Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

No i dialogi były słabsze - można było pomarzyć o jedynkowej "A twój ojciec to zabawiał się z owcami!" :D

Mnie zawsze niszczą dialogi z

świątyni

, cyniczne i ironiczne odpowiedzi Bezimiennego na bardzo podniosłe "ZGINIESZ" szamanów, np. "kobiety i gnijące mumie przodem" albo "ja ci zaraz pokażę tę waszą nieśmiertelność" do jednego z opętanych strażników. No i oczywiście "powiedzmy sobie szczerze (...)" do Kharima. W dwójce mi niestety brakuje takich dosadnych i ironicznych tekstów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty te chóry masz w muzyce z G3?

Menu główne - jeśli ktoś często wczytuje grę, może mu to zacząć bokiem wychodzić. Słuchanie całej ścieżki dźwiękowej i słuchanie na okrągło początku jednego utworu to dwie całkiem różne sprawy :P

W dwójce mi niestety brakuje takich dosadnych i ironicznych tekstów.

No, ale trójka i jej totalnie bezczelne "pocałuj mnie w but" (po zatrzymaniu za kradzież) rekompensuje nam to wszystko z nawiązką. Wulgarność w każdym calu, deprawacja na każdym kroku. W dwójce można było przynajmnie do Sentenzy dosadnie odpowiedzieć co o nim myślimy.

Edytowano przez ChiefLeecher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się zgodzić, takich dialogów w G3 było bardzo mało (a o ZB nawet nie wspomnę) czasami tam rzucił jakąś fajną gadkę, ale w poprzednich częściach były bardzo zabawne, niektóre ironiczne a czasami bardzo przesiąknięte czarnym humorem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmieszny bug miałem w dodatku do G2 :D otóż w obozie bandytów (spoiler!!) Ziomek w kopalni kazał ubić mi pełzacze po tym zadaniu powinien pojawic sie Bloodwyn (POWINIEN) więc polazłem do światyni a tu jakiś buc mnie zatrzymuje no to przyklejam sie do ściany i omijam go jak gdyby nigdy nic :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu główne - jeśli ktoś często wczytuje grę, może mu to zacząć bokiem wychodzić. Słuchanie całej ścieżki dźwiękowej i słuchanie na okrągło początku jednego utworu to dwie całkiem różne sprawy :P

Poza tym bokiem wychodził mi pewien motyw muzyczny na pustyni, gdy pewna babka zaczęła... hmm... śpiewać :D

A zresztą co się będę krył - muzyka w poprzednich częściach IMO (bo chyba o tym zapominacie) jest lepsza.

Edytowano przez noniewiem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast najbardziej podobała się muzyka w Gothicu II. Ten motyw po wyjściu z wieży Xardasa czy też jak kręciło się w okolicach miasta... miodzio! Poza tym ścieżka dźwiękowa dodawała strasznie klimatu. W innych częściach też nie jest źle, ale najmilej wspominam właśnie dwójkę jeśli chodzi o muzykę (a co mi tam: dwójka też była najbardziej grywalna :tongue:) Tak jak Lucas mówił o swoich GW, że "muzyka to 50% filmu" tak i tu można użyć tego stwierdzenia, że Gothic to w 50% muzyka. Takie jest moje skromne zdanie :sweat:

P.S. Ciekawe czy ciężko jest zdobyć soundtrack z takiej gry. CD-A już umieszczał ścieżki dźwiękowe (Necrovision - ostatnio, Another World - przy okazji pełnej wersji). Skoro udało się zamieścić już dwie części + dodatek to dlaczego nie soundtrack. Fajnie by było gdyby kiedyś tam się trafił - płytka nie opuszczałaby wieży :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najlepsza część t o II najgorsza III a najlepsza muzyczka myła w I ;). Trójkę udało mi się przejść dopiero po kilku patchach bo miałem częste bugi. Zresztą nawet w cda było napisane że niedopracowana. W trójce muzyka była mi obojętna nie budowała jakoś specjalnie klimatu. Za to w jedynce jak raz miałem odłączone głośniki grało mi się o wiele gorzej, ale to kwestia gustu. A grał ktoś w ZB i może mi powiedzieć czy warto to kupić? Niby w cda piszą że nie ale chciałbym usłyszeć jeszcze inną opinię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A grał ktoś w ZB i może mi powiedzieć czy warto to kupić? Niby w cda piszą że nie ale chciałbym usłyszeć jeszcze inną opinię.

Już zaczyna mnie nudzić ciągłe gadanie o tym, jak bardzo zły jest ZB i o tym gdzie Jowood może go sobie wsadzić. Jeśli chcesz szczegółowych informacji przeczytaj kilka poprzednich stron, ten temat został tam chyba doszczętnie wyczerpany.

Edytowano przez ChiefLeecher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to w jedynce jak raz miałem odłączone głośniki grało mi się o wiele gorzej, ale to kwestia gustu.

Wyobraź sobie, że jak po raz pierwszy grałem w Gothica 1 to... miałem wyłączoną muzykę! I nawet tego nie zauważyłem.

Kiedy grałem po raz drugi, z włączoną muzyką, to nie mogłem uwierzyć, że ta gra jest jeszcze bardziej klimatyczna niż była. To był szok :D

A co do narzekania na długość gry: każdą grę staram się przejść na 100%. Ale jednocześnie zauważyłem, że o ile przy takim Gothicu długość gry mnie wkurzała, o tyle mi to zupełnie wisi przy Two Worlds. Dlaczego? Na Gothica się napalałem i chciałem go jak najszybciej skończyć, a Two Worlds trafił do mnie przy okazji zakupu CDA i nie wiązałem z nim jakiś nadziei, nie czekałem na niego. Cóż, tak już mam :D

Edytowano przez noniewiem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem we wszystkie części Gothic (nie licząc 4) i najbardziej przypadła mi do gustu I. Nie wiem czemu tak się stało, może

urzekła mnie piękna bajkowo-kopalniana grafika, może wspaniałe błędy-biegniesz se po kamieniu i nagle spadasz gdzieś z nieba i nic Ci się nie dzieje-, albo po prostu całkiem nie zła fabuła.

Rzadko kiedy słyszę, że ktoś grał w Gothic`a. Świat się zmienia, a ludzie nie zauważają nieśmiertelnej sagi.

Ten błąd, o którym wspomniał kolega wcześniej jest też w I i II bez dodatku. Można w ten sposób powiększyć sobie (prawie)wszystkie staty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 4 część to która??? Masz chyba na myśli samodzielny dodatek do gry bo nie ma jeszcze Gothica 4.

Dodatek o którym chcielibyśmy zapomnieć, a najlepiej który w ogóle by nie powstał :down: (a przynajmniej który był by znacznie lepszy :dry: ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to już PB spartoliło trochę Gothica 3... Jak dla mnie niewykorzystane możliwości świata. Ile można by z tej gry wyciśnąć (fabuła i zadania). I doszło do tego, że Obliviona uważa się za lepszego od G3, skandal!!! (fakt Oblivion jest bardzo dobrą grą, ale nie ma tego czegoś co ma gothic :oczko2: ). Najlepsza to byłą 1, chociaż 2 z NK też byłą niczego sobie ;P

Edytowano przez Pilafik94
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się z nim nie zgadzam. Co prawda to pewnie dlatego, że jestem wielkim fanem elder scrollsów, ale gothic jak dla mnie nie ma tego czegoś co ma oblivion. Oblivion jako najgorsza częśc tes jest moim zdaniem lepszy od gothica 3. Bardziej podobał mi się świat, questy i ogólnie sprawił mi więcej przyjemności. Ale nawet on nie może się równać z morrowindem. Dooobra koniec tego offtopu bo to temat o gothicu. A co do gothica to ma ktoś link do oficjalnych informacji o 4 części?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 ma dużo błędów, ale przyciąga jak magnes. Po przejściu gry chce się ukończyć ją jeszcze raz. Najgorsze w G3 jest to, że dzik jest trudniejszy do pokonania niż np. ork...

Bombaj: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=10312 nie wiem czy o to Ci chodziło.

Też uważam, że Oblivion jest lepszy od G3, ale od 1 i 2 nie.

Edytowano przez Reksio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, też sądzę że Oblivion jest lepszy od G3 w niektórych elementach. Ale nie jestem z tego powodu szczęśliwy. Ok w Gothicu 3 questy są spartolone, optymalizacja na zerowym poziomie, jest nadal zabugowany itp. Ale mi jakoś klimat Obliviona nie przypadłdo gustu. Trochę drętwy (nie to co morrek, hihi). A Gothic 3 nadal ma ten klimat, chociaż już znacznie mniejszy, to nadal go ma (nie wiem czemu, ale dialog z wyszczerzonym furiatem z Silden zapadł mi w pamięć :laugh: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości ściągłem sobie Mroczne Tajemnice. Fajne menu nieżle zachęcało do zabawy, ale to co póżniej się działo to już inna bajka. Idę do starego obozu, a tu czterej goście skorzy do bitki, z czego dwóch trzeba załatwić. Ogólnie cały mod został chyba stworzony tylko po to, żeby było można więcej osobom mordę oklepać. No to gra poleciała z dysku. Sprawdze Diccurica, może tam czeka mnie lepszy los.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzą kolejne darmowe patche i rozszerzenia do ZB. Jest już 1.8, ale cd projekt jeszcze go nie przetłumaczył. Dodaje on nowe zbroje i przedmioty, nowe zadania, i poprawia stabilność. Może będzie jednak warto dac temu dodatkowi jeszcze jedną szansę.

Wstyd i kopniak w pupę dla JooWood za wypuszczenie takiego produktu na światło dzienne, ale okazali przynajmniej trochę honoru i wzięli się za naprawianie swoich błędów.

Odnośnie CP 1.7 dla G3 - jest już niemal skończony. Oto dosc rozwlekła relacja na jego temat:

http://gothic.gram.pl/infopage.php?id=240

Edytowano przez Lord Nargogh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już nowy patch do polskiej wersji Zmierzchu(Świtu) Bogów(Bugów) o numerze 1.0.89. Patch podobno dodaje sporo usprawnień, ale nie będę ich tutaj wymieniał. Tutaj jest link do pliku:http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1976

Całość waży 230 MB! Jak pobiorę i zainstaluję go, to napiszę czy rzeczywiście polepsza rozrywkę(?).

PS. Po paru godzinach gry stwierdzam, że ten patch prawdę powiedziawszy niewiele rzeczy poprawia. Na pewno znikają przedmioty questowe z podstawki np. ognisty puchar czy drewno opałowe- i za to +. Optymalizacja IMO dalej leży-chrupie bardzo często jak powiedzmy idę lasem i pada deszcz. Dalej można w banalny sposób już na początku zdobyć najlepszą zbroję, miecz, tarczę itd. To, że w kwestii kradzieży nic się praktycznie nie zmieniło było do przewidzenia. Denerwujące są w dalszym ciągu te dziwne "przeskoki" bohatera o parę metrów w czasie niektórych pojedynków. Potrafi to zdenerwować. Błędy w lokalizacji nadal występują (pierwsze błędy można znaleźć spokojnie już w Silden). Nie byłem w stanie na razie sprawdzić czy rzeczywiście poprawiono blokowanie tarczą i czy dodane są nowe przedmioty. Ale w sumie co to poprawi?? Dalej ta gra jest w moich oczach daremna. W sumie patch ten przyda się chyba tylko tym co jeszcze dopiero mają zamiar zagrać w tą "grę". Reszta, która już ukończyła to niesamowite"dzieło" może sobie spokojnie odpuścić-nie ma chyba najmniejszego sensu zaczynać od początku.

Edytowano przez smd87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jak usłyszałem, co zrobiono z moją ulubioną serią, to odłożyłem zakup G3: Zmierzch Bogów "na później". Dzisiaj jednak jakoś naszła mnie chęć do obejrzenia gameplayów na youtubie, i nawet mi się to nieco spodobało... Grafika po prostu genialna. Zniknął lekki komiksowy/plastikowy filtr z poprzedniej części. Fabuła nie wydaje się naciągana (aczkolwiek już nudzi mnie to, jak Bezimienny po raz nie_wiem_który

traci swoją moc

). G3 też idealny nie był, a błędów miał całą masę. Stąd moje pytanie: czy wpakowując w tę grę wszystkie patche, jakie się ukazały, można w to grać? Czy zachowali przynajmniej klimat Gothica? Czy mnie, jako ogromnemu fanowi Gothica opłaca się kupić to teraz, czy może poczekać z rok, aż wejdzie do jakiejś tańszej serii wydawniczej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...