jest np. targowisko, to szansa, że osoba wchodząca na forum pierwszy czy drugi raz w ogóle nie dotrze na sam dół. Im więcej rzeczy na górze wrzucimy, tym mniej treści będzie w pierwszej chwili docierać do nowych osób na forum. Poza tym ja chyba dałbym sobie spokój z forum, na którym pierwszy ekran to zbiór ogłoszeń - regulaminów :-) I dlatego masę tematów regulaminowych mamy sprytnie ukrytą w jednym dziale i w rozrzuconych ogłoszeniach :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam..

Czy jest mozliwosc by zainstalowano do forum plugin dzieki ktoremu mozna by bylo przegladac forum za pomoca aplikacji Tapatalk na smartfonach z systemem Android? Wiele osob posiada telefonu z Androidem a to bardzo by ulatwilo korzystanie z forum przy pomocy smartfona.. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie powinienem się wypowiadać za adminów, ale na pierwszy rzut oka wydaje się "nierealizowalne". Jak i w przypadku wielu innych dobrych pomysłów trzeba czekać na nową wersję skryptu...

Nie trzeba czekać, bo nowa wersja jest już od dawna dostępna. Wystarczy zaktualizować forum. Co prawda mnie osobiście się nowa wersja nie podoba, ale to już inna sprawa :)

Plugin jest do wersji 3 skryptu IPB. FA stoi na wersji 2, więc niestety nie da rady.

To zaktualizujcie w czym problem? IPB 2 nie jest już wspierane, więc korzystanie z niego to stanie w miejscu, a kto stoi ten się cofa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Kratosik - przestań trollować, bo to się zaczyna robić mało śmieszne, a Ty balansujesz bardzo blisko krawędzi bana. Ghost nie raz pisał, że skrypt forum zostanie zaktualizowany dopiero wtedy, gdy nowa wersja będzie obsługiwała wszystkie mody stojące na aktualnym skrypcie. Dam sobie głowę uciąć, że ty osobiście go o to pytałeś. Więc z łaski swojej nie rób z nas idiotów, bo już dawno przestałeś być zabawny. Tym bardziej, że jesteś "na warunkowym", więc trollowanie to po prostu samobójstwo z Twojej strony. Jeszcze raz zatrollujesz i pożegnasz się z forum. Każde Twoje przewinienie, nawet najmniejsze (jak np. nieuzasadniony raport) zakończy się banem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie proszę o zbanowanie mojego konta dożywotnio z dniem jutrzejszym. (12 marca 2011r.) Nie będę się pchał tam gdzie mnie nie chcą. Pozdrawiam i żegnam. Przenieście mnie do grupy "Odrzutki" i zostawcie info w moim profilu "Zbanowany na własną proźbę" Napiszę tylko jeszcze pożegnalny wpis na blogu i spadam forever...

Edytowano przez Kronos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wrzućcie na luz :-)

Kronos -> Tak lekką ręką "aktualizujesz" forum. Próbowałeś kiedykolwiek robić coś takiego? To forum ma prawie 170k userów i 10 razy tyle postów. Do tego skrypt jest intensywnie wypakowany modyfikacjami. Samo podniesienie forumowej bazy danych potrwać może kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt godzin. Do tego trzeba przenieść wszystkie modyfikacje - część pobranych z netu, a część zrobionych samodzielnie. Biorąc pod uwagę, że v3 skryptu jest napisana od nowa (= struktura skryptu jest inna) wszystkie dodatki trzeba by było od nowa przepisać. Uwierz mi na słowo, aktualizacja naszego forum to nie jest bułka z masłem.

Zresztą aktualizacja skryptu jest częściowo poza naszym zasięgiem - zależy od adminów Interii oraz wszystkich spraw związanych z bezpieczeństwem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czy byłaby możliwość - o ile piszę w dobrym temacie, ale blogi jako tako integrują się ze skryptem forum - opcji włączenia pełnego ekranu w filmikach YT dodawanych do wpisów na blogach?

Wiem, że początkowo w newsach na stronie CD-A filmiki trzeba było oglądać w okienku wielkości pudełka od zapałek, ale później na szczęście to poprawiono i można już oglądać w HD na fullscreenie. Fajnie, gdyby i na blogach była taka możliwość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się zrobić tak, żeby zamknięte tematy były automatycznie spychane w dół listy? Bardzo ułatwiłoby to poruszanie, np. w PD. Niektóre problemy są rozwiązywane w trzy sekundy, więc nie są już potrzebne na pierwszej stronie, a ich miejsce mogą zająć te otwarte... Być może jest to niewykonalne, więc nie bijcie :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...