Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Zmierzch Bogów to OGROMNE nieporozumienie. Grałem w niego ostatnio na patchu 1.7 i dalej jest żenadą. Ta gra nie ma w ogóle optymalizacji, jest krótka, tereny świecą pustkami, debilne questy i teksty, bugi, pozostawiono wiele przedmiotów questowych po podstawce, itd.. Nigdy już nie wybaczę firmie Joowod, która zleciła robienie najnowszego Gothica hindusom, bo ZB to profanacja serii Gothic. Jeden z questów zapamiętam jako chyba najgorszy w historii komputerowej rozrywki=> poszukiwanie Szalonego Miłośnika Ptaków. Hindusi chyba coś popili, gdy pisali dialogi do tego questa. Trzeba było zobaczyć moja minę jak Bezi( btw stał się on niezłym świrem) rozmawiał z tym miłośnikiem... KRA, KRA!!

Edytowano przez smd87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internecie można znaleźć filmik ukazujący jak to ZB jest "wspaniałe". Głos znany mi z Gothica mówi że poprawiono to i tamto, że lepiej będzie działał niż G3 no i po prostu bije go na głowę. A ile w tym prawdy? Sami wiecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srodze zawiodłem na dodatku. Boję się, że studio odpowiedzialne za G4 też spartoli sprawę. Słyszałem, że na razie ich celem jest doścignięci technologi studia odpowiedzialnego za Crysis, jak by nie wiedzieli, że grafika w RPG nie jest najważniejsza.

Edytowano przez Cragir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście próby stworzenia super grafy dla G4 może okazać się dla niej zgubne. Co z tego że grafika będzie wymiatała skoro reszta będzie jak w ZB :down: . Twórcy zamiast koncentrować się na fabule, postaciach i innych rzeczach które w porządnym RPG są podstawą to wszystko spada na drugie miejsce. :ermm: . Ciągle ta grafika że to potrafi że tamto. Oczywiście grafa porządna musi być ale co z tego skoro reszta będzie taka sobie i do tego nawet na mocnym kompie nie odpali? Tak czy siak poczekamy jeszcze trochę na odpowiedzi związane z G4 :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, ciekawe ile jeszcze poczekamy i czy nasz nowy Bezi będzie godzien swojego poprzednika. Wydaje mi się, że chcą stworzyć nowego Bezimiennego, którego później po prostu porzucą i stworzą następnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście będzie RISEN ;) Tylko szkoda iż zostanie zmieniony świat przywykałem do świata Gothica ;)

Rzeczywiście próby stworzenia super grafy dla G4 może okazać się dla niej zgubne. Co z tego że grafika będzie wymiatała skoro reszta będzie jak w ZB down.gif . Twórcy zamiast koncentrować się na fabule, postaciach i innych rzeczach które w porządnym RPG są podstawą to wszystko spada na drugie miejsce. ermm.gif . Ciągle ta grafika że to potrafi że tamto. Oczywiście grafa porządna musi być ale co z tego skoro reszta będzie taka sobie i do tego nawet na mocnym kompie nie odpali? Tak czy siak poczekamy jeszcze trochę na odpowiedzi związane z G4 rolleyes.gif

Mogą tą serie zrujnować ;(( A ta grafa.....nie zdziwię się jak będzie potrzebowała lepszego configa niż GTA 4 do Fulla ;((

Edytowano przez Ortheon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy może G4 okaże się najlepszym RPG na świecie a może się okazać totalną klapą jak ZB póki nie wyszedł nikt poza producentami nie wie jak będzie wyglądał poza kilkoma screenami nie ma nic co by potwierdzało że Gothic 4 będzie klapą czy też nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory każdy kolejny Gothic był w jakis sposób związany z poprzednim. Czy to przez głownego bohatera, czy jego głos, czy też głosy innych postaci. Ba, nawet głowny motyw muzyczny był mniej wiecej podobny. Tak więc człowiek zwyczajnie odnosil wrażenie ze gra w kolejną częśc serii. Dla tego własnie podobiestwa zapewne dam kolejną szanse ZB.

Z G4 problem polega na tym, że jest niezbyt związany z poprzednimi częsciami. Juz sama zmiana nazwy zniechęca mnie do tego tytułu. A wszystko po to, żeby podlizać sie casualowym amerykańsim graczom, którym poprzednie częsci nie przypadły zbytnio do gustu.

Podejrzewam że stosując ta serię zmian polegającą na odsunięciu się od poprzednich częsci i wypasieniu grafiki jak najbardziej, zyskają liczne grono fanów w USA, a straca niemal wszystkich pozostałych. Tak więc dostana nauczke tak czy siak.

W ogóle co to jest Arcania? Bezimienny zostaje królem Myrtany (nie spoileruję, bo mozna sie tego i z zapowiedzi G4 dowiedziec) która nie zawiera w sobie żadnej Arcanii. No chyba że się okaze ze np na południu Myrtany znajduje się kontynent dwa razy od niej większy i nikt tego nie zauwazył? Zobaczymy jak twórcy wybrna z tej głupoty.

PS: wiem ze na zachodzie znajdują sie nieznane krainy, ale zgodnie z tym co było w ZB

jest to po prostu inny wymiar, niezamieszkany przez nikogo

, więc nie sądze żeby to o niego chodziło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studio pewnie ma zamiar wzorować się na Gothicu 3 zamiast na 2 czy 1 znacznie bardzie udanych częściach.Patrząc po początkowych, screenach przyznaję

grafika jest piękna.Ale co z tego jeżeli będą ogromne wymagania sprzętowe potrzeba będzie kompa z kosmosu i po co?

Studio myśli że jeżeli dostała w swoje ręce kontynuacje Gothica, to wystarczy zrobić piękną grafę i gotowe.

Edytowano przez eddy1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 najmniej udaną częścią? Nie powiedziałbym. U mnie wszystkie sa interesujace na równi, chociaz G3 jest akurat najdłuższe z ich wszystkich i oferuje najwięcej godzin zabawy.

BTW: Nie wiedziałem, że w G2 po osiągnięciu zręcznosci na poziomie 100 uzyskuje się zdolność akrobatyka ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię że ''Gothic 3 jest najmniej udaną częścią'' mi też się podobała.Ale sądząc po wielu komentarzach na innych

forach traktujących o Gothicu można zobaczyć narzekania fanów dlatego uznałem ją za gorszą część.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 nie był taki zły w porównaniu do ZB. Tworząc G3 i ZB postawili na grafikę a nie na fabułę no i wyszło to co wyszło. Nie chodzi mi tu o to że G3 ma złą fabułę bo to nie prawda, ale o ZB nie można tego powiedzieć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do G3 to gra byłaby niezła, gdyby nie problemy techniczne. Niby to jednak dalej Gothic, ale poprzednie części pomimo swych niedoróbek były bardziej klimatyczne. Co do ZB to na szczęście nie miałem nieprzyjemności w nią grać. To co jest w tym filmiku z UT ma się nijak do recenzji samej gry, ale to tylko wideo prezentacja od CDP, więc nie ma co się dziwić, że jest tak zachwalany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie G3 ma własnie najlepszy klimat. Równiez ze względu na najlepszą muzykę. Zaraz za nim w moim rankingu miejsce zajmuje Gothic 1.

Pod względem klimatycznym G2 moim zdaniem totalnie lezy. Sprawę poprawia nieco dodatek Noc Kruka, bo na dodanych terenach klimat jest znacznie ciekawszy. Oczywiście w samej podstawce znajdzie się kilka bardziej klimatycznych momentów (np moim zdaniem okres nowicjatu w klasztorze).

G2 jest swietne, jednak uwazam ze ma zdecydowanie najgorszą muzyke z całej trylogii. Wyjątkiem sa po raz kolejny utwory które nam towarzyszą w Jarkendarze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dwójka jest na równi z jedynką. Nie jestem po prostu w stanie stwierdzić, która lepsza, bo obie są bardzo podobne. Muzyka w dwójce mi się osobiście podobała( nie było to arcydzieło, ale nie była też zła. Natomiast jeden z utworów w Jarkendarze=> cud, miód!!). Natomiast trójka... nie jest to na pewno gra zła, ale troszkę odstaje od dwóch poprzednich. Moim zdaniem trójce dlatego się tak oberwało, bo to kolejna gra z serii Gothic, więc oczekiwania wobec niej były zbyt wysokie. To tak jak z GTAIV... Wiele osób narzeka, że wtórna, to wszystko już było itd. Niektórzy po prostu oczekują gry, która spełni wszystkie oczekiwania, a to jest niemożliwe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem klimatycznym G2 moim zdaniem totalnie lezy

Aż tak źle nie jest, względem pierwszej części faktycznie leży, ale ogólnie jest parę fragmentów klimatycznych. Przede wszystkim powrót do Górniczej Doliny, już nie zielonej i nieco sielankowej jak w poprzedniej części, ale szarej, spustoszonej wojną, pełnej Orków i innych cholerstw. Szczególnie w zamku czuje się ten strach, osamotnienie i bezradność ludzi osaczonych ze wszystkich stron przez wrogów. Dla fanów jedynki (jak ja) to dosyć osobliwy widok, zamiast Diego, Thorusa czy Bloodwyna w zewnętrznym pierścieniu stoi stado Zielonoskórych.

Oprócz tego na pewno bycie Nowicjuszem w Klasztorze, moment zbierania załogi do odpłynięcia (na pewno szkoda żegnać się z wyspą ;)), okolice Słonecznego Kręgu...

Ale fakt, w porównaniu do jedynki, to wypada blado.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich narzekających na klimat trzeciej części (bez dodatku, bo jak wiemy ZB ma najlepszy klimat w całej serii :P):

Radzę założyć elitarny pancerz asasyna i spokojnie przespacerować się po Mora Sul słuchając tamtejszej muzyki. Na tym skończą się wszelkie jęki. Jeszcze się chyba taki nie urodził, któremy by się to nie podobało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja

pustynne miasta/miasteczka są bardzo klimatyczne bo jest fajna muzyka ,architektura ,niewolnicy ,tancerki i assasyni w tych fajnych zbrojach a jak wyjdziesz z miasta to jak okiem sięgnąć pustynia ,ewidentnie ruiny

w górach też klimatyczne były miasteczka(zwlaszcza klasztor z tą mroczną biblioteką )na tych wysokich urwiskach podczas zamieci połączonych z resztą mapy tylko mostem wiszącym

najmniej mi się podobała Myrtana chociaż Faring z tym wodospadem i przełęczął było bardzo ładnym miejscem

nie mam żadnych zastrzeżeń do Gothica 3 jeśli chodzi o klimat

grafika ,świat ,rozwój postaci i muzyka też były dobre

jedyny duży minus dla Gothica 3 to fabuła nudna i trochę niestotna dla świata gry bo polega głównie

na zebraniu artefaktów i zaniesieniu ich na ołtarz lub do Xardasa zabicie Robhara(chociaż ja tego nie zrobiłem) i Zubena

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...