Skocz do zawartości
wies.niak

Propozycje zmian na Forum Actionum

Polecane posty

Przejrzałem dwie ostatnie strony i takiego pomysłu jak mój nie widziałem, więc mam takie pytanie. Czy możliwe byłoby danie autorowi tematu opcji "problem rozwiązany", która by automatycznie przenosiła jego temat do jakiegoś podforum z tematami, których problemy zostały rozwiązane? Pomogłoby to zapewnić większą przejrzystość forum, a i ci, którzy czekają jeszcze na odpowiedź mieliby większą szansę, na to że nie zginą w lawinie nowych tematów. Muszę jeszcze zaznaczyć, że na konstrukcji forum nie znam się wcale to prostu taka myśl, która mi spontanicznie wleciała do głowy i pomyślałem, że warto zapytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony technicznej Ci nie odpowiem. Jednak co by to dało? Tematy nie zostaje zamknięty dopóki:

a) nie pojawi się post autora czy osoby mającej identyczny problem, że pomogło.

B) nie pojawi się post dotyczący innego problemu lub offtop.

Po tych sytuacjach tematy zostają zamykane. Zarządzanie się sprawdza, bo jak problem rozwiązany to leci sobie na dół. Jak nie jest zamknięty, a ktoś go przywoła pytaniem dotyczącym innego problemu, to zostaje zamknięty, a dla użytkownika jest to znak, że nie zna regulaminu działu. IMO dawanie innym takiej możliwości jak otwieranie i zamykanie tematu byłoby zbędne. Temat zamknięty? Stwórz nowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy boczny panel to naprawdę fajna rzecz, ale czy nie dało by rady jakoś poukładać tego jak się chce? Bo teraz po co mi na samej górze ramka "Aktualny CD-Action" jak go mam i wiem jak wygląda. Wolałbym np. aby na samej górze były "Ostatnie posty". Fajnie rozwiązali to na onecie, można wybrać sobie co gdzie ma być.

Lord Nargogh

Bardzo dobry pomysł.

Edytowano przez albercikk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku ze zmianami w dziale "Pomocna Dłoń" przyszedł mi do głowy pomysł, co możnaby jeszcze do tego działu dorzucić.

Chodzi mi o założenie nowego folderu obok "Strategie, RPG" itp. Jego nazwa brzmialaby np "Tricks and secrets".

W tym folderze forumowicze zakładaliby tematy - jeden temat na jedną grę, w których pisaliby jakie odkryli ciekawostki w danej grze. Jakie są w niej tricki, Easter Eggi, sekrety, i tym podobne. Wiem że to nadaje się w zasadzie do działu komentarze - ale dla kogoś kto jest zainteresowany odkryciem właśnie takich sekretów łatwiej byłoby ich szukać w specjalnym temacie, niż pośród kilkuset stron tematu w "Komentarzach", zwłaszcza ze cięzko byłoby wyszukiwarce wskazac słowa kluczowe - bo nikt przecież nie pisze "Hej! Odkryłem sekret" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, można, ale potem bardzo trudno jest to znaleźć, i kończy się na tym, że forumowicze w większości nie dowiedzą się o tej ciekawostce.

A niektóre z nich potrafia naprawde ułatwic grę, więc na swój sposób jest to rozwiązywanie problemów. Nie jednego konkretnego, ale ogólnie problemy z poziomem trudności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś nie zauważył, to PD ma taką konstrukcję, że to potrzebujący zwraca się o pomoc. Jak ktoś się spyta, to możesz spokojnie odpowiedzieć. Natomiast nie będziemy tworzyć tematów, w których ktoś będzie się chwalił, że coś zrobił/znalazł itp. W ten sposób można by tworzyć tematy: "Wiem jak przejść poziom trzeci w Quake'u", albo "Poradnik jak dojść do smoka w BGII".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie chodziło mi o regułę 1 gra - 1 temat. I tam post pierwszy: "Ja zauwazylem, ze w grze Icewind Dale II zaklecie Zwierzęcy Szał jest bardzo pomocne w walce z magami, bo nie ma na nie rzutu obronnego a blokuje im możliwośc rzucania zaklęć."

A dlaczego ktoś miałby sam na to nie wpaść? Bo w tej sytuacji jest to zaklęcie wzmacniające, które według opisu rzuca się na swoich członków drużyny. Nie znajdzie się takiej informacji w zadnym poradniku, tylko eksperymentując na własną rękę. Nie jest to bug, a pozwala pokonać niemal KAŻDEGO maga bez trudu.

I o takie ciekawostki mi właśnie chodzi :] Poza tym wielu ludzi lubi przejść jakąs grę w 100%, badając kazdy zakamarek. I moznaby się wówczas dzielić swoimi odkryciami na temat wlasnie takich "Zakamarków". Dział "komentarze" dzisiaj słuzy raczej dyskusji na temat danych gier, a tematy o których mówię słuzyłyby jedynie w celach informacyjnych. Takie małe kompendium wiedzy :]

Ale nie mam zamiaru naciskać, zwłaszcza że pomimo iż raczej sporo forumowiczów przegląda ten wątek, to tylko jedna osoba wyraziła tym pomysłem zainteresowanie. W końcu nie będę potem pisac sam i tylko dla siebie :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie chodziło mi o regułę 1 gra - 1 temat. I tam post pierwszy: "Ja zauwazylem, ze w grze Icewind Dale II zaklecie Zwierzęcy Szał jest bardzo pomocne w walce z magami, bo nie ma na nie rzutu obronnego a blokuje im możliwośc rzucania zaklęć."

A dlaczego ktoś miałby sam na to nie wpaść? Bo w tej sytuacji jest to zaklęcie wzmacniające, które według opisu rzuca się na swoich członków drużyny. Nie znajdzie się takiej informacji w zadnym poradniku, tylko eksperymentując na własną rękę. Nie jest to bug, a pozwala pokonać niemal KAŻDEGO maga bez trudu.

I o takie ciekawostki mi właśnie chodzi :]

Jak ktoś chce takim powergamerem być, to albo będzie sam eksperymentował, albo właśnie zapyta o różne exploity itd ew. poszuka tego na forach dot. danej gry. Myślę, że nie ma potrzeby tworzyć osobnego subforum na takie cele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie popieram. Jeśli kogoś mocno interesuje dana gra to mimo wszystko śledzi komentarze na jej temat, a także na własną rękę takich smaczków poszukuje. Zbytnie rozdrabnianie tematów sensu nie ma, naprawdę myślicie, że aż tak duży ruch tam będzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt nie oczekuje ogromnego ruchu, ale np. ja osobiście wszedłbym na parę gier aby się o jakichś easter eggach dowiedział, a fanem nie jestem na tyle żeby cały Internet przeszukać.

A teraz coś całkiem ode mnie: potrzebna jest w zaawansowanej wyszukiwarce opcja wyszukiwania dokładnego stwierdzenia a nie grupy fraz. Ja nie po to szukam czegoś, żeby zobaczyć w czyimś poście jedno z dwóch szukanych słów, potem znaleźć to samo w cytacie, potem cytat cytatu, a potem cytat cytatu cytatu. A przynajmniej powinien wystarczyć cudzysłów zwykły (bo zwraca brak wyników i ja nie wiem czy to przez cudzysłów czy przez brak wyników).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi w FA nie odpowiada to to że wszystkie używane przez użytkowników kolory czcionki (oprócz SZWENIA) są całkowicie niewidoczne - niezmiernie wkurza mnie zaznaczanie całego tekstu lub wytężanie wzroku :P Rozumiem wszelkie dopiski na czerwono, ale pisanie CAŁEGO Posta na Niebiesko\Ciemnozielono\Czerwono etc. etc. sprawia że często nie chce mi sie go czytać :P

Taka mała drobniutka sugestia :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może warto by zastrzec wszelakie kolorki i zabronić ich używania zwykłym śmiertelnikom (czyt. userom). Korzystali by z nich tylko moderatorzy.

Ot taka sugestia spotkałem się z czymś takim na innym forum. Bo naprawdę sprawa zaczyna się robić bardzo wkurzająca przy jasnej skórce. :/

Edytowano przez Belutek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zastrzeganie wszystkich to lekka przesada, chociaż nie żebym był przeciwny, bo od niektórych jaskrawych postów oczy bolą. Jeżeli chodzi o kolory zastrzeżone to należy do nich niewątpliwe czerwony. Zazwyczaj wpisy i edycje moderatorskie można spotkać pod takim kolorem. Zazwyczaj, a dlatego, że np. niektórzy używają w 99% jednego koloru czy to do edycji czy do pisania. Taki znak rozpoznawczy. Rozy. Ogólnie nie ma żadnego zakazu, ale jeśli ktoś napisał post na czerwono, niech nie będzie zdziwiony jak jego kolor się zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pomyślmy logicznie, po co komu kolorki? Tylko utrudniają odbiór, jest to jakaś sztuka dla sztuki? Przyjemniej nam się zrobi jak napiszemy niebieskim zamiast koloru domyślnego czarnego/białego (zależnie od skórki). Tym bardziej, że forum jest jakie jest i kolorowe posty naprawdę przeszkadzają w czytaniu i męczą oczy stokroć bardziej niż kolor domyślny. Jak dla mnie powinno się zakazać "kolorowych postów". Wyjątkiem od tej reguły byliby moderatorzy i inny "uprzywilejowani". Wydaje mi się, że byłoby to bardzo zgrabne i miłe dla oczu rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie masz rację. Tylko, że zaraz podniósł by się lament, iż takowych możliwości nie ma. Mam radę: po prostu omijaj posty, które są nieczytelne. Sam tak robię o ile funkcja moda nie zmusza mnie jednak do przeczytania. IMO, większą stratę poniesie autor postu, gdyż mniej osób przeczyta i tym samym będzie chciało odpisać. Przykład Szwenia - jego posty są zupełnie nieczytelne przy stosowaniu jasnej skórki. O ile nie są umieszczone w działach, w których moderuję, to omijam je szerokim łukiem. Mniej więcej takim samym jak góglową reklamę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowię prośbe, która napisalem kilka stron temu - czy można przywrócic już licznik "nowoprzybyłych" postów od ostatniej wizyty? Przecieki już sie skończyly, więc można cofnac cięcia których się dopuszczono celem ratowania serwera. Inna sprawa ze lada moment bedą nastepne, ale... po prostu przypominam o sprawie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swej strony zasugerowałbym ponowne rozdzielenie działu "handheldy" na NDS i PSP. Wystarczy tylko rzut oka i ewidentnie widać, że konsola Nintendo jest tam zdominowana przez konkurenta Sony. Jest i owszem, sporo tematów poświęconych dwóm ekranom, ale zdecydowanie nie rzucają się w oczy.

A tak to forum jest spoko. :banana:

Edytowano przez DarkShadowMW
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...