Skocz do zawartości

Gothic (seria) v.2


Polecane posty

Ja na szczęście takich problemów nie miałem smile_prosty.gif Przed pierwszym podejściem, widziałem jak mój kumpel grał w Gothica i wszystko mi wytłumaczył. A jedyne czego żałuje to, to że za pierwszym podejściem zacząłem grać z nieśmiertelnością, co nie przynosiło dużej satysfakcji. A za drugim podejściem gra nie przynosiła zbyt dużej satysfakcji, ale i tak większą niż się spodziewałem.

PS: Odwiedźcie mój kanał na yt http://www.youtube.com/user/LETHOV2?feature=mhee na którym nagrałem filmiki z Gothic2: Noc Kruka, na razie są tylko 3 filmiki, ale jutro wgram jeden lub dwa ostatnie.

PS2: Sorki że filmiki są tylko z Dworu Irdorath i jeden w Górniczej Dolinie, ale dopiero nie dawno zdecydowałem się nagrywać filmy na YouTobe

Edytowano przez Darmad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie magiem trudno zostać. Ciężko jest może też jako nowicjusz. Jako sam mag to juz nie ma właściwie innego problemu poza takim jak znalezienie mikstur many. Wystarczy troche mózgu, jakaś ofensywna runa i z gry robi się banał. O rozwiniętym magu starczy powiedzieć tyle, że Skyrim na najłatwiejszym chyba jest trudniejszy od gry wykokszonym magiem ognia :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, instaluję grę. W co inwestować jako mag? Chciałbym ze swojej postaci zrobić maga bitewnego, czyli takiego, który umie obić komuś twarz także mieczem. ;)

No i u kogo zaopatrywać się w mikstury, fajne czary na początek gry? Macie jakieś rady odnośnie gry magiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś dobry w tą grę, to ładuj tylko w manę i runy . Co prawda może być cięzko z 10pkt siły na początku, ale jak ja dałem rade to ty też :D W sumie to nie pamiętam w co jeszcze ładowałem magiem, ale wydaje mi się, że tylko w te 2 wymienione rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pamiętam swoje pierwsze spotkanie z Gothiciem. Nic nie wiedziałem o świecie gry i wykonaniu questów w niej zawartych, i dlatego błądziłem pomiędzy obozami dobre kilkanaście godzin bez dołączania do żadnego z nich.

Jakbym czytał siebie.

Ja, jak i wielu innych graczy miało takie początki. Oto właśnie magia Gothica. Oby udało się ją odtworzyć w jakiejś innej, przyszłej grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zrazi cię przerąbany wręcz poziom trudności - rosyjski Returning. Mod świetny, dodaje wiele wątków znanych z G1 (między innymi nie ma palisady, można wejść do miasta orków itd.), wiele nowych postaci itd. To wszystko jednakże jest okupione niemożliwie wręcz wysokim poziomem trudności - Noc Kruka przeszedłem bez większych problemów, a tutaj za cholerę mając 40 siły i miecz z 45 dmg i zbroję nie idzie wilka zabić...

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby to może człowieka zdenerwować i zniechęcić do gry, ale jeśli chodzi o mnie to spory plus. Nie wiem jak to wygląda w praktyce, ale taki wysoki poziom trudności może być dla mnie zachęcający. W Gothicu zawsze lubiłem jak było trudno. Powodowało to, ze szukałem jakiegoś innego wyjścia z sytuacji (użycie łuku, zwojów z zaklęciami). Sam mam ochotę ponownie zagrać w G2 i taki mod zmieniający trochę świat gry byłby mile widziany, a jeśli podnosi poziom trudności? Czemu nie - dłuższa rozgrywka mile widziana. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam również 'Vurt's pack' który dodaje nowe tekstury, niebo wygląda przepięknie szczególnie w nocy (i za dnia w Jarkendarze), zmienia wygląd niektórym potworom, np. polnym bestią i demonom, dodaję nowe tekstury w koszarach, drzewa wyglądają lepiej, ziemia, schody, i wiele, wiele innych których nie jestem w stanie wymienić ponieważ tego jest multum wystarczycie że obejrzycie ten film

i już nie będę musiał nic dodawć. Ten texture pack jest świetny, grając w Gothica 2 z tym packiem czuję się jeszcze bardziej oczarowany niż w zwykłej Nocy Kruka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to jestem kompletnie przerażony po tym, co czytałem w internecie o magach w Gothic 2 NK. Na razie mam 1,5h gry za sobą, jestem w mieście robię, questy, zabijam zwierzątka, mam prawie czwarty level. Jak myślicie, w co powinienem teraz pakować? Zastanawiam się nad łukiem i zręcznością, tak aby nie marnować butelek many na byle ścierwojada. Na razie nie wydałem punktów na nic, oprócz ściągania skóry z wilka u Bospera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejny pomysł. Wtedy będzie z ciebie nie mag a jakaś dziwna mieszanka. Jak chcesz zabijać ścierwojady czy inne tego typu rzeczy, to sobie weź kostur do ręki i je tłucz. Po co specjalnie ładować w zręczność i łuki. Nie rozumiem. Chcesz magiem być, ładuj ile możesz w manę i trochę żytka jak chcesz większą przeżywalność. Nie wiem po co chcesz na siłę ułatwić sobie początkową rozgrywkę kosztem późniejszej siły maga.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...