Skocz do zawartości
wies.niak

Propozycje zmian na Forum Actionum

Polecane posty

Mnie gały bolą od Ghostcrafta właśnie

Że się tak brutalnie wyrażę - kogo to obchodzi? Skoro ciemna skórka ci przeszkadza to zmień na jasną i po problemie. Masz jakieś przykazanie z góry żeby korzystać z ciemnej? Nie szukaj dziury w całym.

b3rt to że nie ma panelu bocznego to wg Ciebie zaleta? o_O Chyba wada!

Wiesz, jak się ma monitor 4:3, a nie panoramiczny to brak tej tabeli jest zaletą. Jak dla mnie to ten panel tylko niepotrzebnie zwęża forum. IMO jest to wada i tyle.

I jeszcze kwestia nowych skórek. Na razie nie ma w planach nic takiego. Z tego co mi wiadomo to Ghost ma teraz ważniejsze sprawy na głowie niż nowe i nikomu niepotrzebne skórki. EoT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zmiany skórki na stałe na IP. Board Pro i usunięciu Ghostcrafta ponieważ sporo osób pisze tu w jaskrawych kolorach które na IP Board są słabo widoczne i zlewają się z tłem (n.p posty Szwenia i dopiski Lorda Nargogh, lub Kagexa) Ludzie w ogóle nie liczą się z tym że ktoś może używać IP Board Pro. Myślą pewnie że wszyscy używają Ghostcrafta bo jest domyślny (podejrzewam, że sporo z nich nie umie pewnie nawet zmienić skórki) i stąd moja prośba. Niektóre kolory w ogóle nie są tu widoczne, a gdyby istniała tylko IP Board problemu by nie było, bo ludzie by widzieli że nikt nie widzi ich pisma (lub ma z tym problemy) i zaczeli by się liczyć z innymi, oraz zmieniliby kolor pisania, na jakiś czytelny... Ja na moim forum mam tylko jedną skórkę, której nikt nie może zmienić i jest git. (Wszyscy wszystko widzą i w dodatku moje moderatorskie dopiski pięknie komponują się z zielonymi ramkami forum, co dodaje klimatu, a gdyby ludzie mogli zmienić skórkę forum, a więc też kolor rzeczonych ramek, moje dopiski już by tak nie pasowały do forum) Pomyślcie nad tym.

Edytowano przez Kratos1989
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratos1989... Jakby to powiedzieć...

Skoro dopiski moderatorskie są jaskrawe i nie widać ich na Ip.Board, i większość ludzi na nie nie narzeka to jednak wydaje mi się, idąc twoim zawiłym tokiem rozumowania, że lepszym pomysłem byłoby usunięcie Ip.Borad, czyż nie? Bo niby dlaczego Ghostcrafta? Bo tobie nie pasuje? Wolne żarty.

Nie chcę cię urazić, ale przeczytaj swój post jeszcze raz i wyłap nieścisłości. :)

Edytowano przez Qrowsky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zmiany skórki na stałe na IP. Board Pro i usunięciu Ghostcrafta

Nie będzie żadnego usuwania skórek, a już na pewno nie dlatego, że ty sobie tego życzysz. Już pomijam tak zawiły, że aż praktycznie nielogiczny tok twojego rozumowania, ale kolejny raz zwracasz uwagę na jakiś niezbyt istotny szczegół, delikatnie mówiąc, przez co twoje żale wyglądają raczej niepoważnie - mówiąc jeszcze delikatniej. Pisałeś o wyborze skórek już wcześniej, więc napiszę ci tak - jeśli ci się IP.Board podoba, to korzystaj dalej z tej skórki i odpierwiastkuj się od tych, którzy wolą Ghoztcraft. W ogóle zapomnij o istnieniu Ghoztcrafta. Niech kwestia "ty i Ghoztcraft" przestanie istnieć. Nie musisz się na nią przełączać, nie musisz jej widzieć. Powtarzam: nie będzie żadnego kasowania skórek, z których korzystają inni, bo ty sobie tego życzysz. Sądzę, że masz na tyle instynktu samozachowawczego, żeby nie podnieść tej kwestii po raz trzeci, a jeśli to zrobisz, to będziesz się musiał liczyć z konsekwencjami.

A nachalne przemycenie reklamy swojego własnego forum do posta pozostawię bez komentarza, dopowiedz go sobie sam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie jeszcze coś dopisać do tego co powiedział Mariusz. Jak już napisałem wcześniej: jak na razie na forum nie będą przeprowadzane żadne zmiany, z wyjątkiem błędów krytycznych. A już na pewno nie będzie usuwania skórek które służą wszystkim forumowiczom od dawna. Dużo osób korzysta zarówno z Ghoza, jak i z IP i nie widzę ŻADNEGO powodu dla którego którakolwiek miałaby być zawieszona. Jak masz za jasny kolor, to go po prostu zaznacz i już będzie bardziej czytelny. Ja tak robię na czarnej skórce i nie narzekam. Na swoim forum możesz sobie mieć tyle skórek, ile tylko zechcesz, ale tu zostanie tak jak jest. I mam nadzieje że już więcej nie poruszysz tego tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej przepraszam, że przerywam rozmowę o skórkach na forum, ale chciałbym by rozważono pewną opcję. Chodzi o dział Manga&Anime. Pomyślałem, że można by przypiąć tam listę wszystkich tytułów, które mają już oddzielne tematy. Aktualnie są tego tylko 3 strony, ale widać że idea chwyciła i kolejne wątki wciąż powstają. A taka lista mimo wszystko jest dużym ułatwieniem, zarówno dla zakładających, jak i szukających danej pozycji. Nadaje się?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak się ma monitor 4:3, a nie panoramiczny to brak tej tabeli jest zaletą. Jak dla mnie to ten panel tylko niepotrzebnie zwęża forum. IMO jest to wada i tyle.

Ja mam panoramę (ale 1440x900, czyli nie jest to powalająca rozdzielczość) a mimo to zgadzam się z b3rtem. Dlatego korzystam z Ghozdcraft2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przekonaliście mnie... wasze argumenty są mocne i niepodważalne. Zgodnie z waszą sugestią nie będę już do tego wracał. Sorry za kłopot.

Apropos: Czym się różni Ghostcraft 2 od 1? Bo ja nie widzę między nimi żadnej różnicy.

PS: Mariusz, ja wcale nie przemycałem reklamy mojego forum, a jeśli to zrobiłem w poprzednim poście, to niechcący i niezamierzenie...

Edytowano przez Kratos1989
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem, że można by przypiąć tam listę wszystkich tytułów, które mają już oddzielne tematy. Aktualnie są tego tylko 3 strony, ale widać że idea chwyciła i kolejne wątki wciąż powstają. A taka lista mimo wszystko jest dużym ułatwieniem, zarówno dla zakładających, jak i szukających danej pozycji. Nadaje się?

Pod listą tematów masz taką tabelę, a w niej możliwości sortowania tematów. Wystarczy ustawić "Uporządkuj: Tytuł Tematu" oraz "A-Z" i już wszystko jest czytelne, łatwe do znalezienia.

Zagadnienie przejrzystości ogólnie jest nam znane i będziemy pracowali nad tym, by było wygodniej w nawigacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o dział Manga&Anime. Pomyślałem, że można by przypiąć tam listę wszystkich tytułów, które mają już oddzielne tematy.

Ja osobiście nie widzę takiej potrzeby. Jeśli np. chcesz założyć temat o którymś Gundamie, to tuż pod listą tematów, po lewej stronie jest okienko "szukaj" - klepiesz tam "Gundam" i pokazują ci się tematy, gdzie to słowo padło, w tym trzy istniejące już tematy gundamowe. Jeśli chcesz zobaczyć, jakie w ogóle są tematy, to oglądasz systematycznie listę istniejących tematów z poziomu forum, a nie zgromadzonych w osobnym miejscu. W przypadku tematów zbiorczych (pojawiły się niedawno takie) zadba się o to, by pozycje wchodzące w ich skład były widoczne w podtytule tematu.

Krótko - według mnie obecne rozwiązanie jest tak samo wygodne jak lista tytułów zamieszczona w jednym temacie.

Oczywiście jeśli pojawi się więcej głosów opowiadających się za tym pomysłem, to absolutnie nie mam nic przeciwko niemu i chętnie nawet osobiście taką listę przygotuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSaint - od razu lepiej zaimplementujmy na forum shadow-kopię MAL, będzie megaprzejrzyście i superwygodnie ;]

Szukajka działa na tyle sprawnie, że imho nie ma potrzeby, dopóki nie zrobi nam się tematow na 10 stron (a i wtedy zalecam po prostu zwiększenie ilości tematów na stronę w ustawieniach forum :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu od razu ograniczać bądź zakazywać? Niektórzy tak mają, że muszą się koniecznie czymś wyróżnić. Jak nie mogę przeczytać czyjegoś postu, bo w swej łaskawości pisze jakąś ziakratą i oczojebną czcionką, to zwyczajnie nie czytam. Nie bawię się w żadna zaznaczanie. I nie czuję się z tego powodu pokrzywdzony. Co najwyżej o jednego czytelnika autor będzie miał mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie możliwość zablokowania forów (profil na samym dole z lewej), ale mam pytanie czy można rozszerzyć tą opcję na konkretne tematy. Dzięki czemu byłaby możliwość bycia na czasie z tym co nas naprawdę interesuje pomijając stare (dla nas) nudne tematy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redakcja od kilkunastu tygodni urozmaica stronę CD-Action WWWekendowymi konkursami, które często cieszą się dużą popularnością. Do wygrania są przeważnie gry na PC, ale są wyjątki, gdzie główne nagrody są dużo bardziej wartościowe. Jak wiemy, wszelkie nagrody przyciągają dużo chętnych, a co za tym idzie także oszustów. W konkursach sporo osób oszukuje już od początku, na co redakcja zareagowała wprowadzając ograniczenie w postaci potrzeby zalogowania, by oddać swój głos.

Dla oszustów zasada jest jasna: sobie dać 10, reszcie 1, oraz dodatkowo poprosić znajomych o 10 dla siebie. Idealnym przykładem jest son599, który z wiadomych mi informacji zakładał nowe konta na forum w celu podwyższenia sobie oceny (nie wiem jak to dokładnie działa, nie wnikam w szczegóły, ale jest to prawdą), w dodatku pojawiły się nowe konta o nicku jednej z forumowiczek (nick do mojej informacji) z dodatkiem cyfry (...1 ...2 itd.) - to na 99% był tenże użytkownik, podszywający się pod innych. Praca delikwenta została usunięta, ale obawiam się, że nic to nie da i oszuści będą działać dalej.

Oszustwa w tego typu konkursach raczej nie da się całkiem wyeliminować (tak samo jak choćby piractwa), ale można je ograniczyć. Pod presją innych postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i dodałem wpis na moim blogu - petycję, pod którą do tej chwili podpisało się niecałe 30 osób (szczegóły w sygnaturce). Sama petycja jednak nic nie zdziała - czekam więc na Wasze pomysły (piszcie je w tym temacie), jak maksymalnie ograniczyć oszustwa w tych konkursach. Wielu z Was miało dość ciekawe propozycje.

Edytowano przez Vantage
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vantage -> Bez urazy, ale Twoja petycja jest troszkę śmieszna. Dlaczego? Bo oczywiste jest, że wszyscy są przeciwko oszustom, redakcja też jest przeciwko oszustom, więc tak na prawdę nie ma o co składać petycji.

Jak sam zauważyłeś, 1. redakcja wprowadziła ograniczenia, utrudniające życie oszustom, 2. nie da się całkowicie wyciąć zjawiska, bo jest to nierealizowalne technicznie (chyba, że np. głosowanie będzie poprzez specjalną aplikację, którą trzeba będzie pobrać i zainstalować, ale jest to nierealizowalne, bo zniechęci też uczciwych ludzi).

Z całym szacunkiem dla koleżanek i kolegów forumowiczów, znaczna część nie ma pojęcia o mechanizmach działania sieci oraz o sposobach zabezpieczania przed nadużyciami. Poza tym w redakcji pracują kompetentne osoby, które dysponują odpowiednią wiedzą.

Co za tym idzie, Twój apel jest zbędny, bo na 99,(9)% nie padnie tu żadne przydatne rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ wies.niak

Poprzez tą petycję chciałem nagłośnić problem, to raz. A dwa - nie można po prostu poprzestać. Coraz więcej ludzi nie ma ochoty brać udziału w tych konkursach właśnie przez to, że prace są oceniane niesprawiedliwe. Sam Gofer zaproponował mi, bym dodał tu swoje 2 grosze (w tym temacie). Moim zdaniem głosowanie od danej ilości postów (10 - 20) przynajmniej w pewnej części rozwiązałoby problem. Nadal jednak istniałaby sytuacja, że innym stawia się "1", sobie "10". Więc może głosowanie w temacie, na forum? Trzeba by było podliczać głosy, ale przynajmniej byłoby to sprawiedliwsze - tylko głośno myślę, sam nie wiem, ale jeśli nadal tak będzie - mnie te konkursy przestaną interesować i przypuszczam, że nie tylko mnie. Ja tak naprawdę stratuję "for fun", aż tak nie zależy mi na nagrodach, ale głupio się człowiekowi robi, jak jego wkładu pracy prawie nikt nie docenia, a ktoś, kto wysilił się, by cyknąć fotkę i dodać 2 słowa jest lepszy.

Edytowano przez Vantage
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość oddania tylko jednego głosu (bez możliwości oceniania siebie), bez 1-10, po prostu XXXX ma XX głosów. Chcesz to dajesz komuś punkcik (są tylko dodatnie), a nie chcesz to przecież nikt Cię nie zmusza :P

Edytowano przez Owiec_xD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...