Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Ale mówimy o samym Gothic 2, czy razem z Nocą Kruka? W tym drugim przypadku nie ma się co dziwić, w pierwszej połowie zawarte są atrakcje z dodatku (nie jako oddzielny rozdział), więc z oczywistych względów mamy wrażenie wolniejszego rozwijania się fabuły z podstawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Otóż dlatego, że obie gry wyszły w podobnym odstępie czasowym i obie mają napis "action-RPG", mimo iż prezentują sobą całkowicie odmienne style rozgrywki. Na dodatek pojawił się taki stereotyp, że gracz w Gothica nie lubi Morrowinda i vice versa. Ale skąd się to wzięło? Nie mam pojęcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to głupie i bez żadnego większego sensu, taki stereotyp i porównania obu gier wymyślili chyba ludzie, którzy w te tytuły grali, ale za bardzo nie wiedzieli o co w nich chodzi. Przez głowę mi nie przeszło, że ktoś w ogóle może zestawić te dwie gry obok siebie.

Ja bardzo lubię serię Gothic (Gothic 3 najmniej), tak jak i TES3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gracz w Gothica nie lubi Morrowinda i vice versa.

Całkowicie się z tym zgadzam. Mój kolega najpierw zagrał w Gothici. Gdy kupił TES IV ukrywał, że gra bardzo mu się podoba i mówił, że nic nie przebije Gothica... :) Zaczął wymieniać wady Obliviona, że level scalling zły, że za łatwy...

Ja bardzo lubię serię Gothic (Gothic 3 najmniej), tak jak i TES3.

Dokładnie jak ja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic 1 i 2 trudny? Ooo loool. Właśnie Noc Kruka była utrudniona bo gracze marudzili że Gothic jest za prosty, drastycznie prosty, niewyobrażalnie prosty....

Według mnie poziom trudności w jedynce był najbardziej wyważony i najlepszy. Gothic 2 - za prosty. Gothic 2:NK za trudny. A o G3 się nie wypowiadam bo grałem na trudnym poziomie ("co to tam dla mnie, przecież przeszedłem Noc Kruka...") więc niejednokrotnie kląłem na wilki (nie widziałem różnicy w walce z nimi na 10 i na 60 lvl...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ,wilki to naprawdę najbardziej idiotyczny element w G3. Choć grałem prawdziwym koksem na 80 levelu, zbroja paladyna, 500 hp, to przed zaatakowaniem 4 wilkow sejw obowiązkowo. Nie zapisywałem przed atakiem na obóz orków, ale na więcej niż 5 wilków się bałem iść ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ja potwory spotkałem jeszcze w:

-Okolicach świątyni Trelis, przy rzece za paroma trollami.

-Okolicach Silden, też niedaleko rzeki. Tam zaraz obok wilczej kopalni.

-Ruinach Pradawnych w Varancie. Nie opiszę dokładnie gdzie, bo tam to się zgubić szło. :laugh:

Co ciekawe, te obok Trelis są takie żywozielone, te niedaleko wilczej kopalni takie "zgniłozielone". Te z okolic Nemory to o ile dobrze pamiętam czerwone, a te z ruin albo takie piaskowe, albo też czerwone. :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic był moim pierwszym RPG i wg mnie jest to najlepsza gra na początek przygody z "rolplejami" :D...

Pamiętam też jak na początku grałem w TES3 i dziwiłem się, że przyjmują mnie bez łaski do gildii i bez problemu dostanę zbroję. To było dla mnie niewyobrażalne, że NIC za to nie chcą. W Gothicu wszystko było przywilejem i to mi się podobało... nawet.

A co do G3 dalej nie mogę pojąć po co są zbroje przecież one nic nie dają. Takie mam przynajmniej wrażenie. W G1 i G2 to już ze spodniami kopacza się kozaczyło, a w G3 żadnej różnicy nie widać. Pancerz paladyna czy ubranie farmera, dla mnie wszystko jedno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale faktycznie @Hackerboss ma rację ;P

W jedynce i dwójce jak się miało nawet lekki pancerz, to ubytek w utracie zdrowiu przy ataku dowolnego stworzenia był widoczny. A jak się miało ciężką zbroję, to łohoho, stajemy w środku stada zębaczy, i idziemy na obiad nie włączając pauzy;P

W trójce dałem się na to nabrać, gdy w końcu udało mi się zyskać odpowiednią reputację u buntowników od razu kupiłem zbroję paladyna, i pewny siebie porwałem się na 5 lodowych wilków. Zabiłem jednego, potem padłem. Załamka ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idiotyzm to jest bo kły takiego wilka nie powinny przebić zbroi paladyna ,więc to nielogiczne ,że zadaje ci on obrażenia

mi się podobał pomysł z jedynki ,że jak jesteś za cienki to nawet obrażeń nie zadajesz

skóra trola ,cieniostwora albo zbroja orkowego wojownika ,strażnika ,świątynnego strażnika i najemnik były zbyt mocne dla twojego patyka żeby ich zranić w 1 akcie a w 2 z nienajgorszym mieczem też nie zawsze się udawało

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak najlepsze wrażenia mam z jedynki. Klimat koloni karnej, ta bariera... Może to też z tego względu, że był to mój pierwszy RPG? Poza tym było tam dużo smaczków, np.

Idę do Starego Obozu. "No co, nie będę grindować po nocach, g*wn* widać". Wchodzę do wyra, śpię do rana. Wychodzę z budki, patrzę na rozgardiasz i słyszę tylko jakiegoś zaspanego gostka: "Eeeee.... kolejny dzień. I znowu to samo!".

:teehee: Normalnie zacząłem się zastanawiać nad sensem życia...

Przeczytałem zapowiedzi Arcanii i nabrałem smaku. Ciekawie zapowiada się wspinaczka po drzewach, oby to wykorzystano (łucznicy powinni, coś mi się zdaje, że oni będą mieli najlepiej...). Nie wiem tylko czy pomysł z nowym bohaterem jest do końca trafiony, ale lepsze to niż kolejne "zapominalstwo". Pozostaje tylko trzymać kciuki.

Edytowano przez noniewiem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie potrafię powiedzieć, która część jest dla mnie najlepsza ;p Poprostu cała historia od Pirani jest dla mnie wspaniała. Szkoda tylko, że Zmierzch bugów został zrypany i pogrzebał sagę :( Jak dla mnie Gothic kończy się na 3 części, dla mnie jest ona świetnym dopałnieniem fabuły. Co prawda długo trzeba było czekać, żeby zagrać w nią w miare nornalnie (patch 1.4 chyba był już ok) Ale warto było :) Szkoda też, że patch 1.7 czyli Edycja rozszerzona to będzie dopiero produkt, który powinniśmy dostać w dniu premiery ... ale na szczęście ktoś się jeszcze tą grą interesuje :)

ZB to porażka. Rozumiem, że chcieli nawiązać do "czwórki" ale jak słysze bezimiennego, zawsze taki skromny "Robię co należy", "w imię Innosa" itp itd a tutaj "czy za mało zostało przelane MOJEJ krwi za tą ziemię?" "(...) Musieliście wszystko zniszczyć..." To aż mnie na wymioty zbiera ;p Nie kupiłem nawet tej gry, a o przejściu już nie wspomne i nie zamierzam tego robić.

Co do Arcani - napewno będzie ciekawym RPG'iem, ale dla mnie to już nie będzie Gothic. Saga cechowała się tym, że kierujemy losami jednego bohatera a teraz gramy kimś innym i to chyba najbardziej mnie zraziło do tej gry no ale pożyjemy zobaczymy. Jak narazie Risen jest dla mnie ciekawszym tytulem od Arcani i biorę go w ciemno bo mam zaufanie do PB (jeśli chodzi o pomysły i fabułę) i oczekuję od gry wiele :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabuła w serii Gothic to równia pochyła z jednym lekkim wjazdem w górę - Nocą Kruka. Trójka pod względem fabularnym niestety już jest bardzo słaba - Piranha Bytes widocznie nie wiedziała co jeszcze zrobić z Bezimiennym.

Mam nadzieję, że Spellbound wniesie do historii Myrtany powiew świeżości. I imiennego bohatera.

Edytowano przez Risin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Mam nadzieję, że Spellbound wniesie do historii Myrtany powiew świeżości. I imiennego bohatera.

W przypadku Gothica 4 nie liczyłbym na zbyt wiele. Jak narazie prawie wszystkie zapowiedzi opierają się na grafice. I może Bezimienny nie był jakimś ideałem bohatera komputerowego, ale nadanie mu imienia nie dałoby raczej żadnych efektów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...