Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Czyli jednak Czas Zapłaty doczeka się pełnej wersji. Świetna wiadomość, dzięki Hilundor. Na pewno zainteresuje się tym modem.

Edytowano przez lisu125
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak nie było żadnego dodatku do "trójki", bo Zmierzch Bogów to również nieporozumienie. Samodzielnym dodatek który według twórców "działa lepiej niż podstawowa wersja gry oraz posiada mniej bugów" biggrin_prosty.gif .

@up

Dlaczego niby twórcy wstydzą się "trójki"? To nie ich wina że wydawca naciskał żeby jak najszybciej kończyli produkcję. Czego skutkiem było wydanie gry niedoszlifowanej i posiadającej dużo błędów oraz łatanej przez fanów do dzisiaj, aż siedem (!) lat po premierze.

Edytowano przez lisu125
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Tylko że Arcania stała 2 ligii wyżej niż trójka, której wstydzą się sami twórcy, więc nie wiem czemu akurat czwórki sie uczepiliście, a nie tej kaszany.

Nie wiem co ty chcesz do trójki. Pomijając sporą ilość bugów w dniu premiery to Gothic 3 jest godną kontynuacją dwójki - ma niezły klimat, przepiękny świat, fantastyczny soundtrack, mechanika też dobrze rozbudowana. Trzecią część uważam za ostatniego godnego "Gothica".

Edytowano przez Koleus123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow... to sporo sie zmieniło od premiery, kurde, pare lat temu, gdyby ktoś mi powiedział, że ludzie będa pisali, że G3 to dobra gra to bym go wyśmiał :D Chyba że w ciągu jakiś 2 lat, kiedy ja ostatnio w to grałem, wyszedł jakis ultra-super-hiper mod/patch do trójeczki. Jak tak, to zarzućcie nazwą/linkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow... to sporo sie zmieniło od premiery, kurde, pare lat temu, gdyby ktoś mi powiedział, że ludzie będa pisali, że G3 to dobra gra to bym go wyśmiał :D

Aż tak wiele się nie zmieniło, trójka nadal ma wielu zagorzałych antyfanów. Za to doszło trochę nowych graczy, którzy ją polubili, a dla których 1 i 2 są już za stare i za brzydkie. Poza tym część osób nastawionych z początku bardzo krytycznie, po jakimś czasie zmieniło zdanie i choć nadal nie uważa tej części Gothica za wybitną, to jednak potrafi ją docenić i spojrzeć na nią obiektywnie. Nie ulega też wątpliwości, iż do dzisiejszej, ogólnie lepszej, opinii o trójce, walnie przyczyniło się wydanie Arcanii. Ta gra jest tak słaba, a przede wszystkim tak mało przypomina Gothica, że G3 jawi się przy niej jako arcydzieło.

Podsumowując: rozumiem Twój krytyczny stosunek do G3, ale dziwię się temu, że uważasz, iż Arcania stoi o dwie ligi wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po premierze Gothic 3 na tle swoich genialnych poprzedników wypadał raczej słabo i stąd taka zła opinia o tej grze, ale teraz kiedy rpg są znacznie gorsze i uproszczone, Gothic 3 wyróżnia się swoją dosyć specyficzną mechaniką, która przyciągnęła do siebie fanów Gothica. Nie ma co ukrywać, że Gothic 3 nie może równać się z poprzednikami, ale to wciąż bardzo dobra gra, w którą każdy powinien zagrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 faktycznie był kontrowersyjny. Sam w sobie był grą dosyć dobrą, zraził chyba masą dziwnych zmian (szczególnie odnoszących się do lore), jak i ogólną zmianą stylu (głównie graficznego). Bugi swoją stroną, Gothic 1 był bardziej uwalony niż 3.

Cięgi na Spellbound są o tyle nieuzasadnione, gdyż jeśli chodzi o lore, Gothic 4 wcale nie jest gorszy od 3. Fabularnie jest zresztą wielokrotnie lepszy. Pomijam fakt ucięcia historii w najmniej odpowiednim momencie i wydanie chałtury Upadku Setariff (ewidentne wydanie ledwo zaczętego tytułu - chyba to nie było nawet tech demo czy wstępna prezentacja tego co miało być). Od razu mówię, że Arcania jest grą co najwyżej średnią, w kilku przypadkach po prostu kiepską, ale na pewno nie jakąś tam "herezją" czy bublem.

Tym bardziej nieuzasadnione, gdy powołuje się na rzekome odebranie praw do marki Gothic studiu PB (marka cały czas jest we własności pluto i nigdy ten stan nie ulegał zmianie) i wzdychanie, że "PB da nam prawdziwego Gothika". Na jak prawdziwego Gothika możemy liczyć od tego studia, które swoją drogą personalnie nie ma wiele wspólnego ze studiem, które pisało pierwsze gry serii, pokazuje nam casus Risen 2. Uniwersalna chałtura pod każdym względem, regres we wszystkim niebywały, gdy porówna się to do gry wcześniejszej. Wredna wreszcie polityka wydawnicza (nie zrzucać winy na DS, stan rzeczy musiał uzyskać zgodę studia. Gdyby leżało to mu na sercu, studio by się na to nie zgodziło) i nieudolność tejże. DLC, które zostały jedynie powierzchownie ukryte: dostęp do nich był bezproblemowy poprzez linię komend, gdyż wszystkie pliki były nie tylko na steamie, lecz już na samej płycie w wersji retail. Ignorowanie i kłam w żywe oczy na oficjalnym forum (bredzenie o jakimś osobnym procesie produkcyjnym DLC - zapraszam na mój blog do odpowiedniego wpisu). Sam fakt, że jacyś ludzie za darmo w kilka dni po premierze naprawili niektóre artefakty graficzne (flora!), by później studio w patchu wróciło do stanu wyjścia (i znowu gmeranie w fanowskich fixach) wiele mówi o zdolnościach tych ostatnich.

Nie ma co się łudzić o "prawdziwego" (cokolwiek to znaczy) Gothika w obecnych warunkach. Zwłaszcza, gdy zajmie się tym na powrót Piranha Bytes. Osobiście czekam niecierpliwie na Risen 3, ciekawy czy dadzą jeszcze gorszą grę.

Edytowano przez Imachuemanch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat Risen 2 się podoba. Ma świetny, dużo lepszy piracki klimat, niż w Nocy Kruka. Choć fakt - te DLC są szczególnie chamskie. Na początku gry jest dialog:

- Chcesz ukraść skarb swojego ojca?

- Nie. My go ukradniemy

A potem co się okazuje? Chcesz skarb - kup DLC. Dzięki dialogowi widać jak na dłoni, że zostało to później wycięte z gry

Edytowano przez deBug
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic 5?

Jak myślicie , czy wyjdzie?co.gif

Wyjść pewnie wyjdzie. Problem w tym, że na razie plotki krążą wokół Risena 3(http://www.gram.pl/news/2013/04/18/trzecia-czesc-serii-risen-juz-w-drodze.shtml).

Wydaje mi się, że z biegiem czasu kiedy wychodzi więcej crapu niż dobrych rpg, Gothic 3 zyskuje na wartości. Bo jednak soundtrack, gameplay i klimat (mówie o wersji CP z quest packiem) jest całkiem fajny.

Ja akurat grałem na ostatnim oficjalnym patchu(bodajże 1.16) i już wtedy gra mnie uraczyła. A bugów może zauważyłem w liczbie dwóch sztuk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja grałem na czystej wersji zaraz po premierze. Na komputerze, który już wtedy był stary. Teleport, "szybki"(o ironio) zapis trwały dobre 5 minut,, gra chodziła w 20 fps na minimalnych, ale i tak było fajnie. Wydaje mi się, że to przez taką myśl "łał w końcu nowy gothic super", bo z perspektywy czasu granie na podstawowej wersji to masochizm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ogółu: Pobieram sobie właśnie Community Patch 1.75.14 w wersji INT i mam parę pytań

- Język się zmieni na angielski, prawda?

- Pójdą zapisy? Jestem w trakcie odbijania Montery, 20 lvl, walka 2 brońmi, 185 w myślistwie(+ większość umiejętności)

@niżej - dzięki

Edytowano przez deBug
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP 1.75. It can be installed over every Gothic 3 version, is available for each language and contains all previous patches.

You have to start a new game after the installation. Old savegames are not compatible.

Jezeli nie rozumiesz po angielsku: mozna zainstalowac na kazdej wersji gothic3, zawiera wszystkie poprzednie łatki, dostępne dla każdej wersji językowej(wiec raczej język zostanie ten sam), zapisy stanu gry z poprzednich wersji nie sa kompatybilne - musisz zacząć nową grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... mam pewien pomysł na scenariusz do Gothic 5 na pewno niektórym się on nie spodoba, ale warto sprubować, a więc skreślamy Gothic 3 i 4 których nie uznaje (więc G 5 to tak naprawdę G 3):

Gra zaczyna się od filmiku - Jesteśmy na statku i płyniemy na Myrtane (tak zakończył się G2) Diego i Gorn kłócą się o worek złota (wszyscy obecni na statku mają swoje wypasione zbroje) (bohaterowie płynęli jakieś dwa tygodnie).Bezi dostrzega kruka który ma list w dziobie, kruk zrzuca list na pokład statku bezi go otwiera (jest to list od Pyrokara z klasztoru na wyspie Krinis) pisze tam o złej sytuacji o tym że Xardas ich zaatakował i wykradł artefakty adanosa (tarcza i młot) oraz zakazaną księgę Beliara Pyrokar obawia się że Xardas chce przyzwać Beliara na ziemie i tylko bezi może mu w tym przeszkodzić, - ZAWRACAMY powiedział nagle bezimienny pada na podłoge i krzyczy z bólu a jego ciało zostaje otoczone magicznym płomieniem bezi opada z sił i zapomina o wszystkim czego się nauczył jego wyposarzenie znika zostaje mu tylko oko Innosa (sprawcą tego zdarzenia jest Xardas) na tym filmik się kończy.

A więc wracamy do Korinis celem Bezimiennego jest:

1.Odnaleźć starorzytną broń Innosa i 3 artefakty Adanosa (to zadanie dostajemy od Pyrokara).

2.Powstrzymanie Xardasa lub Pokonanie samego Beliara i jego sług kiedy już zostanie przywołany (wrócą też smoki). Będzie dużo głupich Orków których Xardas sobie zjedna.

(Beliar nie będzie wyglądał byle jak, będzie miał czarną zbroje, wielki mecz, płonące oczy, mroczny kaptór i nie byle jakie dialogi)

będziemy odkrywali miejsca w Korinis dotąd nieznane (ciemne dawno zapomiane podziemia,piękne wyspy, miejsca spoczynku wielkich wojowników i starożytnych łowców smoków oczywiście powrócimy też do górniczej doliny, będą nowe zwierzęta np. Alpaki-(pomysł nie mój.)) każdy z naszych starych przyjacieli będzie miał swoją role w tej przygodzie.

(dawno nie grałem w gothica a więc nie wiem czy jeszcze coś wymyślę ale jestem przekonany że ta wersja jest lepsza od G 3 i G 4 z ich liniową fabułą). Dodam jeszcze że grafikę można by poprawić ale nie całkowicie zmieniać.

I mam pomysł na nową gildię POSZUKIWACZE SKARBÓW

jeśli ktoś to wszystko przeczytał to z góry dziękuje : )

Edytowano przez Gander
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...